Allerzielen Alom roept mooie emoties op Basisschool Kleurenorkest geopend Nationaal Schoolontbijt bij Sint Maartenschool CORSO Uylenspieghels presenteert nieuwe Carnavalsraad regio 24 BIOSCOOP Programma 8 nov t/m 14 nov 2007 "Michael Clayton" "A Mighty Heart" "Khadak" "Timboektoe" "Plop en de Pinguin" "Waar is het paard van Sinterklaas?" www.corsobioscoop.n I De verwachting is dat er snel meer kinderen volgen Het is uniek dat zoveel kinderen samen eten' De plaatselijke bakker had alle broodjes vers gebakken Een sprookjesachtige sfeer omringde de ruim duizend belangstellenden tijdens kunstproject Allerzielen Alom, waarbij zij hun dierbaren op bijzondere wijze konden herdenken. Foto: Carolien Breed ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur maandag dinsdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur zondag 15.00 uur woensdag 19.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 12.30 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tel.0251 <- 65 22 91 CASTRICUM - De avond voor Allerzielen was begraafplaats 'Onderlangs' en het duingebied daarachter decor voor een sprookjesachtig kunst- en her denkingsproject. Kunstenares Ida van der Lee, initiatiefneem ster, heeft 45 kunstenaars bereid gevonden om allen met hun eigen uiting van 'herdenken van de doden' het donker van de avond te verlichten met beeld en geluid. Het project, dat dit jaar te beleven was op vijf gedenk- en begraafplaat sen in Noord-Holland, is een groot succes gebleken. Jaap Velzenboer, medewerker van het omvangrijke project: ,,De eerste keer in Amsterdam in 2005 was een succes. We vroegen ons af, of dit kwam door de omgeving. Dit jaar hebben we vijf locaties uitgezocht, waar Allerzielen Alom' gehouden wordt. Het opvallende is, dat het op elke locatie veel indruk maakt op de bezoekers. De locaties die we dit jaar hebben uitgezocht, zijn onder te verdelen in vijf verschillende soorten, die ieder een eigen 'chore ografie' verlangen. Zorgvlied in Amstelveen is als een park. Kerkhof Overweersepolderdijk in Purmerend is al 35 jaar 'gesloten' voor begrafenissen. Algemene begraafplaats Blaricum vertegen woordigt een individuele gemeen schap. Onderlangs in Castricum is functioneel en mooi gelegen en het crematorium Schagerkogge in Schagen is als een 'golfbaan'. Het was een experiment; hoe gaat het worden op deze verschillende locaties? Iedere plek blijkt uiteinde lijk toch'zijn eigen kracht te heb ben!" Met ruim duizend bezoekers was het op de begraafplaats een gezelli ge drukte op het anders zo donkere en verlaten kerkhof. Samen met'de licht- en geluidseffecten ontstond een prachtige sfeer waar velen diep van onder de indruk raakten. Familieleden van overledenen had den het graf van hun geliefden sfeervol versierd met üchtjes en herdenkingsobjecten Lees verder op pagina 23 HEILOO - Basisschool het Kleurenorkest, school voor natuurlijk leren, is donderdag 1 november feestelijk geopend. Oprichters Bouke de Boer en Dorien Groot onthulden onder grote belangstelling een meters hoog doek met daarop het kleurrij ke logo van de school, gevestigd., aan de Oosterzijweg 8 in Limmen. Zij dankten leerkrachten en ouders voor hun moed om met elkaar dit avontuur aan te gaan. Namens de gemeente Castricum waren wethouder Hes van Onderwijs en beleidsambtenaar mevrouw Beentjes aanwezig. Het Kleurenorkest houdt op woensdag 7 november de eerste open ochtend, van 09.00 tot 10.30 uur. Hiervoor is het nodig om eerst contact op te nemen met de school, tel. 072-5054606. De vernieuwde website gaat in december online: www.kleurenorkest.nl. LIMMEN - In de 'Week van het Brood', dat gehouden werd van 29 oktober tot 3 november, deden landelijk zo'n 1500 basis scholen mee aan 'Het Nationaal Schoolontbijt'. Zo nam afge lopen donderdagmorgen ook de Sint Maartenschool in Limmen deel aan dit grootse ontbijt- evenement. De bakker, gevestigd aan de Vuurbaak in Limmen had voor de ruim 530 leerlingen die de school huisvest kadetjes, krentenbollen en broodjes gebakken. Wethouder Hes van onderwijs gaf in de aula van de school het startsein voor het ontbijt, in het kader van 'Samen ontbijten is goud'. In alle klaslokalen waren de tafeltjes zo verschoven, dat de leer lingen groepsgewijs hun ontbijt konden opsmikkelen. Behalve brood konden de kinderen zich te goed doen aan allerlei gezond en lekker beleg en drinken. „Dertig procent van de leerlingen in heel Nederland gaat 's ochtends de deur uit zonder te hebben ontbeten. Terwijl het gezond en lekker is, de dag te beginnen met een goed ont bijt. Het is uniek, dat er vandaag zoveel jonge mensen samen ontbij ten.", aldus bakker Peter Bakker. Gezelligheid troef als alle kinderen van Sint Maarten aanschui ven voor een overheerlijk ontbijt. Foto: Carolien Breed Van de basisscholen werd een symbolische bijdrage gevraagd van - 0,25 eurocent per kind, die dit jaar geheel ten goede zal komen aan de 'Johan Cruyff Foundation', die sportprojecten steunt voor kinderen in Nederland en daarbuiten. Voor de kinderen uit Limmen, die voor deze gelegenheid hun ontbijtje thuis had den overgeslagen, was het een gezellig begin van hun schooldag.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21