Uitvaartvereniging 'Allerzielen Alom' biedt troost en verbondenheid 'Memento Mori' 'Tafel van 23' kunst voor 't goede doel Kerkeveiling Limmen weer succesvol Rossenbaclcer brengt 'Kaviaar Speciaal' REGIO 23 CONQUISTA Quiz en Cabaretavond in Conquista INGEZONDEN MEDEDELING Lezing over pelgrimeren Herinneringen ophalen in bijzondere omgeving Het toneel met decor was doeltreffend en verrassend Blij met gastvrije medewerking PWN en gemeente UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 2007 LIMMEN - De Limmer jeugd hoeft zich niet te vervelen aanko mend weekend, want in jongeren centrum Conquista zijn er op 9 en 10 november vele activiteiten te doen. Op vrijdagavond is er in Club X- tra (12 tot en met 16 jaar) open inloop, je kunt er tafelvoetballen, gamen, naar de nieuwste muziek luisteren of lekker hangen met je vrienden. In het Conquista Café (16+) worden deze avond ver schillende cabaretdvd's vertoont. Zin in een hilarische avond vol humor en cabaret? Kom gewoon met je vrienden naar het Conquista Café, gegarandeerd zul je jouw lachspieren nog dagen voelen! Op zaterdagochtend is er Conquista Kids (4 tot en met 9 jaar), dit keer gaan we angstaan jagende maskers maken voor Sint Maarten. Iedereen zal zich een hoedje schrikken van jou wanneer ze de deur voor je open doen. Voor Conquista Kids is de entree een euro. Zaterdagavond hebben is er by Club X -tra (12 tot en met 16 jaar) een Quizavond. Wie antwoordt het snelste en heeft de meeste vragen goed? Tijdens deze Quizshow wordt duidelijk wie er het slimste van Conquista is. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de kerkweg 50 te Limmen. LIMMEN - Op donderdag 15 november wordt een lezing gehouden over de geschiedenis van hét pelgrimeren door de eeuwen heen tot in de moderne tijd, georganiseerd door de activiteitencommissie van de Katholieke Bond voor Ouderen In Limmen. De lezing vindt plaats in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. Spreker is de heer Gerrit Jan Rutgers uit Egmond-Binnen. In het bijzonder komt aan de orde de pelgrimage naar Santiago de Compostela in Noord Spanje/Senioren uit Limmen en omgeving zijn welkom. LlMMEN - De zaterdag gehou den veiling ten bate van Kerk en Jeugd in Limmen heeft maar liefst 30.120,00 opgebracht. De catalogus omvatte ruim driehonderd kavels. Bloembollenpakketten, diner bonnen voor toprestaurants, wijn pakketten, fondueschotels, aqua rellen, schilderijen, antieke boeken, en kaarten voor belangrij ke voetbalwedstrijden van onder andere AZ, gingen grif van de hand. Een van de oude wijzerplaten van de Corneüuskerk ging voor bijna 1000,- naar een liefhebber van nostalgie. Zo werden er ook eiken en grenen kerkbanken, kom pleet met zachte zitkussentjes ver kocht. ,,Mooi en gemakkelijk voor onder de veranda", zei een koop ster. Het was een gezellige boel in De Burgerij waar ervaren veiling meesters met de nodige kwinksla gen de verkoop tot dit prima resul taat hebben gebracht. En dat alles dankzij de gulle gevers en uiteraard ruimhartige kopers. de duinen in naar de coectieve gedenkplaats 'Het Hiernamaals' en de 'Papenberg', waar een bran dend vuurteken het hoogste punt markeerde. Ida van der Lee: ,,We zijn heel blij met de gastvrije medewerking van het PWN en de gemeente Castricum. Je hoopt iets in gang te zetten, waar anderen in de toe komst mee door gaan. Het zou mooi zijn, als dit evene ment zich als een olievlek over -* het land verspreidt. Ik ben in dit project eigenlijk meer de regis seuse." En dat 'Allerzielen Alom' door het publiek gewaardeerd werd, bevestigt de opmerking van een bezoeker aan een metgezel: Dank je wel, datje me hier mee naar toe hebt genomen. Je gaf me een cadeautje!" EGMOND - De eerste dagen na het overlijden van een familielid zijn ver warrend en druk. Nabestaanden zijn natuurlijk erg verdrietig over het ver lies. Een uitvaart komt vaak onverwacht. Er moet vaak in korte tijd veel geregeld worden. Uitvaartvereniging Memento Mori neemt graag, samen met de familie, die taak in handen. Om de overledene op een waardige wijze naar zijn laatste rustplaats te begeleiden, moeten er een boel praktische zaken geregeld worden. De dood, op zich al triest genoeg, mag geen bron van winstbejag worden, vindt de uitvaartvereniging. Maar al te vaak trach ten commerciële begrafenisondernemers, gebruik makend van de verwar ring en de emotionaliteit van de familie, de uitvaartnota onnodig op te schroeven. Memento Mori werkt zonder winstoogmerk, wat betekent dat u nooit bang hoeft te zijn dat er aan het sterfgeval van uw dierbare familielid verdiend wordt! Een geruststellende gedachte. Het lidmaatschap van de ver eniging wordt bewust zo laag mogelijk gehouden. De vereniging regelt en verzorgt de gehele uitvaart. De hoogte van de totale kosten hangt nauw samen met de aanvullende wensen van de nabestaanden. Extra kosten wat een uitvaart met zich mee brengt zijn bijvoorbeeld: soort grafkist, aantal rouwbrieven, advertenties, koffietafel et cetera. Ook de kosten van een koopgraf en een grafmonument kunnen flink in de papieren lopen! Om eventuele financiële problemen te voorkomen, kunt u nu via Memento Mori voor de meerkosten van een uitvaart, door middel van een aanvullende ver zekering een voorziening treffen. Belangstelling voor vrijblijvende informa tie? Bel met Siem Koomen, voorzitter, tel. 072-5064073 of met Richard Edelenbosch, consulent, tel. 06-52714793. REGIO - Als Bert Zonneveld, 'onbezoldigd strandopruimer' in Castricum aan Zee een grote stapel afgedankte houten tafelbladen vindt, aarzelt hij geen moment en laadt op. In het hoofd van Bert ontstaat een idee: de tafel bladen moeten een nieuwe bestemming krijgen. Binnen een week zijn de 23 bladen verdeeld over kunstenaars in heel Noord-Holland, van Texel tot Amsterdam, die een tweede bestemming aan de bladen zullen geven. Geblakerde tafelbladen worden schilderspanelen. De kunstwerken worden gemaakt en blijken de grootste verwachtingen te overstijgen. Het project loopt al snel uit de hand. Er komt een website met alle kunstwerken, kennis making met de kunstenaars, verhalen over dit project en de mensen achter de schermen, te bekijken op www.detafelvan23.nl. Er wordt speciaal voor dit project een boek geschreven, een prachtig lees- en bladerboek waarin dit hele project zichtbaar en voelbaar wordt, en er komt een veiling waarin al deze werkenallemaal onder de hamer gaan. Waar het allemaal voor gedaan wordt? Om veel geld binnen te halen voor de villa van het Bijna Thuis Huis 'Hospice El Ombü' in Beverwijk (www.hospice-beverwijk.nl). Bied mee en koop tijdens de veiling op 11 november om 14.00 tot 17.00 uur bij restau rant Blinckers. Koop/bestel/reserveer het boek voor 10, te koop bij Boekhandel Laan, of een van de vele andere verkoopadressen. Kom de expositie bekijken vanaf 4 november om 15.00 uur, bij restaurant Blinckers. Of geef. Op bankrekeningnummer 98.43.23.856 ten name van E. Zonneveld te Castricum, inzake Struinkunst. Kijk voor -veel- meer informatie op www. detafelvan23 .nl. Het 'wij gevoel' van de toneelvereniging tijdens de opvoering dui delijk aanwezig op het toneel en in de zaal. Foto: Caroüen Breed AKERSLOOT - Het hilarische toneelstuk 'Kaviaar Speciaal' van José Frehe en Rob van Vliet werd met veel dynamiek ver tolkt door toneelvereniging 'Rossenbacker' in de kantine zaal van sport en cultureel cen trum 'De Lelie' in Akersloot. Niet een locatie, waar je in eerste instantie toneel zou verwachten, maar de makers van het stuk heb ben er veel tijd en moeite in gesto ken om deze ruimte om te toveren in een gezellig theater. Twee uitvoeringen, op vrijdag 2 en zaterdag 3 november, waren het resultaat van een jaar lang hard repeteren. Het toneel en decor, opgebouwd door de 'Rossenbacker bouwploeg', naar een ontwerp van medeacteur Cees Slop, was doel treffend en verrassend. Vijftien acteurs droegen het toneelstuk van het begin tot het eind. Het verhaal speelt zich afwisselend af in twee families, wat zeer slim is opgelost door het decorontwerp en de belichting. Aan de rechterkant de woning van het welgestelde gezin Henegouwen: Roderick en Trude Henegouwen en hun opstandige dochter Marie-Claire. Aan de lin kerkant snackbar 'De Gevulde Frikadel', een zaak gerund door Sjan met haar ambitieuze tweeling dochters Priscilla en Rachel en haar twee bijna criminele zonen Joury en Antonio. Werkster Bets, die in beide huis houdens 'interieurverzorgster' is, verbindt de twee families met elkaar door Joury en Marie-Claire aan elkaar te koppelen. Door het gestook van oom Mari aan de snackbarzijde en van het oplichters duo Frederique en Leco aan de welgestelde zijde dreigt alles in het honderd te lopen. De gokver slaafde oma trekt zich nergens iets van aan. Gelukkig worden de oplich ters Frederique en Leco door de poli tie opgepakt. Marie-Claire en Jouri trouwen en bevallen op hun huwe lijksfeest van een tweeling. Trude kiest uiteindelijk voor een leven voor zichzelf. Toneelvereniging 'Rossenbacker' bestaat al vanaf 1904 en trad voor heen op in café 'De Vriendschap. Sinds een jaar of zes gebeurt dit in 'De Lelie'. Het 'wij gevoel' dat de toneelvereniging uitstraalt was tij dens de opvoering duidelijk aanwe zig; zowel op het toneel als in de zaal! Vervolg van pagina 21 Dit alles gaf het graf een vrolijk aanzien. „Herinneringen en ver bondenheid kunnen je verdrietig maken, maar ook blij. Mijn dag kan niet meer stuk", aldus één van de nabestaanden bij een uitbundig versierd familiegraf op het kerkhof. Onder de hamer van de veilingmeesters vonden tientallen artike len een nieuwe eigenaar. Met de opbrengsten van de veiling zijn de kerk en verschillende jeugdverenigingen weer verzekerd van extra financiële steun. Foto: Mario Saeksioni De route, die met een zeer uit gekiende belichting bewandeld kon worden, was als een spannen de ontdekkingstocht. Gidsen met lampionnen begeleidden bezoe kers door de tocht in het donker,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23