Limmer Plankeniers spelen blijspel 'Knettergek' De mystieke boodschap van Kabbala Prinsenbal bij de Uylenspieghels REGIO 24 Het toneelstuk wordt opgedragen aan Ben Lieferink en Joop van der Steen Dirigent Steven Mead te gast bij Emergo Onafhankelijk van elkaar kozen de leden unaniem voor dit blijspel Amak wandelt doordeweeks Een lezing door auteur Geert Kimpen 'Gorteldonkgoes Las Vegas' ledereen is welkom om de Carnavalssfeer te proeven U kunt De Kabbalist laten signeren door de auteur dal" zoeken we op WWW. ({iflMiesf.ni Fototentoonstelling 'Wateren vuur' bij De Hoep UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 2007 LIMMEN - De Limmer Plankeniers, onder regie van Stina Hof, gaan het blijspel Knettergek op de planken zetten. Het stuk speelt zich af in een opvanghuis voor psychiatrische patiënten. Dit opvanghuis komt zwaar onder druk te staan wan neer de overheid andere plannen heeft met het terrein. De patiënten leven rustig in hun eigen wereldje en beseffen nauwelijks welk onheil hen boven het hoofd hangt. Het is dus om knettergek van te worden. Op 10 mei is 'oud' Plankeniers-regisseur Ben Lieferink plotseling overleden. 'Oud', omdat Ben vorig jaar te kennen had gegeven te stoppen met regisseren. Hij wilde het stokje aan een ander doorgeven, en zag dit als 'een frisse wind door de vereniging'. De Plankeniers waren toen al druk doende met het uitzoe ken van een nieuw toneelstuk. Dit is meestal een grote klus want voordat het juiste stuk is uitgezocht, zijn er vier leden bezig geweest om circa 15 boekjes per persoon door te lezen. Bij die reeks zat ook het blijspel Knettergek. Onafhankelijk van elkaar kozen de vier leden unaniem voor dit blijspel. Het stuk speelt zich af in een psy chiatrische inrichting (Ben werkte bij de Willibrordus stichting) en het heeft iets weg van de serie Loenatik waar Ben helemaal gek van was. Het bestuur heeft dan ook besloten dit stuk aan Ben op te dragen. Op 25 augustus kreeg de vereniging weer een droevig bericht; Joop van der Steen was plotseling overleden. Vanaf 1990 was Joop lid van de vereniging en speelde hij kleine rolletjes of was hij te vinden als figurant op het toneel. De meeste mensen kennen Joop van de momenten als hij bij de ingang van de Burgerij het entree kaartje in ontvangst nam. Ook Joop zal in gedachten worden meenomen bij de komende uitvoeringen. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar die u via de website www.limmerplanke- niers.nl kunt bestellen, of na 17.00 uur bij Mary Winder tel. 072- 5052726. Uitvoeringen zijn óp:'vrijdag 16 november - uitsluitend voor leden van De Zonnebloem afdeling Limmen- aanvang 14.00 uur. Zaterdag 17, vrij dag 23 en zaterdag 24 november, aan vang 20.00 uur. Alle uitvoeringen worden gegeven in de Burgerij. AKERSLOOT - Zondag 11 novem ber is er weer een wandeling van de Amak. De wandeling is een Nhwb najaarswandeling in Amsterdam Noord en is 15 kilometer lang. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan hoek Raadhuisweg. Woensdag 14 novem ber is er weer een 'doordeweekse wandeling'. Deze wordt georgani seerd door de wandelafdeling van de loopgroep Amak in Akersloot. Vertrek om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Cock Snijder, tel. 0251-313956. CASTRICUM - Op zaterdag 10 november geeft het jeugdorkest en het fanfareorkest van muziekvereniging Emergo uit Castricum een najaarsconcert in het Jac P Thijsse College, De Bloemen 65 in Castricum. Als primeur zal deze avond gast directie worden verzorgd door Euphonium gigant, Steven Mead. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Entree bedraagt 5,-. Kaarten zijn vooraf te verkrijgen op info@emer- go.org ow het aantal kaarten en de naam van de contactpersoon, of bij René Bos, tel. 0251-650434 of 06-50662900. Eigen foto Zal Prins Tyl XII ook het komende seizoen weer de scepter zwaaien over Gorteldonk? Alles wordt duidelijk tijdens het Prinsenbal. Eigen foto LIMMEN - Op zaterdag 10 november is de start van het carnavalsseizoen 2007/ 2008 met het Prinsenbal om 21.00 uur. Na de jaarvergadering, waar gekozen voor het nieuwe thema: Gorteldonk goes Las Vegas, is er gestart met de voor bereidingen voor het Prinsenbal in november. Vorig jaar ging men naar de set van Baantjer, een Oer-Hollands tv stuk. Daar zag men dat de raadsle den Jan Dirkson en Jack Burgering verdwenen. Ook prins Tyi XI ver dween van het toneel en werd Ronald Baars als Prins Tyl XII uit een groot cadeau gepakt. Met het motto 'Gorteldonk goes Las Vegas zal het om casino's en gokken gaan. Natuurlijk gebeurt er nog veel meer in Las Vegas, je kunt er onder ande re op een leuke manier in vele kapelletjes trouwen, en er is daar natuurlijk ook een afdeling van CSI, De avond is zoals altijd in Leutbunker de Burgerij en begint om 21.00 uur. Muziek is deze avond in handen van Specials Drive In Shows Evenementen met Dj Harrold. Wie zullen dit seizoen in de raad van elf zitten? Zal Prins iyi XII nog een seizoen over Gorteldonk gaan regeren? Blijft de secretaresse, de adjudant en maakt ook dit seizoen de hoffo- tografe weer mooie foto's? Op deze vragen krijgt u op 10 november de antwoorden. Wel of geen lid maakt voor deze avond echt niet uit. Iedereen is welkom om wat carnavalssfeer te proeven en te zien welke veranderingen er binnen de raad gaan plaatsvinden. De jaarlijkse Boerenkoolmiddag vindt op zondag 9 december plaats. CASTRICUM - Geert Kimpen, auteur van het boek 'De Kabbalist' verzorgt op uitnodi ging van de Volksuniversiteit Castricum en de bibliotheek op donderdag 22 november vanaf 20.00 uur een lezing over de mystieke boodschap van de Kabbala. De lezing vindt plaats in Bibliotheek Castricum, Geesterduinweg 1. Kimpen vertelt in zijn lezing over de ontstaansge schiedenis van zijn boek, legt de geheimen van de Kabbala uit en hoe élke droomwens via de tien geheime wetten van de Kabbala gerealiseerd kan worden. Ook legt hij uit wat de Kabbala kan betekenen voor iedere mens afzonderlijk. Hoe deze uitdaagt en inspireert om de best mogelijke vorm van jezelf te worden. ,,De kab bala geeft antwoord op alle levens vragen", zo is Kimpen overtuigd. Toegangskaarten voor deze inspire rende lezing kosten 6,- en zijn te verkrijgen bij de bibliotheek en Boekhandel Laan. Tijdens de pauze verzorgt Boekhandel Laan de ver koop van het boek De Kabbalist. U kunt dan uw eigen exepmlaat laten signeren door auteur Geert Kimpen. CASTRICUM - In bezoekerscentrum De Hoep is de fototentoon stelling 'Water en Vuur' van Wilco van der Lugt te zien. Water en vuur zijn vanzelfsprekende elementen in onze leefomgeving. De fotograaf belicht deze elementen van een heel andere kant, zodat ze verwondering oproepen, www.pwn.nl. Foto: Wïico van der Lugt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 24