Schietsportvereniging 'De Vrijheid Heiloo' gecertificeerd Springwedstrijd bij GTH De Foresters dames vieren overwinning op Alkmaarsche Boys SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Schieten is een sport waar mensen plezier aan willen beleven Het enthousiasme straalde van de streetdanseressen af Succes voor judoërs van Dojo t Loo sport 27 GYMNASTIEK HEILOO - Afgelopen weekend is er door de jeugdleden van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH) weer heel wat afgesprongen. Op vier verschil lende onderdelen werd er met behulp van een of twee mini trampolines of een springplank op en over kasten en een pega- sus diverse sprongen gemaakt. Ook de deelnemers die sinds kort op de gym zitten, lieten al heel wat moois zien aan de ouders, broertjes en zusjes in het publiek. Halverwege de dag werd er een spetterende demonstratie door de streetdancegroep gegeven. Alhoewel deze groep dit seizoen is gestart trakteerden zij het pubhek op twee verschillende dansjes op de allernieuwste muziek. Het enthousiasme straalde van de streetdanseressen en hun leid ster af en dit optreden smaakte zich heen trapten. Renee de Wit werd bijvoorbeeld neergehaald in blessure tijd, waarna Marieke Brouwer met een penalty de bal naar de overwinning trapt. Er vielen overigens geen blessures aan de kant van De Foresters. Trainer Rob Hoff is enorm trots op zijn meiden. „Het was geen gemakkelijke wed strijd en toch hebben we gewonnen. Dat is toch geweldig voor een beginnend team!" Het is het eerste seizoen voor het kersverse vrou wenteam. Uit zeven wedstrijden zijn inmiddels zeven punten behaald en dankzij de overwinning afgelopen zondag staan de dames op een vijf de positie. Het idee voor het voet balteam ontstond vorig jaar tijdens een borreltje in de kroeg. Myrna Meyaard kwam met het idee om met vriendinnen een voetbalteam op te richten. Inmiddels zijn er twin tig dames lid van het team. Rob Höff traint het vrouwenteam samen met Hugo Kraakman en Wouter Adrichem. Er is volgens deze heren een duidelijk verschil tussen het trainen van mannen en vrouwen. Het team is erg hard op zoek naar een keepster met wat ervaring en voldoende vrije tijd om mee te trainen met de andere dames. Geïnteresseerden kunnen zich melden op hyves via forestersda.hyves.nl. SCHIETSPORT HEILOO - Anderhalf jaar gele den werd vanuit de schiet sportvereniging 'De Vrijheid Heiloo' besloten om vrijwillig deel te nemen aan een pilot van de Koninklijke Nederlandse Schietsport Associatie en Justitie om te komen toe een objectieve kwaliteitstoets in de vorm van een certificeringsysteem. Sinds enkele jaren bestaat de behoefte, zowel in de maatschap pij als in de politiek, om nog zorgvuldiger om te gaan met schietsportverenigingen en legaal wapenbezit. Om in aanmerking te komen voor het felbegeerde certi ficaat, moet er op de vereiste nor men honderd procent gescoord worden. Makkelijker gezegd dan gedaan. Zaterdag 3 november was het zover. Als één van de eerste schietsportverenigingen in Nederland ontving 'De Vrijheid Heiloo' het KNSA certificaat. Voorzitter Paul Lichtenbelt: ,,Het traject is gedurende het afgelopen anderhalf jaar niet gemakkelijk geweest. Dankzij volharding van het bestuur, samen met de leden, zijn we er toch in geslaagd de honderd procent score te halen, die nodig is voor het KNSA certi ficaat." Het certificaat werd aan de bestuursleden overhandigd door twee hoofdbestuursleden van de KNSA, mevrouw Lejeune en de heer Gomez. Met de felicitaties aan het bestuur én alle leden. Walter Veenis, secretaris van de vereni- bijvoorbeeld aanmeldt als aspi rant lid, zal hij of zij eerst een opleidingsprogramma doorlopen. Men wordt begeleid door geschoolde. instructeurs. Bestuursleden zijn verantwoorde lijk voor de te gebruiken wapens. Alles wordt geregistreerd, met handtekeningen voor uitgifte. Op de schietbaan wordt men begeleid door baancommandanten, die het verloop van het schieten controle ren. Het certificaat maakt, dat alle handelingen beter controleer baar worden. Ook de presentie lijst van aanwezigen op de schiet baan is een voorbeeld van betere controle. Er wordt vaak beweerd, dat schieten gevaarlijk is. Het tegendeel is waar, het is een veili ge sport. De intensieve begelei ding, controles en registraties garanderen dat. Het certificaat, dat in de toekomst misschien wel een wettelijke norm zal gaan wor- den voor alle schietsportvereni gingen, waarborgt de veiligheid." VOETBAL HEILOO - Afgelopen zondag won het nieuwe damesteam van De Foresters thuis tegen de meiden van de Alkmaarsche Boys met 3-2. De strijd tegen de Alkmaarse club was behoor lijk pittig. In de dertigste minuut van de eer ste helft scoorde de Alkmaarsche Boys het eerste doelpunt. Pas in de tweede helft scoorden Marieke Brouwer en Jennifer Zentveld van De Foresters de tegendoelpunten. Het was vooral in de laatste minu ten van de wedstrijd dat de dames van de Alkmaarsche Boys flink om Het certificaat werd aan de bestuursleden overhandigd door een hoofdbestuurslid van de KNSA, mevrouw Lejeune. Foto: Mario Sacksioni zeker naar meer. De wedstrijddag werd afgesloten met de oefeningen van de trampolinegroep. Voor de trampolinegroep moet de hele gymzaal eerst worden leeggehaald om ruimte te maken voor de grote en de dubbele trampoline. Hierop werden door de deel neemsters mooie series gespron gen. Ook de trampolinegroep gebruikte de pegasus en de mini- trampoline. Helaas lieten de jon gens van de trampolinegroep het afweten. Alleen de meisjes deden mee. Binnenkort staan de foto's op de nieuwe website: www.gth-heiloo.nl. Een felle strijd voltrok zich afgelopen zondag in Heiloo tussen de voetbaldames van Foresters en Alkmaarsche Boys. Foto: Mario Sacksioni De jeugdleden van GTH lieten hun mooiste sprongen zien over kasten en de pegasus. Eigen foto ging: „Schieten is in eerste instantie een sport waar mensen plezier aan willen beleven. Met het certificaat wordt onder meer beoogd, de veiligheid maximaal te optimaliseren. Als iemand zich 7 NOVEMBER 2007

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25