Noordkust Wijnkoperij feestelijk geopend Si Stichting Dolfïnn neemt cheque Bosch in ontvangst Afsluiting Italiaanse weken Johan Alleman Vincent van Gogh Kunstenaar én evangelist Maarten Spanjer in het Literair Jazz Café Heiloo Jacob Ouderkerken licht WMO toe op de radio Wonen in het Groen: zoek de ballonnen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Wet Maatschappelijk Ondersteuning in de praktijk KORTOM Open haardhout voor het goede doel Heiloo steunt Diabetes Fonds Eerste Communie Willibrorduskerk Geslaagd Kaartenactie Paulusschool Lezing Groei Bloei over tuin in herfst en winter U ITKIJ KPOST 7 NOVEMBER 2007 HEILOO - In het Stationscentrum opende zaterdag 3 november alweer een kersverse ondernemer zijn deuren. Eric Biesterveld, gepassioneerd wijnkenner, verwelkomde de genodigden tijdens de opening met een feeste lijke catering, verzorgd door restaurant de Loocatie, waarbij men kon reke nen op een vakkundig wijn/spijs advies. In het overzichtelijke interieur van Noordkust Wijnkoperij vindt u een eigentijdse, toegankelijke wijnwereld met een verrassend assortiment aan wijnen en wijnaccessoires. In alle smaakstij- len en prijsklassen. Vanaf 6 november is de wijnhandel van dinsdag tot zaterdag geopend, van 10.00 tot 20.00 uur. Noordkust Wijnkoperij, Stationsweg 89A3 te Heiloo, tel. 072-5321306. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Vorige week woensdag reikte René en Wilfred Bosch van Bosch Assurantiën, in samenwerking met het Monuta Charity Fund, een bedrag van 1500,- uit aan Stichting Dolfinn. Bart Houtman, voorzitter van Dolfinn, nam het bedrag in ontvangst. ,,We zijn vreselijk blij met deze gift. Op deze manier kunnen wij meer doen voor kinderen als Finn. We werken hard met veel vrijwilligers en giften zijn natuurlijk heel erg welkom." Voor René Bosch was juist Stichting Dolfinn een bijzonder goed doel. „Dolfijntherapie is.erg bijzonder en als wij op deze manier kinderen kunnen helpen, doen we dat erg graag." HEILOO - Afgelopen zaterdag sloot Johan Alleman de Italiaanse weken feestelijk af met de bekendmaking van de winnaar van een design volauto matische koffiemachine. Johan reikte deze luxe prijs uit aan de winnaar William ten Elzen. Vanaf nu kan hij genieten van een heerlijk kopje koffie met de Italiaanse touch van vergemalen bonen. Geïnspireerd door de mode- stad Milaan stond Johan Alleman de afgelopen maand in het teken van Italië. Het huidige modebeeld is sterk beïnvloed door Italië: slank gesneden belijning en gebruik van luxe stoffen. Voor het échte Italië gevoel werden klanten in de winkel verrast met Italiaanse hapjes. Net als de Italianen hou den wij Nederlanders van een goede kop koffie. Tegenwoordig zelfs op z'n Italiaans: met een schuimlaag." Dat de koffiemachine in de smaak viel bij de klanten bleek uit het grote aantal deelnemers. HEILOO - Op donderdag 15 november houdt de Culturele Commissie Trefpunt samen met het VU-podium een lezing over Vincent van Gogh. Spreker is Anton Wessels, emeritus hoog leraar Theologie (VU). Het religieuze aspect van het werk van Vincent van Gogh is altijd onderbelicht gebleven. Zo weet haast niemand dat Vincent van Gogh zijn arbeidzame leven begonnen is als predikant (in opleiding) en evan gelist. In Londen is hij zelfs nog een tijdje hulppredikant geweest. Vaak wordt beweerd dat hij als schilder de laatste tien jaar van zijn leven niet alleen zijn eerdere beroep opgaf, maar ook zijn christelijk geloof vaar wel zei. Volgens Anton Wessels voert het te ver terug om te stellen dat de kunst in de plaats van religie is gekomen. Wessels meent dat Vincent van Gogh als kunstenaar eigenlijk nog steeds 'hulppredikant' en 'evangelist' was. Als kunstenaar maar ook als evangelist wilde hij de mensen troost brengen. Van Gogh deed dan ook geen afstand van zijn geloof, maar gaf hij er slechts op een andere manier uiting aan. De lezing is op donderdag 15 november om 14.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, in Heiloo. Toegang: 5,50 (studenten gratis). HEILOO - Op zondag 11 novem ber zal het winterseizoen van het Lit. Jazz Cafe Heiloo geo pend worden met een lezing door de bekende acteur/schrijver Maarten Spaiyer. Acteren, schrijven en voetbal zijn de grote passies van Maarten. Hij staat bekend als een veelzijdig man die zeker een boeiend en humorvol verhaal zal kunnen vertellen. En om het nog vrolijker te maken zal het bekende Oliver King Trio muzikaal versterkt worden met accordeonist Andre Vrolijk; de man die net zo mak kelijk de Blues als Bach uit zijn instrument tovert. Zowel literair als muzikaal zal er weer veel te genieten zijn op deze zondagmorgen. Zondag 11 november in het Open huis (boven winkelcentrum t,Loo). Aanvang lezing 11.00 uur (zaal open 10.30 uur) Toegangsprijs 7.50 (inclusief een 'kopje koffie). Kaartverkoop: Boekhandel Deutekom, vanaf 2 november. Informatie en ook kaart verkoop, tel. 072-5115511. HEILOO - In het radioprogram ma van Bob van Unnik, van don derdag 25 oktober, gaf wethou der Ouderkerken een wat duidelijker beeld van de uitvoe ring en aanpassing van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning aan de praktijk. Zo vertelde hij dat de gemeente vanaf 1 januari zelf de indicatie heeft verricht. Dit geldt alleen voor de nieuwe gevallen. Momenteel worden de oude gevallen opnieuw geïndi ceerd. Dit is wettelijk verplicht. Voorheen werd de indicatie gedaan door het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Dit werk is dus door de gemeente overgenomen. In de thuis zorg geldt hulp bij het huishouden klasse I en n. Bij huishoudelijke hulp I gaat het om schoonmaakwerkzaam- heden en bij huishoudelijke hulp II gaat het naast jschoonmaakwerk- zaamheden ook om een vorm van ondersteuning bij de organisatie van het huishouden. Bij de herindicatie wordt het aantal uren huishoudelijke hulp vastgesteld, alsmede de klasse I of n. Omdat de thuiszorginstellingen voorheen zelf konden bepalen welke medewerker voor huishoudelijke hulp I of huishoudelijk hulp II werd ingezet, kan het zo zijn dat door de herindicatie (waarbij ook de klasse wordt vastgesteld) de thuiszorginstel ling een andere medewerker inzet die minder verdient. Als het zo is dat er medewerkers worden ingezet die minder verdienen, moet het zo zijn dat deze medewer kers zekerheid moeten hebben wat betreft hun toekomst. Wethouder Ouderkerken vindt het noodzakelijk dat deze medewerkers worden beschermd door een CAO. Ze moeten onder een CAO vallen. Zaak dat men verzekerd zou moeten zijn tegen ziek te. Wethouder Ouderkerken wil zich hiervoor inzetten. HEILOO - Wonen in het Groen, houdt een digitale ballonnen wedstrijd. Zoek de ballonnen op de site en maak kans op een gratis lidmaatschap van Landschap Noord-Holland! Wonen in het Groen is het project van de gemeenten Alkmaar, Castricum en Heiloo en de provin cie Noord-Holland, om een juiste balans tussen wonen, natuur, land schap, recreatie en een goede bereikbaarheid in het gebied tussen Heiloo en Limmen te realiseren. Tel de ballonnen op de site www.woneninhetgroen.info en stuur het antwoord in voor 1 december via het contactformulier. De eerste vijftig inzenders met een goed ant woord winnen een jaarkaart, die gratis toegang geeft tot natuurge bieden van LNH, te vinden zijn via de gratis natuurgids. Ook krijgen ze korting op excursies en artikelen uit de winkel van LNH. HEILOO - De R is weer in de maand, daar hoort een knappe rend openhaardvuur bij! Er is open haardhout te koop van een zeer goede kwaliteit. De opbrengst van de verkoop van dit hout komt in zijn geheel ten bate van kansarme kinderen in de Filipijnen. Contactadres: Jan Swart, Kapellaan 3a te Heiloo, tel. 072-5051477. HEILOO - Dankzij 173 enthousi aste collectanten heeft de vorige week gehouden collecte voor het Diabetes Fonds 9837,84 opge bracht in Heiloo. Heeft u de col lectant gemist en wilt u het Fonds alsnog steunen? Dan kunt u u gift overmaken op giro 5766 ten name van het Diabetes Fonds in Amersfoort. HEILOO - De werkgroep van de Eerste Communie Heiloo is alweer volop bezig met de voor bereidingen voor de communie viering in april 2008. De kinderen die in groep 4 zitten en gedoopt zijn, worden in de gelegenheid gesteld om zich hiervoor aan te melden. De kinderen en ouders krijgen in december een uitnodi ging voor de start van de voorbe reidingen thuisgestuurd. Heeft u uw kind hiervoor nog niet aange meld, doet u dat dan uiterlijk 13 november bij de parochie van de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 in Heiloo, tel. 072-5330906. HEILOO - Op 18 oktober is Jasper Schilder, PCC leerling en daarvoor aan de Willibrordus- sschool, cum laude geslaagd voor der studie infrastructuur, logistiek en transport aan de TU Delft. HEILOO - Er zullen in Heiloo rpènsen zijn, wonende aan de Ronge of misschien ook elders, die de kaarten van de kaartenac tie van de Paulusschool in Ypestein, niet hebben ontvangen. Helaas is er iets mis gegaan met een bestellijst. Als u uw bestelling nog niet heeft ontvangen, graag even een telefoontje naar Annette Groot, tel. 072-5339276. HEILOO - Op 13 november komt de Wageningse tuinontwerpster Judith van Medenbach de Rooy een lezing geven over de tuin in de herfst en winter. In het eerste deel van de lezing wordt uitge breid ingegaan op de mogelijkhe den om een tuin er in de herfst aantrekkelijk uit te laten zien. Het tweede deel van de lezing gaat over een mooie aanblik van de tuin in de winter. Deze ontstaat meestal niet bij toeval, maar er moet van tevoren over worden nagedacht. Tenslotte worden ook enkele winterbloeiende planten besproken. De toegang is gratis. Tijd: 20.00 uur, ontmoetingscen trum GGZ Noord-Holland Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7