Alkmaars Christelijk Mannenkoor in de Kapel Cantatedienst Witte Kerk Marina Rupert exposeert schilderijen in bibliotheek H E I L O O Ben ik dat? kVUVJ DEUTEKOM 11 BOEK VAN DE WEEK 1 Corso Ben ik dat? (Wat hersenonderzoek vertelt over onszelf) door Mark Mieras Ben ik dat? Michael Clayton Grote verkoopexpositie voor Stichting Veldwerk Maarten Spanjer in het Literair Jazz Café Heiloo UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2007 'lEHBtti Wat hersem>ft£jet2Q#k vertelt over onszelf Hoe werken hersenen? Waar zitten al die sensaties, gedachten, driften en verlangens? En waar schuilt het bewustzijn? Ben ik dat? geeft een breed, actueel en toegankelijk over zicht van de principes die ons maken tot wat we zijn. Het boek is onderhoudend en intrigerend en gaat verder waar andere hersen- boeken ophouden. Waarom begrij pen mannen- en vrouwenhersenen elkaar bijvoorbeeld zo slecht? Of waarom raken hersenen zo gemak kelijk verslaafd aan gokken of siga retten? Nog vaak associëren we de hersenen vooral met intellectuele prestaties en een hoog IQ. De reik wijdte van hersenonderzoek is ech ter veel groter. Het werpt licht op verschijnselen als verlegenheid, empathie, intuiti'e en ambitie. Op specifieke levensfasen als babytijd, puberteit en ouderdom. Op narighe den als overgewicht, jetlag, ver geetachtigheid en het premenstrueel syndroom. In Ben ik dat? komt dit alles - en nog veel meer - aan bod. door Mark Mieras voor 17,90 Michael Clayton is een 'fixer' bij een groot, New Yorks advocaten kantoor. Is een goede klant in de problemen door overmatig drank gebruik of overspel? Clayton legt een rookgordijn. Doorgereden na een aanrijding? Binnen een mum van tijd staat Clayton op de stoep om de schade te beperken. De schuldvraag is van ondergeschikt belang; als de moderne advocaat van-de-duivel wordt.ingehuurd, gaat hij direct aan de slag. Zonder vragen te stellen. Michael Clayton is een even gelaagde als gelikte combinatie van een thriller, een rechtbankdrama, moialiteitsspel en een karakterstudie, die de sfeer ademt van de paranoïde jaren zeventig-films. De titelrol wordt gespeeld door George Clooney.- Door zijn scheiding, gokverslaving en een mislukte investering heeft hij een enorme schuld opgebouwd. Op zijn werk is hij op een zijspoor beland. Maar dan wordt Clayton weer opgetrommeld, voor een een oude bekend die een bom heeft gelegd onder de rechtzaak tegen een chemieconcern dat een kanker verwekkend landbouwgif op de markt heeft gebracht. HEILOO - Bijna drie jaar woont Marina Rupert in Heiloo. Na dertig jaar Amsterdam was dit een soort van thuiskomen. Zo vlak bij strand en duinen lijkt het op het landschap van haar jeugd. Na een korte tijd als docent in het middelbaar onderwijs werkzaam te zijn geweest besloot zij al haar ener gie te besteden aan het eigen werk en aan het geven van cursussen. Een aantal jaren is zij verbonden geweest aan het Amsterdams Grafisch Atelier, waar zij als beheer- der\werkplaatsassistent kunstenaars assisteerde bij het maken van ets en hoogdruk. Er volgde een periode van het maken van heel veel gra fiek, technische verdieping in het vak Uiteindelijk resulteerde dit in Werk van Marina Rupert, tot januari te zien in de bibliotheek. Eigen foto het geven van workshops over foto grafisch etsen en milieuvriendelijke etstechnieken. Op een dag heeft Marina Rupert vrij plotseling beslo ten weer terug te gaan naar een eigen atelier om daar weer in alle afzondering te gaan tekenen en schilderen. .Dit resulteerde in een aantal schilderijen over het uitzicht -uit haar atelier, volkstuintjes, bomen en natuur. Hier in Heiloo, in haar nieuwe atelier, ontstond een serie over de zee. Nieuw hierbij is de con centratie op licht en kleur, het onderwerp steeds weer opnieuw benaderend en verlatend, wat een soms heel herkenbaar beeld ople vert, dan weer veel abstracter. Bij de expositie in Bibliotheek Heiloo, die gehouden wordt tot 7 januari, zal zij dit laatste werk laten zien. Op www.marinarupert.nl kunt u kennis maken met haar andere werk en haar cursusaanbod. In de Witte kerk doet zij mee aan een tentoonstelling van de Stichting Terminale Thuiszorg met twee grafische wer ken (tot 16 november). HEILOO - Zondag opende Maarten Spanjer het Literair Jazz Café Heiloo. Met veel humor droeg de schrijver/acteur voor uit eigen werk. De ochtend werd omlijst door het bekende Oliver King Trio. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Het Alkmaars Christelijk Mannenkoor, onder leiding van Wim Broer, werkt mee aan de feestelijke kerk dienst die komende zondag, 18 november, in de Kapel van St. Willibrord aan de Kenne- merstraatweg wordt gehouden. De dienst wordt geleid door pastor M.J. van Bolhuis. De dienst begint om 10.00 uiir. Het mannen koor, dat ongeveer veertig leden telt, heeft sinds de oprichting in 1960 een grote reputatie opge bouwd in de regio Alkmaar en ver daarbuiten. Onlangs gaf het een geslaagd concert in onder andere Steenwijk en ook in Duitsland werd een uitvoering gegeven. Soms treedt het op mét andere koren. Het brengt niet alleen geestelijke liede ren ten gehore, ook speels klassieke werken staan doorgaans op het pro gramma. Het koor wordt ook zon dag begeleid door de van oorsprong Italiaanse opera-pianiste Nana Metoni, die in Alkmaar woont en sinds begin 2006 aan het koor ver bonden is. Het koor zingt uiteenlo pende liederen, zoals Neem Gij mijn hand, het bekende Abba Vader, maar ook enkele lofliederen, waar onder het Ambrosiaanse Lofgezang van Gebhardt en Dank sei dir Herr van Georg Friedrich Handel. Tijdens de gemeentezang zit Wim Broere aan het orgel. Het thema van de overdenking is: Zolang er mensen zijn op aarde. Het is een dienst met gebeden en liederen van hoop en vertrouwen. EGMOND- Op zaterdag 17 en zondag 18 november vindt er in Galerie Hoeve Overslot een verkoopexpositie van schilderijen plaats voor de Stichting Veldwerk die momenteel een kinderhuis project in Nepal realiseert. De schilderijen zijn geschonken door de van de Kilima Hawaiiens bekende steelgitarist Aad Boogaard die sinds zijn tachtigste veijaardag zijn plectrum heeft ingeruild voor het penceel, om schilderijen te maken voor de weeskinderen van Nepal. Hoeve Overslot, aan de Slotweg te Egmond aan den Hoef is open van 14.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over de Stichting Veldwerk: www.stichting-veldwerk.org. HEILOO - In de serie cantate diensten in de Witte Kerk van Heiloo zal zondag 18 november opnieuw een cantate worden uitgevoerd. het Alkmaars Cantate Koor onder leiding van Joep van Buchem. Instrumentale medewerking wordt verleend door Het Bach Collegium Kennemerland. Solisten zijn: Miijam Ditsel - sopraan, Paul Barten - alt, Hans van Dijk - tenor en Coert van der Bèrg - bas. Liturg is Ds Marius de Geus. Aanvang 19.00 uur. De toegang is gratis (er is wel een col lecte aan de uitgang). Dit keer zal de cantate BWV 26 van J.S. Bach Ach wie flüchtig, ach wie nichtig' worden uitgevoerd door AV Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBn KÉH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11