Licht in donkere dagen bij Bosman Tweewielers Harry Potter feest bij De Schrijverij Strijkservice Heiloo viert eerste lustrum (Kerst)ltaarten maken H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 13 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2007 HEILOO - De donkere dagen zijn weer aangebroken. Slecht weer en slecht zicht zorgen voor meer onveiligheid in het verkeer. Een veilige fiets met goede verlichting is nü van essentieel belang. Er bestaat veel onduide lijkheid over de eisen die gesteld worden aan de voor- en achterverlichting. Er worden diverse modellen verkocht: led-lampjes op batterijen, vèrlichting met dynamo en zelfs een dynamo die weggewerkt is in de naaf van de fiets. Maar wat mag er nou wel en niet op het gebied van fietsverlichting? Goed werkende voor- en achterverlichting moet aan staan bij nacht of dag, indien het zicht ernstig belemmerd wordt. Ook bij schemering, of slechte weer somstandigheden moet de fietsverlichting aan staan. De fietsverlichting moet aan de fiets zijn bevestigd (dus niet aan de kleding), mag niet knippe ren en mag niet verblindend zijn. De kleur van het voorlicht moet wit of geel zijn, het achterlicht moet rood zijn. Bovendien moet het achterlicht goedge keurd zijn (te herkennen aan een rondje met daarin de letters NL), de ver lichting en de onderdelen moeten deugdelijk aan de fiets zijn bevestigd. Voor goedgekeurde fietsverlichting en het monteren daarvan kunt u terecht bij Bosman Tweewielers Gazelle select center, Westerweg 295 te Heiloo. Eventueel een leenfiets? Dat is geen probleem! Meer info, tel. 072-5331241. HEILOO - In de nacht van vrijdag 16 november op zaterdag 17 november begint de verkoop van de nieuwste Harry Potter. „Om dit te vieren gaan wij op vrijdag al om 23.30 uur open en zal het, net als de vorige keren, weer een fee stelijke nacht worden", aldus Ingrid Dorrestein, eigenaresse van De Schrijverij. De hele winkel zal binnen en buiten helemaal in Harry Potter stijl worden aangekleed. Banieren, sfeerverlichting, de collectebus en de Djkke Dame zullen hiervoor zorgen. Er zullen ook vele activiteiten zijn, zo zal er een filiaal van Goudgrijp worden geopend, waar de knoeten en galjoenen 'te koop' zijn. Ook zal professor Zwamdrift haar waarzeggerij lessen aan de bezoekers geven. Uiteraard is ook Hagrid aanwezig en zijn er vele andere tovenaars en heksen. Wat er verder nog gaat plaats vinden, blijft nog even een tovermyste- rie, maar op dit laatste Harry Potter feest, staat er nog veel te gebeuren. Harry Potter en Ron Wemel zullen er bij zijn als om 0.00 uur het laatste deel: 'Harry Potter en de relieken van de dood', in de verkoop gaat. Dus kom naar De Schrijverij in het Stationscentrum in Heiloo en beleef dit feest vanaf 23.30 uur mee. Het feest duurt tot 1.00 uur. De toegang is gratis en de winkel is goed bereikbaar. Het parkeren kan het beste bij de Kreek, naast de winkel. HEILOO - Strijkservice Heiloo, opgericht in 2002, viert haar eerste lustrum. Miriam Lases wil dit niet ongemerkt voorbij laten gaan. „Bij velen ontbreekt de tijd, handigheid en zin om te strijken. Daar ben ik destijds op ingesprongen en het bleek een gat in de markt." Hoe werkt de strijkservice? Miriam strijkt zowel voor particulieren als voor bedrijven. „Het strijkgoed kan gebracht worden van maandag tot en met vrijdag, tussen 15.00 en 19.00 uur. In principe is het twee werkdagen later klaar. Desgewenst haal ik het bij de klant op. Voor informatie kan ik gebeld worden op tel. 072- 5320773. In verband met haar lustrum krijgen nieuwe klanten van de Strijkservice een eenmalige korting. Klanten en oud klanten zijn al op de hoogte gebracht van de korting die zij krijgen." HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een minicursus (kerst) kaarten maken overdag aan. Dezé cursus van drie wekelijkse bijeenkomsten start op donderdag 22 november van 13.30 tot 15.30 uur eri wordt verzorgd door Joke Mooij. In deze cursus zal aandacht besteed worden aan verschillende technieken, waarvoor de docente alle materialen verzorgt. Kosten bedragen 33 euro, Nivonleden ont vangen reductie. Opgave/ informa tie: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland, tel. 072-5330088. Deze cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo, bij het Witte Kerkje), rolstoeltoegankelijk. Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 5 november. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethou der van Heiloo. Donderdagavond 8 november werden de algemene beschou wingen in de gemeenteraad afgerond met besluitvorming over de begroting voor 2008, inclusief belastingen en tarie- Heiloo 29 van 29 Bij de begroting moest het colle ge een flinke veer laten in de kwestie van het Ontwikkelings bedrijf Noord-Holland Noord. Dit is een nieuwe vorm van samenwer king van alle gemeenten in onze regio, bedoeld om de economische bedrijvigheid en werkgelegenheid te stimuleren, een samenwerking waar vooral ook de provincie zeer op gesteld is. De gemeente Heiloo heeft wat dit soort samenwerking betreft een minder goede reputatie, want aan soortgelijke initiatieven in afgelopen jaren deed Heiloo stee vast niet mee. Nu is het Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord geen goedko pe affaire. Het vraagt van Heiloo een jaarlijkse bijdrage van 42.000 euro, een fors bedrag. Het college had dit bedrag al in het begrotings voorstel opgenomen, ook al was in de gemeenteraad over nut en nood zaak hiervan nog niet gesproken. Dat pikte deze gemeenteraad niet. Door het aannemen van een amen dement van CDA en PvdA schrapte de raad het ingerekende bedrag. Dit ondanks een uitvoerig en gedreven pleidooi van wethouder Rob Opdam (WD), die erop wees dat Heiloo profiteert van provinciale subsidie voor een eigen bedrijventerrein als Oosterzij, maar nu de enige van 29 gemeenten is die zich nog niet heeft aangesloten. Het amendement werd aangenomen met de stemmen van CDA, PvdA, Heiloo-2000 en NCPN voor en WD en Groen Links tegen. Een andere wijziging betrof het belastingtarief voor 2008. Fractievoorzitter René van Splunteren van de WD wees op het grote begrotingsoverschot en wilde dit vertaald zien in een financieel 'gebaar' naar de burgers. Hij vroeg om de voorgestelde stij ging van de rioolheffing met 7 euro per huishouden achterwege te laten. Dit leidde tot een financieel- technische discussie met wethouder Hero Veger (CDA), maar de uit komst was wel dat het college toe zegde dat het deze verlaging in een geschikt vat zou gieten. Hierna werd de begroting (met meeijarenraming) goedgekeurd. De NCPN vroeg aantekening dat zij tegen het A9-voorstel is, tegen uit gaven voor het Stationscentrum en tegen uitgaven voor bedrijventer rein Boekelermeer Zuid 3. Groen Links het aantekenen tegen uitga ven voor het Stationscentrum te zijn. Wat betreft de belastingen en tarieven, verklaarde de NCPN zich tegen verhoging van hondenbe lasting, leges publiekszaken en reis- papieren. Elke inbreilocatie in de raadscommissie Vervolgens werden elf moties behandeld. De pittigste van alle was een motie van de PvdA, toegelicht door fractievoorzitter Cees Rootjes. In de motie werd het college opge dragen om ieder voornemen voor een planologische procedure voor een inbreilocatie vooraf met de raadscommissie Openbare Ruimte te bespreken. Dat is pittig omdat het hier in het alge meen gaat om procedu res volgens artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waarbij ■het college zelf standig besluiten mag nemen. In feite zijn alle bouwplannen voor meer dan één woning hier in begrepen. Over deze motie ontstond een stevige dis cussie tussen Rootjes en zijn 'eigen' PvdA- wethouder Jacob Ouderkerken. Ouderkerken vreesde vertragingen van vijf tot zes maan den. Maar de motie werd aangeno men met elf stemmen voor (PvdA, Heiloo-2000, GroenLinks, NCPN) en 8 tegen (WD, CDA). Met algemene stemmen werd een motie van GroenLinks over duur zaam inkopen aangenomen, toege licht door Martha Klein. In de motie wordt uitgesproken dat de gemeen te Heiloo zich voorneemt om in 2010 duurzaamheid als vast onder deel mee te nemen bij 100% van haar inkopen. Ook werd met alge mene stemmen een motie aangeno men van de WH), waarin het college wordt opgedragen uiterlijk in het najaar van 2008 te komen met een notitie over de toekomst van de welstandscommissie 'waarin de mogelijkheden en consequenties van het afschaffen van deze com missie worden opgenomen'. Ingetrokken werden moties over een vakleerkracht gymnastiek voor de basisscholen (van Heiloo-2000), over het openhouden van de Watertoren in Egmond aan Zee (van het CDA) en over Nijenburg als representatieve accommodatie (van de PvdA). Ook trok het CDA haar motie over volledig voortgezet onderwijs in Heiloo in. De raad kon in meer derheid wethouder Jacob Ouderkerken volgen, die zei dat de kansen op zo'n school 'zeer mager tjes' zijn. René van Splunteren (WD) zei het sterker. Volgens hem zal zo'n school niet er niet komen omdat schoolbesturen hierover geen consensus kunnen vinden. Bovendien, zei hij, kun je demogra fische gegevens zo interpreteren dat er in de regio eerder te veel scholen voor te weinig leerlingen zijn. 'Dan wordt het een soort dood geboren kindje, waar de gemeente veel geld bij moet gaan leggen.' Verder vermeld ik uit de gedach- tenwisseling tussen raad en college nog dat op de rotonde bij de Vennewatersweg fietsers voorrang zullen gaan krijgen; daarvoor zal de vormgeving van de rotonde wel moeten worden aangepast. (Middel)dure appartementen aan het Maalwater Ook was er nog een gewone gemeenteraadsvergadering op dinsdagavond 6 november. Hierin werd besloten tot de aanleg van een rotonde op het kruispunt Zeeweg- Malevoort-Omloop (met fietsers uiteraard in de voorrang). Verder ging de raad akkoord met een nade re overeenkomst inza ke Wonen in het groen Heiloo-Limmén Heiloo-2000 stemde tegen omdat de frac tie, aldus fractievoor zitter John Daas, veel zorg heeft over het financiële perspec tief. Om een aanslui ting op de A9 te kunnen betalen, zal in het plangebied, de Zandzoom, roy aal gebouwd moe ten worden in het topsegment. Daarvoor ont breekt in de plannen zoals die nu voorlig gen, letterlijk de ruimte, aldus Daas. Verder kwam op 6 novem ber een motie aan de orde van het CDA, waarin vraagtekens wer den geplaatst bij het collegebesluit om de Stichting Appartementen complex Maalwater de opdracht te gunnen om 25 middeldure en dure appartementen te bouwen aan het Maalwater, naast het appartemen tengebouw dat deze stichting daar enkele jaren geleden al gerealiseerd heeft. In de CDA-motie werd gesteld dat een dergelijke opdrachtverstrek king 'transparant, integer en objec tief tot stand moet komen'. Deze zinsnede kwam uit een notitie van de gemeente Heiloo over aanbeste dingsprocedures. Fractievoorzitter Elly Beens van het CDA lichtte de motie toe. Wethouder Rob Opdam (WD) beriep zich op een andere gemeen telijke notitie, namelijk de Woonvisie 2007-2012, waarin staat dat er ruimte moet zijn voor collec tief particulier opdrachtgeverschap, zoals hier het geval is. Inderdaad, aldus de wethouder, waren geen andere private partijen in de gele genheid gesteld zich als gegadigde voor dit bouwproject in te schrij ven. Maar een verplichting daartoe ontbrak, en dat moest Beens de wethouder toegeven. Daarom werd in de CDA-motie gevraagd om een nieuwe, kaderstellende notitie over dit soort opdrachtgeverschap. Na zeer ruime discussie kwam de motie in stemming. Ondanks het schrappen van de woorden 'integer' en 'objectief' werd ze verworpen met 9 stemmen tegen 8. Vóór de motie stemden CDA, GroenLinks en vier van de vijf leden van Heiloo- 2000. Tegen stemden WD en PvdA en Gré Ris van Heiloo-2000. Martha Klein (GroenLinks) en Willem Gomes (NCPN) waren deze avond afwezig.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13