Limmer WinterFair Sint Nicolaas stoomt op naar Akersloot Bella Cantara zingt in Limmen Medewerkers Rabobank MADD vrijwilligers Afrikaanse blijheid REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Kinderen die een tekening of werkstuk inleveren maken kans op prijs C0NQUISTA T-shirts pimpen INGEZONDEN BRIEF Deal or no deal? UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2007 De Ondernemers Vereniging Akersloot (OVA) prijst zich gelukkig met de komst van de Sint. Het jaar lijks terugkerende evenement is het paradepaardje van de OVA. Na aan komst in de haven van ARZV zal Sint-Nicolaas zich in een open auto begeven naar de Rooms Katholieke Kerk van Akersloot. De optocht zal dit jaar anders verlopen dan voor gaande jaren. Steeds meer Akersloters begeven zich namelijk rechtstreeks naar de Kerk in plaats van de traditionele optocht te vol gen. Dit vond de Sint erg jammer, want zo kon hij in de korte tijd dat hij in Akersloot is weinig kinderen persoonlijk begroeten. In de kerk wordt de toegestroomde menigte vermaakt door een heuse slagwerk groep, harmonie en een band met kinderkoor. Na een kwartier de stemmen te hebben losgemaakt, zal de goedheiligman zijn intrede maken in de Kerk. Hier zal burge meester Emmens-Knol de Sint namens de gemeente in Akersloot begroeten en spreekt de goedheilig man de kinderen toe. Alle kinderen die een tekening of andere werk stukjes voor de Sint gemaakt heb ben, kunnen deze aan de pieten overhandigen tijdens de intocht. Burgemeester Emmens-Knol wacht samen met de Akersloter kinderen en him ouders op de stoomboot van de sint. Eigen foto Voorzie deze wel van je naam en adres, want misschien win je wel een prijs voor de mooiste tekening. Net als andere jaren worden er veel mensen verwacht die de Sint willen inhalen. Men wordt geacht de aan wijzingen van de aanwezige ste wards op te volgen, om zo de veilig heid van de aanwezigen in de kerk te waarborgen. Ook wordt er een beroep gedaan op de ouders die aanwezig zijn. Zij worden gevraagd om er ook op toe te zien dat de gangpaden begaanbaar blijven. LIMMEN - Op zondag 18 november zal Bella Cantara in de Nieuwe Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen een concert verzorgen. Het concert maakt deel uit van een serie concerten georgani seerd door Limmen Cultuur. Bella Cantara is een vocaal kwar tet bestaande uit: Ivera Musch, sopraan, Joke Oud, alt, Ralph Beckers, tenor en bariton Hans van Niekerk. De solisten kunnen bogen op een brede concertervaring en vertolkten rollen in diverse opera's, operettes en oratoria in binnen-en buitenland. De formule van Bella Cantara bestaat uit optredens in kleine zalen en kerkjes -met een intiem karakter en een grote mate van ongedwongenheid. Het muzika le fundament berust bij pianist Hans Weenink. Hij heeft ruime ervaring als begeleider van koren en solistisch optredende zangers en zangeressen. Het programma van 18 november is zeer afwisselend met werken van Beethoven, Verdi, Gershwin, Saint Saëns, Délibes, Schönberg en Puccini. Tijdens het concert wordt telkens een korte inleiding gegeven over de te zingen liederen. Aanvang van het concert is 15.00 uur, entree 10,-. U kunt kaarten reserveren via e-mail limmencultuur@hot- mail.com, via de website www.lim- mencultuur.nl of telefonisch 072- 5052235. LIMMEN - Conquista is aanko mend weekend weer geopend, dus jij weet waar je heen moet op 16 en 17 november. Op vrijdagavond en zaterdagavond is er in Club X- tra (12 tot en met 16 jaar) open inloop, je kunt er tafelvoetballen, gamen, naar de nieuwste muziek luisteren of lekker hangen met je vrienden. Het Conquista Café (16+) is vrijdagavond weer geo pend, kom langs voor een potje poolbiljart, darten, of kom gezellig wat drinken aan de bar. Op zater dagochtend is er voor de Conquista Kids(4 tot en met 9 jaar) een spectaculaire knutselacti- viteit. Er worden namelijk t-shirts pimpt. Wie schildert er de mooiste, gekste, creatiefste, en verrassend ste opdruk? Show hem daarna aan iedereen tijdens de Conquista modeshow. Voor Conquista Kids is de entree 1,- en je zult zelf een oud shirt mee moeten nemen. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen. LIMMEN - Ingrid Brandjes van Woonwinkel De Dussel organiseert rond de feestdagen een Limmer-Winter-Fhir. Samen met 12 enthousiaste ondernemers zal zij er een sfeervol geheel van maken. Er worden onder andere mini-groen- workshops gegeven door Monica en Suus van de Bloemenstudio. Wat dacht u van groendecoraties, kransen, grote en kleine winterstukken. Tevens kunt u zich opgeven voor de miniworkshops. Zij hebben drie arrangementen voor u gese lecteerd: Stoeldecoratie, geïnspireerd op de. kerst, een gepimpte dennenappel en een ingepakte bloem, inclusief vaasje. Kosten van de workshop zyn slechts 7,50. Aanmelden kan via een e-mail naar hoho@quicknet.nl ten name van de bloemenstudio. Schoonheids- en pedicuresalon Moments presenteert diverse producten met aanbiedingen voor de feestmaand, www.salon-moments.nl, ter wijl Tuin- en Groenshop Nuyens de kerstbomen en groenversiering zal verzor gen. Er is damesmode van de trendy kledingszaak Pineapples uit Limmen, Angela Besseling geeft u kleur en stijl advies, www.kleurenstijl.nl., Simone Bakker gaat glaskralen branden (beading), www.glashandelbakker.nl, Mariella Kerssens showt haar prachtige zelfgemaakte sieraden, De Steigerzolder uit Akersloot toont steigerdelen-meubelen, www.desteigerzolder.nl, zondag komt Monique Meegdes voor een wijnproeverij, www.confusionwines.nl en er is kera miek aanwezig van een bijzondere keramiste. 'De Dussel' verkoopt brocante kasten en kerst-lifestyle-woonaccesoires van onder meer de merken PTMD, Braxton en Appletree. Met een heerlijk glaasje glühwijn en wat lekkers van een plaatselijke cateraar kunt u inspiraties opdoen voor de feestdagen. Gratis entree! Woonwinkel De Dussel, Dusseldorperweg 94 te Limmen. Data: vrijdag 23 november van 16.00 uur tot 21.00 uur, zaterdag 24 november van 11.00 tot 17.00 uur en zondag 25 november van 11.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.woonwerkwinkeldedussel.nl. REGIO - Op 2 en 3 november vonden de landelijke vrijwilligersdagen Make A Difference Day plaats. Tienduizenden Nederlanders staken op deze dagen de handen uit de mouwen en zetten zich in voor organisaties en verenigingen die niet zouden bestaan zonder vrijwilligers. Rabobank Noord-Kennemerland sloot op vrijdag 2 november voor één dag haar kantoren om alle medewerkers als vrijwilligers in te zetten bij diverse organisaties in het werkgebied van de bank. Een oproep van de bank om ideeën in te dienen waarvoor de bankmedewer kers konden worden ingezet, leverde veel enthousiaste aanvragen op. Het aan tal aanvragen was zelfs zo groot, dat het totaal aan gevraagde vrijwilligers het aantal medewerkers overtrof. De 190 medewerkers van Rabobank Noord- Kennemerland heben zich op de MADD ingezet voor diverse projecten, varië rend van werken in de natuur, aan de slag met ouderen (in zorgcentrum de Cameren in Limmen) tot opknappen van een schoolplein en begeleiding van activiteiten voor ouderen en jongeren, zoals het maken van lampions op de Antoniusschool in Bakkum en het begeleiden bij een puzzeltocht voor de Prins Hendrikstichting in Egmond. In Heiloo werden de hokken verschoond en de vloeren geschrobt in het Knaagdierencentrum. Foto: Mario Sacksioni AKERSLOOT - Op zondag 25 november om 10.30 uur zal het Jambokoor uit Zuidermeer de kerkdienst in de parochiekerk van Sint Jacobus Major komen opluisteren met hun meesle pende muziek. Zo'n 15 jaar geleden werd in Akersloot de werkgroep Oeganda opgericht. Doel was om het werk van missio narissen in dit gebied daadwerkelijk te ondersteunen. Reden genoeg om dit jaar het Jambo-koor opnieuw uit te nodigen voor een optreden in de RK kerk van Akersloot. „Dit is puur, het raakt je. Deze muziek komt rechtstreeks uit de Afrikaanse ziel". Aldus Teun Steur uit Zuidermeer. Hij is muzikaal leider van het Jambokoor. Het totale gezelschap, dat bestaat uit zo'n tachtig leden, brengt büjheid in de kerk. De oor sprong van het koor gaat terug naar het dameskoor Vivace uit Zuidermeer. Na de moord op pater Kees Spil in 1988 zong het koor een aantal Afrikaanse liederen ter nage dachtenis. Veel mensen raakten enthousiast door de Afrikaanse sfeer en wilden graag meezingen. Vanaf dat moment is het Jambokoor geboren. „Ons doel is", aldus de lei der van het koor is, „om de sfeer en de* blijheid in de Afrikaanse kerken over te brengen in onze eigen ker ken. De teksten en melodiëen komen uit verschillende Afrikaanse landen en bevatten diverse dialec ten. Jambo betekent letterlijk: Hallo! Wij hopen op 25 november heel wat enthousiaste belangstellen den uit Akersloot en de hele omge ving te mogen begroeten!" Het vocale kwartet Bella Cantara verzorgt concerten met een intiem en ongedwongen karakter. Eigen foto Bij de begrotingsbehandeling bleek wederom dat wethouder Hommes geen openheid van zaken wil geven over te verwachten tekorten op het complex Eatels. Het complex Eatels is voor 2,5 miljoen gekocht. Volgens het gemeentelijk Beeldkwaliteitsplan mag er niet op gebouwd worden en dat volgen heeft twee directe gevolgen: het financiële risico kan oplopen tot E 3 miljoen en de overeenkomst met het NH Landschap voor vestiging van het Groenhuis gaat niet door. Dat wist de wethouder al in juni. Maar zowel tijdens een raadsdebat in september, als tijdens de begro tingsbehandeling weigerde de wet houder inzicht te geven in het te verwachten verües. Waarom? Voor de ontwikkeling van het Zanderijgebied is de gemeente straks afhankelijk van medewerking van derden, waaronder projectont wikkelaars. Daarom de vraag: welke deals zijn er al gesloten. Bert Visser Castricum AKERSLOOT - Een dag na de landelijke aankomst van Sint Nicolaas zal hij een bezoek brengen aan Akersloot. Zondag 18 november zal Sint Nicolaas samen met zijn pieten om onge veer 12.00 uur jachthaven ARZV binnenvaren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21