mMm Limmer Nederlands Kampioen karten Limmen 1 verslaat DWOW met ruime cijfers Jim Baltus derde van Noord-Holland SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Succesvol weekend voor dansparen Griffioen sport 25 Dave Bult sleept belangrijke prijs in de wacht Vanaf het beginsignaal dicteerde Limmen het spel Herdersmat bij SV.Vredeburg Het hele seizoen van dit jaar bleek Dave de snelste te zijn 14 NOVEMBER 2007 |MgJ| VOETBAL LIMMEN - Limmen 1 heeft afge lopen zondag in Wieringerwerf een ruime overwinning geboekt op DWOW. Na een 1-2 voor sprong met de rust, nam de ploeg van trainer Sem Wokke in de tweede helft ruimschoots afstand van de ploeg van trainer Gosse Bosma en zegevierde uit eindelijk met 2-6. Door - deze overwinning en het gelijke spel van koploper Vios tegen LSVM stijgt Limmen niet alleen naar een derde plaats op de ranglijst, maar neemt in de tweede periode de koppositie in met twee overwinnin gen uit evenveel gespeelde duels en met een doelsaldo van 12 gescoorde doelpunten en vier tegengoais. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Hesse dicteerde Limmen het spel. Met een fel jagende Limmer voor hoede werd de tegenstander met de rug tegen de muur gezet en was het niet verwonderlijk dat door doelpun ten van Martijn de Haan en de sterk spelende Rene Hof binnen twintig minuten een 0-2 voorsprong werd verkregen. DWOW wisselde al snel twee spelers en Jeroen Veldt miste namens Limmen een ideale moge lijkheid om voor de rust het duel al te beslissen maar helaas schoot hij in vrije postitie over. DWOW scoorde vlak voor rust de aansluitingstreffer door een van richting veranderd schot waardoor doelman Edwin den Breejen kansloos was. Alle hoop op een beter resultaat van DWOW werd al snel in de tweede helft de grond in geboord toen de hard werkende Ron van Stralen een slimme pass van Rene Hof doeltreffend afrondde. Limmen was 'los' en de opnieuw in grote getalen aanwezige Limmen- supporters zagen hun favoriete ploeg door mooie goals van Martijn de Haan en opnieuw Ron van Stralen uitlopen naar 1-5. Verslapping bete kende een tweede treffer van DWOW maar het slotakkoord was voor Limmen: Jeroen Veldt zorgde met een mooi schot voor de 2-6 eindstand. Zondag is DTS om 14.00 uur de tegenstander op sportpark Dampegheest. Limmen hoopt natuurlijk de trouwe aanhang opnieuw op een overwinning te trak teren maar kan op veel tegenstand rekenen op de stugge ploeg uit Oudkarspel. Limmen 1 rekent weer op veel support! LIMMEN - Vrijdag 9 november speelde Vredeburg ronde acht. Kramer kwam matig uit de opening tegen E. Stolp, maar herstelde zich door een fraai stukoffer gevolgd door een niet te pareren mataan- val. Pouw speelde agressief tegen Sturk die haar verdediging ver waarloosde en geen kans kreeg. Krom was blij met zijn mooie over winning op Noordeloos. Van Rees herstelde zich van vorige week door gedegen te winnen van de Vries. In groep B won Karei Voorwalt tegen koploper Allard de Vries door een soort herdersmat. Zie de uitslagen op pagina 24 De tweede partij ging tegen de koploper Dun Hong uit Den Helder. Dojo 't Loo wist deze partij te win nen met 12-8. In het team stonden de volgende judoka's: -42 kilo Gaby de By en Jasmijn Lesterhuis, -46 kilo Thijs Lesterhuis, -50 kilo Lotte van Vemde, -55 kilo Kars Zoon, -60 kg Jasper Henselmans, -66 kilo Wesley Groefsema, -73 kilo Martijn Dirkson en Rick van Vemde, -81 kilo Sander Groefseman, -90 kilo Joris Molenaar en +90 kilo Robin Boom. Eerder die dag wist Jasmijn Lesterhuis op het Amazone Toernooi voor Meiden nog een mooie tweede plaats te behalen. De finale ging verloren tegen een ster ke judoka die twee jaar ouder was. Elise Kuipers die ook meedeed stond goed te judoën tegen allemaal tegenstanders die maar liefst een halve kop groter en een stuk zwaarder waren. Toch wist Elise zich goed staande te houden. Tegen de kampioen werd knap gelijk gespeeld en één partij werd knap gewonnen met een O-Uchi-Gari. 15 pk. Hiermee legde hij de basis waarmee hij op het Nederlands Kampioenschap een vijfde plaats behaalde. Hij was toen net 11 jaar. Het hele seizoen van dit jaar bleek Dave regelmatig de snelste te zijn. Dave: Mijn vader en ik had den de spullen goed voor elkaar. Dat gaf mij veel zelfvertouwen en het gevoel dat ik de hele wereld aan kon." Op de baan in Berghem kon de jeugdige Limmer het Nederlands Kampioenschap geheel naar zich toe trekken. Dave werd Nederlands Kampioen en kon op 4 november zijn felbegeerde beker in ontvangst^ nemen. „Ik wil iedereen bedanken die dit voor mij hebben mogelijk gemaakt. Dat zijn onder andere Piet van Velzen voor de 'power' die hij- uit mijn motor weet te halen en Ton Vink voor het beschikbaar stellen van het fabrieksmateriaal uit Italïe en niet te vergeten mijn vader voor alle uren dat hij aan mijn kart heeft gesleuteld. Wat volgend seizoen gaat brengen weet ik nog niet. Ik ga rijden in de Vampire VT250 klasse, een motor van 250 cc met 25 pk. Ik hoop op hetzelfde resultaat, maar dat is misschien wel erg hoog< gegrepen. Eerst móet ik nog dis pensatie krijgen van de bond omdat ik eigenlijk een jaar te jong ben om in deze klasse te rijden!" Dave Bult, jeugdig karttalent uit Limmen, behaalt de ene na de andere overwinning en hoopt volgend jaar in de Vampire VT250 klasse te kunnen rijden. Eigen foto KAR T E N LIMMEN - Karttalent Dave Bult uit Limmen is erin geslaagd om het Nederlands Kampioens schap karting bij de junioren de eerste plaats in de wacht te sle pen. Dave kwam op zijn achtste in aanraking met de kartsport, toen hij begon in de Honda Cadett klasse. Deze klasse is de opstap in de kartsport. Na een half jaar trainen op de kartbaan in Uitgeest heeft hij in Lelystad zijn kartdiploma gehaald. Vanaf dat moment reed hij in het hele land wedstrijden, wat hem een aantal bekers opleverde. In 2006 maakte hij de overstap naar de RK-1 junioren, waar gere den wordt met viertakt motoren van HEILOO - Zondag waren in Beverwijk de Noord-Hollandse Judokampioenschappen voor judoka's tot tien jaar. De beste 16 judoka's van Noord-Holland streden om het eremetaal. Jim Baltus wist zich naar een derde plaats te judoën tijdens het Noord-Hollands judokampioenschap. Eigen foto Jim Baltus (-27 kg) ging voortva rend van start en won zijn eerste wedstrijd met een heupworp en een Sutemi (offerworp). De tweede par tij scoorde Jim met maar liefst drie verschillende worpen, gevolgd door een houdgreep. De spannende halve finale ging gelijk op tot Jim aan het eind de partij verloor. Nadat in de herkansingsronde twee maal snel werd gewonnen was het brons binnen voor Jim. Daarna mocht Jirn nog proberen het zilver te verove ren. Dit lukte jammer genoeg net niet. Zaterdagavond was Dojo 't Loo gastheer van de tweede ronde van de Westfriese Judo Kompetitie. Het jonge team van Dojo 't Loo wist het team van Haarlemmermeer uit Hoofddorp met 13-7 te verslaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23