Internetcursussen in Bibliotheek Heiloo Opening tentoonstelling 'De dood als bron van inspiratie' in de Witte Kerk H E I L O O Zonwering Goofy 3 gelezen worden INGEZONDEN BRIEF Behulpzame jongemannen 75 Procent van de Nederlanders wil het liefst thuis sterven Hatneepakket 500 gram VteeS 500 gram 1 iilï Kip-cordon bleu bi TEST landse zaken Gevulde koekèrt Tortïllas 100 gram LeVer SaUciiziÉnbii&di UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2007 HEILOO - Ook in de komende maanden houdt Bibliotheek Heiloo weer een aantal inter netcursussen. Het gaat om één malige workshops van 2,5 uur voor beginners en een vervolg cursus voor hen die al wat meer ervaring met internet hebben. De workshop internet voor begin ners wordt de komende periode drie keer gehouden; op dinsdag 11 december (van 09.30 tot 12.00 uur), dinsdag 8 januari (14.00 tot 16.30 uur) en dinsdag 12 februari (19.00 tot 21.30 uur). De deelne mers aan deze workshop krijgen een korte, heldere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de mogelijkheden en onmogelijkheden van het zoeken van informatie op De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdago8.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is.de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175» fax 072-5335644» e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd meteen waterloos drukproces internet bloot worden gelegd. Voor het goed kunnen volgen van de workshop is enige ervaring met de computermuis en Windows noodza kelijk. De vervolgworkshop internet wordt de komende maanden twee keer gehouden: op woensdag 23 januari (van 09.30 tot 12.00 uur) en op dinsdag 22 april (van 14.00 tot 16.30 uur). Na de beginnerscursus gaat deze workshop verder met zoe ken met behulp van internetgidsen: dochters van startpagina en geavan ceerd zoeken met de zoekmachine Google. Ook wordt aandacht besteed aan wat is de beste zoekma chine, welke woorden moet je kie zen, hoe beoordeel je het zoekresul taat. De meeste tijd wordt besteed aan de oefenvragen. Kosten en opgave De kosten voor deelname aan deze eenmalige workshops zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groe pen van maximaal acht personen (twee personen per pc). Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072- 5330670, e-mail: bibliotheek@bibhotheekheiloo.nl Omdat het mijn oma tijdelijk niet goed kan lopen, ben ik een paar dagen vanuit Tilburg gekomen om haar te helpen in Heiloo. Met haar oude mini bracht ik mijn vriendin naar het station voor de terugreis naar de Tilburg. Vlak voor het stati on sloeg de motor af en het lukte mij niet om de auto te starten. Daar stonden we: in het donker, in de regen. Tot mijn grote verbazing en blijdschap stopte een fietsende jon geman, om ons te helpen. Kort daarna kwam ook de inzittende van een auto ons te hulp. Na ongeveer een kwartier startte de auto weer, dankzij deze inmiddels drijfnatte jongemannen. Hartelijk dank hier voor! Ik hoop dat als jullie in Tilburg pech krijgen, ik jullie ook kan helpen. Met goede herinnerin gen denk ik terug aan deze avond in Heiloo. Marianne de Vries Tilburg Ik roep mijn lievelingskat Goofy. Normaal komt hij meteen aanren nen maar dit keer niet. Als hij er een dag later nog niet is hangen we affiches op en zoeken we bezorgd de straten af. Zou hij nog leven of. Het woord wordt angstvallig verme den. Vier dagen later wordt hij gevonden. Ons vriendje is door weekt van de regen en enkele blaadjes kleven aan zijn koude lichaam. Als de dierenarts vertelt dat hij is aangereden welt tussen al het verdriet een andere emotie op: woede. Het is op klaarlichte dag gebeurd, hoe kan iemand gewoon doorrijden? Daarom schrijf ik dit stuk. Als je een dier aanrijdt, besef dan dat het beestje pijn heeft en dat er mensen zijn die om hem geven. Dat die mensen hun vriendje zoe ken en zich afvragen wat er gebeurd kan zijn. Sommige blijven altijd zoeken en ik zal me altijd afvragen of dit voorkomen had kun nen worden als de dierenambulance was gebeld. Als je iemands vriendje aanrijdt, rij dan niet gewoon door.... Tamara Evers Heiloo Voor de expositie zijn 24 kunstenaars uit Heiloo en omgeving bereid gevonden om meerdere kunst werken met het thema afscheid, rouw en verdriet ter beschikking te stellen. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - In een volle Witte Kerk verrichtte burgemeester Romeyn afgelopen vrijdagavond de symbolische opening door de laatste kaars in de hangende kandelaar aan te steken. De burgemeester wees op de pas sende en mooie locatie (de Witte kerk met haar Willibrordusput) voor de tentoonstelling 'De dood als inspiratiebron'. Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo viert met deze tentoonstel ling haar twintigjarig bestaan en hoopt hierdoor meer naamsbekend heid te verwerven in Heiloo en omgeving. Ton Steenaert voorzitter van de stichting, in zijn openings woord: ,,Er zijn in Nederland 141 grotere en kleinere organisaties, die terminale palliatieve thuiszorg ver lenen. 75 Procent van de Nederlanders wil het liefst thuis sterven. Veel inwoners van Heiloo zijn nog onbekend met palliatieve, terminale thuiszorg, die door speci aal opgeleide vrijwilligers wordt verricht." Corrie Kenter, voormalig interim coördinator van de stich ting; „Ziekenhuizen zijn er om men sen beter te maken. Als de patiënt medisch uitbehandeld is, mag men naar huis. Dit houdt vaak in, dat men ook psychisch- en sociaal uit behandeld is. Men mag hopen, dat er familie en/of vrienden zijn, die je in de laatste fase kunnen helpen en begeleiden. In de praktijk blijkt dit vaak lastig te zijn. Het is moeilijk om met het proces van sterven om te gaan. Partners van een terminaal zieke hebben een totaal andere beleving van het proces. De laatste jaren is er gelukkig meer aandacht vóór mensen in de terminale fase. Stichting Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo werkt met getrainde vrijwilligers. Zij kun nen de rol van de familie aanvullen. Door te luisteren, te praten en waar nodig te ondersteunen." Om te vol doen aan de, groeiende wens om thuis te kunnen sterven, zoekt de stichting gemotiveerde vrijwilligers, die na een basistraining kunnen hel pen. Voor de expositie zijn 24 kun stenaars uit Heiloo en omgeving bereid gevonden om meerdere kunstwerken met het thema afscheid, rouw en verdriet ter beschikking te stellen. Èen aantal kunstenaars heeft het werk speciaal voor deze tentoonstelling gemaakt, zoals bijvoorbeeld Josine Van Os met de relikwieënkastjes in kera miek: Ter nagedachte'nis'. „Dit zijn kastjes, waar je allerlei kleine gedenkobjecten in kan zetten", aldus Josine. Ook Theo Leering uit Heiloo is met drie werken vertegen woordigd. Theo: „Dit jaar heb ik de stap gemaakt om me fulltime met kunst bezig te houden. Om dan mee te mogen doen aan deze expositie, zie ik als een mooi compliment." Werken van bekende Heilooër kunstenaars, zoals onder anderen Jan Gilling, Ditta Engel, Willem Klein Schiphorst, Watze Watsema, Tine Poelsma, zijn deze week tot en met vrijdag 16 november (van 14.00 tot 17.00 uur) nog te bewon deren in de Witte Kerk. Toonaangevend en alles op het gebied van binnen- en buitenzonwering A D V E R T E NT I E Uakkerij KtUluUHitK t too 27 - Heiloo - 533 17 76 Dealer van: Luxaflex Sunway Harol Verosol 4 stuks per stuk 2 voor maar LEKKERDER '-/IND JE ZE MET! VAN BAKKUM Laat 121 1811 ED Alkmaar (072) 512 68 71 www.binnenlandse-zaken.nl npr stuk 3 stuks 100 gram Pekelvlees

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3