Kapsalon De Boer Radboudschool winnaar van liedjeswedstrijd Bibliotheek Heiloo Kunstenaars gezocht voor Kunstzesdaagse en Kunstroute Heiloo HEILOO 5 'Sintre Maarten t is zo koud... UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De bewoners van 'Overkerck' zongen dit welbekende lied vrolijk mee met de kleuters van de 'WillibrordschooTMet glunderende snoetjes en zingend uit volle borst zorgden zij voor een gezel lig Sint Maartenfestijn. Natuurlijk werden de kinderen lekker verwend met allerlei lekkers. Voor de kinderen was het ook een heel bijzondere gebeurtenis. Zo verbaasden zij zich over het feit dat som mige bewoners al 100 jaar oud zijn maar sommige liedjes nog steeds mee konden zingen. Eigen foto Van Aostastraat 4, 1851 JC Heiloo, tel. 072-5337660, www.kapperdeboer.nl HEILOO - Al twintig jaar was Mariska Hoetmer werkzaam in de oude kapsalon van Wim de Boer, voor zij vijf jaar geleden de trotse eigenares van Kapsalon De Boer werd. In totaal werken zes gediplomeerde kapsters en een leerling in de salon. Van jong tot oud is te vinden in de kappers stoel en daarbij is speciaal gedacht aan de kinderen. Er staat een stoere motor op ze te wachten en ze kunnen zelfs hun eigen favoriete tekenfilm meenemen. Zodoende wordt een bezoekje bij Kapsalon De Boer een pret tige ervaring. De kapsters gebruiken voor iedere handeling het product Goldwell. Groot voordeel hiervan is, dat alle producten op elkaar afge stemd worden. Haarwerken Het team in de'kapsalon werkt al jaren samen en is helemaal op elkaar ingespeeld. „We zijn eerlijk tegen elkaar, recht door zee. Ik denk dat dat het geheim is", meent Mariska. Medewerkster Ageeth Put wijdt het aan de vrijheid die zij krijgen. „Mariska geeft de ruimte om onszelf te ontplooien. We worden zelfs gestimuleerd om cursussen te volgen en meer bij te leren." Deze werkwijze heeft geleid tot een scala aan mogelijkheden binnen de salon. Zo heeft Mariska zich, samen met Ageeth, gespeciali seerd in het aanmeten, inknippen, vormen en het op model brengen van haarwerken. Ideaal voor bijvoorbeeld mensen met kanker of de haarziek te Alopecia areata, oftewel pleksgewijze kaalheid. „Ik wil dit al doen sinds ik kapster ben. Op deze manier hoeven zij, die ziek zijn, zich niet druk te maken om hun haar", meent Mariska. De twee kapsters houden vooraf samen een intake gesprek. Vanwege privacyredenen kan dit bij de klant thuis of in de salon wanneer deze gesloten is. Er wordt gekeken naar de mogelijkheden en goed geluisterd naar de wensen van de klant. „Sómmigen zoeken naar een kleur en stijl wat het meest op hun eigen kapsel lijkt, anderen willen totaal iets anders. Het is bij ons allemaal mogelijk", aldus Mariska. De pruiken zijn handgeknoopt en daardoor bijna niet van echt te onderscheiden. De kosten voor een haarwerk wor den voor een deel door de zorgverzekeraar vergoed. Sieraden De prijzen bij Kapsalon De Boer variëren tussen de 18,- voor knippen tot 29,50 voor een verfbeurt. Ook is er een speciaal bruidsarrangement waarbij het kapsel en de make-up vanaf 45,- gedaan wordt. Voor heren boven de 65 jaar wordt 15,- gevraagd. Om er voor de aankomende feest dagen helemaal sierlijk uit te zien is een mooi kapsel natuurlijk niet genoeg. Daarom zijn in de kapsalon verschillende sieraden te koop waaronder hor loges, armbanden en kettingen. De prijzen variëren van 30,- voor een hor loge tot tussen de 14,- en 107,- voor een ketting of armband. De kapsa lon werkt op afspraak. Deze kunnen telefonisch gemaakt worden. HEILOO - Van 10 tot en met 15 juni houdt Stichting Ouder enwerk Heiloo voor de vierde keer in haar bestaan een Kunstzesdaagse. In 2003 is er voor het eerst een kunstdriedaagse georganiseerd welke inmiddels is uitgegroeid naar zes dagen met een aansluiten de kunstroute. Vanwege het grote succes zal ook volgend jaar het hele Trefpunt weer zes dagen in het teken staan van de kunst. Stichting Ouderenwerk is daarom op zoek naar regionale kunste naars die hun werk deze dagen willen exposeren in het Trefpunt en in ruil daarvoor een workshop of lezing van minimaal twee uur willen geven. Ook dienen zij één dagdeel aan wezig te zijn om toelichting op hun werk te geven. In het afsluitende weekend van de Kunstzesdaagse zal er door heel Heiloo een grote kunstroute plaatsvinden. Hiervoor is de organisatie op zoek naar kun stenaars die hun ateüers of huiska mers willen openstellen. Wanneer u niet in Heiloo woont, maar hier wel een expositieruimte kunt rege len, bent u ook welkom. Kosten voor deelname aan de kunstroute zijn 25,- per kunste naar, voor opgave en meer infor matie kunt u terecht bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. Foto: Mario Sacksiöni HEILOO - Afgelopen maandag was een spannende dag voor de kinderen van de groepen zes van vijf basisscholen. De leerlingen van de Benedictusschool, De Duif, Meander, St. Radboudschool en De Springschans deden mee aan de liedjeswedstrijd van Bibliotheek Heiloo. Deze wedstrijd werd gehou den in het kader van de actie Nederland Leest, waarvan maandag de laatste dag was. Er werden dan ook niet zomaar liedjes gezongen. De kinderen brachten voor een des kundige jury oude liec(jes ten geho re. Zo werden: 'De paden op, de lanen In!' en 'Het zonnetje schijnt' voorgedragen. De jury, bestaande uit Martine Schouten, dirigente van kinderkoor De Koele Kikkers, direc trice van de bibliotheek Annie Timmer en jeugdbibliothecaresse Marieke Hagen, bepaalden uiteinde lijk dat St. Radboudschool de win naar wais. De prijs: een bezoekje van een schrijver naar keuze. Laura Schwab (9) was erg blij met de overwinning. „We hebben twee weken geoefend. Ik vond vooral de pasjes leren van het liedje leuk. Het zingen ook wel, maar iets minder." Afgelopen maandag werd in Bibliotheek Heiloo een liedjeswed strijd gehouden. Foto: Uitkijkpost Op de vraag of ze vaker mee wil Laura. „Maar dan wel weer met de doen aan een wedstrijd, knikt klas hoor, niet alleen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5