Wandeling langs boerderijen Nijenburg Kadootjesmarkt in zorgcentrum Overkerck Lezing 'Niets loos met de muziek van Peter Schat' Lezing over natuur en cultuur op Nijenburg Gedeputeerde Hooijmaijers gaat discussie aan Workshop kerstvouwen H E I L O O Beat FM KORTOM Ledenvergadering D66 CDA fietst door Heiloo Vogelvereniging kleurenpracht 55 Meer bewegen in het bos Open dagen Spelenderwijs Muziek EHK Klaverjasclub Expositie in de Oude Pastorij UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 2007 HEILOO - De maandelijkse natuurwandeling gaat zondag 18 november langs de boerde rijen die ongeveer op de hoeken van het Heilooër Bos staan. Dat wordt dus flink doorstappen wat geen kwaad kan nu het wat kouder wordt. Over die boerderijen zal de gids het een en ander vertel len, maar ook interessante planten en bomen zullen de nodige aan dacht krijgen. Vanuit het bos zal er ook naar de omringende weilanden gekeken worden. Aan de oostkant HEILOO - Motel Heiloo, ofte wel 'Kwartje Koffie' aan de net gerenoveerde Kennemer- straatweg, zal dinsdag 20 november vanaf 20.30 uur de plaats zijn waar een stevige dis cussie met Gedeputeerde Ton Hooijmaijers plaatsvindt. ligt de Oosterzijpolder, waarvoor bij Natuurmonumenten plannen wor den ontwikkeld voor recreatie en natuurontwikkeling. Aan de west kant is al eerder een mooi wandel pad geopend door de Baafjespolder. Ook deze keer begint de-wandeling bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt deze ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtin gen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen, tel. 072-5325110. Over bijvoorbeeld het lawaai van Schiphol, bouwen en wonen en of misschien het bouwen in zee kan plaatsvinden. Hoewel de WD Heiloo het debat organiseert, is het vrij toegankelijk voor alle inwoners van Heiloo en omgeving. Er zal vol doende ruimte zijn om gedeputeer- HEILOO - Op donderdag 22 november van 15.00 tot 16.30 uur is er op de derde etage een gezellige kadootjesmarkt. Er zijn leuke, betaalbare, zelfge maakte kadootjes te koop voor de decembermaand. Zoals handwerk jes en (kerstkaarten gemaakt door HEILOO - Na alle opschudding rond de roman Lucifer van Connie Palmen, is het hoog tijd om het oeuvre van de compo nist Peter Schat te beluisteren en ons in zijn werk te verdie pen. Gert Floor, muziekbibliothecaris neemt op maandagavond 19 november de bezoekers mee op een HEILOO - Op donderdag 15 november van 20.00 tot 22.00 uur vindt de jaarlijkse Workshop Kerst(origami)vou- wen plaats. Niet alleen voor geroutineerde vouwers, maar ook speciaal voor degenen, die nog niet zoveel gevou wen hebben of alleen met theezak jes. Docente is Joke Mooij, erkend HEILOO - 'Op zondag in het Trefpunt' is een initiatief van Stichting Ouderenwerk Heiloo. Deze groep heeft Ger Kalverdijk bereid gevonden 18 november dia's te vertonen. IVN- gids Ger Kalverdijk toont een selectie van natuur- en cultuur foto's in alle seizoenen op kenmer kende locaties van het landgoed, ook in en bij het huis. De geschiedenis van Nijenburg en zijn bewoners, de families Egmond van de Nijenburg en Van Foreest, .krijgen daarbij speciale aandacht, alsmede de bijzondere (stinzen) flora en fauna. Dankbare herinne ringen aan de laatste bewoners, de heer en mevrouw Snethlage- van Foreest, zullen in de lezing een lei draad zijn. Classicus Anne Mantel vertelt kort de verhalen bij de getoonde mythologische beelden die nog rond en in het huis aanwe zig zijn. Door de hernieuwde belangstel ling, ook voor de beelden, die door 'modernisering' in de 19e eeuw ver dwenen zijn, zou herstel van 'de de Ton Hooijmaijers aan de tand te voelen over de toekomstige bouw activiteiten in Noord-Holland of voor de kust van onze mooie pro vincie of over de ontwikkelingen rond Schiphol. Hem zal ook een aantal pittige stellingen worden voorgelegd, zodat een ieder kan de bewoners/pashouders, zijdebloe- men en decoratie, kleine hebbedin getjes, schilderijtjes, speelgoed, siera den, jam en oud-Hollands snoep. Tevens kunt u, tegen een kleine ver goeding, genieten van een lekker kopje koffie/thee, warme wijn of een glaasje fris. U bent welkom in zorg centrum Overkerck, Stationsweg 92c. muzikale zwerftocht langs zijn com posities en dus door de turbulente (muziek) geschiedenis van na 1950. De lezing begint op 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Toegangskaarten zijn a 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) verkrijg baar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. origamidocente van de landelijke Origami Vereniging en reeds jaren lang docente bij het Nivon. Kosten workshop inclusief materiaal bedraagt 11,50. Nivonleden krij gen reductie. Opgave/informatie: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland tel. 072- 5330088. Deze workshop vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo. beelden door de Hendrick de Keyserstichting bevorderd kunnen worden. In verband met de nieuwe plannen, die genoemde stichting èn Natuurmonumenten met Nijenburg hebben, is deze lezing zeker actueel te noemen. Locatie: het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, Aanvang 14.00 uur (zaal open: 13.30 uur), entree: 4,-. HEILOO - Afgelopen donderdag was de live-uitzending van het befaamde quintet Hotclub de France, gepresenteerd door André Nieuwenhuis. Succesvol, gezien de positieve reacties die daarop volg den. Dergelijke programma's zullen in de toekomst meer uitgezonden worden, uiteraard gepresenteerd door André Nieuwenhuis. Het vol gende programma zal gaan over en selectie uit bekende musicals. De uitzenddatum is nog niet exact bekend, maar wordt tezijnertijd bekend gemaakt in deze krant. kennisnemen van de standpunten van de Provincie over deze belang rijke onderwerpen. De toegang is vrij, vooraf aanmel den hoeft niet en uw stem in de dis cussie wordt op prijs gesteld, of u nu WD-lid bent of niet! Meer infor matie via secretaris@wdheiloo.nl. HEILOO - Op maandag 19 november wordt door D66-Heiloo een Algemene Ledenvergadering gehouden, die voornamelijk besteed zal worden aan het for muleren van het actieplan 2008. De byeenkomst wordt van 20.00 tot 22.00 uur gehouden in Het Trefpunt en is openbaar. Nadere informatie op www.d66heiloo.nl of bel 072-5334695. HEILOO - Op zaterdagochtend 17 november stappen de fractie-en bestuursleden van CDA Heiloo op hun fiets voor een rondje Heiloo. Wilt u een onderwerp bespreken of iets in uw omgeving laten zien, neem dan contact op met Henk van der Werf, tel. 072-5335150 of e-mail h.vd.werf@heiloo.nl. HEILOO - Vogelvereniging kleu renpracht heeft dit weekend de jaarlijkse afdelingstentoonstelling en keuring van kleur- en postuur kanaries, diverse soorten tropi sche vogels, Europese cultuurvo gels en niet te vergeten de kromsnavels. De tentoonstelling wordt gehouden in het vereni gingsgebouw aan het Zevenhuizen 50 (achter de sport hal 't Vennewater). Openings tijden zaterdag 17 november, van 10.00 tot 18.00 uur en zondag 18 november van 10.00 tot 16.00 uur. Er is ook een verkoopklasse aanwezig, hier worden vogels ver kocht. Gratis entree. HEILOO - Het gemengde wan delgroepje van de Stichting Ouderenwerk kan wel versterking gebruiken. Elke woensdag, van 14.00 tot 15.00 uur, gaan zij het Heilooërbos in voor een wande ling. Heerlijk gezond bewegen in de buitenlucht en in een ontspan nen sfeer krijgt u een gevarieerd programma met oefeningen om lekker fit te blijven. Het startpunt is bij de tennishal De Dors. Ook kunt u voor informatie terecht in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2. HEILOO - Op 14 en 21 november vinden er in het Open Huis in Heiloo verscheidene open muziek lessen plaats voor jonge kinderen. Ouders met baby's vanaf 3 maan den zijn welkom bij 'Muziek met jonge baby's'. Voor de dreumesen en peuters wordt er 'Muziek op Schoot' gegeven. Kleuters kunnen zich uitleven bij 'Spelen met muziek' en kinderen tot en met 8 jaar mogen een liedje leren op de blokfluit. Alle open lessen zijn gra tis en geheel vrijblijvend. Het hele programma is te vinden op www.spelenderwysmuziek.nl, of via tel. 06-18360486. HEILOO - Op 19 november houdt E.H.K. weer een Open Drive. Iedereen is, met of zonder part ner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Start is om 19.30 uur, tot 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw Geerlings, tel. 072- 5339345 of bij mevrouw van Toorn, tel. 072-5336038. Let op: de aanvangstijd'is gewijzigd naar 19.30 uur. HEILOO - Het gebouw de Oude Pastorij, van de Vereniging Oud Heiloo, eem markant huis in het centrum van Heiloo, is elke zaterdag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Er is op dit moment een tentoonstelling over het landgoed Nijenburgh. U kunt op oude en nieuwe foto's zien wat er door de jaren heen is veran derd en wat de plannen voor de toekomst zijn. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7