Punkrock en Techno in Buk Buk Objecten, schilderijen en sieraden in Galerie De Kapberg Kerstproj ectkoor voortvarend gestart H E I L O O Encyclopedie voor de jeugd kfUVJ DEUTEKOM Corso Lions for lambs BOEK VAN DE WEEK Boek van de Expo 38: Werken op papier en kleinplastiek UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 2007 De nieuwe film van en met Robert Redford, en in de hoofdrol len Tom Cruise en Meryl Streep is een krachtig en aangrijpend drama, gebaseerd op een provocerend script. Lions for lambs vertelt het intense verhaal van diverse perso nen die verwikkeld zijn geraakt in de oorlog in Afganistan. Twee solda ten raken gewond in Afghanistan, wat hun hoogleraar (Robert Redford), een senator (Tom Cruise) en een journaliste (Meryl Streep) beïnvloedt. Diverse personen raken verwikkeld in de oorlog in Afganistan. De senator probeert de strategie te verdraaien bij de journa liste. De idealistische hoogleraar wil één van zijn beste studenten ervan overtuigen een andere richting te kiezen in zijn leven. En twee jonge mannen hebben zich aangemeld bij het leger om al vechtende hun leven zinvoller te maken. Acteur Robert Redford levert met Lions for Lambs zijn zevende film als regisseur af. Met zijn regiedebuut Ordinary People uit 1980 won hij al meteen een Oscar voor Beste Regie. Het script werd geschreven door Matthew Michael Carnahan, die tevens het scenario van The Kingdom afleverde van regisseur Peter Berg. Deze encyclopedie is een volle dig geactualiseerde editie van het naslagwerk voor thuis en op school. Meer dan vijfhonderd tref woorden -van A tot Z- over natuur, wetenschap en heelal, de wereld om ons heen en de geschiedenis van de mensheid. In deze editie treft u meer dan 3500 speciaal voor de encyclopedie vervaardigde tekeningen, foto's, gedetailleerde kaarten, grafieken, heldere dwars doorsneden en diagrammen. Verder zijn er veel verwijzingen naar Nederlandse internetsites en een geschiedkundige tijdbalk, lijsten met schrijvers, kunstenaars, wereldleiders en een wetenschap pelijke indeling van planten en die ren. Achterin de encyclopedie treft u een uitvoerig register met meer dan vijfduizend ingangen. Met deze geheel herziene Encyclopedie voor de jeugd hebt u een compleet standaardwerk in handen dat niet alleen is bedoeld voor de nieuws gierige lezers thuis, maar dat ook uitermate geschikt is voor de schoolbibliotheek. (deze prijs geldt tot L januari 2008!) 24,95 HEILOO - Weer een druk weekend in Buk Buk met twee heel verschillende stylen. Buk Buk begint vrijdag met stevi ge punkrock van The Apers en zal zaterdag eindigen met dansbare Techno beats. EGMOND - Van 24 november tot en met 23 december expose ren drie kunstenaars in Galerie De Kapberg, Michiel Hertroys met acrylschilderijen, Diek Kubbe met multimediale objec ten en Lucy Zom met textiele sieraden en objecten. Een bijzondere gebeurtenis vindt plaats op 9 december, als om 16.00 uur een kunstwerk wordt verloot onder de aanwezige donateurs van Galerie De Kapberg. Een van de vele interessante ele menten in het werk van Michiel Hertroys is het zichtbare, actieve schilderproces. Het gemak waar mee zijn werk tot stand lijkt te zijn gekomen is schijn. Voordat alles op een schilderij zijn plaats heeft gevonden is er veel gebeurd. Zelf zegt hij: ,,Ik schilder of teken niet de dingen zoals ze zijn, die kan iedereen ook zelf waarnemen. Maar wat zich verborgen houdt, wat ach ter de dingen schuilgaat, dat pro beer ik zichtbaar te maken". Het werk van Diek Kubbe is, zoals hij zelf zegt meestal ontstaan door iets dat zijn nieuwsgierigheid heeft gewekt. Zijn objecten zijn met recht multimediaal, een grote diversiteit aan materialen is aanwe zig. Het werk van Kubbe kan wor den gezien als commentaar op de manier waarop we grip proberen te krijgen op onze wereld. De textiele sieraden en kleine objecten van Lucy Zom zijn kleurrijk, geestig en zeer aaibaar. Materialen als fel gekleurd paardenhaar, zijde versierd met prachtige subtiele patronen worden gecombineerd in kleine voorwerpen die sterk uitnodigen tot aanraken. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan de Hoef. Open op zaterdag en zondag van 13.30 uur tot 17.00 uur en na tele fonische afspraak. Tel. tijdens ope ningsuren 072-506 26 45. Voor meer informatie: www.galeriedekapberg.nl. Het werk van Diek Kubbe is, zoals hij zelf zegt meestal ontstaan door iets dat zijn nieuwsgierigheid heeft gewekt. Eigen foto. Te beginnen bij vrijdag 30 november; Vette Punkrock. The Apers uit de havenstad Rotterdam spelen punk zoals punk gespeeld dient te worden: smerig, ruig, vol overtuigingskracht en veel power. Reanimate My Heart is hun laat ste album en is dit jaar versche nen. Dit zal ook een van de laat ste keren zijn dat Marien Nicotine bij The Apers speelt, dus dat mag je zeker niet missen! In het voor programma staat Panterland. De deuren gaan open om 21.00 en de kaarten kosten 5,- in de voorverkoop (is begonnen bij De schrijverij te Heiloo) en 6,- aan de deur. Op zaterdag 1 december is het Tijd voor Techno. Deze keer weer van 22.00 tot 03.00 uur met de volgende helden: Maurice Baas bekend van Klank met een opbouw van minimale Techno naar het stevigere werk en een vleugje acid zal het moei lijk zijn om stil te blijven staan. Darko Esser Darko esser timmert al jaren aan de weg als dj .en ondertussen ook als producer. Hij stond ook in de charts bij dave Clarke. Darko haalt al jaren -v.oor Doornroosje nijmegen grote dj's binnen en is verant woordelijk voor de geslaagde avond Planet Rose. Ook mag het Zeekip Duo niet ontbreken, het fameuze duo uit Alkmaar, bestaande uit Daniel Young en Simplex, die met hun eigen avond Smerig zichzelf dub bel en dwars aan het bewijzen zijn. Voorverkoop: 8,- (de Schrij verij), deurverkoop: 9,-. Meer info: www.bukbuk.nl, www.technophobics.nl of Compact op partyflock. HEILOO - Op zaterdag 17 november is Muziekvereniging Eensgezindheid gestart met het Kerstproj ectkoor dat is opge richt om tijdens Kerstconcert op 15 december in GGZ Willibrord te Heiloo een eigen optreden te geven. Voor dit koor hebben zich 35 deelnemers uit Heiloo en omstreken aangemeld. Het koor is opgebouwd uit een vrijwel gelijk aantal sopranen als alten (dames) en een klein aantal bassen (heren). Tijdens de eerste repetitie bleek er een juiste balans te zijn en werd er direct driestem mig gezongen. Van de koorleden die niet wisten in welke stemsoort zij zongen, bepaalde de dirigent Cees Brugman voorafgaand aan de repe titie de stemsoort. De pianobegelei ding tijdens de repetities en het concert is in handen van de pianist Jan Boogers. Tijdens de repetities zijn er 14 kerstliederen die ingestu deerd worden, maar afhankelijk van de muzikale prestatie zal het con certprogramma worden samenge steld. Er is tijdens de eerste repeti tie al zeer voortvarend gerepeteerd, variërend in verschillende moeilij kheidgraden en van een Engelse Carol tot en met een statig Duits kerstlied. Na vier repetities geeft het projectkoor op zaterdag 15 december vanaf 20.00 uur tezamen met het orkest van Eensgezindheid een gezamenlijk Kerstconcert in het ontmoetingscentrum van GGZ - Willibrord aan de Kennemerstraat- weg 464 te Heiloo. Er zal er net als voorafgaande jaren ook sprake zijn van samenzang met het aanwezige publiek. Kaarten voor het concert zijn op de betreffende ^vond vanaf 19.15 uur aan de zaal van het ont moetingscentrum te verkrijgen voor 7,50 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen vrij entree. Eventuele reserveringen kunnen plaatsvinden via het tel. 072- 5334851 of het e-mail adres info@mv-eensgezindheid.nl. Verdere informatie via de website www.mv-eensgezindheid.nl. EGMOND - Op zaterdag 24 november wordt in de galerie Conny van Kasteel in Ëgmond aan Zee Expo 38 werken op papier en kleinplastiek dooj- de kunsthistoricus Harold Bos geopend. Er nemen 34 internationaal bekende kunstenaars deel aan deze expositie. Er is prachtig werk op papier en van plastiek te zien. Abstract en minimaal, veel verschillende materialen zoals mar mer, staal, brons, aluminium. De tentoonstelling duurt tot 9 maart. De galerie is gesloten van 17 december tot 29 februari. Openingstijden: Vrijdag tot en met zondag van 14.00 - 19.00 uur; op afspraak, tel. 072-5067151. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4+5 te Egmond aan Zee. Eigen foto. Voor het Kerstprojectkoor .van Eensgezindheid hebben zich 35 enthousiaste deelnemers aangemeld. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WAIH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11