contact Wim Dekker als C ROS-bewonersvertegenwoordiger HEILOOl wmw Sport en recreatie GEMEENTE fa !>u'' Jky 9 Openingstijden Werk in uitvoering Bouwen en wonen Heeft u vragen? Bel meteen!! U ITKIJ KPOST NOVEMBER 2007 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo t- - Enige tijd geleden deden wij een oproep aan inwoners van Heiloo om zich aan te melden als bewonersvertegenwoordiger van de CROS. Inmiddels hebben wij een goede vertegen woordiger gevonden. Het is Wim Dekker uit Heiloo (zie foto). Hieronder kunt u lezen wie Wim Dekker is en waarom hij zich heeft aangemeld. Wim Dekker: "Ik ben 44 jaar en heb altijd in Heiloo gewoond. Momenteel woon ik in Ypestein. Ik werk als projectleider bij een ingenieursbureau in Amsterdam, waar ik verantwoordelijk ben voor de voorbereiding en de uitvoering van bestekken voor boven- en ondergrondse infrastructuur in grootstedelijk gebied. Het gaat hierbij om maaiveldinrichtingen, het verleg gen van kabels en leidingen, tijdelijke (verkeers)maatregelen hiervoor en alles wat daarmee samenhangt." Antwoord op vragen nodig "Begin augustus kwam ik toevallig de advertentie voor deze functie tegen. Hoewel het vliegverkeer in vergelijking met andere gemeenten meevalt, zie je het vliegverkeer ook boven Heiloo groeien. Als burger, maar ook in mijn dagelijkse werk, zie ik dat de overheid wetten en regels voor geluid, trillingen, lucht- en bodemkwaliteit steeds verder aanscherpt. Dit lijkt in tegenstelling met het vliegverkeer van en naar Schiphol. Uit de krant en het nieuws ontstaat het beeld dat vanuit econo misch perspectief wetten en regels steeds in het voordeel van luchthaven Schiphol worden aangepast en dat de bijbehoren de hinder steeds verder buiten de regio Amsterdam wordt ver legd. De achtergrond van deze verplaatsing buiten Amsterdam is dat zo het totaal ernstig gehinderden minder wordt, waardoor de luchthaven verder kan groeien. Het aantal ernstig gehinderden in onder meer de Noordkop is hiermee echter behoorlijk toegenomen. Luchthaven Schiphol is van economisch belang en niet meer weg te denken uit de Randstad. Ik vind dat de politiek eh de luchthaven Schiphol de verantwoordelijkheid hebben om hel derheid te verschaffen aan betrokken inwoners van de Randstad. Dat zij antwoord moeten geven op de volgende vragen: - Wat betekent het huidige en toekomstige vliegverkeer voor inwoners in de omliggende gemeenten en wat zijn hiervan de gevolgen? - Hoeveel vliegverkeer boven de Randstad is acceptabel, ver antwoord en onder welke voorwaarden? Door mijn deelname in de CROS Wil ik de antwoorden krijgen en communiceren aan de inwoners van Heiloo." Oproep aan u "Mijn doel als bewonersvertegenwoordiger van Heiloo is om in de CROS mee te praten op het terrein dat anders is voorbe houden aan bestuurders. Hierbij wil ik onder meer de bestuur ders scherp houden en de inwoners van Heiloo betrekken bij de ontwikkelingen rondom Schiphol. Help mij in het uitoefenen van mijn functie door uw opmerkingen en ideeën te mailen naar cros_heiloo@hotmail.com." Wat is de CROS? CROS staat voor Commissie Regionaal Overleg luchthaven Schiphol. Deze commissie is een overlegorgaan tussen de gebruikers van Schiphol (luchtvaartsector, exploitant van Schiphol) en gemeenten, die in de invloedssfeer van Schiphol liggen, zoals Amsterdam, Haarlemmermeer, Beverwijk en Castricum. Sinds begin dit jaar is de gemeente Heiloo ook lid van de CROS. In de CROS worden afspraken gemaakt over de manier waar op de overlast van het vliegverkeer van Schiphol het beste kan worden voorkomen of .geregeld. In de commissie zitten behalve bestuurders van gemeenten, ook bewoners uit deze gemeenten. Wim Dekker is voor de komende jaren de bewo nersvertegenwoordiger uit Heiloo. Vertegenwoordiger belangrijk De gemeente Heiloo wilde graag lid worden van de CROS vanwege het toegenomen vliegverkeer boven Heiloo. Niet alleen de Polderbaan op Schiphol heeft hiervoor gezorgd, ook de groei van het vliegverkeer in het algemeen is een oorzaak. De Luchtverkeersleiding Nederland heeft meer (lucht)ruimte nodig om de vliegtuigen naar de landingsbaan te kunnen lei den. Een deel van het vliegverkeer moet daardoor uitwijken naar het luchtruim boven Heiloo en noordelijker. Tel daarbij op dat sinds begin volgend jaar het afhandelen van het vliegver keer (de zogeheten baanfrequentie) is veranderd, waardoor vliegverkeer sneller naar het noorden uitwijkt en u begrijpt dat het vergeleken met enkele jaren geleden een stuk drukker is geworden in de lucht boven Heiloo. Door deelname aan de CROS blijven we nu beter en sneller op de hoogte van ont wikkelingen die spelen. Daarbij kunnen we nu, behalve alleen via onze bestuurders, nu ook via Wim Dekker actief meeden ken aan oplossingen voor de overlast. Meer informatie over de CROS vindt u op www.crosnet.nl. Nieuw asfalt voor Het Maalwater GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 -15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Het Maalwater krijgt tussen De Omloop en De Dors nieuw asfalt. Hiervoor is de weg op dit gedeelte vanaf maandag 10 december beperkt toegankelijk. Behalve dat het asfalt vervangen wordt, komt er tussen de ingang van Trias en het nieuwböuwplan Maalwater een rode fietsstrook. Wij verzoeken bewoners van tussen De Omloop en De Dors en bezoekers van de sportaccommodaties hun auto tijdelijk elders te parkeren. Voor voet gangers komt er een tijdelijk voetpad langs de werkzaamheden. Als het weer meezit, is het werk op 19 decem ber klaar. Meer informatie Heeft u vragen over deze werkzaamhe den, neem dan contact op met de heer T. Mulder van het Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 65. Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen: De Achtkant 27, reg.nr. 2007/0389 vergroten woning (uitbouw woonka mer/keuken) en plaatsen dakkapel) ontvangstdatum: 16 november 2007 Fontein Verschuirlaan 17, reg.nr. 2007/0234 vergroten woning ontvangstdatum: 16 november 2007 Het Zandstuk 44, reg.nr. 2007/0393 plaatsen dakkapel op voordakvlak woning ontvangstdatum: 22 november 2007 Matthijs Zonderhuisweg 1 (postkantoor), reg.nr. 2007/0394 oprichten 2 woongebouwen (appartementen) en stallinggarage ontvangstdatum: 23 november 2007 Van der Feen de Lilleweg 6, reg.nr. 2007/0391 bouwen berging met veranda ontvangstdatum: 19 november 2007 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo, telefoonnummer 072 533 31 52 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness/aerobic) 072 533 03 44 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit 072 533 53 13 Sporthal 072 533 31 52 Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn (inlichtingen over verhuur), mevrouw P. Vader 072 535 66 79 Zwembad Het Baafje, De Omloop 11,1852 RJ Heiloo, telefoonnr. 072 533 39 09 Het zwembad is geopend van mei tot september.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13