Oude Knegt's mediterraan molenbrood Exspecto laat u kennismaken met gospel Sint Jacobus parochie neemt afscheid van pastor CORSO Nieuw tenue voorPCC sportklas regio 18 NIEUWS UIT DE REGIO Leuk cadeautje voor de feestdagen' BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 29 nov t/m 5 dec 2007 "Michael Clayton" "Lions for Lambs" "Die Falscher" De Scheepsjongens van Bontekoe" "Waar is het paard van Sinterklaas?" www.corsobioscoop.nl De kerk is van de mensen', zegt terugtredend pastor Bill van Schie 28 NOVEMBER 2007 AKERSLOOT - De vrijwilligers van de historische meelmolen De Oude Knegt in Akersloot komen met het oog op de feest dagen met een origineel artikel in cadeauverpakking: Het medi terraan molenbrood. In een mooi houten bakje zijn alle ingrediënten bij elkaar gebracht om dit brood zelf te kunnen bakken. Natuurlyk zit er ook een recept bij. De opbrengst is bestemd voor de instandhouding van de molen. De prijs: 4,95 euro. Voor het medi terraan molenbrood wordt volko ren meel uit de molen gebruikt, aangevuld met kruiden als tijm, rozemarijn, basilicum en oregano. Ook gaan er hele olijven in. Elke week wordt in De Oude Knegt op ambachtelijke wijze graan tot meel gemalen. Bakkers uit de omgeving verwerken het als grondstof voor hun eigen molenbrood. Op zater dag worden in het molenaarshuisje ook meelproducten verkocht als bloem, spelt, pannenkoekmeel, roggemeel en glutenvrije boekweit. Theo Visser van De Oude Knegt hoopt op veel extra aanloop. „We werken hier met veel vrijwilligers. Niet alleen voor het malen, maar ook voor de verkoop in de winkel op zaterdag. Het is wat rustiger geworden met de klandizie. De rage van de brood bakmachine lijkt een beetje over het hoogtepunt heen te zijn. Bovendien is er concurrentie van de supermarkten, die los meel zijn gaan verkopen." Wie met vragen zit kan bij de molenaars in de win kel terecht. Zij zijn echte ervarings- ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur vrijdag zaterdag 22.00 uur zondag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur maandag dinsdag 20.00 uur 19.30 uur vrijdag 18.45 uur zaterdag 13.30 18.45 uur zondag 14.00 19.30 uur maandag dinsdag 19.30 uur woensdag 13.30 19.30 uur zaterdag 13.30 uur zondag 14.00 uur woensdag 13.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 deskundigen en weten wat je wel en niet moet doen om een knappe rig luchtig brood uit de over te krij gen. Het gaat goed met De Oude Knegt, maar veel mensen vinden het vanzelfsprekend dat het monu ment wordt onderhouden. Dat kan echter alleen als vrijwilli gers daar veel vrije tijd insteken. „Dan is het leuk wanneer je ook een beetje aanloop krijgt en je je producten kunt verkopen", vertelt Theo Visser. „Met de inkomsten kunnen we de vaste kosten dek ken." Het assortiment in de winkel is uitgebreid met snoep uit groot- moederstijd, en bakproducten als boerencake en kruidkoek en ouder wetse drankjes als boerenjongens en Akersloter Kruidenlikeur. Ook leuk om cadeau te doen! Molen De Oude Knegt, Pontweg noord 2a in Akersloot. Geopend op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur open. Meer info www.oudeknegt.nl of tel. 0251-312148. Bij meelmolen De Oude Knegt houden vrijwilligers het oude ambacht van molenaar in ere. Zij onderhouden de molen, verma len het graan tot meel en verzorgen de verkoop van diverse ambachtelijke producten. Eigen foto De leden van Exspecto zingen met overgave de traditionele spiri tuals, een zeer oude vorm van kerkmuziek. Eigen foto EGMOND - Onder leiding van dirigente Marjan Steenhof heeft het koor Exspecto van de Sint Adelbertuskerk in Egmond-Binnen vorig jaar het roer omgegooid. Elke viering worden er nu diverse gospel nummers gezongen én uitge dragen. Exspecto hecht er waarde aan om deze bijzondere vorm van kerkmuziek via de Uitkijkpost wat meer onder de aandacht te bren gen. Veel bewegen, veel klappen: het zal voor de meeste - met name oudere - kerkgangers wat wennen zijn. Niet écht nieuw ove rigens - want de gospel (ook wel spiritual genoemd) is al een heel oude vorm van kerkmuziek. Exspecto kan nieuwe leden héél goed gebruiken. Vooral manne lijke stemmen natuurlijk, maar dames ook jullie zijn welkom! Er wordt gerepeteerd op de dinsdag avond van 19.30 tot 21.30 en gemiddeld eenmaal per maand wordt medewerking verleend aan de kerkviering in de Sint Adelbertuskerk in Egmond- Binnen. Meer informatie? Bel Corine de Waard, tel. 072- 5065032) óf Carla Laroo, tel. 072-5064934. Op 24 december zingt het koor in Egmond-Binnen. AKERSLOOT - Onlangs maakte pastor van Schie bekend, zijn taak als parochieherder in Akersloot op 1 juli 2008 te wil len beëindigen. Na veertig werkjaren, waarvan de laatste acht jaar als pastoraal werker in Heiloo en Akersloot wil hij meer tijd besteden aan zaken, die zich buiten het 'kleine wereldje' van Akersloot, Heiloo en Limmen afspelen. Geen gemakkelijk besluit, maar wel overwogen. De heer van Schie heeft een brede werkervaring, waarin omgang met mensen altijd centraal heeft gestaan. Hij is op zijn drieën twintigste begonnen als onderwij zer. „Ik vond het geweldig voor de klas, maar in mijn achterhoofd wist ik, dat ik dat niet de rest van mijn leven wilde blijven doen. Op mijn veertigste ben ik als vlootaalmoeze- nier gaan werken bij de Koninklijke Marine. Heel wat anders! Ik werkte tussen jonge mensen, die soms wei nig of niets met een geloof van doen hadden. De marine is een volstrekt onkerkelijke wereld. Eigenlijk was ik hier nooit vanzelfsprekend aan wezig. Wat ik van deze periode geleerd heb, is dat het geloof overal is. Als geestelijk verzorger bij de marine moet je ook buiten de kerk leren denken!" Op zijn vijfenvijftig ste, in 2001werd de heer van Schie pastoraal werker. Eerst in Heiloo, samen met de heer Helsloot en later in Akersloot. „Tot 2004 was Margot Strack van Schijndel een echte her derin voor de parochie in Akersloot. Alles ging zijn normale gangetje, iedereen was gelukkig. Zij heeft veel voor het dorp betekend. Toen zij vrij plotseling in 2004 overleed, was dit een schok voor het dorp. Ik heb toen aangeboden om tijde lijk in Akersloot te gaan werken, zodat de parochie kon blijven draai en. Het zou voor een periode zijn van drie jaar. In deze tijd ben ik meer en meer verweven geraakt met de parochie. De kerk is aller eerst een dienstverlenend orgaan, dat probeert tegemoet te komen aan de gelovige wensen van de mensen. Ik heb getracht het contact tussen parochianen en de kerk wat breder en gevarieerder te maken, dan alleen de normale kerkgang. Wat dat betreft, is mijn werk hier nog niet af. De redenen om toch te stoppen komen meer vanuit mijzelf. Ik wil mijn horizon verbreden, de wereld is groter dan ons dorp." De toekomst van de kerk valt of staat volgens van Schie met meer belangstelling van de "kerk voor de samenleving. In Nederland werken we in kerkge meenschappen vaak op de vierkante centimeter. Soms zijn er spanningen tussen de kerk en de maatschappij. De kerk zou veel meer midden in de samenleving kunnen gaan staan. Met meer openheid over de tot standkoming van haar beleid. De wil tot meer openheid is er wel, maar we leven nou eenmaal in een com plexe wereld. Het lukt soms gewoon niet. En dan ineens zie je toch licht puntjes. Maar parochianen maken de kerk, niet de bisschoppen of de paus!" Pastor Bill van Schie nam voor zijn aftreden een moeilijk, maar weloverwogen besluit, zodat hij zich kan gaan richten op de wereld buiten de parochie. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17