Grote Kerstshow bloembinderij Baltus Blusactiviteiten nieuw winterprogramma Kwik-Fit schenkt knuffelberen Pastoor Nico Knol viert 121/2 jarig jubileum PCC-sportklas in nieuw tenue REGIO INGEZONDEN MEDEDELING „Ik ben er groös op!" Sinterklaasspel in De Burgerij Ik wist niet of ik klaar was voor het priesterschap y 4 NOVEMBER 2007 UITKIJKPOST EGMOND - Op zondag 2 december wordt van 12.00 tot 17.00 uur een grote kerstshow gehouden bij bloembinderij en tuincentrum Nelis Baltus aan de Herenweg in Egmond-Binnen. In de ruim vierhonderd vierkante meter winkel wordt een uitgebreide collectie van kerstdecoraties en - objecten en exclusieve kerstarrangementen getoond. Deze creaties komen uit de eigen binderij en zijn gemaakt met vakmanschap. Uiteraard zijn ook kerstbomen voorradig in alle soorten en maten. Voor de liefheb ber van kerstsfeer is er keuze volop. Zo exposeert goudsmid Esther Lang met haar zelf ontworpen sieraden. Tijdens de kerstshow krijgt iedere klant een leuke attentie. Verder is de show op de normale openingstijden te bewonderen (zie ook de advertentie). CASTRICUM - Het nieuwe plusactiviteiten winterprogramma 2007- 2008 wordt woensdag 28 november bij de Uitkijkpost gratis huis-aan- huis bezorgd in Heiloo, Limmen, Akersloot. Het is een breed en divers cursusaanbod voor jong en oud: ontmoeten, ontspannen, creativiteit, iets leren of lekker bewegen. Het Winterprogramma bevat informatie over het cursusaanbod op gebied van: Computerlessen, Creativiteit, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Muziek, Sport, Talen, Typen en vele andere cursussen. Computercursussen zijn handig voor thuis of op het werk bijvoorbaald een website maken en Digitale Fotografie. Conversatielessen zijn er in veel populaire talen. De Opfriscursus Nederlands is om kennis op te halen. Tijdens Japans (Sushi), Frans of Italiaans koken ontdekt men originele gerechten. Sterrenkunde gaat in op heelal, zonnestelsel, melkweg. Origineel zijn Japans papier maken en Chinees schilderen (een kunstvorm van schoonschrijven met penselen, speciale inkt op rijstpapier en zijde). Enneagram, mensenkennis of NLP zijn gericht op het ontwikkelen van zelfkennis en het omgaan met ande ren. Door psychologie, opvoeden of filosofie wordt de algemene kennis verdiept. Bij Meteorologie leert men hoe weersverwachting tot stand komt. In tuinontwerpen komen inrichten en beplanting aan bod en bij snoeien leert men de beste snoeitechnieken. Bij fotografie of videofilmen staat goed fotograferen of filmen centraal. Lekker bewegen kan bij power yoga, pilates, tai-chi en ontspannen door ontspanningsmassage voor vrouwen, spirituele ontwikkeling, stressbeheersing, voetreflexzone- massage, tarot en astrologie. Interessante lezingen gaan over Atlantis, kunstgeschiedenis, Da Vinci Code, heksenvervolging, sprookjes en vogels leren herkennen. U kunt alle informatie vinden op onze website: www.plusactiviteiten.nl of verkrijgen bij de bibliotheek. Informatie:tel. 0251-671837. REGIO - Bij de feestelijke opening van het Kwik-Fit filiaal aan de Soomerwegh 1 in Castricum was het al aangekondigd: de eerste maand na de opening zou één euro per verkochte autoband opzij worden gezet voor de Stichting Good Bears of the World. De opbrengst van deze actie bedroeg maar liefst 400,-. Het bedrag is door de Stichting Good Bears meteen omgezet in zo'n honderd knuffelberen, die op vrijdag 23 novem ber aan medewerkers van de afdeling Spoedeisende Hulp van het Medisch Centrum Alkmaar zijn overhandigd. Peter Smits, filiaalmanager van Kwik-Fit Castricum is blij met het resultaat: „Onze klanten hebben ons niet teleurgesteld. In één maand hebben we een enorm aantal ban den verkocht, goed voor een bedrag van maar liefst 400,-Namens de Stichting Good Bears óf the World zal voorzitter Maija Sanders bij de overhandiging aanwezig zijn. De Stichting Good Bears draagt op bijzon dere wijze bij aan versnelde traumaverwerking van kinderen, bijvoor beeld direct na een ongeluk. Door in ziekenhuizen en ambulances knuf felberen klaar te leggen, komen de kinderen eerder over een shock heen, zo heeft onderzoek uitgewezen. Het Medisch Centrum Alkmaar stelt de Kwik-Fit actie zeer op prijs en heeft de beren met veel enthousiasme ont vangen. EGMOND - Volgende week viert hij zijn 12 1/2 jarig jubi leum. Daarvan is Nico Knol alweer 11 jaar pastoor van de Egmonden en volgende week wordt dat gevierd. Nico Knol groeit op in Nibbixwoud. Met zijn opa en oma is hij, als zevenjarige jongen, iedere zon dag in de Katholieke Kerk te vinden. Daar wordt hij gegre pen door de mystieke sfeer, mooie gewaden en het 'heilige spel' tussen de pastoor en kerk gangers. Als de pastoor langs komt in de klas om misdienaars te werven, wil Nico dolgraag, maar steekt zijn hand niet op. Uiteindelijk is het zijn oma die hem meeneemt naar het parochiehuis. Daarna is er voor Nico geen weg meer terug. Het ver langen om zijn leven te wijden aan God groeit naarmate Nico ouder wordt. Na het behalen van het VHBO-diploma wordt hij toegelaten op het centrum voor de priester- en diakenopleiding van het bisdom Haarlem en de Katholieke Theologische Universiteit in Amsterdam. Het leven in het Willibrord huis is gestructureerd en gedisciplineerd. Maar desondanks leeft Nico met zijn studiegenoten als een echte student. „Wij gingen uit, dronken wat en maakten lol", lacht hij. Op 10 juni 1995 wordt de dan 25-jarige Nico gewijd als priester. „De pastoor van Hilversum vertelde mij dat ik alle theoretische en geestelijke bagage aan de kant kon zetten,, de praktijk ging beginnen." Zijn eerste viering staat Nico nog vers in het geheugen. „De zenuwen gierden door mijn lichaam. Ik ver trok extra vroeg naar de kerk om mij voor te bereiden. Eenmaal aan gekomen, zag ik dat ik mijn preek vergeten was. Gelukkig wist ik het voor het grootste gedeelte uit mijn hoofd. Niemand heeft het ooit gemerkt. Er is mij ooit verteld, dat tal van andere festiviteiten. Recent werd de volledig verbouwde boven bouwvestiging aan de Vondelstraat (ofwel: Facilitair Centrum Zuid) in Alkmaar feestelijk geopend en voor de komende maanden staat nog een face lift op het programma van het Juniorcollege Bergen.Medio 2008 wordt het tachtigjarig jubileum afge sloten met de feestelijke opening van de totaal verbouwde vestiging aan de Blekerskade. LIMMEN - Op zondag 2 december om 12.00 uur vertonen Forento en Pancratius het traditionele Sinterklaasspel in De Burgerij aan de Dusseldorperweg in Limmen. Aanvang is om 12.00 uur; de zaal gaat open om 11.30 uur. Het betreft een jubileumvoorstelling, met als titel 'De droom van Grote Piet'. Hierin heeft Grote Piet kiespijn en sussen de kleine pietjes hem in slaap. Hij droomt en in een droom kan natuurlijk van alles gebeuren. Helaas gaat de pijn niet weg en er komen allerlei figuren langs om van alles aan Sinterklaas te vragen. Wat er daarna allemaal gebeurt, dat moeten jullie zelf beleven! Informatie via Limmen Cultuur, tel. 072-5052235. als je iets fout doet, moet je het plechtig doen en dat lukte", herin nert hij zich. Toch zijn de eerste jaren erg zwaar voor de beginnende priester. Niet alleen de druk van het priesterschap werd hem even teveel. „Ik wist helemaal niet of ik wel klaar was voor het priester schap. Om mij heen stichtten leef tijdsgenoten gezinnen. Ik had die drang ook en vroeg mij af of ik dat kon laten gaan." Na een half jaar besluit het Bisdom dat ér een taak voor Nico ligt in Egmond, waar hij door de Egmonders in de armen wordt gesloten. Inmiddels is Nico pastoor voor de drie parochies. Gelukkig staat hij niet alleen in zijn werk. „Wij hebben enorm veel vrijwil ligers. Het is fantastisch om te zien hoeveel deze mensen voor de kerk doen." Terugkijkend op zijn loopbaan tot nu toe, is de geliefde pastoor erg tevreden. „Ik klop mij zelf niet op de borst. In het Westfries zeggen we: 'Ik ben er groös op' Dan ben je niet trots op jezelf, maar blij met de manier waarop iets is gegaan. Dat heb ik niet alleen gedaan, maar met alle mensen om mij heen. En het mooie is dat ik tegenwoordig niet meer zoveel pieker als vroeger. Iemand vertelde mij ooit: 'Trek je zorgen samen met je schoenen en sokken uit voor je gaat slapen'. Dat advies heb ik opgevolgd." Op vrijdag 7 december wordt, ter ere van Nico Knol, om 20.00 uur een orgelconcert gehouden in de Sint Adelbert kerk te Egmond-Binnen. Zondag 9 december is om 10.00 uur een plechtige viering. Van 12.00 tot 14.30 uur is die dag ook het jubileumfeest in dorpshuis De Schulp aan de Visweg 45 in Egmond Binnen. Pastoor Nico Knol is trots op zijn werk en op de drie parochies die hij onder zijn hoede heeft. Foto Uitkijkpost REGIO - De Sportklassen van het Petrus Canisius College zijn al enige jaren enorm succesvol. De populariteit ervan onder de leerlingen van de juniorcolleges Vondelstraat, Heiloo en Bergen is bijzonder groot. Dit jaar nemen de leerlingen voor het eerst deel aan de clinics gekleed in de nieuwe PCC-sportklaskleding. De tenues zijn aangeschaft ter ere van het tachtig-jarig bestaan dat de school dit hele schooljaar viert. Met het nieuwe sporttenue zijn de sport- klasleerlingen bijzonder blij: De eer ste clinics zijn alweer achter de rug en de leerlingen hebben volop geno ten van hun snowboard-, mountain bike-, karate- en spinninglessen. Gelukkig volgen er de komende maanden nog genoeg andere clinics en natuurlijk wordt er vol spanning uitgekeken naar de wintersportreis, waaraan door een flink aantal sport- klasleerlingen wordt deelgenomen. De 12-jarige Miranda Corts uit Egmond aan den Hoef vind sporten gewoon leuk: „Ik zit op voetbal, maar eigenlijk alle clinics vond ik tot nu toe leuk. Karate, handboogschie- ten, maar vooral spinning!" Jasmin Luijckx, vervent volleybalster uit Castricum is het met haar eens: „De spinning-clinic was geweldig, maar ik vond het wel veel zwaarder dan ik had verwacht." Milan Haanraads komt uit Alkmaar en hij wil later in ieder geval een sportief beroep. Alledrie waarderen ze de sportklas met een prima cijfer: een fraaie 8 V2. Het PCC viert het jubileumjaar met De leerlingen van het Petrus Canisius College zijn bijzonder tevre den over de mooie en comfortabel zittende sportkleding. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 18