Open Dag CBS De Duif Yin Yoga bij The Yoga Company Kerstraamhanger of windlicht Schoenmaatjes bij OBS De Springschans groot succes Nieuw: Kinder Kerk van de Willibrordusparochie \!a7@ÖDS®0D \a7@II9I8 H E I L O O stationscentrum INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Spellendag in 't Loo Rectificatie Adventsconcert Ter Coulsterkerk Sinterklaas bij het Trefpunt Bibliotheek gesloten Gratis kaartjes Sint Nicolaastoneelstuk De grondige verbouwingen die de afgelopen tijd hebben plaatsgevonden in het stationscentrum van Heiloo resulteren op 14,15 en 16 december in een feestelijke heropening van het stationscentrum met verschillende activiteiten. Met dit nieuwe stationscentrum gaat de wens van veel winkeliers die er zich hebben gevestigd in vervuiling. Dit en de feestelijke opening zijn voor de winkeliers reden genoeg om u, door middel van een wel heel bijzonde re actie ook de mogelijkheid te bieden om een wens in vervulling te zien komen. In de periode tussen 21 november en 11 december mag u bij iedere aankoop van 25,- of meer één wens doen. Bij een aankoop van 25,- of meer ontvangt u namelijk een kaart met daarop een w self. Deze wens elf kan in elkaar worden geknutseld en hierna worden gebruikt om uw wens kenbaar te maken. Dit kunt u doen door uw wenself vóór 11 december in te leveren bij: Rozing, Westerweg 261 De Wassalon, Stationsweg 94 Johan Alleman Mode, Stationsweg 61 De Noordkust, Stationsweg 89 Decorette, Stationsplein 28 Op zaterdag 15 december zullen er tussen 16.00 en 17.00 uur tijdens de wintermarkt in het stationscentrum van Heiloo vijf wensen in vervulling gaan. UITKIJKPOST 28 NOVEMBER 2007 HEILOO - Vrijdag 30 november organiseert CBS De Duif een inloopoch tend. Ouders die op zoek zijn naar een basisschool voor hun kind, zijn daarbij welkom. Tussen 09.00 en 12.00 uur kunt u de school bezoeken, zonder afspraak te maken. De directie is aanwezig om u rond të leiden en te informeren over de school, de leerlingen en de werkwijze bij De Duif. Ook zijn er ouders aanwezig dié u kunnen vertellen over hun eigen erva ringen. Om 11.15 uur start de weeksluiting die georganiseerd wordt door leerlingen van groep 1/2. CBS De Duif is een middelgrote protestants- christelijke basisschool met een open karakter. In het onderwijs wordt rekening gehouden met verschillende achtergronden van leerlingen en leerkrachten. Op De Duif wordt de kinderen geleerd op een respectvolle manier met elkaar om te gaan en is er veel aandacht voor zelfstandig wer ken en persoonlijke ontwikkeling. Er zijn goede mogelijkheden voor over blijven en voor- en naschoolse opvang van Humanitas in een speciaal daarvoor ingerichte ruimte op school. De inspectie heeft onlangs een kwaliteitsonderzoek gedaan naar de kwaliteit van De Duif; deze is op alle onderzochte punten als voldoende tot goed beoordeeld. Daarnaast werd een landelijke steekproef gedaan om de kwaliteit van het rekenen-wiskun- de onderwijs in Nederland te onderzoeken. De inspectie constateert dat De Duif op en zelfs bóven het niveau scoort dat mag worden verwacht. Het gedifferentieerde aanbod, de passende zorg, het didactisch handelen van leraren en de afstemming van het onderwijs op de verschillen tussen leerlingen dragen bij tot dit goede resultaat. Voor informatie: Directeur Nel de Vries, tel. 072-5320874 of www.duif-tabijn.nl. HEILOO - Je kunt bij The Yoga Company terecht voor diverse vormen van Yoga en Pilates. Afgelopen seizoen heeft Wil een start gemaakt met Yin Yoga. Yin Yoga is een verstilde vorm van Yoga beoefening. Kort gezegd komt Yin Yoga hier op neer dat het een vorm van Yoga is waarbij verschillende Yoga houdingen lang worden vast gehouden, zodat ook de dieper liggende spieren optimaal benut worden. Het grootste effect krijg je als je Yin Yoga combineert met een vorm van Yang Yoga, zoals bijvoorbeeld Power Yoga. Wil combineert beide vormen in deze nieuwe les. Voor meer informatie kun je het best contact opnemen met tel. 06-18741193. Kijk op www.theyoga- company.nl of loop gewoon eens langs op de Westerweg 128a. HEILOO - Op drie wekelijkse dinsdagmiddagen vanaf 4 decem ber van 13.30 tot 15.30 uur orga niseert het Nivon Heiloo een cur sus Kerstdecoratie. Men kan kiezen uit een kerst raamhanger of een windlicht (glas in loodtechniek). Onder leiding van docente Margaret Kant leert u deze techniek en zij verzorgt alle materi alen. Kosten respectievelijk vijf of tien euro. Deze minicursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo. Cursuskosten E 21,- exclusief materiaal. Nivonleden krijgen reductie. Voor vragen/opgave: Reina Mulder, tel.072-5333127 of Daisy Groenland, tel. 072-5330088. De kinderen van De Springschans spanden zich in voor de actie Schoenmaatjes en zamelden naast speelgoed en schoolspullen ook geld in. Eigen foto HEILOO - Ook dit jaar deden de kinderen van De Springschans Oost en Centrum mee met Schoenmaatjes. Schoenmaatjes (voorheen Operatie Schoenendoos) is een najaarsac tie van Edukans, waarbij kinde ren in Nederland een schoenen doos vullen met schoolspullen, toiletartikelen en speelgoed voor kinderen in arme landen. Jaarlijks doen tienduizenden kinderen met deze actie mee. Dit jaar gaan de dozen naar kinderen in onder andere Malawi, Pakistan en Moldavië. In deze landen leven veel arme kinderen, waarvan er veel geen ouders of huis meer heb ben. Op woensdag 22 november werden de prachtig versierde dozen opgehaald bij de scholen in Oost en Centrum. Door de kinde ren werd niet alleen voor spulletjes in de dozen gezorgd, ze zamelden ook geld in voor het transport van de dozen. Toch geweldig dat in deze tijd van het jaar, de kinderen zelf nu eens voor Sint Nicolaas konden spelen! Informatie over de actie is terug te vinden op: www. kidsvooredukansnl HEILOO - Op de eerste zondag van de maand is er in de Willibrorduskerk om 12.00 uur de Kleuter Kerk. De kleutertjes hebben op die manier een eigen plekje bij in de kerk gekregen. Maar de grotere kinderen horen er natuurlijk ook bij! Vandaar dat er nu ook ëen Kinder Kerk gaat komen, speciaal gericht op kinderen van de basisschool, ongeveer vanaf groep 4. Op dezelfde tijd als de Kleuter Kerk, ook om 12.00 uur op de eer ste zondag van de maand. Dat is gemakkelijk, dan kunnen kleine broertjes en zusjes met de papa's en de mama's naar de Kleuter Kerk. De Kinder Kerk is in het Willibrordushuis bij de kerk. Net als bij de Kleuter Kerk, worden bij de Kinder Kerk kaarsjes aangesto ken en wordt geluisterd naar een verhaal, waarbij het thema een stapje verder gaat dan bij de Kleuter Kerk. Natuurlijk is er net als bij de Kleuter Kerk een glaasje limonade voor de kinderen. De Kinder Kerk duurt ongeveer 45 minuten en vindt plaats in een ongedwongen sfeer waarbij het niet erg is als kinderen wat praten of onrustig zijn. Het is tenslotte ook een Kinder Kerk. De eerstvol gende Kleuter Kerk en de eerste Kinder Kerk vindt plaats op zondag 2 december om 12.00 uur. Vertelt wordt hoe de engel aan Maria ver telt dat ze een heel bijzonder kind gaat krijgen. Wat zal Maria gedacht hebben? Zou ze verbaasd of bang geweest zijn? Of zou ze juist ver trouwen in de toekomst hebben gehad? De data voor de Kleuter en Kinder Kerk vieringen in de eerste helft van 2008 zijn: 6 januari, 3 februari, 2 maart, 6 april en 1 juni. HEILOO - Op zaterdag 1 decem ber staat De Gelaarsde Kat met spellen in winkelcentrum't Loo tijdens de Spellendag. Tevens is er een demonstratie van de Smart spellen. Dus laatje uitdagen door de spellen en kom langs tussen 11.00 en 16.00 uur! HEILOO - Vorige week is per abuis de verkeerde kerk vermeld in het onderschrift bij de foto van het traditionele Adventsconcert in Heiloo. Het concert van zondag 2 december vindt plaats in de Ter Coulsterkerk en niet in de Witte Kerk. Onze excuses voor de ver warring die is ontstaan. HEILOO - Opa's en oma's worden, zaterdag 1 december uitgenodigd om samen met hun kleinkind(eren) naar Het Trefpunt te komen want om ongeveer 10.00 uur wordt Sinterklaas ver wacht. De kinderen kunnen spon taan naar hem toegaan en iets gaan vertellen, of vragen. Alles is goed. Een liec^je, een verhaaltje, lekker kleurplaten inkleuren! Samen een glaasje limonade drin ken en opa en oma een kopje thee of koffie. Op zaterdagmor gen om 09.30 is de zaal van het Trefpunt open. En het feest duurt tot ongeveer 12.00 uur. Het Trefpunt is te vinden op de Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op woensdag 5 december in ver band met de viering van 'pakjes avond' vanaf 16.00 uur gesloten. HEILOO - Er zijn nog (gratis) kaartjes verkrijgbaar voor het Sint Nicolaastoneelstuk van zater dag 1 december om 14.00 uur en 15.30 uur. Wil je een gezellige middag beleven in de Beun met de Zwarte Pieten van Sinterklaas, haal dan snel kaartjes bij de Hema of de Gelaarsde Kat in Winkelcentrum 't Loo. advertentie De winkeliers van STATIONSCENTRUM HEILOO wensen "if alvast fijne feestdagen en veel geluk toe. jml Graag tot ziens in v stationscentrum Heiloo! (N.B. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7