Samen zingen in het Witte Kerkje Optreden 'MDM' bij Jazz Session Club Dubbelcabaret in de Beun Mala Vita en Balkan Beatz in Buk Buk H E I L O O Gezond genieten met Sonja! 17,95 DEUTEKOM Corso The Golden Compass BOEK VAN DE WEEK Gezond genieten met Sonja! door Sonja Bakker Boek van de week: UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2007 Fantasyfilm met Nicole Kidman en Daniel Craig, waarin het weesmeis je Lyra met een gouden kompas naar het koude Noorden reist om een vriend te redden. Op een dag krijgt het weesmeisje Lyra uit Oxford van een oude leraar een gouden kompas, dat antwoord geeft op al je vragen. Als je tenmin ste weet hoe je het af moet lezen. Ze mag aan niemand vertellen dat ze het instrument bezit, maar Lyra wordt op de huid gezeten door de boosaardige Marisa Coulter (Nicole Kidman). Als Lyra's vriend Roger verdwijnt, komt het instrument goed van pas. Het geeft aan dat ze haar beschermer Lord Asriel (Daniel Craig) achterna moet, die voor onderzoek naar het koude Noorden is afgereisd. Tijdens haar zoektocht sluit Lyra vriendschap met de gepantserde ijsbeer Iorek en ontmoet ze de vliegende ijsko ningin Serafina (Eva Green), net voordat een ongekende strijd tus sen goed en kwaad losbarst. De fantasyfilm 'The Golden Compass' is gebaseerd op de Britse trilogie His Dark Materials van schrijver Philip Pullman. Het is de grootste productie tot nu toe voor regisseur Chris Weitz. HEILOO - Zondagavond 16 december om 19.30 uur is iedereen welkom in 't Witte Kerkje van Heiloo voor de jaar lijkse kerstsamenzangdienst. Op deze derde advent zullen er bekende advents- en kerstüederen gezongen worden door alle aanwe zigen in een sfeervolle ambiance. Er wordt op deze avond muzikale medewerking verleend door het koor One More Voice onder leiding van dirigent Paul van Venrooy met aan de piano Saskia Terpstra. De samenzang wordt op het orgel begeleid door ds. Jan Bruin. Celine Admiraal en Rieneke Velstra zullen op de dwarsfluit de kerstsfeer nog doen toenemen. Na afloop is er de inmiddels traditionele warme cho colademelk met wat lekkers. Voor meer informatie: Fia Brouwer de Koning, tel. 072-5336163. LIMMEN - Na het uitstekende optreden van Just to Jazz treft men zondag 9 december vanaf 16.00 uur een totaal andere stijd van jazzmuziek in de Vredeburg in Limmen. MDM is de naam van de zeven leden tellende Amsterdamse groep van gedreven jazzmusici. Ze spelen muziek van Monk, Duke (Ellington) en Mingus, de drie belangrijkste jazzcomponisten van de tweede helft van de vorige eeuw. Het orkest bestond ooit uit muzikanten uit heel Nederland. Toen bleek dat het niet haalbaar bleek de groep bij elkaar te houden, nam Wim Amerongen het initiatief om MDM te vormen met muzikanten uit de regio Amsterdam. Begin 2006 gingen ze samen aan de slag. Bij MDM voert kwaliteit de boventoon.De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel. 072-5053414, e-mail: timmer. limmen@worldonlinenl. Op vrijdag 7 december speelt Ellen Dikker haar programma Toendra in theater de Beun. Eigen foto HEILOO - Op vrijdag 7 decem ber zijn in theater de Beun maar liefst twee cabaretvoor stellingen te zien. Ellen Dikker speelt haar program ma Toendra, Jeffrey Spaiburg treedt op met Brommers Kiek'n. In Ellen Dikker woont een Belg. En een bonte stoet ander vrouwvolk. Die keihard proberen er het beste van te maken. Maar die binnen de kortste keren total loss door het leven stui teren. Te veel keuzes, te veel moge lijkheden, te veel verantwoordelijk heid. Dus zoeken ze naar houvast. Naar iemand die ze met zachte hand de juiste richting opduwt. Toendra is een komische, eigenzinnige voor stelling waarin Ellen op hilarische wijze de kwetsbaarheid van de moderne mens laat zien. Jeffrey Spaiburg vormde een duo met Najib, schreef de teksten voor Jorgen en beatboxte voor Brainpower. Nu beatboxt hij solo zijn eigen teksten in zijn eerste avondvullende voor stelling. Hij is Surinaams en Nederlands, muzikant en acteur, een local maar toch een buitenstaander. Aan de hand van hilarische voor beelden vertelt hij het verhaal over een jongen die opgroeit als outsider in het oosten van het land waarin bromfietsen, boeren en buitenlui de boventoon voeren. Vrijdag 7 decem ber om 20.15 uur. Prijs: 13,-. Voor meer informatie en reserveringen: www.vriendenvandebeun.nl of tel. 072-5333156. Wie denkt dat gezond eten en genieten niet te combineren is, ver gist zich. In deze nieuwe uitgave gaat afslanken hand in hand met genieten. Net als in de voorgaande uitgaven staan in Gezond genieten met Sonja! weekmenu's om af te vallen. Deze acht nieuwe weekme nu's zijn geschikt voor beginners, maar ook voor degene die het 'Sonjabakkeren' tot hun leefstijl hebben gemaakt. In 11 hoofdstuk ken besteedt Sonja aandacht aan de motivatie, succesverhalen uit de praktijk en heeft ze verschillende 'Weet wat je eet'-lijstjes opgeno men. Een belangrijk onderdeel van Gezond genieten met Sonja! Bestaat uit feestelijke menu's, met voor-, hoofd-, en nagerechten. En ook de speciale recepten voor Tapas en High Tea zijn allemaal 'SonjaProof'. Behalve de speciale menu's bevat het boek ook meer dan zeventig eenvoudige recepten waarvan een deel zelfs geschikt is voor vegetariërs. door Sonja Bakker voor HEILOO - Een nieuwe hype: beats hit de Balkan! Natuurlijk kan Buk Buk niet achter blij ven. Op 7 december staat* dan ook Mala Vita en Balkan Beats op het Bukprogramma. Opzwepende melodieën uit de Balkan, explosieve ritmes uit Latijns-Amerika en teksten die rechtstreeks afkomstig zijn uit de donkere stegen van Napels, welco me to the world of Mala Vita! Deze zigeuners van de 21ste eeuw weten op energieke wijze de wereld muzi kaal in een notendop samen te vat ten. Een nieuw album, een samen werking met de bassist van Manu Chao, een Essent Award, de band Mala Vita is niet te houden! Het geheim van dit succesrecept? Men neme zes bandleden met ieder een eigen nationaliteit en muzikale achtergrond, even mixen en de mondiale sound van Mala Vita den dert de speakers uit. Voor wie iets verder kijkt dan de minimal techno uit Berlijn, ziet dat er in Oost- Europa een ware rage ontstaan is. Het heet Balkan Beats en het is fee stelijker en dansbaarder dan welke dancestroming dan ook. Ga je naar Balkan Beatz dan krijg je een avond lang gypsybeats, balkanbreaks, pol kapunk en andere dansbare Oost- Europese crossovermuziek, die de wereld in hoog tempo verovert. De entree bedraagt 6,- en de deuren gaan om 21.00 open. Voor meer informatie zie www.bukbuk.nl. Op zaterdag 8 december is het tijd voor een Super Fout Feestje. De hele avond staat in het teken van timel- ords gone wrong. Het is de bedoe ling dat men in zijn mooiste kostuum zich op de dansvloer begeeft en op de klanken van de geweldige jaren '80 en '90 a-rit misch beweegt. Dj Sophidavich zal haar uiterste best doen om geweldi ge muziek te draaien. Om je een idee te geven wat superfout is, vol gen hier een paar pointers: Eenhoorns, Close II You, Kilima Hawaiians, brandweersmanhorts, Frankie goes to Hollywood, tenniss- horts, golfblazers, Ace of Base, Chico Llama, surfsëtjes, en van die gele paaskuikens van de Blokker. Als iemand nog érgere dingen kan verzinnen, zet dat maar op het gastenboek. De entree is gratis en de deuren gaan om 21.00 open. Vrijdag staan de zigeuners van de 21ste eeuw van Mala Vita op het podium van de Buk. Eigen foto 'Heerènwèg 67-69,'1851 KLHëilöó naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11