Kerstlunch bij de Gezelschapsbank H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 13 Onder het genot van verteltheater Sinterklaas controleert de fietsverlichting UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2007 Hierbij doet Roelof Bos verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 3 december. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Opnieuw dat tekort op de Stationsomgeving Bij de algemene beschouwingen en de behandeling van de begro ting, vorige maand, werd al uit gebreid gesproken over het tekort voor rekening van de gemeente bij de nieuwbouw in de Stationsomgeving. Was in 2003 dit tekort geraamd op maxi maal 1,5 miljoen euro, vier jaar later moest hier 1 miljoen aan wor den toegevoegd. Nu, op 3 decem ber, bij de behandeling van de nieuwste estuursrapportage met een begrotingswijziging waarin die extra mil joen was verwerkt, werd de discussie nog eens dunnetjes overgedaan. Deze keer op initiatief van Groenlinks, dat het extra mil joen niet wilde aan vaarden en daaro ver zowel een amendement als een motie indiende. Fractievoorzitter Robert Bosman betoogde dat het extra miljoen aan raadsleden slechts sum mier - en ook niet in de openbaarheid - was toege licht, dat het wachten was op een toe- gezegde openbare verant woording in de raadscom missie van februari aan staande en dat het daarom prematuur was om maar vast met die begrotingswijzi ging akkoord te gaan. De coalitie partijen - WD, CDA en PvdA - gin gen in deze redenering niet mee. Zij toonden zich verwon derd dat GroenLinks de discussie van een maand eerder wilde overdoen. Maar de andere oppositiepartijen - Heiloo-2000 en de NCPN - steun den GroenLinks. Fractievoorzitter John Daas van Heiloo-2000 h e r i nrn erd'e eraan dat zijn partij vorige maand nog alleen stond toen hij in feite hetzelfde als Bosman nu naar voren bracht. In zijn reactie namens het college verwees wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) nog eens naar de verant woording die op .20 oktober was gegeven in een sessie voor raadsle den en naar de openbare verant woording die in februari aanstaande in de raadscommissie zal worden gegeven. Bedoeling van het college is, aldus Ouderkerken, 'dat het tekort niet verder oploopt'. Na een schorsing voor overleg tussen Bosman en Daas en hun fracties deelde Bosman mee dat hij zijn amendement introk en zijn motie aanhield tot februari. Hij zei dat hij een politiek signaal had wil len afgeven dat het financiële pla fond bereikt was: '2,5 miljoen is heel veel, verder oplopen van dit bedrag is onverantwoord'. Hierop reageerde fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA met de opmer king dat andere partijen vorige maand al precies ditzelfde signaal hadden afgegeven. John Daas had nog iets anders opgemerkt in de Bestuurs- rapportage met begrotingswijzigin gen. In het contract met de project ontwikkelaar van de Stationsomgeving staat dat de gemeente voor beheer en onder houd van de parkeergarage een afkoopsom van 150.000 euro bij draagt; dit was al betaald. Waarom kwam voor dezelfde bestemming in deze nieuwe bestuursrapportage dan ook nog eens een bedrag van 180.000 euro voor? Daar moest wethouder Ouderkerken antwoord op geven en uit zijn antwoord bleek, verrassend genoeg, dat dit de bij drage was van een derde partij, namelijk de winkeliers, en dat de gemeente deze bijdrage maar vast voor haar rekening nam. Voor Heilöo-2000 was dit laatste reden om zich tegen deze begro tingswijziging te verklaren. GroenLinks bleef tegen de 1 mil joen extra en de NCPN herhaalde haar standpunt van vorige maand: tegen uitgaven voor A9, voor bedrij venterrein Boekelermeer 3 en voor stationsomgeving. 'Andere Overheid' 'Andere Overheid' is een nieuw project dat is gelanceerd door het kabinet en als doelstelling heeft: een moderne overheid met minder, betere en effectievere regels. Alle activiteiten die betrekking hebben op modernisering zijn in dit project ondergebracht: betere dienstverle ning, minder bureaucratie, slag vaardige organisatie en gerichtheid op burgers. De wijze waarop de gemeente Heiloo een en ander gaat aanpakken, inclusief financiële middelen en benodigde mens kracht, is vastgelegd in een zoge naamd Realisatieplan, en dit plan lag in de raadsvergadering voor ter besluitvorming. Zoals vaker, spitste de discussie zich toe op de financiën. Want Andere Overheid' gaat de gemeente geld kosten. Om te beginnen, voor 2008, een bedrag van 200.000 euro voor het aanstellen van een beheer der BAG (Basisadministratie Adressen en Gebouwen), een infor- matica-adviseur en een webmaster en voor opleidings- en implementa tiekosten. Een pittig bedrag. Toch konden de politieke partijen daar maandagavond nog wel vrede mee hebben, maar wat ze niet wilden was dat dit bedrag alvast zo goed als structureel zou worden gemaakt voor de jaren na 2008. Dat was wel wat het college voorstelde: 'de benodigde middelen met hoge prio riteit meenemen in de begrotingscy clus 2009'. John Daas (Heiloo-2000) merk ten op dat voor de dekking voor de 200.000 euro 'de weg van de min ste weerstand' was gekozen, name lijk uit het begrotingsoverschot. Er was geen oud voor nieuw toege past, wat toch een eerste stelregel is als - door wie dan ook - nieuwe uit geven worden voorgesteld. Namens zijn partij kwam Daas met een motie waarin het college werd opgedragen te zorgen voor een aan passing van de organisatie die besparingen tot gevolg heeft. Het CDA kwam bij monde van fractie voorzitter Elly Beens met een amendement van gelijke strekking, waarin daarin werd gevraagd om inzicht niet alléén in de kosten, maar ook in de baten van dit pro ces, lees: wellicht minder (perso neelsformatie in plaats van meer. In een stevig betoog namens het college wees de portefeuillehouder, burgemeester Hans Romeyn, de bezwaren van de hand: Vervolgens werd het CDA-amendement welis waar aangehouden en dé Heiloo- 2000-motie zelfs ingetrokken, maar de overgrote meerderheid van de raad bleef gekant tegen het financi ële voorstel voor 2009 en later; alleen het CDA ging hier tenslotte in. mee. Afscheid van Frits Calf en Sjoerd de Jager Van twee raadsleden werd afscheid genomen. Eerst van Sjoerd de Jager van het CDA, die helaas na anderhalf jaar om gezondheidsrede nen moest afhaken. Deze oud ondernemer had zich als lid van de raadscommissie Maatschappelijke zaken enorm verdiept in de nieuwe Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO). Vervolgens werd afscheid genomen van Frits Calf, die 5,5 jaar in de raad heeft geze ten. Hij viel vooral op door zijn strijd tegen architectuur met platte daken aan het Maalwater, 'blokken- dozenarchitectuur'. Hij verhuist naar een nieuw appartement in Limmen, 'dat met rode pannen gedekt is'. Hij blijft de raadzaal van Heiloo echter frequenteren, als ambtenaar van de burgerlijke stand sluit hij hier al jarenlang huwelijken. Beide heren werden hartelijk toege sproken door de burgemeester en door hun fractievoorzitter en spra ken zelf ook de raad toe. De Jager is bij het CDA al eerder opgevolgd door Hessel Hiemstra. Bij de WD is voor Calf in de plaats gekomen: Theo van Beek, een 50-jarige mijn ingenieur van de TU Delft, die al jarenlang werkzaam is bij Corus, sinds 1999 als technisch account manager bij de afdeling Geverfde producten. Van Beek was voorzitter van de medezeggenschapsraad van de Benedictusschool. Tenslotte vermeld ik nog: - dat het WD-amendement van vorige maand over het terugdringen van lasten voor inwoners zo zal worden uitgevoerd dat per huishou den een belastingkorting van 20 euro wordt gegeven voor het jaar 2008 - dat het bestuur van de openbare scholen, ISOB, een samenwerkings overeenkomst aangaat met de Freinetschool - dat de raad akkoord ging met het toepassen van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten (WVG) op de percelen Kanaalweg 32 en Kennemerstraatweg 436. Het eerste perceel is de Campina melkfabriek, het tweede is het textielreinigings- bedrijf Hollands Roem; en - dat het voorzitterschap van de raadscommissie Bestuurlijke zaken overgaat van Chris Streefkerk naar Ernest ten Hacken (beiden WD). Burgemeester Romeyn sprak een dankwoord uit aan het adres van Chris Streefkerk, die een van de pioniers was bij de dualisering vanaf 2002. Voor het eerst werden toen raadsleden voorzitter van raadscommissies (daarvóór waren dit altijd wethouders). HEILOO - Bent u vijftig jaar of ouder en wilt u graag eens op een 'andere manier' nieuwe mensen leren kennen? Neem dan deel aan een sfeervolle kerstlunch bij de Gezelschapsbank op donderdag 20 december in het Trefpunt aan de Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aanvang is 13.00 uur, kosten voor belangstel lenden 6,-. Marieke van den Houten (vertel theater) zal deze middag een mooi kerstverhaal vertellen. U kunt zich vóór 13 december opgeven bij de receptie van het Trefpunt via tel. 072-5331297 of via e-mail: m.vanling@ouderenwerkheiloo.nl. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en heeft als doel mensen met elkaar in contact te brengen die samen op vriendschappelijke basis iets met elkaar kunnen onderne men. Bijvoorbeeld samen wandelen, fietsen, koffiedrinken, dagjes uit, samen winkelen etc. Dit onder het motto: samen geniet je meer. De Gezelschapsbank bestaat al ruim vier jaar en er zijn al goede vriend schappen uit voortgekomen. Daarnaast is het ook mogelijk om via een anonieme advertentietekst nieuwe mensen te leren kennen. Voor meer informatie kunt iedere dinsdag en donderdag contact opnemen via bovenvermeld tele foonnummer en vragen naar Monique van Ling (coördinator) Ook is er dan een inloopuur van 10.30 tot 11.30 uur. Kijkt u eens op www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Sinterklaas heeft maandagavond zowel namens Veilig Verkeer Nederland, afdeling Heiloo fietsers aangesproken op hun gedrag. Fietsers die met zowel een werkend voor- als achterlicht had den, kregen een presentje van Zwarte Piet. Foto: Mario Sacksiöni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13