Zo draait de molen Kerstschikking Kerstconcert mannenkoor Orpheus bij Groei Bloei 'Stoere MeidenDag' Petrus Canisius College op 6 december Heilooër Bosgroep legt knuppelpad aan H E I L O O 15 UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2007 HEILOO - Het jaar 2007 is het jaar van de molen. Iedere bui tenlander koppelt Nederland aan molens. Maar wat weet een Nederlander zelf van de rol van de molen in het landschap? Ons landschap is een aaneenscha keling van polders dat zonder pol dermolens onmogelijk kon bestaan. Alleen al in de droogmakerij Schermer waren meer dan 50 molens nodig om de voeten droog te houden. Maar ook de laagte tus sen Heiloo en Akersloot moest bemalen worden door twee molens: de Noorder- en Zuidermolen. In deze lezing zal de waterhuis houding van ons lage land bekeken worden, het ingenieuze systeem van de polders en boezems, en zal de rol van de poldermolen in ons land schap uitgebreid aan de orde komen. Dinsdag 18 december van 20.00 tot 22.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Kosten 4,50. Reservering en beta ling via tel. 072-5331297. Zie ook www. ouderenwerkheiloonl Mannenkoor Orpheus treedt zaterdag 22 december op in de Ter Coulsterkerk. Eigen foto HEILOO - Mannenkoor Orpheus presenteert op zater dag 22 december een sfeervol kerstconcert. Dit concert wordt gegeven van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo. De algehele muzikale lei ding is in handen van Arie Groenk en het koor wordt op de piano bege leidt door Annelies Komen. Als HEILOO - Eind november heeft de 'Heilooër Bosgroep' een knuppelpad aangelegd in het Heilooër Bos. De Heilooër Bosgroep is een groep enthousiaste vrijwilligers die zich al jarenlang inzet voor het gebied Nijenburg. Ze helpen Natuurmonumenten door op zater dagochtend allerlei klussen in het gebied te doen. Een knuppelpad is een pad van liggende boomstam metjes om natte delen droog te kun nen passeren. Het wordt vaak gebruikt in heide- en veengebieden. Het knuppelpad ligt in het lage bos achter de ijsbaan, waar het pad vaak modderig is. Het benodigde hout voor het knuppelpad was twee weken van te voren door de vrijwilli gers uit het 'Engelse Werk', een deel van het parkbos, gezaagd en verzameld. Nadat 's ochtends de maquette van boswachter Hans was bewonderd ging de groep aan de slag om met het knuppelpad een drassig stuk in een wandelpad te overbruggen. Boswachter Rob van Dam begeleidde het werk. De werk zaamheden werden verdeeld in zagers, harkers en timmerlui en al gauw werden de contouren van de knuppelbrug zichtbaar. Op 6 december houdt het PCC een 'Stoere MeidenDag'. Met het organiseren van deze dag wil de school meer vrouwelijke leerlingen enthousiasmeren voor bèta en techniek. Eigen foto afvalzakje mee is erg handig. Data: woensdag 19 en donderdag 20 december. U kunt kiezen voor een middag of avondgroep. Er wordt één arrangement gemaakt. Locatie: Ter Coulsterkerk Holleweg 111, te Heiloo. Prijs: Leden betalen 22,50 niet leden 27,50. Aanmelden per e-mail bij jan-stien.offerman@planet.nl of telefonisch aanmelden op de woens dagen 14, 21 en 28 november, tel. 0251-245837. De uiterste aanmel dingsdatum is woensdag 12 decem ber. De Heilooër Bosgroep heeft vrijwillig een zogenaamd knuppel pad aangelegd op landgoed Nijenburg. Eigen foto HEILOO - Op 6 december houdt het PCC een 'Stoere MeidenDag'. Met het organise ren van deze dag wil de school meer vrouwelijke leerlingen enthousiasmeren voor bèta en techniek. Op de 'Stoere MeidenDag' kun nen meisjes van groep 8 en eigen leerlingen uit de onderbouw van het vmbo een dag lang deelnemen aan verschillende workshops. De 'Stoere MeidenDag' maakt deel uit van een aantal acties waarmee het Petrus Canisius College het aantal meisjes dat kiest voor een techni sche sector in drie jaar tijd wil ver hogen van 2% naar 10%. Sinds jaar en dag wordt het kiezen van een technisch beroep vanuit de over heid gestimuleerd. Het idee dat techniek alleen is voorbehouden aan* jongens, is achterhaald. Een nieuwe impuls is noodzakelijk om vooral meisjes te interesseren voor techniek, want landelijk blijken slechts twee procent van de tech niekleerlingen meisjes zijn! Om meer meisjes te interesseren voor techniek, zijn twee dingen belang rijk: meisjes moeten vroegtijdig worden geïnformeerd én meisjes moeten techniek 'ervaren'. Dat is de reden waarom het PCC op donderdag 6 december tussen soliste zal sopraan Karin ten Cate optreden. Kaarten a 10,- zijn ver krijgbaar bij: Wim Welmers, tel. 072-5624356 en Joop Spaans, tel. 072-5110906, en aan de zaal vanaf 19.15 uur. HEILOO - Bij Groei en Bloei ligt het accent op het zelf met bloe men en planten bezig zijn. Hierbij past het maken van een eigen schikking met groen, bloe men en wat kerstversiering. Dit jaar wordt er gekozen voor een royale matzilveren basis, opge maakt met diverse soorten groen en bloemen aangevuld met (mat)zilve- ren ballen en accessoires. U neemt zelf een scherp mesje en een snoei- schaar mee, voor alle andere materi alen wordt gezorgd. Een krat en een 09.00 en 14.30 uur op het Juniorcollege aan de Vondelstraat 41 in Alkmaar een dag organiseert waarop meisjes van groep 8 en leer lingen van de vmbo-onderbouw een dag lang kunnen deelnemen aan verschillende workshops. In deze workshops ligt de nadruk op 'vrouwvriendelijke' technische beroepen en opleidingen. De verwachting is dat de meisjes die deelnemen aan de workshops, techniek als serieuze mogelijkheid gaan zien tijdens hun keuzeproces. Inmiddels is de aanmeldingster mijn voor de dag verstreken: ruim 150 meisjes hebben zich aange meld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15