De vijfde editie van de Limmertaaltest Sint Maarten klas live op televisie Symbool Johannesschool onthuld CO R S O BIOSCOOP www.corsobioscoop.nl Programma 6dec t/m 12 dec 2007 "The Golden Compass" Première donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 21.30 uur "Alles is Liefde" "Die Falscher" "Waar is het Paard van Sinterklaas" "De Scheepsjongens van Bontekoe" Jeugdkoor Corneliusparochie schrijft musical Limmer schoolklas zoekt sponsors voor vervoer Grote adelaar siert sinds kort gevel van de basisschool Disco-reünie feest der herkenning regio 25 RESERVEREN: 0251 -652291 Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 donderdag 20.00 uur vrijdag 18.45 21.30 uur zaterdag 18.45 21.30 uur zondag 14.30 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur dinsdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur "Bee Movie" (NL) Première zaterdag 13.30 uur zondag 12.30 uur zaterdag 13.30 uur zondag 14.30 uur woensdag 13.30 uur LIMMEN - "Niet geschoten is altijd mis, dat moeten Renee Koopman (11) en Moyra Min (11) hebben gedacht toen zij Nickelodeon brutaal e-mailden met de vraag of ze een live uit zending mochten bijwonen van het programma Super Nick op een zaterdagochtend. Tot hun opperste verbazing wer den ze vorige week gebeld dat ze aanstaande zaterdag -8 december- met de hele klas welkom zijn bij de opnames van Super Nick. „De meiden gilden het uit toen ze het nieuws hoorden uit Amsterdam, ze waren door het dolle heen," vertelt Monique, de moeder van Renee Koopman. Eerst moesten ze de juf het grote nieuws vertellen, die direct enthou- AKERSLOOT - De nieuwe Johannesschool in Akersloot is bijna klaar. Het gebouw ziet er prachtig uit, maar wat is de school zonder het symbool van Johannes: de adelaar? De kinderen hebben, samen met het kunstenaarsduo Serge en Inge, een ontwerp van de adelaar gete kend. Van al deze mooie voorbeel den zijn er verschillende ontwerpen gemaakt waaruit er uiteindelijk één ADVERTENTIE gekozen is. Deze tekening is met gipsbeton nagemaakt en vervol gens door kinderen en ouders onder begeleiding van het duo Seringe met mozaïeksteentjes drie dimensionaal beplakt. Het eindre sultaat is geweldig geworden. Vol trots werd afgelopen woensdag samen met kinderen, leerkrachten, ouders, Serge en Inge, het bouwbe drijf en andere belangstellenden, de adelaar onthuld. Speciaal voor deze gelegenheid werd er gezongen 'met heel veel vuur, tegels snijden, scherfjes lijmden op de muur'. Voor de kerstvakantie worden de schoolspullen overgebracht, zodat de eerste schooldag in 2008 gestart kan worden in het nieuwe gebouw. De officiële opening van de Johannesschool wordt groots en feestelijk aangepakt en deze happe ning staat gepland op vrijdagmid dag 14 maart 2008. LIMMEN - Dit jaar vindt op maandag 10 december de vijfde editie van De Limmer Taaltest plaats. De ultieme, speelse uit daging voor de liefhebbers van onze moedertaal. De test bestaat uit vier onderdelen, doet een beroep op kennis, ver nuft taalgevoel en creativiteit op het gebied van het Nederlands. Allereerst moeten de deelnemers een goed Nederlands woord vinden voor een aantal regelmatig voorko mende moeilijke woorden, bijvoor beeld bijou is: sieraad. Vervolgens wordt de kennis van spreekwoorden getoetst, aan de hand van zinnen die elk zijn samengesteld uit gedeelten van twee spreekwoorden die dus moeten worden achterhaald (bijvoor beeld: Gestolen goed maakt rauwe bonen zoet). Het derde onderdeel bestaat uit een aantal zinnen waar van moet worden vastgesteld of ze goed of fout zijn, bijvoorbeeld: Hij weet van toetsen noch blazen. Tenslotte word het vernuft en de cre ativiteit van de kandidaten op de proef gesteld bij het oplossen van cryptische omschrijvingen (bijvoor beeld verkouden gorilla is snotaap). In de opgaven zelf zitten wat hulp middelen om tot de oplossing te komen. Uiteraard worden de prijs winnaars beloond en de beste ont vangt bovendien de wisselbokaal. De beste Limmer ontvangt een prijs welke beschikbaar wordt gesteld door een Limmer autobedrijf. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij H.J. Brandsma, Vaartkant 30 te Limmen, tel. 072-5052052. E-mail: tibra@hetnet.nl. Zij dienen om 19.45 uur aanwezig te zijii en worden ver welkomd met een gratis kopje koffie. Maandag 10 december in boerderij Vredeburg, Dusseldorperweg 64. Deelname 4,-, inclusief koffie. siast reageerde. Met een aantal in de haast gemaakte kopietjes van de' exclusieve uitnodiging van Nickelodeon, maakten ze daarna het goede nieuws bekend aan de andere klasgenoten. ,,We willen dolgraag met z'n allen met de bus naar Amsterdam, maar dat kost heel veel geld en met de trein kan niet omdat we er al heel vroeg moeten zijn. We zoeken dus een aantal lieve sponsoren die een klei ne bijdrage voor de bus kunnen missen. We hebben in totaal nog circa 280,- nodig!" Deze smeek bede komt van Renee en Moyra. „Als dit lukt, dan hebben we een echte superdag met de hele klas." Sponsoren kunnen zich melden bij Renee Koopman op tel. 072- 5051771. De uitzending is op 8 december van 09.00 tot 12.30 uur. LIMMEN - Op zaterdag 8 december om 19.00 uur wordt er een musical in een kerkdienst gehouden. Het jeugdkoor van de Corneliusparochie heeft een eigen musical geschreven. Het ver haal van Jakob die vecht met een engel' is door een groep jongeren omgezet in een musical met als thema: 'Ken Je zelf'. Als jongere is het vaak een hele strijd om jezelf te accepteren. Jakob - in het bij belverhaal - is ook in gevecht als het gaat om het goede in zichzelf. Het jeugdkoor heeft zelf pop-songs uitgekozen, en de teksten geschreven. Ze zijn maanden bezig geweest met reperteren, zingen en dansen. Nieuwsgiering geworden? Kom dan zaterdag 8 decem ber om 19.00 uur naar de Corneliuskerk in Limmen. Eigen foto Het kunstenaarsduo Seringe ontwierp de adelaar, die vervolgens door ouders en kinderen met moza ïeksteentjes werd beplakt. Eigen foto Klas 7B van de Sint Maartenschool uit Limmen is zaterdag 8 december te zien bij het programma Super Nick. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21