Leerlinge Jac. P. Thijsse naar Oeganda Boerenkoolmiddag bij carnavalsvereniging Uylenspieghels College Castricum op werkbezoek in buitengebied REGIO 25 Debbie Tervoort uitverkoren voor reis met Edukans Going Global KORTOM Workshops Ouderen werk in Egmond CONQUISTA JOC Conquista Agenda Rookvrij kerstdiner Stiltewandeling Agrarische bedrijven blij met bezoek en aandacht vanuit de gemeente UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2007 CASTRICUM - De afgelopen week was voor een kleine zeventig derde en vierde klas leerlingen op het Jac. P. Thijsse College een hele spannende. Zij hadden namelijk gereageerd op een oproep om een sollicitatie brief te schrijven om mogelijk tijdens de krokusvakantie van 2008 te worden uitgezonden naar Oeganda. De oproep is een initiatief van de stichting Edukans in het kader van het project Going Global. Stichting Edukans is dit jaar door het Jac. P Thijsse College uitgeko zen als goed doel voor de cultuurd- agen op woensdag 19 december, donderdag 20 december en vrijdag 21 december. Vooral vrijdag 21 december nodigt het Jac. P Thijsse College iedereen uit om naar de school aan De Bloemen te komen. Er valt dan van alles te doen met het doel geld in te zamelen voor Edukans. Edukans Going Global is een internationaliseringproject voor LIMMEN - Bij Conquista is weer genoeg te doen voor jong en oud, dus jij weet waar je heen moet op 5, 7 en 8 december. Woensdagmiddag 5 december is de laatste keer dat er indoor geskate kan worden op de halfpi- pe in Conquista. Deze middag is er Conquista Club en kunnen de kids in de leeftijd van (9 tot en met 12 jaar) zich helemaal uitle ven op skateboard of skeelers. Conquista Club is geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Op vrijdagavond is er in Club X- tra (12 tot en met 16 jaar) open inloop, je kunt er tafelvoetballen, gamen, naar de nieuwste muziek luisteren of lekker hangen met je vrienden. Zaterdagavond vindt hier een filmavond plaats, de film zal met een beamer op groot scherm geprojecteerd worden voor een echte bioscoopervaring. Welke film er gedraaid zal worden blijft nog even een verrassing, maar leuk is hij zeker. Na de knallende sinterklaasparty van vorige week is het Conquista Café (16+) vrij dagavond weer geopend, kom langs voor een potje poolbiljart, darten, of kom gezellig wat drin ken aan de bar. Op zaterdagochtend is er voor de Conquista Kids(4 tot en met 9 jaar) een spectaculaire knutselac- tiviteit. We gaan namelijk een smulketting voor vogels maken. Nu het weer kouder is kunnen de vogels wel wat extra voer gebrui ken, deze voederketting zullen ze heerlik vinden. Voor Conquista Kids is de entree 1 euro. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de kerkweg 50 te Limmen. het voortgezet onderwijs. Het pro ject verbindt scholen in Nederland met scholen in ontwikkelingslan den. Niet de 'professional' is hierbij de deskundige, maar een leerling zélf! Door peer-to-peer onderwijs wordt de armoedeproblematiek op indringende wijze de school in gebracht. Ieder jaar staat één ont wikkelingsland centraal als actie- land. Voor het jaar 2007-2008 is dat Oeganda. Edukans Going Global kent drie bouwstenen: bewustwor ding, uitwisseling en actie. In de voorjaarsvakantie gaat een groep Nederlandse leerlingen op reis naar het actieland. De geselecteerde leer lingen gaan als verslaggever op reis. Ze maken foto's, houden interviews, schrijven verhalen, filmen en draaien lessen mee. De groep bezoekt scho len en ontmoet leeftijdgenoten in de stad en op het platteland. 'Learning by doing' staat deze week centraal. Na de reis doen de leerlingen uitge breid verslag op school en in de media. Door middel van een presen tatie en tijdens een sollicitatiege sprek mochten de leerlingen zichzelf presenteren. Uiteindelijk leidde deze procedure tot de keuze van één leer ling. De gelukkige was Debbie Tervoort uit drie havo. Zij zal namens het Jac. R Thijsse College via de Stichting Edukans deze unie ke reis gaan maken. Debbie Tervoort wordt omringd door medeleerlingen die haar feliciteren. Eigen foto LIMMEN - Op de eerste zondag na het Sinterklaasfeest heeft carnavalsvereniging de Uylen spieghels traditioneel haar jaar lijks Boerenkoolmiddag. Deze gezellige eetmiddag voor jong en oud vindt plaats op zondag 9 december in leutbunker de Burgerij. De muziek is dit jaar in handen van Patrick Bouquet, de zanger die afgelopen seizoen ook in de optocht op de prin- senkar meereed. Vóór de jeugdige bezoekers is er natuurlijk de schminkhoek en ook de snoepkraam wordt weer opge bouwd. De Uylenspieghels hopen veel families en vriendengroepen te verwelkomen om samen aan tafel te schuiven. Om 16.00 urn- gaan de deuren van de Burgerij open en het feest zal duren tot ongeveer 21.00 uur. De kaartver koop voor deze gezellige middag is gestart en de kaarten zij te verkrij gen bij familie Baars Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat 97 en familie Burgering, Vredeburglaan 2 te Limmen. De kaarten kosten 5,- per persoon, maar op vertoon van donateurkaart 3,50. Kinderen tot en met 12 jaar eten gratis mee. Voor de kaarten die op de middag zelf aan de deur worden gekocht geldt voor het eten; op is op. Wees dus zeker van dat heerlijke bord eten en haal kaarten bij één van de twee adressen. Tijdens de jaarlijkse boerenkoolmiddag kan jong en oud heerlijk genieten van een bord ouderwetse boerenkool met worst. Eigen foto EGMOND - Het ouderenwerk Bergen organiseert in samenwer king met 'Groei en Bloei' Bergen en diverse vrijwilligers op ver schillende locaties workshops voor het maken van een kerst stuk. Op maandag 10 december in wijksteunpunt Binnenhof, op maandag 17 december in Heegemunde in Egmond-Binnen en op 18 december in wijksteun punt Hanswqk in Egmond aan den Hoef. Aanvangstijd is 14.00 uur en de kosten bedragen 7,~ inclusief materiaal en een kopje koffie of thee. Met de hulp van de vrijwilligers en Groei en Bloei gaat iedereen met een leuk kerst stukje naar huis. Voor opgave kunt u bellen met wijksteunpunt Binnenhof, tel. 072-5821450 en met wijksteunpunt Hanswijk tel. 072-5065204. REGIO - De afdeling Noord- Kennemerland van het Nederlands Astma Fonds organi seert op zaterdag 15 december een rookvrij kerstdiner. Dit diner vindt plaats bij Restaurant de Palatijn, Dillenburgstraat 1 te Alkmaar. U bent welkom vanaf 18.15 uur, aanvang kerstdiner 18.45 uur. Het menu bestaat uit drie gangen. U kunt uit het keuze menu uw eigen menu vooraf bestellen. Ook een vegetarisch menu behoort tot de mogelijkhe den. Met uw dieet kan rekening worden gehouden. Voor opgave en inlichtingen kunt u bellen met: tel. 072-5714227 en 072- 5336395. BAKKUM - In het teken van deze donkere tijd, op weg naar het nieuwe licht gaan we wandelen, in stilte, in het duingebied. Met de vrienden van "Levenslicht" onder leiding van Marrianne Duijn en Rob de Wit. In stilte wandelen NU. Een geschenk aan jezelf, zo tussen Sinterklaas en Kerstmis, voor de vrede. We verzamelen om half tien op het parkeerterrein voor de Hoep aan de Zeeweg in Bakkum. Aan deze wandeling van ongeveer vijf kilometer, zijn geen kosten verbonden. Zorg wel voor een duinkaart. Na afloop is er gelegen heid om, voor eigen rekening, gezamenlijk koffie of thee te drin ken bij Johanna's hof. Voor inlich tingen, tel. 06-30773907 (Rob). REGIO - Het college van burge meester en wethouders van Castricum bezocht dinsdag 20 november twee bedrijven in het buitengebied: het melkveebe drijf van de gebroeders Hunnekink in Limmen en het melkveebedrijf van Michiel Mooij in Castricum. De gemeente Castricum heeft een dynamisch buitengebied waar van alles gaande is op het gebied van natuur, land- en tuinbouw, water, recreatie, infrastructuur en woning bouw. Alle 'spelers' snakken naar meer ruimte. De druk op de over wegend agrarische grond neemt de komende jaren alleen maar toe. Om afgewogen besluiten te kunnen nemen, trekt wethouder Portegies (portefeuille Buitengebied) met regelmaat het buitengebied in, zo vaak als mogelijk vergezeld van het voltallige college van burge meesters en wethouders. De diver siteit van het buitengebied werd nog eens extra onderstreept door het grote verschil in bedrijfsvoering. Waar de firma Hunnekink het zoekt in schaalvergroting, richt Mooij zich juist op de nevenactiviteiten. Het zijn beide topbedrijven: de een heeft de grootste melkproductie in Castricum (jaarlijks 1,2 miljoen kilo melk), de ander is het grootste qua grondgebied (in totaal zo'n 1200 hectare). En beide bedrijven ervaren het als een probleem dat de percelen waarop ze werken niet dicht bij het bedrijf liggen. Naast het voltallige college en de gemeentesecretaris zijn ook enkele bestuursleden van de landbouworganisatie LTO Noord afdeling Kennemerland uitgeno digd. Na een korte inleiding over het bedrijf door ('125 hectare en 180 stuks melkvee') en de knelpun ten ('we hebben relatief veel land op afstand') leidt Ton Hunnekink de groep door het bedrijf dat hij runt met zijn broer Hans. Na de rondleiding door de melk veestal en langs de melkput waar de 180 koeien worden gemolken vervolgt de delegatie het gesprek op sokken aan de keukentafel. Hunnekink en de vertegenwoordi gers van LTO Noord geven hun visie op de hoge melkprijs als gevolg van de gestegen vraag en het verlaagde aanbod op de wereld markt. Volgens de deskundigen moeten we de komende jaren reke ning houden met grotere prijs- schommelingen." Hoewel lang niet alle vragen zijn beantwoord, diri geert excursieleider René Marcelis van de gemeente de aanwezigen richting de auto om via een korte tocht door het duingebied naar het biologische melkveebedrijf van Michiel Mooij in Bakkum te rijden. Maar niet voordat wethouder Christel Portegies - onder andere verantwoordelijk voor het buitenge bied - de toezegging heeft gedaan haar medewerking te willen verle nen aan het stimuleren van kavel ruil. Kavelruil kan wellicht bijdragen aan vermindering van de vele kilo meters die agrariërs nu op de Uitgeesterweg moeten rijden om hun percelen te bereiken. Gecombineerd met een bedrijfsver- plaatsing zou grondruil ruimte kun nen creëren van bedrijven die wil len doorgroeien. De veehouders zijn aan zet, het is nu aan hun om met een initiatief te komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25