Hulp nodig in Akersloot of Limmen? CAL-Koren laten zich horen Donateursavond over grondgebied Limmen Westfries Mannenkoor zingt in Egmond-Binnen Skulpers bij Zondagsociëteit LIMMEN - De Stichting tot behoud van natuurlijke - en cul tuurhistorische waarden in de Alkmaar der me er omgeving houdt op 12 december een donateuravond met het thema: Wat gebeurt er met het grond gebied in en rond Limmen? Zandzoom, Wonen in het groen, ruimte voor ruimte en robuuste eco logische verbindingzone zijn alle maal kreten die men de laatste jaren kan lezen en horen omtrent het leef- bebied rond Limmen. Dit roept de nodige vragen op als wat staat er allemaal op het programma voor onze leefruimte? Hoe worden de grote nieuwbouwplannen ingericht voor de open ruimte tussen Limmen en Hëiloo? Waar gaat al het regen water straks naar toe? Waar wil de overheid recreatiemogelijkheden ontwikkelen? Belangrijk is ook door wie en waarom deze plannen zijn gemaakt? Hebben wij daar als bewoners van het gebied ook nog wat over te zeggen? Wanneer bovenstaande uw interesse heeft, kom dan naar de donateuravond van de Stichting tot behoud van natuurlijke - en cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeer- omgeving. Iedereen is welkom en de toegang is vrij. De afdeling Limmen van deze Stichting organi seert deze avond op woensdag 12 december van 19.45 tot 22.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Locatie: Basisschool Sint Maarten (naast de katholieke kerk, ingang Lage Weide). Sprekers en onder werpen Lia Vriend-Vendel, Rien Wezenberg; provincie Noord- Holland, Jan van Boven; gemeen te Castricum, Martin Witteveldt, ecoloog bij 'Landschap Noord- Holland'. Nadere informatie Lia Vriend-Vendel, afdeling Limmen, tel. 072-5051874. REGIO - Enige tijd geleden is een oproep gedaan aan plaatse lijk koren. Het verzoek om zich op te geven voor een korenslag op zaterdag 19 januari is een overweldigend succes gewor den. Korenslag is geïnspireerd op het gelijknamige gelijknami ge programma dat gepresen teerd werd door Hennie Huisman. Naar aanleiding hiervan meende het bestuur van de Stichting Sociaal Carnaval Castricum dat het een leuk idee zou zijn om ook een korenslag te organiseren. Dit voor afgaand aan het grootse carnavals feest voor mensen met een verstan delijke beperking op zondag 20 januari. Inmiddels hebben de vol gende koren spontaan hun mede werking toegezegd: Shantykoor de Skulpers, Vocaal Kabaal, Musicstar, Limbeats, Musictrain, Krom Sailors en Cantare. Zij zullen allen gedu rende twee keer twintig minuten vanaf 14.00 uur hun eigen reper toire ten gehore brengen in een grote feesttent op de Brink in Castricum. Zij zullen strijden om de CAL wisselbokaal. Iedereen die wil zien hoe de koren zich presenteren is tegen betaling van een toegangs prijs van 2,50 per persoon. De opbrengst van deze dag komt geheel ten goede aan de geestelijk gehandicapte medemens. Na afloop vindt er een feestavond plaats met medewerking van Kleintje Pils uit Volendam. Deze avond is ook voor iedereen toegan kelijk. Entree 5,- per persoon. Op zondag 20 januari vindt vanaf 12.00 uur het grote carnavalsfeest plaats, waar De Wico's en de blaas kapel Ija Doeje uit Heemskerk hun opwachting zullen maken. Tijdens de middag zal er een grote 'Doe na Show' gehouden worden waar de deelnemers lang voor geoefend hebben en waar Alex Smit uit Limmen zijn wisselbeker van vorig jaar gaat verdedigen. Dit onderdeel van het programma zal gepresen teerd gaan worden door Hennie Huisman. Voor meer informatie: www. stichtingsociaalcarnavalcas- tricum.nl of Annelies Poel, tel. 0251-658674, Frans Hendriks, tel. 0251-650117, PQ. van Daalen, tel. 0251-659991 of John Burgmeijer tel. 072-5053360. REGIO - Vragen over welzijn, wonen en zorg? Waar moet men dan naar toe? Het antwoord is 'Clip en klaar': Naar het Cliënteninformatiepunt in de buurt. In Akersloot kan men iedere dinsdagmorgen tussen 09.30 en 11.30 uur langskomen in 't Kruispunt, Mozartlaan la en in Limmen iedere donderdag tussen. 9.30 en 11.30 uur in de Cameren, Lage Weide 3. Een afspraak maken is niet nodig. Hier vindt men een luisterend oor en kennis van het totale hulpaanbod in de gemeente Castricum. De medewerker van de Clip geeft gratis advies en informatie. Men wordt op weg geholpen of in contact gebracht met de juiste instellingen. Als het nodig is kan ook direct al ondersteunende hulp ingeschakeld worden (zoals bijvoorbeeld de Klussenbank of het Thuis- administratieproject). Als het om geïndiceerde hulp gaat (waar toe stemming van de gemeente voor nodig is), helpt men, waarnodig, met het invullen van formulieren en zorgt mèn dat het Zorgloket contact opneemt. Buiten de bovengenoem de openingsuren kan men bellen met tel. 0251-656562. Tijdens het carnavalsfeest voor mensen met een geestelijke beperking zal er een 'Doe-Na-Show' wor den gehouden, waar gestreden wordt om een wisselbeker. Eigen foto EGMOND - Het Westfries Mannenkoor geeft op vrijdag 14 december een sfeervol kerst concert in de kerk van st. Adelbert aan het Kerkplein 25 in Egmond-Binnen. Dit concert zal u meenemen in de sfeer die de tijd van Advent en Kerstmis ons elk jaar weer bezorgd. Het koor. is opgericht in 1945 en heeft sindsdien veel belangstelling gehad tijdens concerten in zowel binnen- als buitenland. Dirigent is de heer André Kaart. Hij heeft dit koor tot een veelzijdig koor gemaakt met een repertoire dat voor een breed pubhek toegankelijk is. Het koor streeft naar een balans tussen traditionele en vernieuwende muziek. Tijdens het concert zal het vrouwenensemble Westfrisia haar medewerking verlenen. De gezan gen zullen met harp en fluit en begeleiding van een piano worden verzorgd. Het concert begint om 20.00 uur, er is parkeergelegenheid op het plein nabij de kerk, let op, u mag niet parkeren direct voor de kerk. Toegangskaarten zijn tot vrij dag 14 december te koop voor 12,- bij de volgende adressen: De pastorie, Kerkplein 25 Egmond- Binnen (dinsdag en donderdagmor gen). Apeldoorn huishoudelijke arti kelen en geschenken, Herenweg 47 Egmond-Binnen, Abdijkaarsen en kerststaltentoonstelling, Venne- watersweg 27, Egmond-Binnen. Secretariaat voor de Egmondse Parochies, Herenweg 188 Egmond aan den Hoef. (werkdagen van 09.00 tot 12.30. U kunt de kaarten ook telefonisch bestellen: 072- 5061364/072-5061888 of per e- mail secretariaat@hoeverkerk.nl, vermeld dan om hoeveel kaarten het gaat en uw naam en telefoon nummer. De kosten voor deze kaarten maakt u over op Rabobank nr. 315700491 ten name van Rooms Katholieke Parochie Sint Adelbertus te Egmond-Binnen. CASTRICUM - Op zondagmid dag 9 december wordt er bij de Zondagsociëteit een wervelend en spetterend optreden gege ven door De Skulpers uit Castricum. Het optreden wordt gegeven in de grote zaal van Ontmoetingscentrum Geesterhage en is evenals voorgaan de jaren ook deze keer een gezellige familiemiddag. Het shantykoor dat in 1995 bij paal 45 is opgericht is inmiddels stevig doorgegroeid in kwaliteit en kwantiteit. Het repertoire bestaat niet alleen uit zeemansliede ren, maar is aangevuld met Engelstalige en Ierse folksongs. De muzikale begeleiding bestaat uit drie accordeonisten, een trekzak- en fluit speler en een mondharmonicaspeler. Het koor staat onder leiding van diri gent Marcel Klaver. De Zondag middagsociëteit wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in de grote zaal van Ontmoetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. De zaal is open om 13.30 uur. De toegang is 3,-. Voor meer informatie of het regelen van vervoer kunt u bellen (tot en met 6 decem ber): Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-673793. Tijdens het carnavalsfeest voor mensen met een geestelijke beperking zal er een 'Doe-Na-Show' wor den gehouden, waar gestreden wordt om een wisselbeker. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 26