Judoka's in de prijzen op Eurotournament Trias-jeugd start crosscompetitie sterk Van der Gijp relativeert tijdens sponsoravond sport 29 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Zowel dames- als herenteam behaalde zilveren medaille Op dit Eurotournament kan men geldprijzen winnen Voetbalvereniging heeft traditie hoog te houden Maar liefst vier Jongens-A Triasleden eindigen bij laatste tien Zilver voor SV Vredeburg Spreker past in rijtje illustere voorgangers Kinderen ma..cn met Sint kleedjes bij De Foresters De judoka's van Dojo 't Loo gaven weer een mooie visitekaartje af na het winnen van verschillende prijzen Eurotournament. Eigen foto HEILOO - Zondag werd het jaarlijkse Eurotournament team Toernooi gehouden. Als één van de weinige toernooien is voor de winnaar een geld prijs beschikbaar. Judoka's van Dojo 't Loo maakten deel uit van het combinatie-team van 'Top Judo Noord-Holland'. Het team bestond uit Jamie Pullens (Tom van der Kolk), Tim Kuipers en Sacha Bos (beiden van Dojo 't Loo) en Vince Raijmakers en Frank de Wit (beiden van Ben Rietdijksport). In de poule wist het team eerst met 5-0 te winnen van judoschool Oord uit Friesland. De tweede wedstrijd werd Hikari uit Zaandam met 4-1 verslagen. De halve finale werd met 5-0 gewonnen van Wijk bij Duurstede. In de finale stond het team van Top Judo Noord-Holland opnieuw tegen het team van judoschool Oord. De fina le werd met 4-1 gewonnen. Zo kon den de jeugdige judoka's hun zak geld verhogen door een geldprijs van 250 euro te verdelen. Zaterdag was Almelo het decor van de Nederlands Kampioenschappen voor teams tot 17 jaar. Een aantal judoka's van Dojo 't Loo kwamen in actie. In het team van Top Judo Noord-Holland wist Joris Molenaar als reserve een zilveren medaille in de wacht te slepen. Kars Zoon, Jasper Henselmans en Thijs Lesterhuis stonden in het tweede team van Top Judo Noord- Holland. Zij kwamen niet tot een prijs, maar wisten weer nodige ervaring op te doen op het nationa le niveau. In het damesteam van Top Judo Noord-Holland waren ook twee judoka's afkomstig uit Heiloo actief; Maureen Groefsema en Karen Stevenson. Het damesteam wist net als de heren een fraaie zilve ren medaille te behalen. Tegelijkertijd verdedigde Jasmijn Lesterhuis in Spijkenisse op het Chitaritoernooi de clubkleuren van Dojo 't Loo. Jasmijn wist in haar nieuwe gewichtsklasse tot -44 kilogram de ongeslagen kam pioen te worden. Traditiegetrouw vond zondag in Beverwijk het jaarlijk se Sinterklaas Toernooi voor de judo ka's tot zeven jaar plaats. Omgeven door Sinterklaas, Zwarte Pieten en handenvol pepernoten werden uitste kende prestaties geleverd door de jongste judoka's van Dojo 't Loo. Tweede plaatsen waren er voor Dirk van Nes, Marise Keijser, Tien Hoogland, Nick Kampstra, Bruno van Beek, Marnix de Vries, Bas de Laleijen en Jahmal Cairo. VOETBAL LIMMEN - Voetbalvereniging Limmen heeft een traditie hoog te houden als het om de invul ling van de sponsoravond gaat. Ook dit jaar had de sponsor commissie weer iemand van naam en faam weten te strik ken. Afgelopen woensdagavond was het niemand minder dan René van der Gyp op bezoek bij voetbalver eniging Limmen. De voormalig voetballer van onder meer Sparta, Lokeren en PSV sprak ruim een uur voor een bomvolle voetbalkantine van de limmer voetbalvereniging. Na de inleidende woorden van bestuurslid commerciële zaken en gastheer Mark Admiraal, stak René van wal. Direct nam hij het aan dachtige pubhek mee naar de kleed kamer van PSy achter de schermen als voetbalcommentator' voor de Jupiler League en naar de wedstrijd besprekingen van Oranje onder lei ding van Rinus Michels. Met veel humor en relativeringsvermogen hield Van der Gijp een monoloog, y waarin tal van voetbalcoryfeeën de revue passeerden en op de korrel werden genomen. Met de nodige 'korreltjes zout' werd de dwaze voetbalwereld enigszins 'ontnuch terd' door Van der Gijp. Een uitge breid verslag met foto's van deze geanimeerde avond is te vinden op de site www.wlimmen.nl. René van der Gijp paste perfect in het illustere rijtje voorgangers zoals Co Adriaanse, Johan Derksen, Foppe de Haan Michael van Praag, Jan Keizer, Dick van Egmond, Youri Mulder en Bouke de Boer die in voorgaande jaren de sponsor&vond van W Limmen kleurden. René van der Gijp, hier met Mark Admiraal (links) weet op rela tiverende wijze het voetbalwereldje in kaart te brengen. Eigen foto ATLETIEK HEILOO - De jeugd van Trias is de crosscompetitie in Wieringerwerf sterk gestart: de teams van de Jongens A, de meisjes B en de meisjes C staan na de eerste ronde op de eerste plaats. Eremetaal was er voor Arnold Vreeker - lid van het succesvolle RTA team - die er bij de Jongens- A ondanks een verkoudheid in slaagde als derde te eindigen. Verrassend ook was het optreden van RTA'er Emiel Admiraal, die na een weken lange blessure sterk als vierde ein digde, slechts vijf seconden achter Arnold Vreeker, maar twee secon den vóór RTA'ers Edward Appelman (zesde) en Leon Duineveld (achtste). Bij Jongens B debuteerde Julian van Ginkel (achtste) sterk. Doordat bij de JA maar üefst vier Trias/RTA'ers bij de eerste tien eindigden gaan zij in het ploegenklassement fier aan kop. Dit geldt ook voor de meisjes B. Martje de Jong wist in deze groep als eer ste de finish te passeren. Anouk Molenaar werd door een sterke eindsprint vijfde en Roanne Bruin prima zevende. Bij de meisjes A was er eremetaal voor Eileen Groenland met een tweede plaats en voor Rachelle Bruin, die verrassend haar come back maakte met een derde plaats. Bij de Jongens-C verraste RTA- atleet Jean Paul Helderman met een sterke eindsprint waardoor hij opklom van de achtste naar de vierde plaats. Ook de meisjes C beschikken over een ijzersterke ploeg: Lenneke Beeldman werd prima derde, Mayra Werges verraste iedereen met een achtste plaats en Randy Bruin debuteerde met een prima 13e plaats. Ook de meisjes D waren succesvol: bij de junioren D-2 behaalde Nina Moggré een sterke derde plaats en bij de meisjes D-l maakte Sherine Zwaga indruk met eveneens een derde plaats. HEILOO - Vrijdag 30 november speelde Vredeburg ronde elf. Koplopers Kramer en Admiraal speel den een scherpe partij waarbij Admiraal de dame won tegen toren en paard, Kramer wist dankzij-compensa tie remise te houden. Aafles liet zich niet imponeren door het spel van Ebels jr en schoof hem rustig van het bord. De Graaf stond materiaal voor maar gaf veel stukken weg tegen Voorwalt die ten slotte won. Noordeloos stond twee paarden voor maar had moeite te winnen van Brantjes. Kos verloor in het eindspel tegen J. Levering zijn dame. Vredeburg behaalde een tweede plaats in het NHSB snelschaakkampi oenschap. 5 DECEMBER 2007

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27