Veel diploma's behaald bij zwembad Loos Spraakverwarring Sinterklaas tijdens feest De Foresters Flashing JU16-1 snakt naar winterstop Sponsorloop Papoea Nieuw Guinea SPORT |V .X.Bt sinds 2002 stunt 29 1 in Papoea Nieuw Guinea met sponsorloop Jeugdvoorzitter hoopt op een nieuwe kleedkamer van de Sint De spelers maakten zichzelf geen illusies Tegenstanders in poule steeds sterker dan Flashing Fysiotherapeut Marcel Pool biedt hulp aan lokale bewoners UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2007 HEILOO - Op zaterdag 24 november was er een uitge breid examen van Zwembad Loos in de Witte Brug. De kan didaten voor het ABC diploma beten het spits af. Eerst met. extra kleding aan, daarna door het gat onder water. Maar er werd vooral mooi gezwommen. Ze mochten dan ook allen na een daverend applaus hun diploma in ontvangst nemen. Daarna was het tijd voor het snorkelexamen van de NOB. Hier zijn buddy-breathing en onderwater je bril leegblazen lastige onderdelen. De kinderen heten keu rig alle vereiste vaardigheden zien. Een week eerder mochten de leer lingen voor Zwaardvis en Dolfijn al in actie komen. Het Dolfijn diploma is een over- levingsdiploma waarbij de leerlin gen onder andere moeten zwem men met laarzen en een regenpak aan en zich redden onder een omgeslagen boot vandaan. Bij het techniek diploma Zwaardvis laten de leerlingen mooie zwemslagen en keerpunten zien hier dwingt de Vlinderslag altijd weer veel respect af. Het waren twee mooie zwemmid- dagen, iedereen ging dan ook trots met een diploma naar huis. De geslaagden zijn: Diploma A: Laura Arends, Tarik van der Ark, Stan Barhorst, Rico Boersen, Robin Buur, Robin Crum, Beau Duong, Job Hartjes, Anna Hartm, Julia Hegeman, Dave Herts, Lysanne Hollenberg, Anna Jansen, Meike Jongen, Marisya van Marion, Thomas Posthuma, Lotte Rijs, Lotte Rijs, Shamil Saidov, Anna Tendijck, Isa VerëU, Graeme Wolverton, Molly Zonneveld. Diploma B: Twan Bosschaart, Romy van Diest, Chiel Dijkman, Joris Groot, Senna de Groot, Brechtje van Haneghem, Julius Haverkamp, Emily Jiwa, Stijn Kaandorp, Julia Leeuwenkamp, Namara Madden, Casper Molhoek, Femke Mossinkorff, Didonne Munsterman, Frouke Nagel, Vera Noten, Tessa Ory, Bente Posch, Luuk Schipper, Jop Swart, Anna Verkuijl, Mike Schouten, Britt Hulst. Diploma C: Benjamin Wolverton en Ingmar van der Griek. Snorkeldiploma A: Aviva Bing, Timardi Verhoeff, Lisa Ligthart, Tim van der Zwet, Mike van Voorthuizen. Snorkeldiploma C: Sidney van Lith. Zwaardvis Brons: Bonnie Olij, Lente Blok, Tabitha van Alphen, Kai Stroet, Johan Ory. Zwaardvis Zilver: Maura Sintemaartensdijk, Koen Smits, Rianne van Linden, Maaike Stevenson, Iris de Boer. Zwaardvis Goud: Dion de Jager, Lieke Sintemaartensdijk, Laura Noorman, Lisa Tegel. Dolfijn Zilver: Jochem Schaap, Esmee Schultz, Emma Visscher. Dolfijn Goud: Iris van der Steen, Sjors van der Steen. Dolfijn Diamant: Josee Visser. VOETBAL HEILOO - Op vrijdagmiddag 30 november was het eindelijk zo ver: Sinterklaas bezocht De Foresters en hij had deze keer maar liefst vijf Pieten meegeno men. Het was een gezellig druk feest met de aanwezige 150 kinderen. Sinterklaas bleek goed op de hoogte van wat er speelt bij Foresters. Feüloos noemde hij de prestaties van alle teams en ook het probleem van het kleedkamer tekort was hem in Spanje ter ore gekomen. De jeugdvoorzitter van De Foresters hoopte nog dat Sinterklaas een kleedkamer had meegenomen, maar hier bleek sprake van een groot misverstand. Een kleedjeskamer! De Sint dacht dat de club een kleedjeska mer wilde maken, zo'n prachtige kamer met allemaal kleedjes er in! Dat hebben ze namelijk in Spanje. De jeugdvoorzitter kreeg geen moment de tijd om de fout uit te leggen, de Pieten propten zijn mond vol pepernoten. Hierdoor kon de arme man slechts hoofd schuddend toekijken hoe de Pieten samen met de kinderen prachtige kleedjes gingen maken. Nadat de laatste pepernoot was doorgeslikt, besloten de jeugdvoorzitter en Sinterklaas de kleedjes te ver kopen. Het geld kan dan weer gebruikt worden voor de nieuwe kleedkamers. ,,Maar misschien speelt de gemeente Heiloo nog wel een keer voor Sinterklaas", opperde de goedheiligman. Voor de spelertjes van De Foresters waren er nog een paar prachtige cadeaus, een voet baller van lego en een zak met pepernoten. Belangstellenden kun nen de komende week de kleedjes bewonderen in De Foresters kanti ne. BASKETBAL HEILOO - Een aantal weken geleden boekten de basketbal lers van Flashing JU16-1 tegen het Amsterdamse Mosquito's hun eerste zege. Zeker geen sinecure, gezien de sterkte van de teams die in de interregiona le competitie tegenkomen. Terecht werd daarna vol vertrou wen uitgezien naar de wedstrijden daarna, waarin tegen de mede-hek kensluiters BV Leiderdorp en Mosquito's mocht worden aangetre den. Wat betreft de wedstrijd van afgelopen weekend tegen koploper UBall uit Utrecht maakte Flashing zich vooraf geen illusies. Op zater dag 17 november speelde Loshing tegen BV Leiderdorp. Het was een rommelige voorbe reiding op deze wedstrijd, vooral omdat beide bondsscheidsrechters niet kwamen opdagen. Doordat beide partijen één scheidsrechter leverden, kon de wedstrijd toch nog worden gespeeld. In tegenstelling tot de beide inval-scheidsrechters, bakte Flashing er weinig van. De teleurstelling over de eigen wanprestatie werd tegen het einde van de wedstrijd, uiteraard ten onrechte, afgereageerd op de scheidsrechters. Met het schaam rood op de kaken verliet de Flashing-coach na- de onverwacht grote nederlaag van 45-88 dan ook HEILOO/CASTRICUM- Op zon dag 25 november is er een Sint Nicolaas sponsorloop voor Marcel Pool gelopen. Marcel is bij veel mensen in de regio bekend als fysiotherapeut en buitensporttrainer. Hij verblijft op dit moment in Papoea Nieuw Guinee, waar hij is gestationeerd voor de VSO. Hij heeft een contract voor twee jaar om zijn beroep fysiotherapie daar in te zetten voor de lokale bewoners. De mensen hebben wel voedsel, maar geen geld om zich verder te voorzien in de andere levensbehoef ten. Dit heeft Marcel doen besluiten een oproep te doen iets te organise ren om geld mee terug te nemen voor medische hulpmiddelen, na zijn vakantie in Nederland die hij in december gepland heeft. De wan delvereniging Voeten in beweging sinds 2002, (kortom de VIB) heeft hiervoor geld bij elkaar gelopen tij dens de Sint Nicolaas sponsorloop. Er komt nog steeds geld binnen en ook u kunt uw donatie doen op rekeningnummer 102582769 ten name van M. Kaandorp onder ver melding van: sponsorloop Marcel Pool. De kinderen hebben tijdens het sinterklaasfeest van Foresters mooie kleedjes gemaakt, die verkocht zullen worden ten bate van de nieuw te bouwen kleedkamers. Eigen foto sporthal Het Vennewater. Op zon dag 18 november was de tegenstan der Mosquito's in Amsterdam. Daar konden de spelers van Flashing meteen revanche nemen. Het Heiloeër zevental het zich vanaf het begin van zijn goede kant zien. In het begin kon Flashing het nog redelijk bijbenen, waardoor er hal verwege bij 42-27 nog enige sprake van aansluiting was. Na de rust speelde echter de ver moeidheid op. Flashing bleef probe ren de Amsterdammers over het gehele veld onder druk te houden. Dat ging logischerwijs wel ten koste van de precisie in de aanval. Bij 74- 49 klonk het eindsignaal. Op zaterdag 1 december betrad Flashing het strijdperk tegen UBall. Gezien de sterkte, niet alleen fysiek maar ook tactisch, van dit Utrechtse collectief werd vooraf afgesproken dat deze wedstrijd zou worden gebruikt als voorbereiding op de tweede competitiehelft. Na het kerstreces worden alle teams in de interregionalecompeti- tie nameiyk opnieuw in poules inge deeld, waarbij rekening wordt gehouden met de resultaten van de eerste competitiehelft. Flashing, zal dan meer gelijkwaardige teams tegenkomen, waardoor uitslagen zoals die van deze wedstrijd (36- 131) hopelijk niet meer voorkomen. Wandelaars van Voeten in Beweging hebben geld bij elkaar gelopen voor het goede doel van fysiothe rapeut Marcel Pool. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 29