Flip Scipio maakt furore in Amerika informatieve bijeenkomst WonenPlus 'Sinterklaas BV' Renovatie Het Hoekstuk van start H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Voor vragen en problemen op het gebied van wonen, zorg en welzijn Op naar Spanje, het Mekka' van de gitaarbouw De ouderenadviseur helpt mensen van 55 jaar en ouder Gemeente en Rodamco ondertekenen samenwerkingsovereenkomst UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Bergense Scholen Gemeenschap, waar ik als hoofdvak muziek had gekozen, wist ik het zeker: ik wilde graag gitaren leren bouwen en repa reren." Dus op naar Spanje, het 'Mekka' van de gitaarbouw. „Je komt echter niet gemakkelijk in het Spaanse gitaarwerelcjje. Ik heb daar veel druiven geplukt, maar weinig over het vak geleerd. Vervolgens ben ik naar Groot Brittannië gegaan. Ik ben hier drie jaar in de leer geweest. In 1995 kwam ik bij Mandoline Brothers in New York te werken. Dit is 'the place te be' voor het bouwen en repareren van gitaren. Ik werd uit eindelijk hoofd van het reparatieate lier en heb hier veel ervaring opge daan. Na verloop van tijd wilden veel bekende muzikanten hun gitaar alleen nog maar door mij laten her stellen. Ik had blijkbaar een goede naam opgebouwd." Al geruime tijd werkt Flip zelf standig in een eenmanszaak. Hij vindt zichzelf een echte 'controle freak' en doet het 't liefste allemaal zelf. Wat hem nou zo goed maakt in dit vak, verklaart Flip als volgt: „Dat ik gitaar speel, is een enorm voordeel. Wat ik aan vakmanschap nog mis, compenseer ik hiermee. Daarbij werk ik heel intuïtief. Dit leidt tot grote successen, maar soms ook tot enorme blunders...! Mijn gehoor geeft aan, wat ik uit een gitaar kan halen. Ik heb veel trouwe klanten, die weten dat ik hart voor mijn werk heb, maar ook heel hard werk!" De documentaire is vanaf 17 januari te zien in de Nederlandse filmtheaters en zal in 2008 ook wor den uitgezonden door de NPS op televisie. •Vervolg van voorpagina Foto: Mario Sacksioni Palacio de San Nicolas, Parque de Retiro, Madrid Spanje HEILOO - Op vrijdag 7 decem ber stelt WonenPlus weer een aantal dienstverleners voor aan haar abonnees. Deze keer zal Margit Kooter, ouderenadviseur in Heiloo een uit eenzetting geven over haar werk zaamheden en uw vragen beant woorden. De ouderenadviseur is een professionele kracht. Zij helpt mensen van 55 jaar en ouder én mensen met een functiebeperking. Het gaat hierbij om het beant woorden van vragen en oplossen van problemen op het gebied van wonen, zorg en welzijn. De ouderen adviseur is in dienst van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Zij opereert zelfstandig en is niet direct aan een hulpverleningsinstantie of zorginstelling verbonden. Daardoor is het mogelijk onaf hankelijk advies te geven. Daarnaast zal Kees Komen iets ver tellen over de administratieve ondersteuning die aan ouderen geboden wordt. Een groep vrijwilli gers helpt bij het het ordenen of opzetten van de thuisadministratie, tevens kunnnen zij hulp bieden bij veranderingen in het moderne beta lingsverkeer en advies over lopende verzekeringen en belastingzaken. Ook kunnen zij helpen bij het invul len van allerlei formulieren. Verder zal de heer Komen spreken over belastingzaken, hierbij zullen de digicode, zorgtoeslag, huurtoeslag, successiebelasting en hulp bij de aangifte inkomstenbelasting aan de orde komen. De bijeenkomst wordt gehouden in het Trefpunt, van 10.00 uur tot 11.30 uur. De bijeen komst is voor abonnees en andere belangstellenden. HEILOO - Aan de rand van Madrid in het Parque de Retiro, ligt het mooie Palacio de San Nicolas, één van de thuisbases van Sinterklaas en zijn Pieten. Ieder jaar in november vindt hier een ware volksverhuizing plaats, als Sint en de Pieten het warme Spanje tijdeüjk verlaten om in het winterse Nederland lieve kindertjes te verrassen met cadeaus. Een echt staaltje van logistieke planning, want buiten Sint, de Pieten en het paard, moeten ook alle pakjes vervoerd worden. Dit houd je alleen maar vol, als je heel veel liefde voor het vak hebt Sinterklaas vertelt: „Wie denkt dat ik maar een paar weken per jaar actief ben, heeft het mis. Voor die paar weken in Nederland ben ik het hele jaar bezig om alles te plannen. Dit houd je alleen maar vol, als je heel veel liefde voor het vak hebt. Sinterklaas zijn is een 'tik', een zeer uit de hand gelopen hobby. Ik mag graag kinderen en volwassenen verrassen met een bezoek en cadeautjes. Soms gaat er wel eens iets mis, maar een team van goed op elkaar ingespeelde Pieten zorgt ervoor, dat alles uitein delijk op zijn pootjes terecht komt." Hoofdpiet Pedro is als een zoon voor Sinterklaas Na de landelijke intocht volgen er drukke weken voor de goedheilig man. Ieder dorp en iedere stad wordt bezocht, waaronder natuurlijk ook Heiloo. De Sint vervolgt: „Het is ieder jaar weer een feest om dit mooie dorp te bezoeken. Het is een dorp, waar veel lieve kinderen wonen. We gaan langs scholen, verenigingen en bedrijven. Maar we komen natuurlijk ook bij de mensen thuis. Ik werk al jaren lang samen met hoofdpiet Pedro, hij is mijn rechterhand en als een zoon voor me. Je zou kunnen stellen, dat we een soort familiebedrijf runnen. Al kan Pedro soms wel eens 'onhandig' overkomen." Sint herinnert zich een voorval, waarbij piet Pedro bij aankomst bij een sjiek huis op het raam klopte en dit iets te hardhandig deed. Het raam ging aan diggelen. Van oldtimer tot politiewagen Sint en zijn Pieten laten zich op allerlei manieren vervoeren; van oldti mer tot politiewagen. De voorkeur van Sint gaat echter uit naar zijn paard, Amerigo. „Om zo'n prachtig paard te kunnen berijden, volg ik nog steeds speciale rijlessen. We 'vliegen' ten slotte van hot naar her. De garderobe van Sinterklaas is uitgebreid. Voor alle omstandigheden hangen er mantels. Als er een outfit naar de 'stomerij' van Corrie aan de Kennemerstraatweg 594 gaat, hebben Sint en Piet altijd een reservepak achter de hand. „We lopen deze weken lange dagen in onze pakken. Soms bezoeken we wel vier verschillende locaties op één dag. Dan wil je de vol gende dag toch gewoon een schoon tenue aan?!" Morgen vertrekt Sint met zijn gevolg weer huiswaarts. Thuis aangeko men wachten hem en zijn Pieten weer een jaar lang voorbereiding op zijn volgende bezoek aan Nederland. „Maar wij doen het met plezier!" Verder heeft Flip gitaren van Bob Dylan, Keith Richards en vele ande re grootheden uit de muziekwereld gerepareerd. Het begon allemaal in Heiloo. De familie van Domburg Scipio was vanuit Amsterdam naar Heiloo ver huisd toen Flip tien jaar oud was. Flip: ,,Als jochie wilde ik al gitaar leren spelen. Van geld van mijn krantenwijk had ik mijn eerste klas sieke gitaar bij elkaar gespaard. De eerste gitaarlessen kreeg ik van broeder Bonifatius in de Abdij van Egmond. Ik ging altyd trouw op de fiets, door weer en wind, met de gitaar in een hoes op mijn rug over die lange Vennewatersweg. Bij aan komst waren mijn vingers vaak ver kleumd. Het veelal vochtige weer deed geen goed aan de gitaar. Door deze omstandigheden leerde ik noodgedwongen al snel een snaar te vervangen of een barst in mijn gitaar te herstellen. Na de middelbare school op de HEILOO - De gemeente Heiloo en Rodamco Nederland Winkels B.V. gaan samen aan de slag om het winkelcentrum Het Hoekstuk en de openbare ruimte er omheen op te knappen, zodat hier straks weer een attractief winkelcentrum ontstaat. Hiervoor is dinsdag 27 november een samenwerkingsovereenkomst getekend. Rodamco neemt het opknappen van het winkelcentrum op zich, de gemeente gaat zich bezighouden met de openbare ruim te. Het Hoekstuk wordt compleet gerenoveerd. De gevels worden opgeknapt, de uitstraling van het gehele winkelcentrum wordt onder handen genomen, de supermarkt wordt uitgebreid en de entrees van het centrum worden verbeterd. Aan de kant van de Pastoor Muijenweg komt een kleine uitbreiding van Het Hoekstuk. De openbare ruimte rond het winkelcentrum gaat ook de op schop. Zo komen er meer parkeer plaatsen, is er aandacht voor de ver- keersroute om het winkelcentrum heen, komt er voor de winkelwa gens meer ruimte, net als voor de fietsenstallingen. Het is de bedoe ling dat er in het najaar van 2008 gestart wordt met de renovatie en dit begin 2009 klaar is. Voordat er begonnen wordt, vinden er eerst nog gesprekken plaats met de win keliers over de renovatie, en moet er nQg een bouwvergunningsproce dure worden doorlopen. Artist impression van de nieuwe entree van Het Hoekstuk aan de Van Muyenweg na de renovatie. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5