nieuwe service van Bibliotheek Heiloo Energieprestatiecertificaat Vlieg Makelaars Kerstmarkt in plantenkas GGZ Noord-Holland-Noord Grote kerstbomenshow bij 't Loo Feestelijke heropening van café De Wit Spreekuur voor vluchtelingen in Heiloo Bibliotheek aan huis: H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Herkomst en symboliek van een schilderij UITKIJKPOST 5 DECEMBER 2007 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ HEILOO - Voor diegene die graag leest maar slecht ter been is of om een andere reden gehinderd wordt om zelf naar de bibliotheek te komen heeft Bibliotheek Heiloo de service van 'Bibliotheek aan huis'. Ook kan van deze dienst tijdelijk gebruik worden gemaakt, bijvoor beeld de komende wintermaanden of tijdens een ziekteperiode. Na aanmelding bespreekt een mede werker van de bibliotheek de wen sen en de mogelijkheden met de klant. Vervolgens komt een vrijwilli ger eenmaal per drie of zes weken de materialen omruilen. Naast bijvoorbeeld historische en familieromans, thrillers, literatuur, reisverhalen, grootletterboeken, hobby- en fotoboeken zijn er ookr andere materialen te leen. Bibliotheek Heiloo heeft namelijk ook onder andere luisterhoeken, daisyroms, bladmuziek, tijdschrif ten, muziek en films in haar collec tie. Naast het gewone abonnements geld zijn er geen extra kosten verbonden aan de service 'Bibliotheek aan huis'. Voor aanmel ding of meer informatie kan telefo nisch contact worden opgenomen met Bibliotheek Heiloo, tel. 072- 5330670 of via het e-mailadres: bibhotheek@bibhotheekheiloo.nl. ALKMAAR - Het Energieprestatiecertificaat is per. 1 januari 2008 ver plicht. Alle verkopers en verhuurders moeten na 1 januari 2008 een energie prestatiecertificaat van de woning kunnen overleggen, uiterhjk bij de lever ing bij de notaris. VLIEG Makelaars verzorgt in opdracht van haar opdrachtgevers de verplichte keuring en het certificaat via samenwerking met het landelijke keuringsbureau SSW Bouwadvies. Een professionele keuring omdat kwaliteit bij VLIEG voorop staat. "Dit is niet iets wat je er als makelaar even bij kan doen". De woning wordt vanonder tot boven opgeme ten en gekeurd op materialen, isolatie en installaties. De opmeting resulteert in een Energiecodering van uw woning van A (zeer goed) tot G. Overweegt u de verkoop van uw woning zonder zelf van alles te moeten regelen, dan bent u bij VLIEG Makelaars aan het goede adres. Een zuinig huis? Met het energielabel zie je het zo! Het energielabel, welke staat in het energiecertifi caat, geeft inzicht in de energiezuinigheid van de woning. Het zegt iets over de mate van isolatie van de vloer, de muren, ramen en het dak en hoe zuinig de installaties voor verwarming, warm water en ventilatie zijn. Het energielabel is bedoeld om mensen te stimuleren energiebesparende maatregelen te nemen voor hun woning. Hoe energiezuiniger de woning, hoe lager de energiereke ning kan uitvallen. Bovendien heb ben sommige huizenkopers meer geld over voor een energiezuinige woning. Daarnaast is het comforta beler en gezonder wonen in een energiezuinige woning. Uiteraard mits u daarbij een goede ventilatie niet uit het oog verliest. Ook levert een energiezuinige woning een posi tieve bijdrage aan het milieu. HEILOO - Op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord, instelling voor geestelijke gezondheidszorg in Heiloo, wordt van 6 december tot en met 21 december in de planten kas een kerstmarkt gehouden. De plantenkas wordt gedreven door cliënten van GGZ NHN in het kader van de zogenaamde arbeids rehabilitatie; een opstapmiddel naar het reguliere arbeidsproces. De plantenkas beschikt over een breed aanbod aan kerstartikelen. Zo zijn er vele soorten kerstbomen met en zonder kluit waaronder de Nordmanbomen die hun naalden bijna niet verliezen. De kerstbomen worden professioneel verpakt waardoor er geen dennennaalden in de auto terecht komen tijdens het vervoer. Naast kerstbomen vindt u een groot assortiment aan kerstgroen en planten voor buiten waaronder Buxus, Hedera, Gaulthera en Skimmia's in diverse maten. Verder is er een ruime keuze aan accessoires (natuur of kunst) om zelf kerststukjes te maken. Ook is het mogeüjk kant-en-klare kerst stukjes te kopen. Deze kunnen op maat en kleur worden gemaakt. De kerstmarkt in de plantenkas is geo pend van 6 december tot en met 21 december van 10.30 uur tot 16.30 uur. De kas is ook op zaterdag open, maar op zondag gesloten. De plantenkas bevindt zich op het ter rein van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Op het terrein is de route naar de kas aangegeven met bor den. De route is in verband met bouwwerkzaamheden afiders dan voorgaande jaren. De gemakkelijk ste manier om de kas te bereiken is via de Rosendaal. U ziet de kas aan uw rechterhand en kunt daar ook parkeren. Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5312710. De kerstmarkt in de plantenkas is geopend van 6 december tot en met 21 december van 10.30 uur tot 16.30 uur. Eigen foto HEILOO - Van donderdag 6 tot en met maandag 24 december houdt de Aalsmeerse Bloemenhal voor de eerste keer een grote kerstbomenshow bij de ingang van winkelcentrum 't Loo, waar ook de oliebollenkraam ieder jaar staat. Hier zal een groot assortiment aan kerstbomen voorradig zijn, in alle soorten en maten en met vele aanbiedingen (zie de advertentie elders in deze krant). De kerstbomenshow is zeven dagen van de week geopend, dus ook op alle zondagen. Doordeweeks kan men hier tot 20.00 uur terecht. Zoals u van de Aalmeerse Bloemenhal gewend bent, kunt u kiezen uit de beste kwaliteit bomen voor een betaalbare prijs. De bomen zijn door Johan van Bennekom van de Aalsmeerse Bloemenhal persoonlijk geselecteerd in Duitsland. In augustus van dit jaar bezocht hij, zoals ieder jaar, de percelen in het Sauerland om hier de mooiste bomen uit te kiezen, die vanaf 6 december uitgestald zullen staan op de kerstbomenshow. Een 'bos' van bomen zal, staande in houders, getoond worden, zodat de klant een góede inschatting kan maken, hoe groot en vol de boom uiteinde lijk in de huiskamer zal zijn. Al met al zal de sfeer ouderwets gezellig winters zijn. Een zeven meter hoge opblaasbare kerstman markeert de kerstbo menshow en er staat een gezellige skihut, waar u een heerlijk glas glühwein kan drinken. Kortom: reden genoeg om eens langs te wippen. HEILOO - Op woensdag 28 november was de officiële heropening van café De Wit, dat in de afgelopen weken een totale facelift heeft ondergaan. Jolande: „We zijn enorm trots op het resultaat. Het is een bruin café geble ven, maar in een eigentijds jasje. De veranderingen, zoals het verhoogde plafond en dë mooie houten vloer, geven een ruimtelijk gevoel. Vanaf 11 december kunnen gasten ook voor een uitgebreide lunch bij ons terecht. We serveren heerlijke broodjes, soep en hartige hapjes. De voorgevel met terras is nu ook meer open en ziet er uitnodigend uit. Een heerlijk plekje om op een zonnige dag buiten te lunchen of koffie te drinken!" Foto: Mario Sacksioni •Vervolg van voorpagina „Sinds mijn komst ben ik erg geholpen door de gemeente Heiloo en Stichting Vluchtelingenwerk. Ik heb Nederlands geleerd, wat trou wens erg moeilijk is, en voor mijn zoontje is een school gevonden. Hij doet het daar geweldig!" Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Stichting Vluchtelingenwerk op de woensdag en maandagmiddag op het stadhuis in Heiloo. De stichting is ook maandag tot en met donderdag te bereiken op tel. 0251-228013 of per e-mail ijmondnoord@vwnoordwestholland.nl. Een aantal vrijwilligers en werkbegeleiders zorgen ervoor dat nieuwkomers alle benodigde informatie ontvangen. Tom Werkhoven (werkbegeleider), Frits Redeker, Aziz Azizi, Marinus Mooiweer, Thea Piët en Jaap van Groenigen. Foto: Uitkijkpost HEILOO - In de Ontmoetings ruimte van het Willibrordushuis hangt het schilderij 'Aanbidding der herders'. Aanvankelijk stond in de linker onderhoek een signatuur van de Utrechtse kunstenaar Abraham Bloemaert (1564-1651). Helaas bleek het doek een verval sing te zijn, maar dit nadeel had ook zo zijn voordeel. De zoektocht naar de vermoedelijke kunstenaar, of kun stenaars, van het schilderij leverde veel opmerkelijke wetenswaardighe den op. Via jaarringenonderzoek van de houten ondergrond werd het een ontdekkingsreis langs verre streken, groeiende steden in de Nederlanden en onrustige gebeurtenissen ten tijde van de Contrareformatie. Thea van Fulpen neemt u mee op deze ontdek kingsreis. Wie waren de mensen die dit met zorg gemaakte paneel koch ten?' Thea van Fulpen is cultuur wetenschapper en heeft een doctora le scriptie afgerond rond de her komst van het schilderij 'Aanbidding der herders'. Zij is betrokken bij diverse projecten op het gebied van de vroege schilderkunst. Pastor Herman Helsloot van de Willibrordusparochie zal vervolgens nader ingaan op de symbolieken en bijzonderheden van deze afbeelding en andere voorstellingen van de geboorte van Christus. De lezing wordt gehouden op 12 december van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis, Westerweg 267 te Heiloo. De entree is 2,- per persoon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7