Kerstexpositie Tintoretto Iconen expositie in kapel GGZ NHN K-oz Collective en Race to Galamax in Buk Kerstexpositie in Tineke's atelier H E I L O O Gewoon blijven dansen Gewoon blijven dansen kfUfJ DEUTEKOM 11 Corso Alles is Liefde BOEK VAN DE WEEK Gewoon blijven dansen door Gordon Livingston UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2007 Alles is Liefde is een romantische komedie over de liefdesperikelen van zes koppels die er achter komen dat liefde overal is. Maar liefde is als Sinterklaas, je moet er in geloven, anders wordt het niks. Klaasje is gescheiden van Dennis, die haar heeft bedrogen met de schooljuf. Dennis wil haar terug, maar zijn kansen lijken verkeken als zij een jonge minnaar in huis haalt. Klaasjes beste vriendin Simone is de spil van haar gezin. Haar man Ted voelt zich vaak over bodig. Dat hij is ontslagen, durft hij niet te vertellen. Badmeester Victor verheugt zich op het huwelijk met zijn grote liefde Kees. Maar Kees twijfelt en slaat zijn angsten van zich af tijdens weekendjes larpen (Live Action Role Play). Victors zus Kiki, verkoopster bij de Bijenkorf, droomt van een prins op het witte paard. Ze weet niet dat een echte prins, Valentijn, van haar droomt. Met de komst van een mysterieuze Sinterklaas bereiken de liefdesperi kelen een hoogtepunt, maar komen ook de happy endings dichterbij. Let op! Alles is Liefde draait slechts twee weken in Corso Bioscoop. GORDON LIVINGSTON Nog meer dingen die je nu zou moeten weten Gordon Livingston biedt als psy chiater al dertig jaar een luisterend oor voor de intieme geheimen en problemen die mensen hebben. Hij hoorde wat werkte in hun leven, en wat niet, en wat de ontelbare manieren zijn om jezelf ongelukkig te maken. In zijn eigen leven heeft hij het nodige meegemaakt: kort na elkaar verloor hij twee van zijn kin deren. Zijn oudste zoon pleegde zelfmoord en dertien maanden later stierf zijn jongste zoon aan leuke mie. In dit vervolg op Te Vroeg Oud, Te Laat Wijs geeft hij nog eens dertig waardevolle inzichten in het leven, waaronder: Het huwelijk verpest veel goede relaties. Al wordt ons veel ontnomen, er blijft veel over. We worden gevormd door wat we vrezen. Geluk vereist het vermogen om tegen onzekerheid te kunnen. Gewoon blijven dansen is een veelzeggend, scherpzinnig en inzichtgevend boek, dat laat zien dat we de innerlijke kracht hebben om de ergste levenscrises het hoofd te bieden. door Gordon Livingston voor 16,95 HEILOO - Traditiegetrouw vindt in het atelier van teken- en schildervereniging Tintoretto de jaarlijkse kersttentoonstelling plaats. Rond en tijdens de feestdagen is het ateüer omgetoverd tot een smaakvolle expositieruimte waar leden van Tintoretto laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben gemaakt tijdens de verschillende lessen of thuis. Er zal werk te zien zijn in diverse technieken: olieverf, aquarel, acryl, potlood en grafische technieken zoals ets, lino- en hout snede. Tijdens de kersttentoonstel ling kunnen bezoekers een beoorde ling geven van het getoonde werk door middel van een stembiljet. De winnaars worden op de eerste club avond van het nieuwe jaar bekend gemaakt. Reeds een aantal jaren maakt de kersttentoonstelling van Tintoretto deel uit van de Atelier Winterroute. Andere deelnemers aan deze Kunstroute zijn de Kapel GGZ NHN in Heiloo, Atelier Tineke Pijnappel in Limmen, Perspectief in Bakkum, Fotoclub Castricum en Toonbeeld in Castricum. Openingstijden: Eerste en Tweede Kerstdag, 30 december en 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Adres: Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. HEILOO - In de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo kunt u in de komende kerstperiode iconen bewonde ren van de hand van mevrouw Fransina de Kroon - Kwantes uit Heiloo. Mevrouw Fransina de Kroon - Kwantes schilderde haar eerst icoon in 1987 bij Pater Ton de Nooy. Zij deed dit naar Grieks voorbeeld. Om zich verder te ontwikkelen in de kunst van het Iconen schilderen volgde zij lessen bij Pater Cees Bartels in het Karmelietenklooster in Amstelveen en daarna in klooster Bovendonck in Hoeven bij Vader Robert de Caluwé. Vader Robert werd in Rome opgeleid tot Iconenschilder en hij leerde haar Russische Iconen schilderen. Hij overleed in april 2005. Het schilderen van iconen is niet enkel het toepassen van een tech niek, maar vooral een innerlijk pro ces. Je kunt zeggen dat niet het resultaat, maar de weg er naar toe van belang is. Toch wil een icoon niet alleen een portret zijn. De icoon is niet voor het 'verstandelijke' oog gemaakt; de kracht schuilt juist in de beleving van de kijker. De mate rialen waarmee iconen worden gemaakt gaan pas spreken als dui delijk wordt waarom deze zijn geko zen. Zij vertegenwoordigen verschil lende scheppingsvormen: het plantaardige leven (het hout), het rijk der mineralen (de pigmenten) en de dierenwereld (het eigeel) in de meest zuivere vorm nemen deze stoffen deel aan de totstandkoming van de icoon en zo worden ze als het ware teruggegeven in een aan de geestelijke wereld opgedragen vorm. De expositie is open op 22, 23, 26, 29 en 30 december, 5 en 6 janu ari van 13.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Zaterdag 15 decem ber is het tijd voor Funk op het Bukpodium. Met twee heel Funky bands belooft dat een spetterende avond te worden. K-oZ Collective is een band uit Amsterdam. De band mengt hiphop met jazz- en funkmuziek en staat üve op het podium met Nederlandstalige teksten, een back up rapper die viool speelt, old- school funkgrooves, gigantische gitaarsolo's, bonkende bassen, dek selse drums, kletterrende keys en daverende draaitafels. In 2007 lan ceert K-oZ Collective haar album Voetjes van Velours' onder het eigen label Ko-Z Records, een album waarop 16 hiphoptracks live gespeeld worden. De band ken merkt zich door een ongekend enthousiasme waarmee zij grote en kleine zalen compleet los kan laten gaan. In het voorprogramma staat Race to Galamax. Race to Galamax onstaat ergens in midden 2005, wanneer vier geflipte kerels die niets anders willen dan funken, elkaar vinden. Al snel ontpopt de nog jonge band zich tot een grootse funk/hiphop/soul/ roek-formatie. Wanneer de bassist op mysterieuze wijze uit de band verdwijnt, is het een tijdje stil rond de heren. Eind december 2006 maakt Elmor 'E. Funk-el-Delics' Rosina de band weer compleet. Hij brengt hierbij gelijk een nieuwe input in de stijl van de band; met zwaar groovende partijen en een lekkere edgie klank heeft Race to Galamax zich nu gevestigd als een volwassen funkband die garant staat voor een feestje. De deuren gaan om 21.00 uur open. De entree bedraagt 6,-. LIMMEN - Acht fijnschilders laten zien hoe prachtig een gedetailleerd schilderij in olie verf kan zijn. Personen, dieren, vogels, bloemen, de zee, surrea listisch, of iets van verre landen worden vereeuwigd. Iedere fijnschilder heeft met zijn of haar talent dit op paneel geschil derd. De exposanten zijn: Nanny Plomper-Marees, Ilse Groot-Rozier, Jaap de Jong, Kees Winder, Jeanette Zonneveld-Raaphorst, Freddy Arends-Kattenbeld, Tinie Hanck- Valkering, Tineke Kramer-Pijnappel. Ook zijn er keramische vazen en objecten, geglazuurd of raku gestookt van Afra Glorie-Pijnappel te bewonderen. Tineke toont haar bronzen beelden buiten. De kleine beelden van brons staan in het ate lier mooi tentoongesteld, samen met het in Art Deco stijl geglazuur de keramiek. Andere deelnemers aan deze Kunstroute zijn de Kapel GGZ NHN in Heiloo, Tinteretto in Heiloo, Perspectief in Bakkum, Fotoclub Castricum en Toonbeeld in Castricum. Openingstijden van 25 december tot en met 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Voor andere tij den, tel. 072-5051825. Tineke's Atelier, Rijksweg 176 (tegenover Kwartje Koffie/Golden Tulip Hotel) in Limmen. Met de fijnschildertechniek in olieverf worden uiteenlopende onderwerpen prachtig gedetailleerd vereeuwigd. Eigen foto Icoon, gemaakt door mevrouw Fransina de Kroon. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HA RHM naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11