Cursussen patchwork/quilten en boekbinden Nivon Radio BeatFM op de muziekschool De bomen maken het Heilooër Bos Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O 13 INGEZONDEN BRIEF Tekort stationscentrum Geslaagd Paranormaalbeurs Mededeling Het Trefpunt Anders kom ik echt nergens UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2007 In het verslag van de vorige raads vergadering in deze krant las ik dat het tekort op het stationscentrum ineens met een miljoen was opge lopen. Een 'echec' noemde de wet houder dat en dat lijkt mij mild uit gedrukt. Een analyse zou toen uitgebreid met de fractievoorzitters zijn besproken en daarmee was kennelijk de discussie in de gemeenteraad gesloten. Nergens de vraag hoe dat toch kon gebeuren. In het verslag van de afgelopen raadsvergadering lees ik het tekort met nog eens 330.000 euro toege nomen. Hoe kan dat toch? Heeft het college zitten slapen? En waar om neemt de raad genoegen met een toelichting die pas in februari 2008 in een commissie gegeven zal worden? Waarom krijgen wij als inwoners van dit dorp wel uitvoeri ge verslagen, met foto's zelfs, als het college goed doet zoals thee schenken voor bejaarden? Los van de vraag of je daar zo mee te koop moet lopen - denk aan de talloze mantelzorgers en vrijwilligers die hun werk volledig in anonimiteit doen - kan het college beter eens wat openhartiger doen over het inmiddels gebleken grote tekort op het nieuwe stationscentrum. Henk Swart Heiloo HEILOO - Op 30 november is onze plaatsgenoot Aijan van den Haak geslaagd aan de Hogeschool voor Journalistiek in Utrecht. ALKMAAR - Op zondag 23 december vindt in wijkcentrum Daalmeer aan de Joh. Naberstraat 75 te Alkmaar een Paranormaal- en Lifestyle Gezondheidsbeurs plaats. Het programma duurt van 11.00 tot 17.00 uur en entree bedraagt 5,-. Voor deelname exposanten, tel. 0643792863. HEILOO - Het ontmoetingscen trum Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo is van maan dag 24 december tot en met 1 januari gesloten. HEILOO - Vanaf dinsdag 15 januari start er weer een basis cursus patchwork/quilten. Deze basiscursus staat onder lei ding van docente Jobina de Boer en omvat zes veertiendaagse lessen van 19.30 tot 21.30 uur. In deze cursus komen de verschillende patchworktechnieken, zowel hand matig als machinaal aan de orde. De kosten bedragen 40,-. Nivonleden krijgen reductie. Deze cursus is geschikt voor zowel beginners, die de basisprincipes willen leren als voor degenen, die reeds kennis maakten met deze techniek. Basiscursus boekbinden In tegenstelling tot eerdere publi catie start het Nivon Heiloo op dins dag 8 januari van 09.30 tot 11.30 uur de basiscursus Boekbinden bestaande uit acht lessen eenmaal per veertien dagen. Voor deze cur sus zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Heeft u nog verschil lende tijdschriften die u graag zou willen inbinden? Of een boek van een nieuwe kaft willen voorzien? Deze technieken kunt u nu leren in de basiscursus Boekbinden die onder leiding staat van boekbinder Cees Mul uit Schoorl en vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo (bij het Witte kerkje). De kosten bedragen voor acht les sen 52,50 euro exclusief materia- lenpakket, dat zowel thuis als in de les gebruikt wordt. Nivonleden krij gen reductie. De cursussen vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo, boven het winkelcentrum 't Loo. Opgave/info bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland tel. 072-5330088 of www.nivonheiloo.punt.nl. HEILOO - Voor Simon Boerke is trompet één van de mooiste muziekinstrumenten, voor Jan Jaap Langereis is dat de blok fluit. In het interview op de muziekschool met Maud van Gijssel gaven deze twee man nen die van hun hobby hun beroep hebben kunnen maken, onder andere uitleg over aller lei technische details. Met de trompet kunnen veel ver schillende stijlen gespeeld worden van klassiek tot jazz (ook met dem pers) en popmuziek. Ook bij de blokfluit leert ieder vanaf het begin kennismaken met verschillende genres, waarna men zelf kan kiezen voor een genre. Tegenwoordig zijn de boeken voor blokfluit veel leuker dan vroeger. Men kan zich voor blokfluit vanaf zes jaar en voor trompet vanaf negen jaar aanmel den en direct les krijgen. Voor beide blaasinstrumenten bestaat geen wachtlijst. Het interview werd afge wisseld met muziek van voorname lijk trompet of blokfluit en er waren nummers van de vocal group Close- up. Dit is het koor waar zowel Simon als Jan Jaap in zingen in hun vrije tijd. Ze treden regelmatig op. Voor meer informatie, ook voor het verkrijgen van kaarten: www.vocalgroupcloseup.nl. Van hun muziek is een maand geleden een cd opgenomen. Ook met deze hobby zijn ze aan het werk: beiden geven leiding aan een koor op de muziekschool. Jan Jaap aan het kin derkoor voor zeven- tot negenjari gen wat leuke dingen doet met ver haal met heekjes op woensdag van 16.45 tot 17.30 uur en Simon aan dames op woensdag van 20.00 tot 21.30 uur. In beide koren is nog plaats. De bomen aan de Kattenberg vormen een mooi uitgangspunt voor de wandeling van het IVN. Foto: Paul ten Have Jan Jaap Langereis geeft blokfluitles aan kinderen. Eigen foto HEILOO - De bomen maken het bos. Zo zonder bladeren is het patroon dat gevormd wordt door de stammen en takken helder afgetekend tegen de Jucht. Dat is één van de dingen waaraan je bomen in de winter kunt herken nen. Maar ook aan de schors, de knoppen en de bladeren die op de grond liggen kun je opmaken met welk soort boom je te maken hebt. En die soorten verschillen van elkaar op allerlei manieren, bij voor beeld in de leeftijd die ze kunnen bereiken, of in de eisen die ze aan hun omgeving stellen en het effect dat ze zelf weer op die omgeving hebben. December is een goede tijd om eens naar al die dingen te gaan kijken, bij voorbeeld tijdens de maandelijkse natuurwandeling van het IVN, Vereniging voor natuur- en milieueducatie. De wandeling op zondag 16 december begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt ongeveer twee uur. Warme kleding en waterdicht schoeisel aanbevolen! Een donatie (richtlijn twee euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110. Bij het naderen van halte Westerzij staat een mevrouw te zwaaien boven aan de trap bij de hoofdingang van de Woonheuvel. Met haar rollator loopt ze de helling af naar de haltepaal. ,,Lk wil naar 't Loo om boodschap pen te doen, maar ik ga eerst een rondje mee door Egmond, want ik ben gek op de zee." Nadat ik haar rollator achter in de bus heb vastge zet, klim ik achter het stuur en stem pel haar vierrittenkaartje. De radio had ik al zachter gezet, maar even later doe ik hem helemaal uit, want mevrouw Paul praat de hele rit aan een stuk door over haar man van 85, die meestal op de fiets de bood schappen doet, over de Sinterklaas vieringen met haar kinderen en kleinkinderen, die bijna allemaal zeer creatief zijn, leuke ideeën heb ben en ook heel leuke surprises maken. „En beslist geen rommel hoor, maar heel mooie dingen. Zelf borduur ik en maak ook mooie din gen, ondanks mijn slechte ogen, zoals schilderijen van lapjes. Kent u die oude schoolplaten van Jetses? Die met de schaapsherder en zijn schaapjes op de hei heb ik ook gemaakt. De schaapjes met echte wol en de kopjes had ik nagetekend van een tekening van Rien Poortvliet. Net levensecht waren ze. Het schilderij heb ik weggegeven aan een kleindochter; mijn man zei nog: 'Jij geeft alles weg, je lijkt wel gek', maar laatst heb ik het weer even te leen gehad, omdat ik het zelf zo mooi vind." In Egmond op de boulevard staan we even stil om naar de zee te kij ken. Het is guur en nat en er staat een stevige noordwestenwind die de witte schuimkoppen richting strand opjaagt. „Prachtig gezicht hè, die woeste zee! Ik ben blij dat ik een rondje ben meegegaan. Heerlijk! Geweldig! De buurtbus ken ik al, sinds ik hier kwam wonen en ik ben er heel blij mee, want anders kom ik echt nergens. Ik wandel wel eens in de buurt van de Woonheuvel of de 'vluchtheuvel', zoals een buurman laatst zei, wel een mooie omgeving hoor en Heiloo is een heerlijk oord, maar de zee vind ik toch het mooist." Bij 't Loo geef ik haar mijn kaartje met e-mailadres voor haar zoon, die mij dan een e-mailadres kan sturen voor de foto's die ik van haar gemaakt heb. PS: ze staan inmiddels ook al op www.buurtbusheiloo.nl. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13