Heerlijke boerenkool met Patrick Bouquet Peter van der Heijdt wint Limmer Taaltest Kerstsamenzang in dorpskerk Kerstconcert 'Op weg naar Kerstmis' CORSO Kinderen geschminkt tijdens Boerenkool middag BIOSCOOP www.corsobioscoop.nl ledereen is welkom om met de koren mee te zingen Programma 13 dec t/m 19 dec 2007 "The Golden Compass" "Alles is Liefde" "Bee Movie" (NL) "K3 en de Kattenprins" Première "Enchanted" {HL) Première zaterdag 13.30 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.30 uur "De Scheepsjongens van Bontekoe" Musical 'Ken jezelf' in de Corneliuskerk RESERVEREN: 0251 -652291 Dorpsstraat 70 Castricum Tel.0251 - 65 22 91 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur zaterdag 13.30 uur zondag 12.30 uur woensdag 12.30 uur woensdag 12.30 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.30 uur LIMMEN - Afgelopen zondag was het een druk dagje voor prins Tyl XII en zijn raad van elf. 's Morgens brachten zij eerst een bezoek aan zorgcentrum de Cameren. Daar hadden ze het traditionele koffie-uurtje met een gedeelte van de bewoners en oud-prinsen. Dit wordt altijd erg op prijs gesteld door de bewoners. Na afloop ging men al snel richting leutbunker de Burgerij waar om 16.00 uur de deuren wer den geopend voor de Boerenkoolmiddag. Ieder jaar schenkt de Uylenspieghels namelijk €111,11 euro 3311 een g°e(i doel. Dit jaar was het Stichting Puck die de cheque dankbaar in ontvangst nam. Hierna werd de zaal voller en voller en wist Patrick Bouquet voor ieder een een goed stuk muziek ten geho re te brengen. De kinderen, in gro- LIMMEN - Na maandenlang te hebben herschreven en gerepe teerd brachten de leden van het jeugdkoor van de Corneïiusparochie zaterdag 8 december de musical 'Ken jezelf'. De fijne akoestiek van de RK Corneliuskerk liet de inspanningen van de jongeren prachtig tot zijn recht komen. Zij hebben een geweldige prestatie neergezet, waar de parochianen trots op kuiiiifiTi zijn. Foto: Mario Sacksioni LIMMEN - De op maandag 10 december gehouden Limmer Taaltest is - met in totaal twaalf fouten - gewonnen door Peter van der Heijdt. Hij mag zich het komende jaar ontfermen over de Van den Boogaard wisselbokaal. Van der Heijdt werd nipt winnaar, want als tweede eindigde Renee Limmen met 13 fouten in haar test. Als derde kwam Pé Lute uit Bergen uit de strijd. Hij had 14 fouten in zijn test. Een extra prijs was beschikbaar gesteld voor de eerstvolgende Limmer, die na de eerste drie zou eindigen. Dit bleek de vader van Peter van der Heijdt te zijn: Pieter van der Heijdt, met 15 fouten. Hij ging naar huis met een bokaal en een boeken- .bon, beschikbaar gesteld door een lokaal autobedrijf. AKERSLOOT - Op vrijdag 21 december houdt het Oecumenisch Beraad Akersloot een kerstsamenzang in de dorpskerk aan het Dielofslaantje te Akersloot, aanvang 19.30 uur. Elk jaar levert een ander lokaal koor zijn bijdrage aan deze kerst samenzang, welke ondertussen een echte traditie kan worden genoemd. Dit jaar verleent het herenkoor St. Caecilia van de R.K. Kerk zijn medewerking, onder leiding van mevrouw Stolk, organiste is mevrouw Pijlman. De toegang is gratis, en na afloop koffie of thee. de PKN, onder leiding van Johan de Wit. Het koor Hoeverture zal ook enkele Frans- en Engelstalige kerstüederen ten gehore brengen. Er wordt zeker tijd ingeruimd om met elkaar bekende kerstüederen te zingen. Te denken valt aan onder meer Nu zijt wellekome, Midden in de winternacht, De her dertjes lagen bij nachte, enzo voorts. Ter afwisseüng van zang en samenzang zullen een paar kerst gedichten en een kort orgelstuk te horen zijn. Prins Tyl XII en zijn gevolg waren blij met de in grote getale aanwezige boerenkoolliefhebbers. Eigen foto ten getale aanwezig en vele geschminkt, vermaakten zich prima. Een aantal van hen mocht zelfs het podium betreden om samen op te treden. Rond 17.00 uur kon Prins Tyl XE met zijn raad voorproeven en nadat deze aan een heerüjk bord boerenkool met worst waren begon nen, volgden veel feestvierders hun voorbeeld. Iedereen het zich de Oudhollandse kost, bereid door huiskok Gerrit, goed smaken. In opperste concentratie buigt één van de deelneemsters zich over de Limmer Taaltest die gehouden werd in Cultureel Centrum Vredeburg. Foto: Mario Sacksioni ADVERTENTIE EGMOND - Zaterdagmiddag 15 december om 15.00 uur is er in de Protestantse kerk te Egmond aan Zee (Voorstraat/ Trompstraat) een uitvoering door twee koren uit Egmond. Hoeverture, een zangkoor uit Egmond aan den Hoef (zo'n veer tig personen) zal er zingen uit haar repertoire. Dirigente is Marlies Meiners en Elena Skorobogatova begeleid het koor op de piano. Het tweede koor is de zanggroep van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19