Castricum Lezing voor jongeren in de rouw Creatief weekend Conquista Coach4Kids nu ook in De Uylenspieghels bellen zich suf bestaat dertig jaar Marga's Haarmode REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING Kerstmiddag van Zonnebloem Amak wandelt Kerst- en Brocante Fair Ouderochtend Ook kan het zijn dat jongeren bang zijn de controle te verliezen UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2007 LIMMEN - Voor de kerstmiddag op zaterdag 15 december nodigt de Zonnebloem alle belangheb benden uit deze middag te komen beleven in de Burgerij. Aanvang 14.00, zaal open 13.30 uur. Heeft u problemen met vervoer, dan kunt u bellen met mevrouw de Ruiter, tel. 072-5051861. AKERSLOOT - Zondag 16 decem ber is er een wandeling van Amak. De wandeling is een NHWB winterwandeltocht in Schagen en is 15 kilometer. Vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Cock Snyder, tel. 0251-313956. LIMMEN - Op zaterdag 15 en zondag 16 december wordt een sfeervolle kerstfair gehouden in 'Ons Huis' (naast de Nieuwe Hervormde kerk) aan de Zuidkerkenlaan 23 te Limmen. Het aanbod is divers: van curiosa, antiek en woonaccessoires, tot serviesgoed en kerstdecoraties. Entree is gratis en openingstijden zijn van 11.00 tot 18.00 uur. CASTRICUM - Coach4Kids start, in samenwerking met Forte Kinderopvang, per 30 januari in Castricum een allround school waar zingen, dansen, acteren en presenteren wordt verzorgd voor kinderen van zes tot 16 jaar. Door deze vier disciplines in één sessie te bundelen, leren kinderen samenwerken en het leggen van sociale contacten. Er wordt gewerkt aan teambuilding door het bevorderen van onderling begrip en respect. Bovendien versterkt het hun zelfvertrouwen. De lessen zijn niet prestatiege richt en er worden geen 'idols' van de kinderen gemaakt. Ook leren de kin deren dat ze met beperkingen kunnen omgaan en dat ze elkaar kunnen hel pen en motiveren. Ze leren sociale vaardigheden maar ook discipline. Op tijd komen is bijvoorbeeld een huisregel. Esther Hollenberg, directeur van Forte Kinderopvang: 'Coach4Kids past helemaal in onze visie en ons peda gogisch concept. We kunnen de kinderen van onder andere de naschoolse opvang iets extra's meegeven, dat ze nodig hebben voor later. Kinderen leren zich beter uit te drukken, hun talenten vorm te geven en zo zichzelf te ontdekken. Als je bijvoorbeeld leert dat je boosheid op heel veel verschillen de manieren kunt uiten, geeft je dat een handvat voor later.' Castricum is de zesde plaats waar Coach4Kids een 'school' begint. Op woensdag 30 januari om 14.00 uur vindt daar de feestelijke start plaats. De training bestaat uit acht lessen en wordt gegeven in BSO De Boomhut (Forte Kinderopvang), Sokkerwei 6 te Castricum. Er wordt lesgegeven in drie leeftijdsgroepen. Probeer een try out van vier lessen, tegen gereduceerd tarief! Inschrijven is mogelijk via www.coach4kids.nl. Vier leden van de Raad van Elf konden vorig weekend al veel adressen noteren die zij zaterdag mogen bellen voor de verkoop van Sponsorloten. V.l.n.r.: Dennis Beentjes, Cees van Doorn, Marco Hulsebosch, knielend Erik Lamers. Eigen foto EGMOND - Woensdag 19 decem ber is de laatste ouderenochtend van dit jaar. Op deze ochtend zul len de aanwezigen een kerststukje maken. Graag zelf een bakje en een mesje meenemen. Andere attributen zullen aanwezig zijn. Om 10.00 uur staat de koffie klaar in Het Gebouw naast de Protestantse kerk aan de Trompstraat in Egmond aan Zee. Gesprekstherapeute Patricia Wouters geeft een lezing met als thema Jongeren in Rouw. ■Eigenfoto EGMOND - Patricia Wouters organiseert als gespreksthera- peut in Heiloo gespreksgroe pen voor jongeren in rouw. Zo'n groep is speciaal voor jongeren tussen de 17 en 25 jaar die een verlies van dichtbij heb ben meegemaakt. In de gespreks groep vinden ze lotgenoten waardoor ze (eindelijk) het gevoel krijgen begrepen te wor den. Jongeren die een verlies te verwerken krijgen zijn vaak geneigd hun verdriet en rouw te verbergen. Ze willen niet opvallen of anders zijn dan leeftijdgenoten. Thuis verbergen ze hun rouw en willen ze niemand lastigvallen met hun verdriet omdat ze zien dat hun naasten het ook moeilijk hebben en ze hen willen bescher men. Ook kan het zijn dat jongeren bang zijn de controle te verliezen. Vaak kampen ze met verschillen de soorten reacties; ze zijn bij voorbeeld erg angstig, boos of verward. Een gespreksgroep kan een plek zijn om samen te komen met anderen die dezelfde ervaring hebben. Hier kunnen gedachten en ervaringen gedeeld worden en kunnen ze ondervinden dat wat ze voelen niet afwijkt van de andere jongeren. Op vrijdag 14 december zal Patricia een lezing geven in Informatiecentrum CHARON dood GEWOON aan de Slotweg 2 te Egmond aan den Hoef. Ook zal zij met gegadigden een fotospel spelen. Dit is een metho diek waarmee je bijvoorbeeld kan onderzoeken hoe je gevoelens er nu uitzien en hoe je je zou willen voelen. Entree is gratis, inloop is vanaf 19.30 uur en de lezing start om 20.00 uur. Inschrijven: info@charon-bij-afscheid.nl of bel 072-5070477.Voor informatie over Jongeren in Rouw: 06-25064230 of mail naar patrieswouters@hotmail. com LIMMEN - Jongerencentrum Conquista heeft een zeer crea tief weekend voor de jeugd in petto. Er zijn op vrijdag 14 en zaterdag 15 december weer genoeg activiteiten, zodat jij je niet zult vervelen dit weekend. Op vrijdag 14 december is er in Club X-tra(12 tot 16 jaar) open inloop waar je naar de nieuwste muziek kunt luisteren, kunt gamen of lekker kunt chillen met je vrien den. Het Conquista Café (16+) is vrijdag weer geopend, kom langs voor een spannend potje poolbiljart, darten of kom gezellig wat drinken aan de bar. Op zaterdag 15 decem ber gaan de Conquista Kids (vier tot en met negen jaar) 's morgens prachtige kerststukjes maken. Deze feestelijke kerststukjes zullen zeker niet misstaan op de gezellige kerst tafel. Neem zelf een kaars mee en kom met een prachtig kerststukje thuis. De entree voor Conquista Kids bedraagt een euro. 's Middags is er de meidenclub Miss Girls No Boys (negen tot en met 15 jaar) waar ook prachtige kerstdecoraties gemaakt zullen worden. De entree bedraagt slechts twee euro, en de meidenclub is girls only. Be there! 's Avonds is er in Club X-tra een film avond waarbij op groot scherm een spannende dvd vertoond zal worden voor een echte bioscoopervaring. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur, Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur en Miss Girls No Boys zaterdag van 14.00 tot 15.30. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de kerk- weg 50 te Limmen. De kinderen beleefden een supergave Zwarte Pietenmiddag. Eigen foto LIMMEN - Op donderdag 6 december werd op Dusseldorperweg 105 gevierd, dat Marga's Haarmode dertig jaar* bestaat. De eerste vijftien jaar had Marga een salon aan huis. Daarna kwam de salon aan de Dusseldorperweg in Limmen en deze bestaat ook alweer vijftien jaar. Sinds juni van dit jaar heeft Marga's Haarmode een tweede vestiging in Egmond- Binnen, aan de Abdijlaan 2b. Tijdens de receptie waren veel trouwe klanten, waarvan sommigen al dertig jaar naar Marga gaan, aanwezig. Haar man Hans had voor deze gelegenheid een verrassend cadeau voor Marga uitge zocht: om klokslag 17.00 uur kwam een nieuwe auto van de zaak met recla meopschrift voor Marga's Haarmode voorrijden. Foto: Carolien Breed Sponsorloterij ontvangt de club de helft. Dat betekent dat de Uylenspieghels elke maand E 3,40 euro per verkocht lot ontvangen. Het belteam dat aan de slag gaat namens de carnavalsvereniging bestaat uit Dennis Beentjes, Marco Hulsebosch, Annemarie Legdeur, Esther de Wildt, Jan Glorie en Edwin Gaasenbeek. Op 15 decem ber zullen er nog meer verenigin gen in het callcenter plaatsnemen om zoveel mogelijk loten te ver kopen. Maar als de Uylenspieghels winnen en de meeste loten ver kopen, krijgen ze een bonus van 2000,-! - LIMMEN - Carnavalsvereniging de Uylenspieghels gaat op zaterdag 15 december, tussen 15.30 en 17.00 uur, vanuit een callcenter in Amsterdam bel len, om zoveel mogelijk loten voor de Sponsorloterij te ver kopen. Afgelopen zaterdagochtend waren er vier leden van de Raad van Elf op de Vuurbaak bezig met een voorverkoopactie. Zij mochten al een behoorlijk aantal adressen noteren, die zij voor bevestiging zaterdag alleen nog maar hoeven te bellen. Voor elk lot van de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21