Een gouden combinatie: Karin ten Cate en Paul Pleijsier Politie introduceert biketeam in de regio Bibliotheek in december Nieuwe grote kersttentoonstelling bij Abdijkaarsen Avondvullend programma in Joeb REGIO 23 Concert in Nieuwe Hervormde Kerk Postduivententoonstelling Openbare Kerstklaverjasdrive 'Steen en Broodje avond' in de Bakkerij U ITKI j KPOST 12 DECEMBER 2007 CASTRICUM - Op donderdag. 13 december zullen in het hele gebied van de politie Noord- Holland Noord biketeams actief zijn. Als laatste wordt een bike team geïntroduceerd in het gebied van Bergen, Egmond, Schoorl, Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot. Het team is voor het eerst te zien op het strand in Castricum aan Zee, nabij restaurant Blinckers aan de Zeeweg 45/47. Het team zal zich daar om 11.00 uur presen teren. Eigentijds, herkenbaar, aan spreekbaar, sportief. Agenten die op een mountainbike in een aangepast uniform hun werk doen. Dichterbij de burger, beter en makkelijker aan spreekbaar, grotere pakkans in heterdaad situaties, omdat de bikers geruisloos en langs een andere route dan een auto aan kunnen komen rijden. Daarbij ongehinderd door obstakels zoals paaltjes of dub bel geparkeerde auto's. Tien colle ga's die in het gebied van Bergen, Egmond, Schoorl, Castricum, Heiloo, Limmen en Akersloot gaan 'biken' zijn inmiddels geselecteerd. De manier van werken is overgeno men uit Amerika, waar al jarenlang politie-bikers met succes actief zijn. In Noord-Holland Noord is men naar dit voorbeeld ruim vier jaar geleden, als pilotproject in Alkmaar begonnen met een team van acht bikers. Door het succes, onder andere een flinke stijging van het aantal heterdaad aanhoudingen en een aangetoonde betere herken baarheid en aanspreekbaarheid van de politie, is er daarna uitge breid. REGIO - De decembermaand is een drukke maand, maar ook een hele gezellige. De biblio theekvestigingen in Castricum, Akersloot en Limmen bieden allerlei materialen die de feest dagen extra gezellig maken. Kookboeken met heerlijke recep ten voor het kerstdiner, zwijmelfüms om samen op de bank van te genie ten, kerstmuziek en ook goede romans om tijdens de kerstvakantie te lezen. Het pubhek kan in de decembermaand gewoon terecht in de bibliotheek. Alleen op de feestda gen zelf is de bibliotheek gesloten of gaat eerder dicht. De boeken inleverbus is vanwege vuurwerk afgesloten van maandag 24 decem ber 14.00 uur tot 2 januari. Op maandag 24 december sluiten de vestigingen om 16.00 uur de deu ren, dinsdag 25 en woensdag 26 december zijn de bibliotheken hele maal gesloten. In Castricum is men op donderdag 27 december weer welkom, in Limmen en Akersloot op vrijdag 28 december. Oudejaarsdag, 31 december sluiten de bibliothe ken om 16.00 uur. Per januari han teert de bibliotheek nieuwe tarieven voor het lidmaatschap van de bibli otheek. De belangrijkste wijziging is dat jeugdleners tot 18 jaar voortaan weer gratis lezen. Een tarief waar ahe bibliotheken in Nederland naar streven voor deze doelgroep. De contributiebedragen voor leden boven de achttien gaan iets omhoog. Het leengeld voor cd's en cd-roms komt te vervallen. De ove rige tarieven blijven ongewijzigd. Zie ook www.bibliotheekcastri- cum.nl of de informatiebalie van de bibliotheek. EGMOND - De afgelopen weken is er bij Abdijkaarsen, onderdeel van de Benedictijner Abdij in Egmond, met veel crea tiviteit gewerkt aan de inrich ting van de kersttentoonstel ling. Hierbij worden nieuwe, niet eerder tentoongestelde, kerstgroepen gepresenteerd. De veelbezochte expositie vindt plaats van 1 december tot en met 5 januari. Volgens abt Gerard Mathijsen van de abdij van Egmond vormt de kersttentoon stelling voor de samenstehers ieder jaar een echte uitdaging. Mathijsen: ,,Onze expositie is al jaren een groot succes, maar dat betekent niet dat je rustig achtero ver kunt leunen. Iedere keer opnieuw streven we er naar om de bezoekers te verrassen, bijvoor beeld met de opzet van het grote kerstdorp, en om kerstgroepen en beelden te laten zien die nooit eer der deel hebben uitgemaakt van de tentoonstelling. Ik denk dat ik mag zeggen dat we er ook deze keer in zijn geslaagd om onze 'missie' tot een goed einde te brengen". Bij de voorbereiding'van de ten toonstelling hebben de samenstel lers een zo breed mogelijk pubhek voor ogen. Abt Mathijsen: „Wij wil len een tentoonstelling brengen die jong en oud aanspreekt. We stre ven er naar om beeldgroepen te presenteren, die ook het bekijken waard zijn voor bezoekers die niet kathohek of christelijk zijn of voor wie 'het stahetje' misschien een wat minder vanzelfsprekend gege ven is." Eén ding is niet veranderd: ook nu krijgen alle kinderen weer een prachtige gratis kerstkleur plaat. Naast kerststallen is er in de winkel van Abdijkaarsen een inte ressante cohectie van kaarsen te koop en biedt de uitgebreide boek handel een enorme keuze aan spiri tuele lectuur. De boeken kunnen overigens sinds kort ook met boekenbonnen worden betaald. Het parkeerpro bleem dat zich bij eerdere edities van de kersttentoonstelling wel voordeed, hoort nu tot het verle den dankzij het fors uitgebreide parkeerterrein. Vennewatersweg 27 te Egmond Binnen. De tentoonstehing is dagelijks geopend, ook op zon dag, van 10.30 tot 16.30 uur. Gesloten op Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag. LIMMEN - Op zondag 16 decem ber treden in de Nieuwe Hervormde Kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen de sopraan Karin ten Cate en gita rist Paid Pleijsier op. De sopraan Karin ten Cate en de gitarist Paul Pleijsier vormen een gou den combinatie; zij begrijpen elkaar muzikaal naadloos. De veelzijdige sopraan Karin ten Cate behaalde haar diploma aan het Conservatorium Alkmaar. Daarna volgde zij lessen en masterclasses bij Cora Canne Meyer, Elly Ameling en Roberta Alexander. Zij trad vele malen solistisch op in diverse Europese steden waar zij onder andere rol len vertolkte in Bach's Matthaus Sopraan Karin ten Cate en gitarist Paul Pleijsier vormen een gou den combinatie. Eigen foto Passion, Stabat Mater van Pergolesi en in verschillende klas sieke en moderne opera's zoals Barcelona van Freddy Mercury en (Ja Ira van Pink Floyd. Paul Pleijsier behaalde zijn diploma klassiek gitaar op het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar hij studeerde bij Jan Goudswaard. Als klassiek gitarist speelde hij orkestpartijen, met onder meer Riccardo Chailly en Pierre Boulez bij het Koninklijk Concertgebouworkest en onder Reinbert de Leeuw in het Schönberg Ensemble. Beiden hebben hun wortels in zowel de klassieke als de lichte muziek. Treffend in dit program ma zijn de klassieke bewerkingen van Queen-en Joni Mitchell- composities, waarbij de flexibele stem van Karin ten Cate zich moeiteloos aanpast. Om in kerstsfeer te komen spe len zij verschillende toepasselijke liederen van onder andere Rodrigo en Felix de Nobel. Het concert wordt georganiseerd door Limmen Cultuur. Aanvang van het concert is 15.00 uur, entree €10,00. U kunt kaarten reserve ren via e-mail limmencultuur@hotmail.com, via www.limmencultuur.nl of telefo nisch 072-5052235. EGMOND - In het Verenigings gebouw Egmond aan de Julianastr. 5 te Egmond aan Zee is al enige tijd een groot klaveijastoernooi ten bate van het Oud-katholieke kerk gebouw gaande. Op 19 december zal er in dit kader een open Kerstklaveijasdrive worden gehou den. Deze avond is openbaar, het inschrijfgeld is E 10,- per koppel en de aanvang is 20.00 uur. Op deze drive is er voor de eerste zes kop pels een waardevolle prijs te win nen. Daarnaast zijn er veel prijzen te winnen in de sfeer van kerst, waaronder dinerbonnen en een reis- cheque. Opgeven kan bij mevrouw Nijssen, tel. 072-5064141 of de heer Pettit, tel. 072-5066377. EGMOND - Postduivenvereniging de Toekomst uit Egmond- Binnen houdt op zaterdag 15 december haar jaarlijkse tentoon stelling in café Tervoort, Abdijlaan 5, Egmond-Binnen. De mooiste duiven van onze leden staan hier tentoongesteld. U kunt de renpaarden van het luchtruim van dichtbij bekijken. U bent welkom vanaf 20.00 uur. Eigen foto REGIO - Hoewel de Bakkerij nog steeds hard op zoek is naar een geschikte vervangende locatie, is de vereniging vrien den van de Bakkerij niet te beroerd om in de tussentijd het culture aanbod in de omgeving van Castricum hoog te houden. Op zaterdag 15 december is er weer een avondvullend programma in de Joeb in Egmond Binnen. Vincent Niks, Kitty got Sued, dj Tubbie en DJ Belmeniet zullen hier hun opwachting maken. Onder de naam Steen Broodje organiseert programmeur Spook al een aantal jaren avonden, waar dansbare elec tro gecombineerd wordt met vuige garagerock. De verrassende en vaak humoristische live-acts wor den op die avonden gecombineerd met Dj's, die de popquiz-a-gogo maar een lachertje vinden. Uit de obscure steegjes van Schiedam komt het gevaarte Vincent Niks. Met zijn vorige band Sanne Ik heeft hij grote podia als Nighttown, 013 en de Sugarfactory al weten te verbijsteren. Kitty Got Sued bestaat uit twee personen als basis. Jelle Waltman is de componist/producer van de band en Katja van Keeken is de zangeres. Live wordt de band aan gevuld door Einar Ihle. Hun muziekstijl is zeer variërend, van disco tot jaren tachtig electropop. Tussen, voor en na de bands zullen Dj Tubbie en Dj Belmeniet er voor zorgen dat je niet stil kan blijven zitten. De zaal zal opengaan om 20.00 uur en de entree beslaat slechts drie euro. Voor meer info: www.joeb.nl of www.vriendenvandebakkerijnl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23