Veel aanmeldingen voor tweedaagse Wandel Marathon Egmond Dames zetten de toon bij Oppositie Dojo t Loo gaat voor de prijzen in Bremen sport3i SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Snel aanmelden voor populaire marathon beslist niet overbodig Nederlaag voor Terriërs meisjes D4 mêmi liüil i SpM WANDELEN EGMOND - Ongeveer twee maanden voor de start van de Egmond Wandel Marathon (26 en 27 januari) staan al ruim 8500 wandelaars en Nordic Walkers ingeschreven voor de vijfde editie van de winterklas- sieker in Egmond aan Zee. In vergelijking met vorig jaar heeft de organisator hiermee in dit stadi um van de inschrijvingen al duizend meer aanmeldingen mogen registre ren. De organisatie roept wandelaars en Nordic Walkers, die zeker willen zijn van deelname, dan ook op zich zo snel mogelijk aan te melden op egmondwandelmarathon.nl. Online aanmelding is namelijk mogelijk tot en met 13 januari of wanneer de deelnemerslimiet van 13000 wande laars voortijdig wordt bereikt. De kans dat het laatste daadwerkelijk gaat gebeuren wordt met de dag groter. Jeugd tot en met 12 jaar mag gratis aan de Egmond Wandel Marathon deelnemen, waarmee deze tweedaagse een ideale acti viteit is om met het hele gezin aan deel te nemen. Onder de aanmeldin gen is de populariteit voor de 21 kilometer het grootst. Opvallend is dat steeds meer wandelaars buiten Noord-Holland mee doen aan de Egmond Wandel Marathon, wat aantoont dat deze tweedaagse uit groeit tot een nationaal evene ment. De in gebruik zijnde routes langs het strand en door het Noordhollands Duinreservaat zul len beide dagen worden ingezet. De eerste dag lopen de Nordic Walkers vanuit Egmond de Noordroute terwijl de overige wandelaars de Zuidroute (rich ting Castricum aan Zee) afleggen. De tweede dag is dat omgekeerd. HEILOO - Ondanks hun enorme inzet moesten de hockeymeisjes D4 van de Terriërs afgelopen zater dag toch hun meerdere erkennen in de speelsters van het meisjesteam Myra D3 uit Amsterdam. Na het eindsignaal stond de score op 1-5. Foto: Mario Sacksioni SCHAKEN HEILOO - Schakende dames behoren bij veel schaakvereni gingen tot een uitzonderlijk ras. Zo niet bij Oppositie. Daar schaken twee dames, en niet zomaar twee. Dat wisten ze deze week weer eens op feno menale wijze te demonstreren. De jongste van de twee, Tiffany Vlaar, werd op zondag 2 december in haar leeftijdsklasse kampioen van Noord-Holland. Tiffany heeft de afgelopen maanden al vaker laten zien dat ze steeds beter wordt, maar dat ze al zo goed is, is een zeer aan gename verrassing. Tiffany's oude re zus Shannon wilde blijkbaar niet achterblijven en trok vreselijk van leer tegen runner-up Benjamin Plaggenborg. Ze wist zelfs Benjamins dame te veroveren, waarmee het pleit al in een vroeg stadium beslecht was. Shannon stijgt hierdoor naar de vierde plaats in de interne competitie. Op wijdag avond vertrok een viertal Oppositiespelers naar Aalsmeer om daar een bekerwedstrijd te spelen. Aalsmeer speelt twee klassen hoger dan Oppositie en dus wist men in Heiloo dat het een zware avond zou worden. Het was dan ook uitermate knap dat de wedstrijd eindigde in een 2-2 gelukspel. Albert Bouma moest aan het eerste bord het punt aan zijn tegenstander laten, maar Simon Smit wist aan bord twee te winnen van een pas dertienjarig Aalsmeers talent. De partijen van Benjamin Plaggenborg en van Lourens van Veelen eindigden in remise. Helaas miste Lourens een winnende voort zetting. Die misser kwam Oppositie duur te staan: bij gelijke stand gelden de uitslagen van de eerste twee bor den. Omdat dat een 1-1 opleverde, gold vervolgens alleen de uitslag van het eerste bord. Doordat dit nu net de enige partij was die Oppositie verloor, bekert Aalsmeer verder en werd Oppositie uitgescha keld. Wandelaars en andere bezoekers in het duin worden regelmatig geconfronteerd met de goedmoedige Schotse Hooglanders, die daar zijn uitgezet om het gebied te begrazen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27