Flashing JUl 6-1 sluit seizoenshelft af met positief gevoel Vijfbusinessteams de Zeeleeuw op strandrace NHSB erespeldjes bij SV Vredeburg Zeevogels 1 verrast op kunstgras in Schagen Goede prestaties van GTH turnsters SPORT 29 INGEZONDEN MEDEDELING Trias-atlete wint cross Tweede wedstrijd Wintercompetitie Op 16 december speelt de ploeg tegen het hoog geklasseerde Limmen 1 Sanne behaalt zilveren medaille UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2007 HEILOO - Trias-junior Anouk Molenaar, deel uitmakend van het succesvolle RTA-team, heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door de 4,4 kilometer lange St. Georgecross in Spierdijk bij de jeugd te winnen. Anouk blijkt in goede vorm, want de week daar voor werd zij in Wijk aan Zee twee de. Ook Emiel Admiraal liep sterk bij de junioren: op de 4,4 kilometer behaalde hij een tweede plaats. Emiel werd daarbij sterk benadeeld, doordat hij de verkeerde kant werd opgestuurd liep hij honderden meters teveel. Kort achter Emiel eindigde Edward Appelman als vier de en Leon Duineveld als vijfde. Julian van Ginkel liep zich bij de juni oren tot en met 15 jaar naar een vier de plaats. De dag daarvoor had Emiel Admiraal bij de indoorwed- strijden van Hylas de 1500 meter bij de junioren A gewonnen, in een sterk persoonlijk record van 4.30.2.minu ten. Ook Arnold Vreeker blijft zich in de prijzen lopen. Dit weekend werd hij tijdens de Kennemercrosscup derde bij de junioren. HEILOO - Onder prima omstandig heden is op zondag 9 december de tweede wedstrijd van de wintercom petitie gevist. Als viswater was gekozen voor de Zaan, in de Zaanbocht te Wormerveer, waar de wind geen kans had door de hoog bouw aan het water. Snel na het beginsignaal werden de eerste vis sen gevangen, in vak A met de vaste stok en in vak B op een metertje of 17 uit de kant. Langzaam begon de vis iets beter te azen, zeer kleine haken, dunne üjnen waren noodza kelijk om de vis te verleiden. Om 12.00 uur klonk het eindsignaal en kon het wegen beginnen. Op kop kon Michiel Kraay weinig vis ter weging aanbieden, zijn buurman Sjaak Veldt wel liefst 15 stuks met een gewicht van 8.275 gram genoeg voor vak- en wedstrijdwinst, daarna volgde een aantal gewichten rond de drie kilo. Dan Toon Colonello zeven vissen en 5.400 gram werd daarmee derde en zijn buurman Nico Schouw als laatste van vak A met 8 stuks en 6.725 gram leverde een tweede plek op. In vak B werd begonnen bij het start nummer, Bert Jansen negen stuks en 7.300, zou goed blijken voor een derde plek. Dan enkele kleinere vangsten, tot Teun Kanon met tien stuks en 7.700 gram, goed voor de vakwinst. Uitslag: Vak A, 1Sjaak Veldt 15 stuks 8.275 gram, 2. Nico Schouws acht stuks 6.725 gram, 3. Toon Colonello 5.400 gram. Vak B, 1Teun Kanon tien stuks 7.700 gram, 2. Joop Harlaar tien stuks 7.500 gram en 3. Bert Jansen negen stuks 7.300 gram. BASKETBAL HEILOO - De jonge U16-selec- tie van Flashing Heiloo heeft de eerste helft van de competitie met een positief gevoel afgeslo ten. Dat was afgelopen zater dag ook de belangrijkste doel stelling. In een nagelnieuwe sporthal in Almere werd tegen Omniworld uitgekomen. Het team dat twee weekeinden geleden nog het zeer sterke UBall uit Utrecht had verslagen. Desondanks hing een Heilooër ver rassing nog in de lucht. Het vergt van teamsporters nogal wat mentale veerkracht om een groot aantal wedstrijden achter elkaar te verlie zen en toch als team te blijven acte ren. Zelfs als je coach je blijft vertel len dat dat niet erg is, dat je nou eenmaal meer leert van het spelen tegen en verhezen van betere teams. Het achttal van Flashing, dat tot nu toe steeds tegen tien tot twaalf tegenstanders moest opbok sen, heeft laten zien dat het qua mentale veerkracht wel goed zit. Daar gaan ze de tweede helft van de competitie zeker de vruchten van plukken. In Almere zagen coach en assistent-coach tot hun genoegen dat Flashing zin had in de wedstrijd. Dit bleek ook uit de Heilooër aan valsdrift, wat keer op keer met vrije HEILOO - Ook dit jaar traint MTB Trainingsgroep de Zeeleeuw weer voor de grote strandrace Egmond-Pier-Egmond die óp 12 januari verreden zal worden. MTB Trainingsgroep de Zeeleeuw heeft maar liefst drie trainings groepen van ongeveer twintig man/vrouw per groep. De trainers Martin Hanemaaijer, Jeroen Huikeshoven en de Pim de Waard (de Zeeleeuw) zijn al vanaf september met de groepen aan de gang om ze klaar te stomen voor de grote wedstrijd. In die trainingen wordt gewerkt aan de conditie en de speci ale technieken van het strandrijden. Ook wordt er naast de trainingen veel door de leden getraind op het strand. Erg populair bij de strandrace is de businessrace voor teams van diverse bedrijven. Hier doen meer dan hon derd teams aan mee van elk acht deelnemers. Dit jaar is er voor het eerst een aparte wedstrijdcategorie en een aparte recreantencategorie. In de wed strijdcategorie wordt een fanatieke strijd gevoerd tussen de verschillende regionale teams, deze teams bestaan uit de regionale toprenners. Team de Zeeleeuw/Immingbikes heeft twee teams ingeschreven in de wedstrijdcate gorie en hun doelstelling is om met deze twee teams bij de eerste tien te ein digen. De Zeeleeuw zelf zal dit jaar niet bij de prominenten starten, maar het eerste businessteam gaan versterken. De andere drie teams van de Zeeleeuw/Immingbikes doen mee in de recreantencategorie. Een primeur is dat De Zeeleeuw één damesteam heeft. Helaas is er geen apart klassement voor damesteams maar dit fanatieke damesteam heeft als doelstelling menig mannenteam achter zich te houden. Ze zijn te herkennen aan de opvallende blauw-witte wielertenues. Meer info over deze strandrace en trainingen op www.mtb-dezeeleeuw.nl SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 7 december werd aan J. Admiraal en P. Van der Heijdt het NHSB bondsin- signe uitgereikt vanwege hun jarenlange verdienste voor de schaakvereniging. Verder viel ronde twaalf samen met de wedstrijd tegen Waagtoren uit Alkmaar. Vredeburg verloor met 3-5 door winst van B. Stolp en G. Hafkamp en remises van J. Admiraal én H. Ebels, K. Kramer, J. Limmen, C. Dinkla en R. Rommel verloren. In groep A leek J. de Graaf gemakkelijk te winnen van A. Termes, werd verrast door een wan- hoopsaanval met een gevaarlijk paard, maar won toch nog door een laatste blunder van Termes. Kos verloor het eindspel van van Duin door onnodig materiaalverlies. Borst stoomt op naar de achtste plaats door mooi te winnen van de sterke D. Aafjes. Mijnsbergen liet zich foppen in de opening door de Vries en verloor snel. VOETBAL EGOND - Na drie nederlagen op rij wist Zeevogels afgelopen zondag te winnen van Schagen. Op het kunstgras bleven de wit- hemden goed op de been. Schagen was de beste van het spel en had de meeste kansen, maar de Hoevers gingen beter met de mogelijkheden om. Paul Zwart kopte een mooie voor zet van Hans van der Werf, na een prachtige aanval, even fraai binnen; 0-1. Twee minuten later stond de gelijkmaker al weer op het score bord; 1-1. Vlak voor rust lanceerde Brain Tromp Jan Jong in de ruimte. Jong rondde goed af; 1-2. Na de rust drong Schagen nog meer aan. De paal stond de gelijkmaker in de weg. In het zestienmetergebied van de Vogels was het een aantal keer alarmfase één. De bal viel voor de gastenheren niet goed en dus voor de gasten wel. In de slotfase wist invaller Jan Hein Pepping de Schager doelman nogmaals te passeren (1-3) en gin gen de drie punten definitief mee naar Egmond. Op zondag 16 december speelt de ploeg van trainer Ernst Ranzijn op eigen terrein tegen het hoog geklas seerde Limmen 1Het is de laatste wedstrijd van dit jaar. Misschien zijn de withemden in staat om ook deze ploeg te verslaan. worpen werd beloond na fouten van Omniworld. Helaas miste Flashing deze regelmatig, zodat met een 32- 18 stand werd gerust. Na de thee kwam Flashing goed uit de start blokken. Onder leiding van Gavin Gronert en Jan Sengers werd de aansluiting gevonden (44-38), waardoor een zege zelfs tot de mogelijkheden ging behoren. Ondanks de foutenlast - Omniworld speelde de laatste minuut met vier veldspelers - speelden de gasten het geroutineerd uit. Toch waren Flashing-supporters en -spelers terecht positief gestemd over het vertoonde spel na de kleine neder laag van 62-48. den in de top tien op plaats acht. Roos Feijen (Jeugd derde divisie) moest het opnemen tegen 34 turn- sters en wist in haar eerste jaar als jeugdturnster te eindigen op plek 15. Sanne van der Velden (Pupil 1 in tweede divisie) mocht weer een medaille aan haar grote verzameling toevoegen. Dit keer met de kleur zil ver. Sanne heeft haar medaille met name te danken aan hoge scores op sprong, vloer en op haar favo riete onderdeel balk. Voor de com plete uitslag kunt u kijken op www.selectiegth.tk. Turnster Roos Feijen geconcentreerd in actie op de tien centime ter brede evenwichtsbalk. Eigen foto HEILOO - Afgelopen zaterdag en zondag mochten vier turn sters van GTH in Schagen aan treden voor hun eerste compe titie in de tweede en derde divisie: Minke Hopman, Sanne van der Velden, Sanne Beun en Roos Feijen uit Warmenhuizen, maar lid van Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH). De vier meisjes hebben heel goed gepresteerd. Minke (Pupil 1 in de tweede divisie) en Sanne Beun (Pupil 2 in de derde divisie) eindig-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 29