Het stationscentrum: het nieuwe hart van Heiloo Cursussen over 'Luisteren naar Klassieke Muziek' tik Koop zond dg Kees H E I L O O Welkom zondag 16 bijIntratuin 3 intratuin Na tennis in de bouwput' wordt er komende week geschaatst! Bibliotheek Heiloo start met logeerkoffertje Sten Getz bij Beat FM Heerhugowaard 10.00 tot 17.00 uur Wintêrgoulash kilo Duitse biefstuk Schouderham 100 gram tensoep wBÊÊËm UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2007 HEILOO - Vanmiddag, 12 decern- van Rotteveel M4 staat een ruime ber, wordt het Stationscentrum parkeerkelder waar iedereen gratis Heiloo officieel geopend. De kan parkeren. Daarmee heeft Heiloo afronding van dit veelomvatten- eindelijk het gezellige dorpshart op de herinrichtingproject mag een logische plek zoals een plaats natuurlijk niet onopgemerkt als Heiloo dat verdient, voorbij gaan. Daarom wordt er Heiloo heeft er lang op moeten vijf dagen groot feest gevierd in wachten. Het gebied tussen Zeeweg, het Stationscentrum. Heerenweg en het NS-station had al lange tijd niet de uitstraling die je Vanmiddag om 14.20 uur vindt de verwacht van een zo centraal gele- officiële opening plaats van het een- gen gebied. Al ruim 18 jaar werden trum. Deze handeling zal voorafge- steeds weer plannen beraamd om gaan worden door drie sprekers, te het stationsgebied, dat werd gedo- weten wethouder Ouderkerken van mineerd door een aantal grote en de gemeente Heiloo, voorzitter van niet zo fraaie aardappelschuren en de winkeliersvereniging Stations- wat onaanzienlijke winkeltjes, een centrum de heer Rozing en de heer facelift te geven. Plannen die stuk Rotteveel, directeur van Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling. In het nieuwe stationscentrum heeft de consument de keuze uit een breed winkelaanbod met sfeervolle cafés en restaurants. Onder het complex Heiloo heeft er lang op moeten wachten, maar het nieuwe Stationscentrum is een feit. Eigen foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval rnag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd- met een waterloos drukproces HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo organi seert de Bibliotheek Heiloo in de maanden januari en februari weer twee luistercursussen klassieke muziek. Op drie maandagavonden (7, 14 en 21 januari; van 20.00 tot 22.00 uur) zal een algemene cursus gege ven worden, waarin aan de hand van veel luistervoorbeelden de ver voor stuk niet haalbaar bleken. Dit had te maken met diverse oorzaken waaronder verschillende eigenaren, complex bouwprogramma, ingewik kelde locatie langs spoorlijn tussen bestaande bebouwing, et cetera. In maart 2002 kon Rotteveel M4 Vastgoedontwikkeling starten met het uitwerken van plannen voor een gebouw, bestaande uit een parkeer kelder met twee lagen, winkels op de begane grond en appartementen daarboven. Een van de eerste stap pen die werden gezet, was het infor meel informeren van buurtbewo ners, winkeliers en andere geïnteresseerden tijdens een infor matieavond: ,,Dat was een belangrij- schillende stijlperioden uit de muziekgeschiedenis worden besproken. Februari: Cursus rond een aantal specifieke muziekstukken. Op vier donderdagochtenden (7, 14, 21 en 28 februari, van 10.00 tot 12.00 uur) zal worden stilgestaan bij steeds één werk van een componist. Dit wordt dan uitvoerig besproken tegen de achtergrond van diens andere composities. ke avond waarop we veel positieve reacties kregen op onze plattegron den en ontwerpen. Natuurlijk waren er ook een paar kritische vragen van bezorgde omwonenden, maar dat is logisch met zulke ingrijpende plan nen", aldus Bert Rotteveel. Als vierde zijde van het plein heeft Rotteveel M4 Het Stationsgebouw ontwikkeld. De afronding van een dergelijk veelomvattend herinrichtingsproject kan natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gaan en vandaar dat er een groot feestprogramma is opgezet. Op de achterzijde van deze krant leest u het complete feestprogram ma. Er zal aandacht zijn voor werk van Heinrich Ignaz von Biber (Passacaglia); Felix Mendelssohn (octet voor strijkers); Richard Strauss (Vier letzte Lieder) en Leo Smit (trio voor klarinet, altviool en piano). Beide cursussen worden verzorgd door Gert Floor, muziekbi- bliothecaris. De cursussen worden gehouden in de expositietruimte van de bibliotheek. De bijdrage van de cursisten is voor de algemene HEILOO - Krijgt u een neefje, nicht je, kleinkind, vriendje of vriendin netje te logeren tijdens de kerstva kantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo een verrassende, nieuwe service voor u: het logeerkoffertje. Voor de leukste logeerpartijtjes leent u een logeerkoffertje bij Bibliotheek Heiloo! Want ieder kof fertje staat garant voor vele uren kijk-luister- en leesplezier. Wat dacht u van lekker luisteren naar lieges en spannende of grappige verhalen? Samen knus op de bank naar een dvd of video kijken? Met een logeerkoffertje haalt u het in huis. Er zijn koffertjes voor de leef tijd 2 tot 3 jaar, 4 tot 5 jaar en 6 tot 7 jaar. Voor slechts 5,- mag het koffertje voor drie weken mee. Er staan enkele koffertjes klaar, indien u er direct één wilt lenen. U kunt ook een logeerkoffertje voor u laten samenstellen. Dan wordt bijvoor beeld rekening gehouden met de speciale belangstelling van uw logé. Hieraan zijn geen extra kosten ver bonden. Niet alleen opa's en oma's kunnen het logeerkoffertje lenen maar uiteraard kan het ook mee met ooms, buurvrouwen, nichtjes of wie dan ook, als u maar lid bent van Bibliotheek Heiloo! HEILOO - Sten Getz was een beken de virtuoze tenorsaxofonist van Russisch-joodse afkomst, geboren in 1917. Hij is bekend geworden bij het grote pubhek rond 1960 en speelde voornamelijk in de bossa nova stijl, die van Brazilhaanse oor sprong is. Als 17-jarige begon Getz al bekendheid te krijgen. Zijn hoog tijdagen speelden zich hoofdzakelijk af in de jaren '40. Getz speelde ook bij Bennie Goodman in de saxo foonsectie. Hij stierf in 1989. De live uitzending kunt u volgen op donderdag 13 december van 20.00 tot 21.00 uur via de kabel op 96.5 (in Heiloo) of via de ether Op 106.3. Samenstellling André Nieuwenhuis, presentatie Bob van Unnik en André Nieuwenhuis. cursus in januari vastgesteld op 25,- voor bibliotheekleden en 30,- voor niet-leden. Voor de cursus rond een aantal specifieke muziekstukken in februa ri is de bijdrage bepaald op 35,- voor bibliotheekleden en 40,- voor niet-leden. Informatie, opgave en betaling van de cursuskosten: bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo (tel. 072-5330670, e-mail bibliotheek@bibliotheekheiloonl) ADVERTENTIE 1 Extra koopzondag 16 december Uitstekend bereikbaar via westelijke ring van Alkmaar t'% Grootste verkpoppunlvoorVuurwerkjn de regio Kijk op www.lntmluirjvuurwerk.ni Heerhugowaarcl Middenweg Al, Donderdag ©n Vrijdag koopavond kkemi i 5-oo 27 - Heiloo - 533 17 76 4 stuks 150 gram halen 100 GRAM BETALEN liter

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3