Geslaagde reis naar Finland voor De Springschans Scoren voor Kevin nieuwjaarstoernooi De Knipboet Wijkpanels zorgen voor oplossingen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 U ITKI j KPOST 12 DECEMBER 2007 in deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-maih redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Herenweg 67,1935 AD Egmond-Binnen, tel. 072-5067191 EGMOND-BINNEN - Al zesentwintig jaar is Lydia van der Oord werk zaam als kapster en sinds 16 maart van dit jaar runt ze haar éénvrouws- zaak de Knipboet aan Herenweg 67 in Egmond- Binnen. Geen 'groentje' in het vak, want tot een paar jaar geleden was ze eigenaresse van een gro tere kapsalon in Akersloot. De vele werkzaamheden buiten het uitoefenen van haar vak om, die zo'n grote zaak met personeel met zich meebracht, ontnamen haar tijdelijk het plezier in haar werk. Vandaar dat ze nu terug naar de basis is gegaan met een eenvoudig en doeltreffend concept. In de Knipboet kan men terecht Voor een haarbehandeling, die bestaat uit was sen, knippen en föhnen. En dat voor een zachte prijs van 15,- Ook 4s avonds geopend Op maandag en dinsdag is de Knipboet gesloten, maar van woensdag tot en met zaterdag kan men hier op afspraak terecht van 09.00 uur tot 21.00 uur. Lydia: Doordat ik alleen werk, ben ik heel flexibel in het indelen van de afspraken. Als u een afspraak wil maken, kunt u vaak dezelfde dag nog geknipt worden. Dat ik ook 's avonds open ben, is han dig voor klanten, die overdag weinig tijd hebben om naar de kapper te gaan in verband met hun werk. Verder heb ik alle aandacht voor de klant, die nooit hoeft te wachten. Ik geef soms wel adviezen, maar niet om zelf haarproducten te verkopen. Ik houd me bij het wassen, knippen en föh nen. Er is weinig omgevingsrumoer en er is parkeergelegenheid voor de deur. Veel klanten vinden dit prettige voordelen. Dit alles draagt bij aan mijn eigen werkplezier, dus komt het ook mijn creativiteit voor kapsels ten goede." Elke twee weken naar de 'Technische Club' Tot drie jaar geleden ging Lydia elke twee weken naar de 'Technische Club', waar een Nederlandse topkapper als Pob Sweers instructie geeft aan kappers om bij een zelf meegebracht model kniptechnieken te verbe teren en te vernieuwen. Lydia werkt nog één dag per week parttime in een kapsalon in Bergen. Door het werken en omgaan met collega's ga je makkelijker naar de avondcursussen, die leveranciers houden. Zo blijf je beter op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen in het kappersvak." De Knipboet is klein, maar functioneel ingericht. Met één stoel en één spiegel wordt het no-nonsense concept van Lydia benadrukt. Geen glan zende vitrines met allerlei haarverzorgingsproducten. Wel vriendelijke, vaste prijzen: Kinderen tot elf jaar worden voor 10,- geknipt. Alleen wassen en föhnen voor 10,-. En wassen, knippen en föh nen kost 15,-. Ook kan men een cadeaubon van de Knipboet aanschaf fen, vanzelfsprekend voor 15,-. Om tijdens de dagen voor Kerstmis de drukte iets te spreiden, is de Knipboet op maandag 24 december geo pend. Uiteraard wel op afspraak! HEILOO - Het is alweer even geleden, maar de hoofden van vier leerlingen van OBS De Springschans zitten nog vol ver halen en herinneringen van hun reis naar Finland. De Springschans heeft een samen werkingsproject met scholen in Finland, Noorwegen en Slovenië. Het project wordt financieel gesteund door de Europese Unie in het kader van het Leven Lang Leren programma. Leerkrachten ontwik kelen materialen met en voor elkaar, door gebruik te maken van de prin cipes van Meervoudige Intelligentie. Leraren leren daarbij de sterke pun ten van de leerlingen te herkennen, ontwikkelen en te versterken. Van zondag 4 tot zaterdag 10 november was een bezoek aan de Finse school Talsoilan in Forssa gepland. Directeur Deanna Glas en leerkrach ten Saskia van Ruiten, Jetty Haagsma en Eva Mier deden kennis op over het onderwijs in Finland en bespraken het project. Deanna Glas: ,,De contacten met de scholen in Scandinavië en Slovenië dragen bij aan een goede basis voor het invoe ren van Meervoudige Intelligentie." Anne Moorman (10), Hidde Offerhaus (10), Maatke Stevenson (10) en Wessel de Winter (11) logeerden bij gastgezinnen en draai den mee op de basisschool. Het waren spannende dagen voor de leerlingen. ,,Je weet nooit bij wie je in huis komt, het hadden ook crimi nelen kunnen zijn", zegt Hidde. ,,Maar dat viel heel erg mee, het waren erg aardige mensen." Gebleken is dat het op de Finse scholen toch iets anders toegaat dan in Nederland. Zo wordt er in Finland vanaf groep vijf Engels, Duits en Frans onderwezen. Ook wordt er veel tijd gestoken in creatieve vak ken zoals techniek en handvaardig heid. Het valt de leerlingen meteen op dat er zo weinig fietsen op straat zijn en dat de school erg schoon is. ,,Er lag veel sneeuw en stenen op het schoolplein. Daarom loopt ieder een binnen zonder schoenen. Die worden bij de deur uitgedaan. Dat wisten wij eerst niet dus wij liepen zo de school in", lacht Anne. Het was een geslaagde reis voor de leer krachten en leerlingen van De Springschans. ,,Het was een gewel dige ervaring voor beide partijen", aldus Deanna Glas. In april komen leerkrachten en leerlingen uit Noorwegen, Finland en Slovenië op bezoek bij De Springschans om te zien hoe het er op een Nederlandse school aan toe gaat. Saskia van Ruiten, Deanna Glas, Jetty Haagsma en Eva Mier en leerlingen Maaike, Hidde, Anne en Wessel bezochten een basis school in Finland. Eigen foto HEILOO - De kerstvakantie komt eraan en dit betekent voor de kinderen van negen tot en met twaalf jaar uit Ypestein dat weer het Ypestein Nieuwjaarstoernooi wordt gehouden. Dit jaar moeten alle teams spon sors zoeken die een bijdrage per gescoord doelpunt willen geven. Dit geld wordt geschonken aan Kevin Croon. Deze vrolijke jongen uit Ypestein hééft het Twin to Twin Transfusie Syndroom, waardoor hij gehandicapt is. Vorig jaar heeft Kevin voor het eerst Dolfijntherapie gehad en dat heeft hem enorm geholpen. Daarom willen zijn ouders volgend jaar opnieuw naar Curasao waar deze therapie wordt gegeven. Helaas wordt deze thera pie niet vergoed en dus wil de wijk- vereniging Ypestein graag een bij drage leveren. Dus ben je tussen heb je een team, wil je meedoen, schrijf je dan in met het formulier uit het Ypeblad of vraag hem aan via joostdaphne@quicknet.nl (ook voor het sponsorformulier) en schrijf je in voor 24 december. Eind december wordt het definitieve pro gramma uitgedeeld door de coach. Vervolg van voorpagina Hans Kuiper vervolgt: „Eén van de aandachtspunten van afgelopen april was de snelheid, waarmee auto's over de Ypesteinerlaan rij den, in de buurt van de scholen. Bewoners hadden het idee, dat er te hard gereden zou worden. Zo'n punt wordt dan aan het eind van de avond opgenomen als aandachts punt voor de politie. De politie heeft hier gericht op gereageerd in de- vorm van zes extra snelheidscontro les in het afgelopen half jaar. De maximum snelheid is hier vijftig kilometer per uur. Er werden geen snelheidsovertredingen geconsta teerd. Zo'n punt wordt dan doorge speeld naar de gemeente, omdat het om meer structurele oplossingen vraagt." De gemeente heeft inmiddels een grote paal in het midden van de vluchtheuvel op de Ypesteinerlaan, waar veel scholie ren oversteken, laten plaatsen. Aan deze opvallende paal hangen duide lijk zichtbare borden, die aangeven dat hier zich een oversteekplaats bevindt. Hans Kuiper: Het is jam mer, dat veel inwoners van Heiloo niet op de hoogte zijn, dat dit initia tief van de politie bestaat. Bewoners krijgen inzicht in de mogelijkheden, die de politie biedt via dit platvorm. Het maakt ook zichtbaar, wat de politie in Heiloo doet. De panelle- het functioneren van de wijkpanels den van Heiloo zeer tevreden over gedurende de afgelopen driejaar!" Door een klacht over de onveiligheid voor fietsers op Ypesteinerlaan, is er inmiddels een grote paal in het midden geplaatst, waar veel scholieren oversteken. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5