Zoek&Boek in de bibliotheek Heiloo Dance Event bij Golden Tulip Heiloo Een avondje terug in de tijd met CafóO's Nieuwe voorstelling Toneelgroep Trefpunt HEILOO MUfJ DEUTEKOM 11 WMWIwMM Corso joop BOEK VAN DE WEEK Elisabeth: The Golden Age Charles Lewinsky Het lot van de- familie CMeijer Het lot van de familie Meijer door Charles Lewinsky Het lot van de familie Meijer Nick en Simon met Dreamcast in café de Lantaarn U ITKIJ KPOST 19 DECEMBER 2007 Het is 1585 en koningin Elizabeth I (Cate Blanchett) die al bijna dertig jaar over Engeland heeft gere geerd, ziet zich nog steeds gecon fronteerd met bloeddorstig verlan gen naar haar troon en dreiging vanuit haar familie. Aan de andere kant van het Kanaal waait een ver nietigende wind van kathoüek fun damentalisme over het Europa van de 16de eeuw met Spanje's Philip II (Jordi Molla) als boegbeeld. Gesteund door de Kerk van Rome vormt Philip met zijn leger en onoverwinnelijke armada een drei ging voor vorstin en vaderland. De duistere, vrome koning is vastbe sloten de troon af te nemen van de protestantse ketter en Engeland terug te voeren naar de schoot van de Rooms Kathoüeke Kerk. Klaar om ten strijde te trekken voor haar rijk levert Elizabeth nog een gevecht. Zij moet haar oude koninklijke plichten afwegen tegen haar liefde voor Raleigh, die niet van adel is. De film vertelt het ver haal van de kruistocht van een vrouw om de liefde te controleren, vijanden te vernietigen en haar positie veilig te stellen als geliefd icoon van de westerse wereld. 'Ben grandioos gecomponeerd bdêk - en een ontroerende fcuriiKctoroaii' Die Web Als op een nacht in 1871 een ver familielid aan de deur van de Meijers klopt, kan niemand vermoeden dat hun leven vanaf dat moment radicaal zal veranderen. Hun wereld in het dorp Endingen is op dat moment klein, maar nog intact. Dan duikt wervelwind Janki op, een ver fami lielid. Een jaar later heeft hij een bruid -de aangenomen dochter- annex dienstmeid Chanele, een vrouw die op vele momenten een beslissende rol gaat spelen in het leven van de Meijers- en een stoffen- winkel in Baden. Vijf generaties beslaat de geschiedenis van de Meijers, een geschiedenis vol liefdes geluk en levensdroefenis. Van de kleine, gave wereld van Endingen, waar veehandelaar Salomon Meijer zijn altijd opgevouwen paraplu tot een symbool van zijn betrouwbaar heid heeft gemaakt, gaat het naar het mooiste warenhuis van Zurich, en voorbij de landsgrenzen. En steeds raakt de wereld een stukje meer uit zijn voegen. door Charles Lewinsky voor 25,- dvd's en bladmuziek. Is het gezoch te niet in de plaatselijke bibliotheek aanwezig, dan kan aan het zoek systeem worden aangegeven dat het verder moet gaan zoeken in de tota le collectie van heel Nederland. Is het materiaal bij een andere biblio theek beschikbaar, dan verzorgt Zoek&B.oek de aanvraag en het transport. Het kan dan bij de eigen bibliotheek van de aanvrager wor den opgehaald. Voor deze service wordt door Bibliotheek Heiloo een vergoeding van 1,20 of 3,- bere kend. Voor aanvragen van materia len bij universiteitsbibliotheken wordt 6,- in rekening gebracht. Met de aansluiting op Zoek&Boek kunnen leden van Bibliotheek Heiloo dus zoeken en laten zoeken in de collectie van heel Nederland. Deze zoektocht begint bij de catalo gus op de website van de biblio theek (www.bibhotheekheiloo.nl) of in de bibliotheek zelf, bij het catalo- gusscherm of het informatiebureau. HEILOO - Op vrijdag 21 decem ber gaat de Spinnerij 2007 Finishing Touch! finaal los in een groots Dance Event bij Golden Tulip Heiloo. De Spinnerij is een van de grote Dance Events in de regio. Met muzi kale kennis van zaken draait jong en enthousiast regionaal talent house- beat om volledig uit je dak te gaan. Om 20.00 uur start DJIV,s, om 21.00 uur gevolgd door ZTEV Vanaf 22.00 uur draait Gaudi Jackson, die om 23.00 uur plaats maakt voor TheFounders. Het slotspektakel HEILOO - Bibliotheek Heiloo biedt haar leden toegang tot een collectie van meer dan 35 miljoen boeken en andere media. Door de deelname aan het lande lijke project Zoek&Boek is de keuze van bibliotheekleden enorm ver groot. De collectie van Bibliotheek Heiloo bestaat uit zo'n 60.000 materialen (boeken, luisterbpeken, prentenboeken, cd's, dvd's enzo voorts). Daarnaast konden de leden van de bibüotheek tot op dit moment ook materialen aanvragen uit de collecties van andere biblio theken in Noord- en Zuid HoUand. De beschikbare collectie is met ingang van heden vergroot tot die van alle openbare bibliotheken in héél Nederland, universiteitsbiblio theken en de Centrale Discotheek Rotterdam. Het betreft een totale collectie van meer dan 35 miljoen boeken, maar ook cd's, muziek- wordt verzorgd door 31 DEEJAYS. Het Dance Event is om 02.00 uur afgelopen. Kaarten voor de Spinnerij 2007 Finishing Touch! In Golden Tulip Heiloo kun je bestellen via www.BEEPnl. Dat kun je met je mobiele telefoon doen of via inter net. Je ontvangt je toegangsbewijs op je mobiele telefoon. Vervolgens wordt je mobieltje bij de entree gescand. Overigens bedragen de entreekosten 7,50. Je moet mini maal 18 jaar zijn om binnen te komen. Meer informatie over De Spinnerij: www.despinnerij.com. LIMMEN - Zaterdag 26 januari heeft café de Lantaarn een top-act in petto, namelijk het volendamse duo Nick en Simon. Ze zullen enkele liedjes van hun nieuwe cd 'Vandaag' ten gehore brengen. In het voorprogramma de band Dreamcast. Deze Brabantse top- formatie speelt de sterren van de hemel voor jong en oud. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor dit spectaculaire optreden, af te halen bij café de Lantaarn te Limmen, tel. 072-5051313. Eigen foto Vorig jaar nog tropisch nu ijzig koud! Vanaf 01.00 uur wordt het weer knallen in Buk Buk! Welke Dj's de plaatjes gaan draaien deze nacht wordt nog even geheim gehouden, maar gegarandeerd wordt ook deze editie weer een spetterend feest. Wel wordt er alvast verklapt dat Dj Zusje van van de partij is. Zij staat garant voor zeer dansbare plaatjes en zal het je erg lastig maken om stil te blijven staan! Ook heeft de organisatie vernomen dat Dj Berry er bij zal zijn, hij is wereldberoemd in Heiloo. Het thema is deze keer 'winter'. Zorg dan ook dat je in sneeuwvlokjeswit komt, oftewel dresscode White! Kaarten zijn a 8,- in de voorver koop (al begonnen bij De Schrijverij aan het Stationsplein te Heiloo), 10,- aan de deur. HEILOO - De toneelgroep van Het Trefpunt speelt op 23 december het stuk De onbetaal bare loodgieter. Het botert niet zo erg tussen Pim en zijn vrouw Ria. Pim vindt dat zijn vrouw niet zonder hem kan terwijl Ria meent dat zij best voor zichzelf kan zorgen. Pim besluit dan ook er een poosje tussenuit te knijpen en een bezoek te brengen aan Dirk, zijn oom in Australië. Hij is nog niet vertrokken of er wordt een telegram bezorgd waaruit blijkt dat oom Dirk onderweg is naar Nederland om zijn familie te bezoeken om zijn erfenis - bij leven - te verdelen. Wie het meeste van hem weet, zal het meeste uit de erfenis ontvangen. Ria - die uiteraard zeer geïnteres seerd is haar deel ervan te bemachtigen - weet zich geen raad. Pim is vertrokken en zij weet niets van die verre oom Dirk. Totdat de loodgieter arriveert om een repara tie te verrichten. Auteur: Hans van Wijngaarden, regie: Harry Hesp. Aanvang: 14.00 uur, zaal open: 13.30 uur, entree: 5,-. Oud en Nieuw Ook deze keer zal Buk Buk weer omgetoverd worden voor het begin van het nieuwe jaar, en deze keer brengt het je in winterse sferen! Eigen foto Wat kun je verwachten? Een ongezellige pakhuissfeer met veel kerstboomschennis en kartonnen dozen. En vooral geen kersthits. Dj's Frank Jakes, Juan Casa Depato en Onno 'De Dude' Blom als special guest Dj zullen de beste 70's, 80's en 90's hits draaien. Dus kom alle maal ongezellig naar de Buk! De entree is gratis dus daar hoef je zeker niet voor thuis te blijven. HEILOO - Op 22 december is de Buk, the place to be voor kersthaters! Het thema is dit keer 'We hate Christmas'. De onbetaalbare loodgieter, te zien in Het Trefpunt. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBn wJÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11