contact Eerste fase Zuiderloo nu echt in zicht HEILOO Activiteiten GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Werk in uitvoering Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! Het lijkt stil rondom de ontwikkeling van Zuiderloo en Zandzoom, maar het bouwen van de eerste woningen komt nu toch echt in zicht. Achter de schermen wordt hard gewerkt, zodat begin volgend jaar de wettelijke procedures die nodig zijn gestart kunnen worden. 140 Woningen als start Voor de eerste fase gaat het om ongeveer 140 woningen, waarbij in meerdere prijscategorieën gebouwd gaat worden. Die zouden moeten komen aan beide zijden van de Spanjaardslaan, op de plek waar nu de volkstuinen liggen, in het verlengde van de Breedelaan en centraal in Zuiderloo. Uitwerkingsplannen Voor Zuiderloo en Zandzoom heeft de gemeenteraad globale bestemmingsplannen vastgesteld. Deze plannen worden nu uitgewerkt in zogeheten uitwerkingsplannen. Het bureau BügelHajema helpt ons bij het maken van de uitwerkingsplan nen. Begin volgend jaar is duidelijk welke concrete ideeën er zijn voor de eerste fase. Vanaf dat moment worden voor de plan nen de benodigde procedures gevolgd, waarbij ook een inspraaktraject zit. GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN KERST EN NIEUWJAAR Het gemeentehuis en de afvalbreng- plaats zijn op dinsdag 25 en woens dag 26 december 2007 en dinsdag 1 januari 2008 de gehele dag gesloten. Oudejaarsdag, maandag 31 december zijn alle gemeentelijke onderkomens vanaf 12.30 uur gesloten. Er is op maandag 24 en 31 decem ber geen avondopenstelling. Woensdag 2 januari Op woensdag 2 januari 2008 zijn het gemeentehuis en de afvalbrengplaats vanaf 10.00 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuwjaars bijeenkomst voor het gemeentepersoneel. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1, Postbus 1 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Normale openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1 1850 AA Heiloo, t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Wet voorkeursrecht gemeenten Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeurs recht gemeenten (Wvg) bekend dat de gemeenteraad van Heiloo op 3 decem ber 2007 op grond van artikel 8 van de Wvg heeft besloten percelen grond aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. Het betreft de percelen, kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie B, nummers 2861, 2914, 2915, 2917, 3010, 3024, 3026, 3027 en 3194, plaatselijk bekend Kanaalweg 32 (Campina Heiloo) en Ken nemerstraatweg 436 (Hollands Roem). Het besluit van de gemeenteraad, de bijbehorende kadastrale kaart met daarop de aangewezen percelen en de perceelslijst liggen kosteloos ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar). De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrekking tot de aangewezen percelen ontvangen afzonderlijk bericht. Het raadsbesluit treedt in werking één dag na de datum van publicatie in de Staatscourant. Deze publicatie heeft op 5 december 2007 plaatsgevonden. Het besluit houdt in dat de eigenaren en zakelijk gerechtigden van de aange wezen percelen, wanneer deze de per celen respectievelijk erop gevestigde beperkte zakelijke rechten wensen te vervreemden, deze eerst aan de gemeente Heiloo te koop dienen aan te bieden. De aanwijzing loopt vooruit op de tot standkoming van een ontwerp-bestem- mingsplan en geldt voor de duur van ten hoogste twee jaren. Binnen deze twee jaren dient een ontwerp-bestem- mingsplan ter inzage te zijn gelegd. Ingevolge de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden binnen een termijn van zes weken na de dag van de publicatie in de Staatscourant van de ter inzage legging tegen het raadsbesluit gemotiveerd bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevat ten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Raad van de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien belanghebbenden een bezwaar schrift hebben ingediend kunnen zij in spoedeisende gevallen een verzoek om een voorlopige voorziening indie nen bij de President van de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Kruseman van Eltenweg 2, 1817 BV Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Afsluiting Heerenweg Ten behoeve van het project "Herinrichting Stationsomgeving Oost" vindt er vanaf 7 januari een gefaseerde afsluiting plaats van de Heerenweg en de Stationsweg. De eerste fase betreft het herinrichten van de Heerenweg vanaf de parkeer garage tot en met de schoenenwinkel Jottem aan de Stationsweg. In de tweede fase wordt het laatste stukje Stationsweg heringericht inclu sief de aansluiting op de rotonde. De totale werkzaamheden duren tot eind februari 2008. Waarom Deze afsluiting is nodig om het moge lijk te maken het laatste stuk rijbaan en voetpaden te voorzien van nieuw straatwerk. Om de overlast zoveel mogelijk te bekorten zullen gelijktijdig de bomen worden aangebracht langs de Heerenweg en Stationsweg. Bereikbaarheid Tijdens beide fases blijft de parkeerga rage vanuit zuidelijke richting bereik baar, doorgaand verkeer zal worden omgeleid via de Westerweg. Verkeer vanaf de Zeeweg/Stationsweg kan gebruik maken van parkeerterrein de Kreek of het langparkeerterrein aan de westzijde van het station. De aanlig gende woningen/winkels zullen bereik baar blijven voor voetgangers. Aanwonenden worden nog nader geïn formeerd over de werkzaamheden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. Mulder, telefoonnummer 072 5356765 of de heer P. Cornelissen, telefoonnummer 072 535 67 61. Circus De burgemeester van Heiloo heeft vergunning verleend voor het geven van een aantal circusvoorstellingen van zaterdag 22 december 2007 tot en met woensdag 2 januari 2008. op het parkeerterrein naast het evenemententerrein Noorderneg, grenzend aan De Omloop Oudjaarsfeest De Burgemeester verleent ontheffing aan de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, tot verlenging van het sluitingsuur van 01.00 tot 06.00 uur in de nacht van maandag 31 december 2007 op dinsdag 1 januari 2008, in verband met het vieren van de jaarwisseling. De ontheffing geldt voor het gehele Bruno- gebouw (grote zaal, café Buk Buk en jeugdhonk Tendenz) aan de Pastoor van Muijenweg 12. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 68.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21