c contact Belangrijke nummers nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Afval en milieu Welzijn 19 DECEMBER 2007 spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 UITKIJKPOST Wat te doen met frituurvet en -olie na de feestdagen Na de feestdagen is er vaak frituurvet of -olie over. Deze plantaardige oliën en vetten kunt u afgeven bij de Afval breng plaats van de gemeente Heiloo. Zo voorkomt u extra verontrei niging van uw rolemmer en wordt het ook nog milieuvriendelijk verwerkt. De oliën en vetten dient u wel af te geven in de aanschafverpakking, omdat u de oliën ter plaatse niet kunt overgieten. De Afvalbrengplaats is gelegen aan het Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg) en geopend van maandag tot en met vrijdag 08.00-15.45 uur en zaterdag 09.00-12.00 uur. Elders op deze pagi na worden de gewijzigde openingstij den in verband met de feestdagen en nieuwjaarsbijeenkomst aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. Wijziging legen rolemmers Eerste en tweede Kerstdag: de grijze rolemmers die normaliter op dinsdag 25 en woensdag 26 december a.s. zouden worden geleegd, worden nu allemaal op donderdag 27 december a.s. geleegd. Let op!!! De grijze rolemmers die normaal op donderdag 27 december worden geleegd worden nu op vrijdag 28 december geleegd'. Wij vragen u uw rolemmer vóór 07.30 uur buiten te zetten en op de inhaaldag tot na 16.00 uur te léten staan. De rolemmers kunnen op deze dag namelijk later dan 16.00 uur geleegd worden. Geen grof huisafval: op donderdag 27 december a.s. wordt er géén grof huisafval opgehaald. Eerste week van 2008 De grijze rolemmers die normaal op dinsdag 1 januari worden geleegd, worden nu op donderdag 3 januari geleegd. Geen grof huisafval: op donderdag 3 januari a.s. wordt er géén grof huisaf val opgehaald. >Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. Nieuwe afvalkalender 2008 Aan het eind van het jaar ontvangt u van ons altijd de afvalkalender voor het nieuwe jaar. Op de kalender staat wan neer uw grijze en groene rolemmers geleegd worden. Bovendien vindt u er informatie oyer het scheiden van afval dat niet in de rolemmers mag. Bij de Uitkijkpost van deze week vindt u de afvalkalender voor volgend jaar. Heeft u de afvalkalender niet ontvan gen, dan kunt u deze afhalen bij de receptie van het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. De kalender kunt u vanaf woensdag 2 januari ook afhalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte aan het Rosendaal 2 van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 15.45 uur oftijdens de openstellingstijden, bij de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Afval, elke dag apart! In Heiloo werken we met zijn allen er hard aan om de afvalscheiding een succes te maken. Dat is niet alleen goed voor het milieu; het is ook goed voor uw portemonnee. Om afval goed te kunnen scheiden, moeten we er ons wel van bewust zijn wat we weggooien. De afvalkalender is een geheugen steun bij het goed scheiden van afval. De informatie die op de kalender staat, vindt u ook op onze website www.heiloo.nl. Help mee aan een goede afvalscheiding. Afval, elke dag apart! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. Alle glas hoort in de glascontainer! December is een maand van feestda gen. Het aanbod van eenmalige glas verpakkingen bij de glascontainer is in december altijd groot. De gemeente en de glasinzamelaar doen er alles aan om deze drukte bij de glascontainers op te vangen. Zo worden de glascon tainers extra vaak geleegd. Toch kan het gebeuren dat hier en daar glascon tainers vol raken met als gevolg dat de omgeving vol komt te staan met dozen en tassen met glas. Wij vragen u daar om het glas niet allemaal tegelijk naar de glascontainer te brengen. Wanneer u een paar dagen wacht met het bezoek aan de glascontainer, wor den de problemen al voor een groot deel voorkomen. En mocht een glas container toch nog vol zitten, bel dan de gemeente zodat de glascontainer zo snel mogelijk geleegd kan worden. Hieronder nog wat belangrijke contai ner-tips. Alleen glas hoort in de glascontainer: gooi geen plastic, porselein, aarde werk, kristal, vuurvaste ovenschalen, gloeilampen, TL-buizen of spiegels in de glascontainer. Klein glas is ook glas: vergeet niet de potjes van babyvoeding, sambalpotjes, kruidenpotjes, parfum- of deodorant flesjes, koffiemelkflesjes, enzovoort naar de glascontainer te brengen. Doppen, deksels en kurken: verwijder deze van tevoren en gooi ze in de grij ze rolemmer. Glascontainer vol? - Als de glascontainer echt vol zit, bel dan even met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Plaats s.v.p. geen glas bij of naast de volle glascontainer. U kunt uw glas dan naar een andere glas container brengen. Waar staan de glascontainers? Parkeerterrein 't Loo, noordzijde (ondergronds) Parkeerterrein 't Loo, westzijde (ondergronds) Van Aostastraat (ondergronds) Parkeerterrein De Loet, plan Oost Werkendelslaan hoek Zevenhuizerlaan (ondergronds) Parkeerterrein De Kreek Ewislaan, muziekschool (ondergronds) Parkeerterrein Het Hoekstuk Parkeerterrein zwembad 't Baafje (ondergronds) Parkeerterrein Sportpark Het Vennewater (ondergronds) Ypesteinerlaan hoek Rosendaal (ondergronds) Afvalbrengplaats Rosendaal 2 Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. Het Trefpunt De laatste weken zijn er over het Trefpunt in Heiloo diverse berichten in de plaatselijke media verschenen. Hierbij werd de nog zittende bewoon ster meermalen als zondebok bestem peld. Wij, Stichting Trefpunt, Stichting Ouderenwerk Heiloo, de ouderenbon den en het college van Burgemeester en Wethouders van Heiloo, betreuren dit ten zeerste en nemen hiervan nadrukkelijk afstand! Deze bewoonster is niet de veroorzaker van het pro bleem. Met dit artikel willen wij meer duidelijkheid geven over de feiten en een eind maken aan de speculaties en beschuldigingen. Het Trefpunt is gebouwd als ontmoe- tings-, diensten- en activiteitencentrum voor vijftigplussers en vervult sinds 1996 een belangrijke maatschappelijke functie in Heiloo. Het centrum voorziet duidelijk in een behoefte, die ook nog steeds toeneemt. Boven het zalencomplex zijn twee lagen met woningen gebouwd. Een aantal van de bewoners heeft bij de gemeente aangegeven geluidsoverlast te hebben van de activiteiten in het Trefpunt. Hierop heeft de gemeente diverse maatregelen getroffen, waarbij zoveel mogelijk rekening is gehouden met de verschillende belangen. Enkele jaren geleden heeft de. gemeente een onderzoek laten uitvoe ren naar het niveau van de geluidbe lasting en eventuele bouwkundige oplossingen voor geluidsoverlast. Uit het onderzoek bleek dat in sommige gevallen er sprake is van geluidbelas ting boven de wettelijke toegestane norm. In overleg met de huurders zijn toen de meest geluidbelastende activi teiten naar een andere locatie ver huisd. De overgebleven activiteiten waarbij versterkt geluid nodig is, vin den zoveel mogelijk overdag plaats. Later zijn er stappen gezet om de woningen op de eerste verdieping, die direct boven het Trefpunt liggen, aan de woningmarkt te onttrekken. Het idee was de vrijgekomen ruimte te gebrui ken voor een volledige herinrichting van het Trefpunt, waarbij de geluids overlast voor de woningen op de twee de verdieping verminderd kon worden. Inmiddels blijkt dat bij eventuele bouw kundige aanpassingen de uitgeplaatste activiteiten niet kunnen terugkeren zon der teveel geluid te maken. Het gebouw is bouwkundig niet geschikt om het Trefpunt met woningen te com bineren. De gemeente ziet daarom geen mogelijkheid meer voorbeen her inrichting van het Trefpunt. Om die reden heeft de gemeente begin november 2007 besloten de zogeheten onttrekkingsvergunning in te trekken, zodat Kennemer Wonen de woningen op de eerste verdieping weer kan ver huren. Of het Trefpunt gaat verhuizen wordt op dit moment nader onderzocht. Hierover is nog geen besluit genomen. Het onderzoek is nog in volle gang en wordt waarschijnlijk in de loop van het tweede kwartaal in 2008 afgerond. Wij wachten de resultaten van het onder zoek af. Hierop vooruitlopend denken wij dat het verplaatsen van het Trefpunt naar een andere locatie de beste oplossing is voor alle partijen. Eén locatie waar alle activiteiten onder één dak kunnen plaatsvinden. Daar zijn de huidige en toekomstige inwo ners van Heiloo mee gediend.. December 2007 Stichting Trefpunt Stichting Ouderwerk Heiloo De ouderenbonden Het college van Burgemeester en Wethouders van Heiloo www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23