contact Belangrijke nummers Sport en recreatie Gezocht: Enthousiaste mensen voor het Wmo-platform nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen alarmnummer 112 www.heiloo.nl U ITKIJ KPOST 19 DECEMBER 2007 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo, telefoonnummer 072 533 31 52 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness/aerobic) 072 533 03 44 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit 072 533 53 13 Sporthal ^72 533 31 52 Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn (inlichtingen over verhuur), mevrouw P. Vader 072 535 66 79 Zwembad Het Baafje, De Omloop 11,1852 RJ Heiloo, telefoonnr. 072 533 39 09 Het zwembad is geopend van mei tot september. vervolg Welzijn Inkomen en vermogen U heeft recht op deze regeling als het inkomen en vermogen beperkt is. Wat wordt hieronder verstaan? Aanvragen Wat moet u doen als u deel wilt nemen aan deze regeling? U kunt telefonisch een aanvraagformulier opvragen bij mevrouw Leferink van de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. Zij is bereikbaar op maandag en dinsdag van 09.00 tot 15.00 uur en op donder dagochtend van 9.00 tot 12.00 uur. Haar telefoonnummer is (072) 535 67 04. U kunt het formulier ook ophalen bij de receptie van het gemeentehuis. Het formulier kunt u ingevuld weer inle veren bij de receptie of opsturen naar de gemeente Heiloo, t.a.v. de afdeling Welzijn, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. U dient er rekening mee te houden dat u per de eerste van de volgende maand aangemeld kunt worden bij Univé. Wéaaanzinnig veel aanmeldingen voor sportdag op 3 januari De gemeente en Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (SJJH) organiseren een sportdag en een disco op donder dag 3 januari aanstaande. Waanzinnig veel sportievelingen van acht tot en met zestien jaar hebben zich inmiddels aangemeld. Veel meer dan verwacht zelfs! Aanmelden was mogelijk tot en met 13 december. De deelnemers gaan in workshops onder professionele begeleiding aan de slag bij onder andere een klimwand, een Panna kooi en Streetdance. Ook komen er allerlei andere sportvereni gingen uit Heiloo. Zij geven informatie over hun sport en over de vereniging zelf. De sportdag vindt plaats in en om het Sportcentrum Het Vennewater. Doel van-de sportdag is de vergroting van de deelname aan sport- en bewe gingsactiviteiten onder de jeugd in de leeftijd van acht tot en met zestien jaar. Daarnaast wil de gemeente tijdens de sportdag bij deze doelgroep, de bekendheid vergroten van het aanbod van de sportverenigin gen uit Heiloo. Alle kinderen en jongeren die zich heb ben opgegeven krijgen deze week een brief. Hierin wordt aangegeven of deel name aan de sportdag mogelijk is. Als je aan het einde van de week nog geen brief hebt ontvangen, maar je was wel aangemeld, laat dit dan even weten via info@heiloo.nl. Voor de kinderen en jongeren die helaas niet mee kunnen doen aan de waaaanzinnige sportdag gaan we kijken of we de sportdag nog een keer kunnen organiseren. Disco 's Avonds organiseren de gemeente en het jongerenwerk in het jongerencen trum BukBuk (Pastoor van Muijenweg 12) als afsluiting van de sportdag voor de deelnemers een disco van 19.30 tot 22.30 uur. Ook jongeren die niet mee doen aan de sportdag zijn welkom bij de disco. De toegang is gratis. vervolg Welzijn In de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) staat dat gemeenten bij het ontwikkelen van beleid burgers en cliënten moet betrekken. Om deze cliënt- en burgerparticipatie goed te regelen heeft de raad in zijn vergadering van 3 december jl. de Verordening cliënt- en burgerparticipatie Wmo gemeente Heiloo" vastgesteld. Deze verordening is te downloaden van onze website www.heiloo.nl. Wij zoeken nu mensen die zitting willen nemen in dit Wmo-platform. Het platform bestaat uit maximaal negen leden. Van deze negen leden wordt één lid voorgedragen door de gezamenlijke ouderbonden, één vanuit de Denktank (jeugd) en één lid vanuit de cliëntenraad Wet werk en bijstand. Wij zoeken nu nog minstens drie mensen voor het Wmo-platform. Waar adviseert het Wmo-platform over? Het Wmo-platform adviseert de gemeente over de negen prestatievelden van de Wmo. te weten: 1. Het bevorderen van de sociale samenhang en leefbaarheid in dorpen, wijken en buurten; 2. Op preventie gerichte ondersteuning van jeugdigen met problemen met opgroeien en van ouders met problemen met opvoeden; 3. Het geven van informatie, advies en cliëntondersteuning; 4. Het ondersteunen van mantelzorgers daaronder begrepen steun bij het vinden van adequate oplossingen indien zij hun taken tijdelijk niet kunnen waarnemen, alsmede het ondersteunen van vrijwilligers; 5. Het bevorderen van de deelname aan het maatschappelijke verkeer en van het zelfstandig functioneren van mensen met een beperking of een chronisch psychisch probleem of een psychosociaal probleem; 6. Het verlenen van voorzieningen aan mensen met een beperking of een chronisch psychisch probleem en aan mensen met een psychosociaal probleem, ten behoeve van het behouden en het bevorderen van hun zelfstandig functioneren of hun deelname aan het maatschappelijk verkeer; 7. Het bieden van maatschappelijke opvang, waaronder vrouwenopvang en beleid ter bestrijding van geweld dat door iemand uit de huiselijke kring van het slachtoffer is gepleegd; 8. Het bevorderen van openbare geestelijke gezondheidszorg, met uitzondering van het bieden van psychosociale hulp bij rampen; 9. Het bevorderen van verslavingsbeleid. Wat verwachten wij van u? In onderstaand overzicht kunt u zien wat wij van u verwachten. Uw taken U doet Uw kwaliteiten U bent competenties (randvoorwaarden) U weet of kunt (kennis en inzicht) u neemt deel aan vergaderingen van het Wmo-platform; u bereidt de vergaderingen voor, individueel of met de werkgroep waarin u zitting heeft; u neemt deel aan een of meer werkgroepen van het Wmo-platform; u draagt zorg voor terugkoppeling van het aldaar besprokene in het Wmo-platform; u kunt indien gewenst en/of noodzakelijk scholing volgen; u werkt samen met de andere organisaties personen in het Wmo-platform; u onderhoudt contact met de eigen achterban en eventuele andere achterbannen uit betreffende prestatieveld. Feitelijke randvoorwaarden: u woont in de gemeente Heiloo en/ of u vertegenwoordigt een cliëntenorganisatie met als werkgebied Heiloo; u bent niet werkzaam bij de gemeente of een belanghebbende aanbieder. u bent minimaal 1 dagdeel per week beschikbaar. u hebt kennis van de lokale situatie en de kenmerken van de gemeente; u kent in grote lijnen de Wmo prestatievelden en bent op hoofdlijnen op de hoogte van de Heilooër situatie u bent in grote lijnen bekend met de uitvoeringspraktijk van de Wmo door eigen erva ring of werkervaring. u kunt goed samenwerken; u kunt goed communiceren; u bent flexibel; u staat open voor anderen; u kunt netwerken; u kunt relevante informatie zoeken, samenhang zien en aanbrengen; u bent in staat individuele situaties te plaatsen in een algemene context en van daar uit te oordelen en te adviseren. Voor iedere vergadering met de gemeente ontvangt u presentiegeld. U vergadert ongeveer zes keer per jaar met de gemeente. Geïnteresseerd? Schrijf ons vóór 31 december 2007 een gemotiveerde brief of mail uw brief voor die datum. U kunt uw brief sturen ter atten tie van het college van burgemeester en wethouder, postbus 1, 1850 AA Heiloo of per e-mail info@heiloo.nl. U kunt of bent (vaardigheden) Meer weten? Wilt u meer weten of heeft u vragen, neem dan gerust contact op met mevrouw Y. Kersten, 072 535 66 85 (maandag, dinsdag, donderdag) of per e-mail y.kersten@heiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25