Presentatie PoleSpirit Trans Groenland Expeditie goed bezocht Bakkerij-avond in de Scala en jazz bij Joeb mi CORSO Carnavalsvereniging onvangtcheque na succesvol bellen regio 31 NIEUWS UIT DE REGIO Polespirit betekent voor Jolanda en Frank op eigen kracht door ongerepte natuur reizen, om daar in harmonie van te genieten B|0SC00P RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 20 dec t/m 26 dec 2007 "The Golden Compass" "Elizabeth: The Golden Age" Première "Bee Movie" (NL) "K3 en de Kattenprins" "Enchanted" (NL) "De Scheepsjongens van Bontekoe" www.corsobioscoop.nl Liturgisch koor zingt in de Corneliuskerk Het dragen van een kerstmuts wordt gewaardeerd' 2.000, AKERSLOOT - Op 12 december gaven Jolanda Linschoten en Frank van Zwol een wervelende presentatie over hun in april- mei van dit jaar gemaakte expe ditie van zeshonderd kilometer dwars over de ijskap van Groenland. Jarenlang maakten zy winterse kampeertochten en raakten steeds meer in de ban van de fysieke en mentale beleving daarvan. Het grootste deel van de tocht werd te voet afgelegd, een slede voorttrek kend van 85 kilo. De laatste 150 kilometer werd skiënd volbracht, voortgetrokken door een grote kite. Werkelijk schitterende beelden wer den getoond van de natuur: sneeuw kristallen, gletsjers, vlaktes, berg toppen, sneeuwstormen en natuurlijk 'het Noorderlicht' inclu sief halo's. Indrukwekkend waren de te ver werken tegenslagen, ongemakken en ontberingen by -25 tot -60 °Celsius (gevoelstemperatuur). Een enorme prestatie van Jolanda en Frank en op professionele wijze vastgelegd en gepresenteerd. De avond was een gezamenlijk georganiseerd evenement van de Usklub Akersloot en de Akersloter Marathon Klub (AMAK) en alleen toegankelijk voor eigen leden. De opkomst was met circa 160 personen boven verwachting! Voor Jolanda en Frank was de avond een try-out ter voorbereiding op de MultiMedia Première voor het grote publiek op 16 januari in het Kennemer Theater Beverwijk. Kaarten zijn nog te bestellen via www.polespirit.nl. AD VE RT E N TIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 21.30 uur zondag maandag 20.00 uur woensdag 21.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag maandag 20.00 uur woensdag 21.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 12.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 12.30 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 15.15 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 14.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel.0251 - 65 22 91 Met prachtige, sfeervolle foto's zetten Jolanda Linschoten en Frank van Zwol de presentatie over hun expeditie in Groenland kracht bij. Op 16 januari heeft u nogmaals de gelegenheid om een presentatie van het reislustige duo bij te wonen. Eigen foto LIMMEN - Het Liturgisch koor zal de kerkgangers op maandag 24 december al voor 23.00 uur bij de kerststal, achter in de kerk, met de deuren geopend en met meerstemmige, Engelse kerstlie deren, verwelkomen. Om het gevoel van verbondenheid te ver sterken zullen zij zich na dit Engelstalige blok verdelen over de kerk, om samen de traditionele Hollandse kerstliederen te zin gen. Dit afgewisseld met vierstemmig Taïze acclematies. Om 23.30 uur vangt de Kerstnacht aan, waarbij het koor al zingend van achter uit de kerk naar voren komen, om zich fond het altaar op te stellen en de viering te openen. Eigen foto CASTRICUM/EGMOND - Tot de zoektocht naar een nieuw pand beklonken is, blijft de vereni ging bij vrienden programme ren. Dit keer heeft de Scala de helpende hand geboden en zul len hier op zaterdag 22 decem ber diverse bekende en minder bekende Dj's uit De Bakkerij acte de presence geven. Bovendien een wel hele speciale invulling van de kerst, waar in de JOEB dit jaarlijkse hoogtepunt gevierd kan worden. Dit alles onder het motto 'Far too many Bak-dj's'. Van de nederlandstaiige hits van Dj Domino tot de zomerse reggaeklan- ken van Dj Wino, allemaal zullen ze de revue passeren. Iedere Dj krijgt een half uur de tijd zijn favoriete plaatjes te draaien. Hierna is de klok onverbiddelijk en is het tijd voor de volgende. Een onverbiddelijk principe, maar diver siteit en uiterste inspanning van de dj's zijn gewaarborgd. Op woensdag 26 december, Tweede Kerstdag, gooit de JOEB in Egmond-Binnen haar deuren open. Traditioneel staat er rond kerstmis in JOEB Jazz op het menu. Verschillende gelegenheidsforma ties zullen hun uiterste best doen de jazzklanken in een zo goed mogelijk kerstjasje te laten zitten. Onder andere Race to Galamax zal voor de gelegenheid de funk inruilen voor het jazzgenre. De entree is deze avond gratis, voor de gelegenheid is het bovendien moge lijk glühwein te drinken. Het dragen van een kerstmuts wordt zeer gewaardeerd. De Scala is te vinden aan de Dorpsstraat 18 in Castricum en is geopend van 21.00 tot 02.30 uur. De JOEB in Egmond- Binnen opent haar deuren om 20.00 uur, het adres is Herenweg 69 te Egmond-Binnen. Beide avon den zijn gratis toegankelijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27