Ga met Corso Bioscoop naar de VS! Rijbewijskeuring 70+ bij Con Amore gratis Kerstpakkettenruilbeurs Storey flub Kerstconcert in kerk Adelbertabdij REGIO 31 CONQUISTA INGEZONDEN MEDEDELING Voor iedereen die niet tevreden is met kerstpakket Het publiek mag actieve bijdrage leveren met zang Kerstnacht Nieuwe Hervormde kerk Expositie van het Trefpunt in Limmen Hawaii night in Conquista! De Uylenspieghels winnen forse premie Kerstfeest bijt Dierenduintje Grote kerst klaverjas drive in Akersloot UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2007 HEILOO - Wie vanaf heden de site van Corso Bioscoop bezoekt kan zich opgeven als lid van een maandelijkse, digitale nieuwsbrief met daarin info over reizen door Noord-Amerika getiteld AmericA Magazine. Onder alle leden die zich opgeven verloot Corso Bioscoop een reis naar de Verenigde Staten! De trekking van de winnaar(s) is eind juni 2008. „Corso Bioscoop probeert haar programma altijd te vullen met kwaliteitsfilms. Aangezien de meeste van deze films zich af spelen in de Verenigde Staten leek ons dit een leuke manier om onze bezoekers iets extra's te bieden", aldus Patrick Wentink, uitbater van de gezellige regiobioscoop. „De uiteindelijk te winnen bestemming blijft voorlopig nog een verrassing. Wie de nieuwsbrief leest komt er vanzelf achter", aldus Wentink. Corso organiseert deze actie in samenwerking met AmericA Magazine, een reismagazine over de Verenigde Staten en Canada. Naast het opgeven voor de nieuwsbrief kun je op www.corsobioscoop.nl natuurlijk ook terecht voor de actuele filmagenda. Corso Bioscoop, Dorpsstraat 70, tel. 0251-652291, www.corsobioscoop.nl. BERGEJN - Dankzij een unieke combinatie van mogelijkheden, is de medi sche praktijk Con Amore van dokter Albert Jansen in Bergen, er als enige in geslaagd om per 1 januari 2008 rijbewijskeuringen voor ouderen aan te bie den zonder de tariefsverhoging met twintig procent btw en met (in de meeste gevallen) volledige vergoeding door de ziektekostenverzekering. Per saldo is deze keuring dus gratis! Albert Jansen is als voormalig huisarts goed bekend met de situatie waarin veel ouderen verkeren. Het zijn niet alleen de lichamelijke beperkingen die hen afhankelijker maken van eigen auto. Ook de bezuinigingen in het openbaar vervoer zor gen ervoor dat veel bestemmingen in de naaste omgeving niet meer of slechts met grote moeite bereikt kunnen worden. Daarnaast nemen de lasten van het levensonderhoud alleen maar toe. Voor 2008 heeft de over heid het nodig geacht om de rijbewijskeuringen met een extra 20% te belasten. Deze maatregel treft dus exclusief de 70-plussers die elke vijfjaar verplicht medisch gekeurd moeten worden. In de ogen van Jansen een dis criminerende maatregel. Daarom heeft hij zich beraden op nieuwe mogelijk heden om de 70-plussers tegemoet te komen, met bovenstaand resultaat als gevolg. Medische praktijk Con Amore, tel. 072-5814537. EGMOND - Op zondag 23 december vindt er in de sfeer volle kloosterkerk van de Adelbertabdij te Egmond- Binnen een Kerstconcert plaats. Medewerking aan dit concert ver lenen Kinderkoor Hosanna, onder leiding van Mariëlle Tromp- Zentveld, jongerenkoor Expecto, onder leiding van Marian Steehof en het fanfare-orkest van muziekvere niging Eensgezindheid onder lei ding van Jeroen Drenth. De aanvang van het concert is 14.30 uur. De kerk is open om 14.00 uur. De toegang tot het con cert is gratis. Voor aanvang speelt het fanfare-orkest sfeermuziek. Tijdens het concert zullen een zevental samenzangliederen wor den uitgevoerd, waaraan het con certpubliek een actieve bijdrage levert. Op het programma staan sfeer volle en ook traditionele kerstmelo dieën Kerstliederen uit vele delen van de wereld zullen worden uitge voerd, zoals onder andere Poolse en Franse kerstliederen. De uitvoe renden zullen in een doorlopend programma afwisselend voor het voetlicht treden. Het kinderkoor zal tijdens het concert een kerstspel presenteren. LIMMEN - Op 24 december wordt een kerstnachtdienst gehouden. Het thema van de kerstnacht is: 'Jezus; is daar er één van God'. Vooraf is er samen zang, de organist is Sybren Boukes en voorganger is ds. Blaauw. Iedereen is welkom in de kerstnachtviering, om 22.00 uur in de Hervormde kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. LIMMEN - Trudi Buis-Beers is met haar cursisten neergestreken bij Johwin in Limmen. Een spek takel van diversiteit en kleur, van heden en verleden. De expositie duurt tot en met 15 februari. Johwin is gevestigd aan de Rijksweg 127 te Limmen. LIMMEN - Verlang jij tijdens deze koude dagen ook naar warme zomerse oorden? Kom zaterdag naar Conquista voor het ultieme zomergevoel. De temperatuur is flink opgeschroefd in Club X-tra (12 tot 16 jaar) en is geheel in tropicalstijl aangekleed. Feest mee op alle zomerhits en zorg ervoor dat je er zo zomers moge lijk uitziet. Trek dat shirt met korte mouwen en die korte broek maar uit de kast! Het programma voor Conquista is als volgt: Vrijdag 21 december: Club X- tra (12 tot 16 jaar). Open inloop met janneke. Conquista café (16+) Kerst in het café. Darten, poolen, dansen, feesten of gewoon wat drinken aan de bar, het kan allemaal in het gezellige kerstcafé. Zaterdag 22 december: Conquista Kids (vier tot en met negen jaar) Kerstballen maken. Vandaag worden er zelf prachtige kerstballen gemaakt, zodat je die thuis in de boom kunt hangen. De entree voor deze activiteit is slechts één euro. Club X-tra (12 tot 16 jaar): Hawaii Night. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 urn en Conquista Kids zaterdag van 10,30 tot 12.00 uur. ongerencen- trum Conquista bevindt zich op de kerkweg 50 te Limmen. AKERSLOOT - Zaterdag 22 december organiseert de Storey Club in Akersloot voor ieder een die niet tevreden is met zijn of haar ontvangen kerst pakket, een kerstpakketten ruilbeurs. Onder het genot van glühwijn en een snert in een gezellige kerstsfeer kan iedereen op een ludieke wijze, door middel van ruilen, zijn of haar eigen kerstpakket samen stellen. De spelregels zijn heel simpel. Het is toegestaan uw kerstpakket in zijn geheel dan wel deels te ruilen, of afstaan. De Storey Club zal van de afgegeven spullen in samenwerking met de Zonnebloem leuke pakketten samenstellen voor dorpsgenoten die CASTRICUM - Op vrijdag 21 december tot en met zondag 23 december van 17.00 tot 20.00 uur is jong en oud welkom om de kerststal te bezichtigen op kinderboerderij t Dierenduintje. In de sfeervol ingerichte stal lopen de dieren tussen Maria, Jozef en het kribje met het kindje Jezus. Dit alles wordt muzikaal onder steund met live zang en gitaarspel. Geheel in winterse sferen zal er een kraampje staan met glühwein en zelfgebakken tulband en cake. U vindt 't Dierenduintje achter het NS-station van Castrieum aan de Duinenboschweg. Verdere informatie kunt u ook vinden op de website www.dierenduintje.nl. Eigen foto met de feestdagen wat extra aan dacht verdienen. Van iedere kop snert of glas glühwijn wordt 25 eurocent overgemaakt naar een scholenproject in India. Dit project wordt geleid door leerlingen van het Horizoncollege in Heerhugowaard. Meer informatie hierover kunt u vinden op www.integral- school.com. Tevens kunt u een vrijblijvende donatie doen in een bus welke geplaatst zal worden op de bar in de Storey Club. Het bestuur van de Storey Club vertrouwt op een grote opkomst en hoopt dat dit kerspak- kettenspektakel jaarlijks herhaald kan worden. De tijden zijn zaterdag 22 december van 14.00 tot 18.00 uur. .AKERSLOOT - De grote Kerst klaveijasdrive in café de Vriendschap wordt dit jaar op zaterdag 22 december gehouden. Een superdrive met fantastische prijzen die vooral betrekking heb ben op de aanstaande kerstdagen. Men kan zich van te voren telefo nisch opgeven, tel. 0251-312866 of 's avonds in het café. De aan vang van deze drive is 20.00 uur. LIMMEN - De ploeg van carnavalsvereniging de Uylenspieghels heeft zich afgelopen zaterdag in een eallcenter in Amsterdam een slag in de rondte gebeld, maar er was loon naar werken. Het Limmer team won de actie met de verköop van in totaal 126 nieuwe loten voor de Sponsorloterij. Hiermee incasseerde men voor de vereniging een extra premie van tweeduizend euro. Naast de beloning voor de eerste prijs krijgt de Uylenspieghels de helft van elk verkocht lot, wat maandelijks een bedrag van E 3,40 euro per lot oplevert. Het belteam bestond uit Jan Glorie, Esther de Wildt, Bianca van Berkel, Marco Hulsebosch, Edwin Gaasenbeek en Dennis Dekker die de zieke Annemarie Legdeur verving. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 29