Bijzondere sportdag TCH Tafeltennis training Prijzen voor judoka's Dojo 't Loo SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Wielerwedstrijd ter ere van Patrick Kops sport 39 Mensen met beperking strijden om Sportlijf-cup Winst op Noord Nederlandse Kampioenschappen en in Westfriese competitie De finale leverde Jasper het verdiende kampioenschap op Tafeltennis LIMMEN - Komende vrijdag houdt tafeltennisvereniging Limmen de deuren open voor nieuwkomers die willen kennis maken met de sport. Ben je tussen de zes en 17 jaar en lijkt het je leuk om te tafelten nissen, dan ben je welkom om op vrijdag 21 december van 18.45 tot 19.45 uur een training mee te draaien. Tijdens dit uur kun je een keer geheel vrijblijvend meetrai- nen. De training wordt verzorgd door gediplomeerde tafeltennistrai- ners. Batjes en balletjes zijn ook op de club aanwezig. Zorg wel dat je schone sportschoenen draagt, met een lichte zool. De trainingen worden gegeven in de gymzaal aan de Hogeweg 61 te Limmen. JUDO HEILOO - Afgelopen weekend reisde een groep van negen judoka's af naar Bergum in Friesland voor de Open Noord Nederlandse Kampioenschap pen (ONNK) met deelnemers uit Nederland, Belgie, Engeland, Duitsland en Finland. Jasper Henselmans was in top vorm. De eerste partij werd snel gewonnen met een Sumi-Geashi, Daarna werden er drie partijen met uitstekend grondwerk gewonnen. De gewonnen finale leverde Jasper het verdiende kampioenschap op. Bij de dames waren Wietske en Jet Duinmeijer beide niet helemaal fit. Toch wisten de beide dames in hun gewichtsklasse een derde plaats te bemachtigen. Jasmijn t5 Lesterhuis was lekker op dreef en won haar drie partijen in rap een tempo. In de finale wist Jasmijn met een goed uitgevoerde ippon kampioen te worden. Tim Kuipers won met keurig grondwerk al zijn partijen. In de finale liet Tim opnieuw zijn klas se zien. Na een variëteit aan tech nieken werd de partij gewonnen met een houdgreep. Zo werd ook Tim kampioen. De eerste partij van Dave Baltus werd helaas verloren door een mislukte overname. Daarna kwam Dave lekker op stoom, waarbij hij vier partijen overtuigend winnaar werd. De partij om het brons werd met een prachtige Uchi-Mata gewonnen. Met maar een koka verschil verhe zen tegen de Nederlands kampioen is geen schande. Dit overkwam Kars Zoon. De par tijen daarna werden door Kars alle maal in winst omgezet. Zo haalde Kars een mooie derde plaats. Thijs Lesterhuis en Joris Molenaar ston den vol inzet te judoën. Ondanks enkele mooie winstpartijen strand den ze helaas in de kruisfinales. In de Westfriese Jeugd Judo Competitie (WFJJC) stond deze zondag een zware klus te wachten. De opponenten in deze ronde waren vier sterke clubs, Ben Rietdijk (Velserbroek), Tom van der Kolk (Alkmaar), Bos/Meester (Hoorn) en Hikari (Zaandam). De eerste partij tegen Ben Rietdijk werd overtui gend gewonnen door Dojo 't Loo met 14-4. De tweede wedstrijd tegen gast heer Tom van der Kolk was een span nende partij die door Dojo 't Loo gewonnen werd met 11-7. Het altijd moeilijker verslaanbare Bos/ Meester was een echte thriller. Na alle partijen was de strijd precies geüjk 9-9. Met uiteindelijk vijf judo- punten verschil wist Dojo 't Loo de wedstrijd naar zich toe te trekken. De laatste partij tegen Hikari was opnieuw zeer spannend en werd met één wihstpartij verschil gewonnen door Dojo 't Loo. De judoka's die deze vier overwinningen binnen haalden voor Dojo 't Loo waren: Sidney van Zijl, Tico Keijser, Jim Baltus, Coosje Boom, Jim Baltus, Tim Kuipers, Sacha Bos, Gaby de By, Dave Baltus, Jasmijn Lesterhuis, Thijs Lesterhuis en Jasper Henselmans. HEILOO - Voor het vierde achtereenvolgende jaar hield Sportlijf op zaterdag 15 decem ber een sportdag in Trainings centrum Heiloo voor mensen met een verstandelijke beper king. Onder extra begeleiding van dertig vrijwilligers konden de deelnemers op verschillende onderdelen de strijd met elkaar aangaan om de felbegeerde Sportlijf-cup; in de estafette race, op de loopband, bij het roeien en het gewicht hooghou den. Peter Guit. Tot voor kort ook door zijn onlangs overleden mede bestuurslid Jan Neeles en zijn vrouw Tinie. Ik trommel mijn familie en vrienden als vrijwilligers op om deze dagen te helpen bij het begelei den van de deelnemers. De sportda gen zijn vooral bedoeld als een soci aal gebeuren voor de deelnemers, samen met hun ouders, aanverwan ten en begeleiders. Vandaag begon de sportdag heel bijzonder. In de normaal zo gezellige en vaak chaoti sche sfeer, hebben we één minuut stilte in acht genomen naar aanlei ding van het overüjden van Jan Neeles." De Sportlijf-cup is uiteindelijk gewonnen door het team de Stolp 1 uit Heiloo. De titels sportman en sportvrouw van de dag zijn opgeëist door Ruben en Camilla. Na afloop van de sportdag werd de prijsuitrei king verricht door judoka Maureen Groefsema (16 jaar) uit Heiloo. Zij is meervoudig Nederlands kampioene en zilveren medaillewinnares bij de wereldkampioenschappen voor juni oren van vorig jaar. Vervolgens gaf zij nog een korte judo-demonstra tie. De dag werd afgesloten met een playbackshow, die werd gewonnen door Lars met een enthousiaste versie van Gerard Joling's 'Maak me gek'. Patrick Rupsam besluit: ,,Zo'n dag als deze draait op vrijwil ligers en sponsoren. Allen wil ik, ook namens de deelnemers, hier voor hartelijk bedanken!" Sidney van Zijl weet tijdens haar debuut op de West Friese Competitie haar beide wedstrijden te winnen. Foto: Menno Lesterhuis Nieuw dit jaar was het onderdeel 'tijdrijden' onder leiding van Jaap van de Kommer, waarbij twee tegen standers elkaar op indoor racefiet sen te snél af proberen te zijn. Patrick Rupsam is de persoon achter Sportlijf: ,,Mijn doelgroep is (méervoudig) gehandicapte mensen van tien jaar tot zestig jaar. Ik bege leid hen, zodat ze de mogelijkheid krijgen om in een normale setting zoals een fitnesscentrum te sporten. Elke donderdag geef ik fitnessgroe- pen les in Trainingscentrum Heiloo. Verder is één op één begeleiding mogelijk. Tweemaal per jaar organi seer ik een sportdag. 's Zomers buiten, op de sport accommodaties van Foresters, het Vennewater en de Terriërs. En 's winters in Trainingscentrum Heiloo. Dit laatste wordt dit jaar mogelijk gemaakt door TCH-bestuurslid De deelnemers aan de jaarlijkse sportdag van TCH zijn fanatiek en krijgen bij TCH volop de gelegenheid te trainen voor een gezond en sterk lichaam. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 33