Tips voor een veilig gebruik van vuurwerk: Koop een vuurwerkbril en steun KNGF Geleidehonden H E I L O O Vuurwerk afsteken is een traditie die we tijdens Oud en Nieuw in ere houden. Toch is vuurwerk niet ongevaarlijk. Jaarlijks gebeu ren tientallen ongevallen, vooral onder kinderen. Maar liefst de helft van de vuurwerkslachtoffers loopt ernstig oogletsel op. Bijna negen op de tien ouders vinden het eng als hun kinderen vuurwerk afsteken, blijkt uit onderzoek van TNS NIPO in opdracht van Specsavers Opticiens. Zij zijn vooral bang dat hun kinderen oogletsel oplo pen of blind worden. Niet ver wonderlijk als je bedenkt dat bijna de helft van het vuurwer kletsel uit oogletsel bestaat. Blindgangers Vooral 'blindgangers' - vuur werk dat niet is afgegaan - eisen hun tol. Veel jongeren proberen op Nieuwjaarsdag vuurwerk dat heeft geweigerd opnieuw af te steken. Deze blindgangers heb ben vaak een kort lontje, waar door het risico levensgroot is dat het vuurwerk in het gezicht of in de handen ontploft. Angst bij ouders Hoewel vuurwerk afsteken van alle leeftijden is, zijn ruim acht op de tien kinderen die het van hun ouders mogen jonger dan 12 jaar. Toch vinden veel Koop alleen goedgekeurd vuurwerk bij erkende verkoopadressen. Bewaar vuurwerk op een droge en koele plaats, buiten bereik van kinderen en steek vuurwerk nooit los in jas- of broekzakken. Trek kleding aan die niet gemakkelijk brandbaar is, liefst zonder capuchon. Steek vuurwerk aan met een aansteeklont of brandende sigaret. Gebruik nóóit lucifers of een aansteker. Steek vuurwerk nooit uit de hand af, maar zet het in een fles met een flinke bodem zand of water of in een krat. Steek maximaal één stuk vuurwerk tegelijk af en let goed op de windrichting. Gooi nooit vuurwerk naar iemand toe, óók niet naar dieren. Zorg dat omstanders minstens zes meter afstand houden. Laat geen vuurwerk - zeker als dit niet is afgegaan - op straat liggen. Experimenteer nooit met vuurwerk! Maak vuurwerkpijlen niet open en steek vuurwerk dat niet is afgegaan niet opnieuw af. Zet voor extra bescherming van je ogen de vuurwerkbril van Specsavers op! ouders het eng dat hun kind vuurwerk afsteekt. Ze zijn bang voor onherstelbaar oogletsel en blijvende blindheid, brandwon den en het verlies van ledema ten. Ze proberen hun kinderen op diverse manieren zo goed mogelijk te beschermen. Veiligheid Dit is de reden dat Specsavers een speciale vuurwerkbril intro duceert. Pieter van Leeuwen van Broekhoff Vuurwerk is erg blij met dit initiatief. "We mer ken dat - door nieuwe technie ken - steeds meer effecten uit het professionele vuurwerk hun weg vinden naar consumen tenvuurwerk. De veiligheid bij het afsteken en van het vuur werk zelf blijft daarbij heel belangrijk." Vuurwerkbril Van de ouders is negentig pro cent ervan overtuigd is dat hun kinderen op een veilige manier vuurwerk afsteken. Toch willen zij hun kroost zo goed mogelijk bescherming. Ook oogbescher ming is heel belangrijk. Een beschermende bril kan uitkomst bieden. De speciaal voor Specsavers ontwikkelde vuur werkbril sluit aan alle kanten goed af, biedt optimale bescherming en is hij mooi vormgegeven. Belangrijk als je wilt dat zoveel mogelijk kinde ren de bril daadwerkelijk opzet ten! Specsavers biedt vanaf 10 december de vuurwerkbril voor vijf euro aan. Twee euro daarvan gaat naar KNGF Geleidehonden. "Huisdieren hebben vaak last van vuurwerk", zegt Wieke de Vries van Specsavers. "Een extra kwetsbare groep zijn blindengeleidehon den en hun baasjes. Een geleidehond kan zijn baas niet omleiden voor het naderende onheil en ctat ver oorzaakt stress. Op deze sympathieke manier streeft Specsavers naar minder oogletsel door vuurwerk én steunen we een belangrijk goed doel." U ITKI) KPOST 19 DECEMBER 2007 Met het oog op een feestelijke én veilige jaarwisseling 'r Willy Wartaal - rapper van de Jeugd van tegenwoordig - toont de speciale, coole vuurwerkbril die Specsavers speciaal heeft laten maken om veiliger vuörwerk te kunnen afsteken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 43