ABC Bouw-Kundig Kerstconcert Eensgezindheid veelzijdig en sfeervol Vegetarisch koken in de Ypsalon H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Kerstfeest Amberhof De gerechten bestonden onder andere uit 'coole' soep, vegaburgers en burrito's Na het wassen van de handen kan het koken beginnen UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW, Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-maib redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden Foto: Mario Sacksioni Bouw en Energieprestatie Adviseur ing. S.M. van Baarsen, Laan van Zeeman 27,1851 SB Heiloo, tel. 072-2110074/ 06-28087485, www.bouw-kundig.nl,sophie@bouw-kundig.nl HEILOO -Als u uw woning verkoopt, bent u per 1 januari 2008 ver plicht om de koper "een energielabel te overhandigen. Met invoering van het energielabel wil de overheid mensen stimuleren energiebesparende maatregelen te nemen voor hun woning. Maar een woningverkoop hoeft niet het enige moment en reden te zijn om de energieprestatie van een woning te laten doormeten. Ook bij een op komst zijnde verbouwing of een renovatie van een woning geeft een energieprestatie-advies van ABC Bouw-Kundig relevante en objectieve informatie over het energieverbruik van een huis. Sophie van Baarsen, gecertificeerd bouw en energieprestatie-adviseur legt uit: „Om een energielabel op te stellen, onderzoeken we als het ware de 'schil' van een woning. Hoe is de woning opgebouwd? Hierbij wordt gelet op de aanwezigheid van luchtspouwen en isolatiemateriaal in de gevel, het dak en de vloer. De maten van de kozijnen worden opgenoirien en het type beglazing wordt vastgesteld. Deze factoren zijn veelal afhan kelijk van het bouwjaar van de woning, maar kunnen na aanpassingen door de bewoners natuurlijk ook afwijken. Verder wordt gekeken naar hoe het installatietechnisch met de woning is gesteld. Hoe wordt het huis ver warmd en welke voorziening is gebruikt voor het warm water? Te denken valt aan de CV ketel of keukengeiser, maar bijvoorbeeld ook een zonne boiler of warmtepomp. Ook de ventilatie van de woning wordt in kaart gebracht." Iedereen kan bij ABC Bouw-Kundig een energielabel aanvragen. Sophie van Baarsen is met haar bedrijf gecertificeerd door KEMA. Dit is een eis van het ministerie van VROM om officiële energielabels te mogen uitge ven. Daarbij is ABC Bouw-Kundig volledig onafhankelijk en heeft zij geen commercieel belang bij de adviezen die zij uitbrengt* Sophie van Baarsen: „Na een eerste gesprek worden de eerder genoem de bouwkundige en installatietechnische punten uitgebreid onderzocht. Alle gegevens worden verwerkt in een door VROM goedgekeurd software programma, dat berekent hoe energiezuinig een woning is. De energiep restatie van de woning wordt weergegeven in een energie-index en in een gestandaardiseerde energieklasse (A tot en met G). Zeer energiezuinig is A (groen). Een hoog energieverbruik is G (rood). De stand van de ther mostaat in de woning is voor de uitkomst dus niet van belang. Er wordt geen rekening gehouden met het bewonersgedrag, daarom geeft het label een neutraal beeld over het energieverbruik van de woning." Sophie van Baarsen vervolgt: ,,Het energielabel zal niet doorslaggevend zijn bij de aankoop van een huis. Wel zal het meespelen in de totale beslis sing voor de aankoop. ABC Bouw-Kundig"kan ook advies geven over hoe men zijn woning energiezuiniger kan maken. Hoeveel men daarvoor moet investeren en op welke termijn men de investering terug kan verdienen. Bovendien zijn energiebesparende maatregelen goed voor het milieu!" HEILOO - Op zaterdag 15 december gaf Eensgezindheid Heiloo een kerstconcert voor een voile zaal in het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord te Heiloo. Ook het driestemmig kersproject- koor onder begeleiding pianist Jan Boogers en enkele ensembles ver leenden haar medewerking aan dit concert. Onder leiding van Cees Brugman werden er vele kerstliede ren ten gehore worden gebracht onder begeleiding van diverse muzi kale ensembles. Burgemeester Hans Romeyn opende het concert met een kerstgedachte en enkele frag menten uit de kersttoespraak van koningin Beatrix uit 1981, waarin zij opriep de eenzaamheid en het isolement van velen te doorbreken. Na deze opening volgde Eensgezindheid met een blok met kerstmuziek met onder andere het bekende 'When a Child is Born'. De verrassende optredens van deze avond waren vooral ook afkomstig van het projectkoor, daar dit een eerste optreden was na slechts vier repetities. Het enorme applaus heeft dit koor dubbel en dwars verdiend, evenals de lovende woorden achter af en de rode rozen die de koorle den kregen uitgereikt door enkele leden van het orkest. Verrassend van deze avond was de variatie van het programma en het enthousias me van zowel het pubüek als de koor- en orkestleden. Volgend jaar viert de vereniging haar 110-jarig jubileum en zullen wegens verbouw ingsactiviteiten op GGZ Willibrord de conce rten plaatsvinden in de Ter Coulsterkerk, aan de Holleweg te Heiloo. Op 12 april wordt aldaar het trioconcert gegeven van Muziek vereniging Eensgezindheid Heiloo, Muziekvereniging Eensgezindheid Egmond Binnen en de Brassband Eensgezindheid Wormer. HEILOO - Ook dit jaar is het weer kerstfeest op de Amberhof. De Amberhof is een verpleegaf- deling vpor dementerende oude ren en juist met de feestdagen is het belangrijk dat de bewoners zich thuis voelen en de sfeer proeven van alle extra's die de decembermaand met zich mee brengt. Dankzij de hulp van de trouwe vrijwilligers is er een heuse hightea voor de bewoners, om samen met naaste familie en dierbare, het kerstfeest te vieren. HEILOO - Er stond dit week end geen biefstuk of gevogelte op het menu voor de kinderen van Kids for Animals, de jeugd club van de Dierenbescherming. Afgelopen zaterdag zetten veertig kinderen heerlijke vegetarische gerechten op tafel in de Ypsalon. Niet alleen de jeugdleden, maar alle dierenvrienden in de leeftijd van 6 tot 18 jaar, konden zich aanmelden. „Tegenwoordig eten mensen tijdens de kerst steeds bijzondere gerech ten. Naast haas en konijn verschijnt ook zebra op het menu. Dat vinden wij echt niet kunnen", aldus Hinke Geuskèns van Kids for Animals. „Eten zonder vlees is erg lekker, gezond en heel diervriendelijk." De organisatie hoopt op deze manier te laten proeven, dat vegetarische gerechten niet alleen uit tofu bestaan. „In de supermarkt zijn steeds meer vegetarische gerechten te vin den. Veel mensen hebben nog het ouderwetse idee dat die gerechten niet lekker zijn. Dat is helemaal niet meer zo. Het eten is divers en je mist het vlees helemaal niet", meent Elise Pepping, organisator van de kookmiddag. De gerechten beston den onder andere uit 'coole' soep, appelbootjes, vegaburgers en burri to's. Na het wassen van de handen kan het koken beginnen. Molly (8) begint met het maken van de appel bootjes. Thuis eet zij twee dagen in de week vegetarisch. „Mijn favorie te vegetarische gerecht is gehakt ballen zonder vlees en met groen ten. Ik zou best geen vlees willen eten, maar mijn ouders eten het wel." Salome (9) is helemaal vegeta risch. „Wij eten nooit vlees, ik vind het ook helemaal niet lekker. Ik wil liever taco's met groenten erin." Bij het ophalen van de kinderen konden ook de ouders proeven van de verschillende gerechten. Door het grote succes hoopt de jeugdorganisatie in de toekomst vaker een kookmiddag te kunnen organiseren. In de Ypsalon werden zaterdagmiddag heerlijke vegetarische gerechten op tafel gezet. De Dierenbescherming hoopt op deze manier te laten proeven, dat vegetarische gerechten niet alleen uit tofu bestaan. Foto: Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5