Een ochtendje archeologie voor kids Tienjarig 'Platform Heiloo Wereldwijd' steunt school in Nepal Kerstproefavond Cl 000 smakelijk succes Sieraden kopen via de PareLlcast Dit jaar geen wijn van Aannemingsbedrijf Kops Radio Beat FM te gast bij HSV snarenspel bij Deutekom H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING KCrSt boeken en Vrijwilligers gezocht voor rondleidingen aan scholen UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2007 HEILOO - Met de kerstgedach te in het achterhoofd wil Platform Heiloo Wereldwijd de aandacht vestigen op het nieu we project van komend jaar, waarin het financiële steun wil geven aan een schooltje in Thulaket, een dorpje in Nepal. dier onder één dak leefden. Bij opgravingen komen archeologen nog steeds nieuwe dingen te weten over de geschiedenis van Heiloo. En bij Baduhenna zien de kinderen wat er bij opgravingen allemaal naar boven komt. Er liggen sikkels van vuursteen, weefgewichten van klei en walvisribben in de vitrinekasten. In het kader van het project 'Magisch Heiloo' zijn er nu ook veel doe-activiteiten voor de kinderen bedacht. Zo leren de kinderen graan malen op een steen en groente snij den met echte vuurstenen mesjes. De. highlight van elk ^schoolbezoek is het vuurmaken met 'een vuurboog en een draaihoutje. Net zoals de mensen 4000 jaar geleden dat deden. Vanwege de grote belangstelling is Baduhenna nu op zoek naar vrij willigers die het team bij de school activiteiten wil ondersteunen. Wie goed kan vertellen, leuk met kinde ren kan omgaan, van gezelligheid houdt en geïnteresseerd is in de archeologie en geschiedenis van Heiloo, is welkom als nieuw lid van de werkgroep. In dat geval kan men contact opnemen met Marielies van Lente, tel. 072-5321668 of via e-mail baduhenna@planet.nl. HEILOO - Tijdens de kerstproefavond van 11 december heeft Cl000 Heiloo Ypestein groots uitgepakt: Onder begeleiding van een heus koor (met medewerking van hoofdcassiere Marion) hebben ruim 450 klanten kennis kunnen maken met een groot aantal luxe artikelen. Er wordt nog steeds over nagesproken. HEILOO - Monique Dekker is 'kasthouder' van de Parel.kast. Eén van haar passies is sieraden maken van zoetwaterpaf els en halfedelstenen. Zij houdt van de echte, pure materialen en de oneindige combinaties die daar mee mogelijk zijn. Alle duurzame materialen zoals onyx, turkoois, amethist, rozenkwarts, selecteert Monique persoonlijk en impor teert deze rechtstreeks vanuit China naar Nederland. De stijl van de sieraden loopt uiteen van trendy, elegant, klassiek tot tijd loos. Voor elke persoonlijkheid zit er wel iets in de collectie. Het streven met Parel.kast is mooie sieraden te bieden voor klanten die kiezen voor goede kwaliteit en een eerlijke prijs. Graag tot ziens op: www.parel.kast.nl. Informatie via tel. 06-15954186. HEILOO - Aannemingsbedrijf Y. Kops van de Stationsweg heeft besloten om het jaar op een andere manier uit te luiden. Normaliter krijgen de vaste relaties rond kerstmis een flesje wijn aangeboden, maar dit jaar hebben ze besloten om het budget aan te wenden voor een goed doel. De goede doelen moeten wel een Heilooër karakter hebben, zo menen de gebroeders Kops. Daarom is er gekozen voor twee goede doelen; ten eerste (hoe kan het ook anders) 'Timmerdorp Heiloo', onder het motto 'jong geleerd is oud gedaan'. Het tweede goede doel speelt zich weliswaar niet direct in Heiloo af, maar is wel een Heilooër initiatief, te weten de Stichting Bista Pa Otro. Deze stich ting is opgericht door Frem Gonet en Piet-Paul Ranzijn en stelt zich tot doel het organiseren en ontplooien van sociale en maatschappelijk activiteiten op het eiland Curasao. Voorbeelden van de activiteiten zijn bijvoorbeeld het organiseren van computercursussen voor de Curagaose jeugd of het leveren van voetbaltenues voor de jeugd. HEILOO - Donderdag 22 december in het programma Heiloo Centraal een ontmoe ting met vrijwilligers van HSV. Zij vertellen van 20.00 tot 21.00 uur over hun activiteiten en ervarin gen in het clubgebeuren. Vooral in het laatste jaar is er veel werk ver zet, maar ook de belevenissen uit het héden en verleden komen uitge breid aan de orde. Presentatie: Bob van Unnik en Rob Opdam. Jaaroverzicht in Heiloo Centraal Donderdag 27 december van 20.00 tot 21.00 uur is de laatste uit zending van dit jaar. In een jaarover zicht wordt teruggekeken wat tot stand is gekomen bij de verschillen de sportverenigingen, in samenwer king en ondersteuning van de gemeente Heiloo. Samenstelling en presentatie Bob van Unnik en Rob Opdam. Evenals vorig jaar heet de uitzen ding: 'Met Bob en Rob het jaar uit.' Beat FM is te ontvangen via de kabel op 96.5 of via de ether op 106.3. HEILOO - Op zondagmiddag 23 december kunt u bij Boekhandel Deutekom niet alleen genieten van een gevarieerd aanbod boeken, maar ook van welluidende, subtiele muziek die de luitspeler Frits Sandkuijl op zijn fraai ogende instrument ten gehore brengt. Aan de leestafel bij de erker zal hij vanaf 13.00 uur laten horen hoe op de tienkorige luit de muziek klinkt, die goed bij de kerstsfeer past. Tussendoor wil hij graag iets over de muziek en het bijzondere instrument vertellen. U schuift dan gewoon even bij hem aan! HEILOO - De Stichting Regionale Archeologie Baduhenna zoekt enthousiaste vrijwilligers ter ondersteuning van hun educatieve activiteiten. Baduhenna is betrokken bij het scholenproject 'Magisch Heiloo'. Op dinsdag, woensdag en binnen kort ook op vrijdag komen groepen kinderen van de basisscholen een ochtend archeologie beleven. Het begint met een verhaaltje over het ontstaan van Heiloo en over de eer ste bewoners van deze plek. Er wordt verteld hoe de eerste bewo ners in boerderijen met mens en Platform Heiloo Wereldwijd is een samenwerkingsverband van een aantal succesvolle ontwikkelings hulporganisaties uit Heiloo, name lijk: Beraad Diaconie van de RK- kerk Heiloo, Werkgroep ZWO van de protestantse kerk, Stichting Wereldwinkel, Stichting Een Hart voor Polen, Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, IKV Stichting Sarana en Stichting Veldwerk. Eéns per jaar brengen de samengebundelde organisaties in het platform een gezamenlijk pro ject onder de aandacht van de inwo ners van Heiloo om op deze manier geld in te zamelen. Het Platform Heiloo Wereldwijd is één van de organisaties die ook door de gemeente Heiloo wordt gesteund vanuit het ontwikkelings hulpbudget. Burgemeester Romeyn legt uit: ,,Er zijn in Heiloo veel men sen en organisaties, die zich bezig houden met goede doelen. Een belangrijke meerwaarde van het platform is, dat het gezamenlijk ééns per jaar zich achter één project schaart en profiteert van eikaars ervaring en successen. Het Platform Heiloo Wereldwijd han teert de Millenniumdoelstellingen als toetsingskader bij haar keuze voor een project. Het college van de gemeente Heiloo houdt zich vanuit een meer beleidsmatige invalshoek met ontwikkelingshulp bezig. Ook voor het college staan de Millenni umdoelstellingen hierbij centraal. Vandaar dat wij onze steun verlenen om het platform meer onder de aan- dacht te brengen van de inwoners van Heiloo. Het gaat over meer dan alleen maar geld. Het gaat ook om bewustwording! Jaap de Vries, voorzitter van Platform Heiloo Wereldwijd vult aan: „Wij werken elk jaar per pro ject altijd via een vast stramien om informatie te verspreiden. Zo is er ieder jaar een informatietentoon stelling in de bibliotheek. Verder is er een zaterdagverkoop in winkel centrum 't Loo, werken winkeliers mee door middel van reclame in hun etalage, worden collectes gehouden tijdens kerkdiensten, is er steun van basisscholen, Keer op Keer en andere organisaties en mensen en zijn er daarnaast nog andere acties om de aandacht op het project te vestigen. Komend jaar steunt het platform Stichting Maya in Nepal, die met het geld een schooltje in Nepal wil hel pen. Dit in de vorm van het bouwen en verbeteren van leslokalen, aan schaf en maken van betere lesmate rialen en het begeleiden van lokale leraren. Platform Heiloo Wereldwijd heeft vooraf getoetst, of Stichting Maya aan de millenniumdoelstellin gen voldoet. Het geld moet voor de lokale, kansarme bevolking bestemd zijn, er zal controle op de juiste besteding van de gelden zijn en het project moet in principe borg staan voor een langere termijn aan pak. De kracht van Stichting Maya schuilt in kleinschaligheid, betrok kenheid van lokale bevolking en een Nederlandse coördinator, die ter plekke woont en werkt." Burgemeester Romeyn besluit: „Er zijn mensen, die ontwikkelings hulp zien als een druppel op een gloeiende plaat. Ik wil benadruk ken, dat heel veel druppels samen een oceaan vormen!" Meer informatie over het project is te vinden op www.stichting- maya.nl. Wilt u het project financi eel ondersteunen, dan kunt u-een bedrag overmaken op het rekening nummer van Platform Heiloo Wereldwijd: 120.513.455 van Rabobank Heiloo. Informatie over Platform Heiloo Wereldwijd bij Jaap de Vries, tel. 072-5338185 Burgemeester Romeyn en Jaap de Vries van Heiloo Wereldwijd slaan de handen ineen voor het goede doel. Foto: Caroüen Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7