Blijvend afvallen met Matthijs Koomen VroegBoek VoordeelWeken Computercursussen in Het Trefpunt Heiloo Nu 50% korting op lenen op dvd's in bibliotheek Kerstactie van de gezamenlijke kerken Drukjaar voor Veldwerk ■k H E I L O O stichting 9 -m INGEZONDEN MEDEDELING Extraatje voor de minima in Heiloo Noors breien bij het Nivon Heiloo UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2007 Alles wat u moet weter ah u naar een blijvend lager gewicht wilt. «e j Wilt u blijvend gewicht verliezen? Volg dan de methode van auteur Matthijs Koomen. Afvallen dient geleidelijk aan te gaan omdat lijners na crashdiëten veelal zwaarder wor den dan voor het dieet. Op basis van zijn methode loop je niet met kna gende hongergevoelens rond, want dan hou je het op de lange termijn niet vol. Het boek is geschreven aan de hand van zijn persoonlijke ervarin gen en zijn beroep als gewichtsconsu lent. Hij geeft tevens met succes (gra tis) advies aan (zeer zware) psychiatrische patiënten. Boek is voorzien van illustraties. Aantal pagi na's: 167, prijs: 13,99. Het boek ligt onder andere bij de boekhandels in Heiloo. Bij overige boekhandels kunt u in elk geval bestellen met het ISBN-nummer 9789077764831. Bestellen kan ook via www.eenvoudigslank.come2me.nl. HEILOO - Na een grondige verbouwing heeft de vakantie-, reis- en avon- tuurwinkel GoodBookers haar deuren geopend in een nieuw pand aan het Stationsplein 96 in Heiloo. Met een vakantiewinkel van maar liefst 125 m2 biedt GoodBookers haar klanten méér reismogelijkheden met méér bestem mingen en méér service. GoodBookers was voorheen gevestigd aan de Aostastraat in Heiloo. Tijdens de aankomende VroegBoekWeken staan de nieuwe reisprogramma's centraal. Met dit jaar méér keuze, méér bestem mingen en met exclusief veel VroegBoekVoordelen bij GoodBookers. Met VroegBoek kortingen van honderden euro's, kids for freeprogramma's en extra gratis vakantieweken. Boven de VroegBoek Voordelen van de tourope rators geeft GoodBookers een extra VroegBoek Voordeel van maar üefst 20,- per boeking. De actie loopt tot 1 maart 2008. Met deze VroegBoek VoordeelWeken speelt GoodBookers in op de grote vraag naar zomervakan ties gedurende deze periode. GoodBookers biedt nog meer voordelen. Zo is het mogelijk om op afspraak langs te komen. Dan kan rustig de tijd genomen worden om dié vakantie uit te zoeken die aan alle wensen voldoet. En wordt deze vakantie niet aangeboden in de programma's van de diverse touroperators, dan wordt deze door de ervaren medewerkers van GoodBookers op maat samengesteld. GoodBookers, Stationsplein 96, Heiloo, tel. 072-5323150. HEILOO - Vanaf januari start er in Het Trefpunt in Heiloo een aantal computerlessen voor 55- plussers. De cursussen zijn verdeeld over de onderwerpen: Kennismaken met de computer, internet en e-mail, Windows Word, Digitale fotobewer king inclusief gratis cd-rom met een Nederlandse versie van het populai re fotobewerkmgsprogramma Ulead Photo Express. De computercursus sen worden samen met Stichting Ouderenwerk georganiseerd door Centa. Voor informatie kunt u bel len met docente Nel de Groot, tel. 0251-311668. HEILOO - De collectie dvd's van Bibliotheek Heiloo blijft maar groeien. Op dit moment heeft u de keuze uit bijna dui zend verschillende titels. Er zijn dvd's voor kinderen en voor volwassenen. Naast een groot aantal informa tieve dvd's over landen, sporten en andere onderwerpen (die u gratis voor de periode van drie weken kunt lenen) heeft u ook een ruime keuze uit muziek-dvd's en speel films. De speelfilms voor volwasse nen zijn vrijwel allemaal gebaseerd op een eerder uitgegeven boek. Door de groei van dit deel van de dvd-collectie is hiervoor een nieuwe plek in de bibliotheek gezocht. U vindt de volwassen speelfilms vanaf heden bij de muziekafdeling. De films hebben allen een genreaandui ding gekregen, zoals u dat bij romans al gewend bent. Ze staan ook op genre gerangschikt. Dit en de komende feestdagen zijn vol doende aanleiding om tijdens de periode 19 tot 31 december een kortingsactie te houden voor het lenen van dvd's. Normaal betaalt u voor het lenen een muziek-dvd 1 ,- en van een speelfilm 2,-. Tijdens deze periode leent u twee dvd's (zowel jeugd als volwassenen) voor de prijs van één. Dit betekent dus 50% korting! Indien u gebruik maakt van de multimediakaart van Bibliotheek Heiloo kan uw voordeel zelfs oplopen tot 55%. HEILOO - Evenals vorig jaar hebben de Diaconie van de Protestantse Gemeente te Heiloo (Ter Coulsterkerk) en de Parochiële Caritas Instelling van de Willibrordusparochie de krachten gebundeld voor de Kerstactie 2007. Deze actie is bedoeld om de men sen in Heiloo, die moeten rondko men van een minimuminkomen in de kersttijd een extraatje te bezor gen. Dit jaar heeft de actie, net als vorig jaar een financiële bijdrage van 'Keer op Keer' mogen ontvan gen 5000). Ook de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, bekend van de maandelijkse ver koop van tweedehands boeken in het Trefpunt, heeft de kerstactie wil len ondersteunen met een gift van Hallo allemaal in Heiloo en omstreken. Even een update over het afgelopen jaar waarin door onze Stichting veel Veldwerk is verzet in Nepal. Het eerste gedeelte van de nieuw bouw van ons ecologisch dorpje ver loopt voorspoedig. Op 15 juni is als eerste het schooltje officieel geopend en in gebruik gesteld voor kinderen uit de directe woon-/ leefomgeving. Dertig arme kinderen die door hun familie omstandigheden niet naar school kon den, komen nu dagelijks naar onze school voor hun eerste educatie, medi sche zorg en een warm bord voedzaam eten. Het jongste meisje is twee jaar, het oudste meisje al 13 en zij had nog niet eerder de kans gehad om naar school te gaan. Dat is bij deze dus nu opgelost en zij krijgt nu by ons door goed opgeleide leerkrachten, een soort van remedial teaching om haar achter stand in een paar jaar in te halen. Inmiddels is ook ons vrouwentraining- programma van start gegaan in het nieuwe schoolgebouwtje. Er waren veertig aanmeldingen van vrouwen uit het dorp die een naaimachine training willen hebben. Maar we hebben momenteel slechts plaats voor twintig trainees, dus we gaan een selectie hou den zodat eerst de meest arme vrou wen een training krijgen. De andere twintig blijven dan op de wachtlijst voor over zes maanden wanneer eèn nieuwe training van start gaat. Het huidige kinderhuis is tijdelijk gehuurd en grenst pal aan ons bouw terrein. Onze 35 weeskinderen maken de bouw nu van dichtby mee en zy hel pen oök al wat mee op onze tuin, waar wy onze eigen groentes verbouwen. Nu zeer binnenkort wordt er ook gestart met deel twee van de nieuw bouw, het eigenlijke kinderhuis met de slaapvertrekken daar apart buiten voor de grotere kinderen. De Wilde Ganzen heeft onlangs ook onze tweede aan- 1000,-. Dit maakt het mogelijk om de ongeveer tweehonderd mensen/huishoudens in Heiloo met een minimuminkomen een bedrag van 60,- over te maken. Voor de uitvoering van deze kerstactie en tevens om de privacy van de men sen te beschermen is samenwerking gezocht met de gemeente Heiloo. Bij de gemeente zijn de gegevens van de mensen waar het om gaat bekend en de kerstgift zal tegelijk met de uitkering in december wor den overgemaakt. Deze gift wordt niet gekort op de uitkering. De betreffende mensen ontvangen in december een brief via de gemeente over de Kerstactie 2007. De initiatiefnemers van deze actie hopen op deze manier wat ver lichting te brengen in het bestaan van een aantal inwoners van Heiloo. HEILOO - Het Nivon in Heiloo houdt vanaf 15 januari weer een basiscursus Noors breien onder leiding van docente Hadewych van der Werf. In zes lessen met wisselende data, maar steeds op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur, leert u de basistech niek van het inbreien van motie ven op eén rondbreinaald, zoals de Noren dat van oudsher doen. Naast het aanleren van de basistechniek komen uitgebreid alle mogelijkheden van deze brei techniek aan de orde, de modellen en specifieke afwerkingsmanie ren. Deze cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis, 't Loo 22 te Heiloo. De kosten bedragen exclusief (les)materiaal 40 euro; Nivonleden ontvangen korting. Mocht u meer willen weten of opgeven, dan kunt u bellen met Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland, tel. 072- 5330088. Het Open Huis is rol stoeltoegankelijk. Veldwerk vraag goedgekeurd voor dit gedeelte van de nieuwbouw. Dus wij zyn zeer tevreden met de huidige voortgang van Hamro Gaun, ons ecologische dorpje. Onze twee oudste studenten zitten in hun laatste jaar van de middelbare school en zij wonen inmiddels 'begeleid zelfstandig' in de stad. Daarmee leren zy nu op een vei lige en gestructureerde manier om voorzich zelf te zorgen en op eigen benen te gaan staan. Twee andere jon geren voelden zich te oud om op de basisschool verder te leren, dus in goed overleg zitten zij nu op het Jyoti Vak-traingsproject in de plaats Pokhara. Een jongen studeert daar nu computersience, de andere wil elektri cien worden. En met de rest van onze kinderen gaat het allemaal goed, zeker nu ook Sinterklaas pas weer is langs geweest met een mooi kadootje. Ondertussen kwam er een dringen de vraag vanuit Barhabise, een plaats je aan de Tibetaanse grens. Daar ver blijven vele weeskinderen, zij zijn hun ouders kwijtgeraakt tijdens de burger oorlog van de afgelopen 13 jaar. Stichting Veldwerk heeft nu aan de Tibetaanse grens een klein kinderhuis je geopend. De 15 inwonende kinde ren ontvangen nu scholing, voedsel, een warm bed en aandacht van de lokale staf. Daarmee hebben zij nu wel hun veiligheid, maar leven zij nog steeds naby hun geboortegrond en hun overgebleven familie. Tegelijkertijd zijn er langs de vele rivieren in Nepal dagelijks 32.000 kin deren werkzaam met het tot gruis hak ken van grote rotsblokken. Deze vaak nog jonge kinderen kunnen door armoede niet naar school en zij moe ten dit zware werk doen om te overle ven. Stichting Veldwerk is onlangs een pilot project gestart om 300 van deze kinderen een speciaal ontworpen vorm van onderwijs aan te bieden zodat ze stapsgewijs uit de kinderarbeid en in de schoolbanken terecht komen. Dit is de enige manier om hen uiteindelijk uit de vicueuze cirkel van armoede te kun nen laten ontsnappen. Stichting Impulsis helpt ons financieel om deze klus te klaren. We hebben een druk jaar achter de rug, waarin we in het politiek romme lende Nepal toch weer veel hebben kunnen doen. Maar elke dag wordt het ook weer duidelijk dat er nog veel meer te doen is; 2,6 miljoen kinderen moeten nog steeds elke dag werken onder zware omstandigheden in plaats van kind te mogen zyn. Daarom dan ook als afsluiting de altijd terugkeren de vraag of we volgend jaar (ook weer) op uw hulp kunnen rekenen om voor een klein deel van die kinderen, toch die laatste strohalm te kunnen zyn. Voor hulp aan ons bouwproject Hamro Gaun vragen wij alle donateurs te storten op Giro 40.000 van de Wilde Ganzen te Hilversum, ten name van Veldwerk Nepal, die dit bedrag vervol gens vermeerderd met 60%. Voor sup port aan de andere doelen en acties van Stichting Veldwerk; gironummer: 8289522, ter attentie van Stichting Veldwerk, p/a Egmond Binnen. Bank: ABN-Amro 543703266. Voor meer info over ons werk zie; www.stichting-veldwerk.org. Reacties graag via veldwerk@gmail.com. Ik wens u gezellige feestdagen en een mooi 2008! René Veldt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9