FEBRUARI JANUARI Jarige Schaakclub Oppositie Karen Stevenson judókampioen Alaaf, alaaf, het was weer carnaval Sluiting in koelwerkbank oorzaak verwoestende vuurzee Burgemeester leest voor op Vijfhoek Succesvolle doorbraak Limmer IJsclub Vrouwen van Nu bloeit na zestig jaar nog steeds Sneeuw zorgt voor prachtige plaatjes en mooie kunstwerken Jac PThijsse overhandigt 'de cheque' aan War Child Nieuwe regionale website woningruil Team '50+ leest voor* viert 10-jarig jubileum Piet Dijkstra hangt de bas in de wilgen Gemeentebestuur heft het glas op het nieuwe jaar Ballonnen tot in Duitsland beland Nieuwe huisarts Israels helemaal op haar plek in Limmen Heilooër vindt hulpmiddel bij zelfstandig uittrekken steunkousen uit Nieuwe jaar ingeluid met siervuurwerk en kleine incidenten Overlast door storm Egmondse halve marathon 35 jaar HURÜ Op dinsdag 23 januari vierden de leden van Oppositie de 73e verjaardag van de club. In de openings- en felicitatietoespraak wees de voorzitter op de zeldzame toevalligheid dat op één en dezelfde datum zowel de club als de vorige èn de huidige voorzitter hun ver jaardagen vieren: allemaal jarig op 20 janua ri! Hierna begon in ontspannen sfeer een thema-toernooi. Zondag 28 januari waren de Noord-Hollands kampioenschappen tot twintig jaar voor dames en heren in Beverwijk. Voor Karen Stevenson was een knappe eerste plaats op de Noord-Hollandse -20 jaar. Zij won op een straf tegen haar stugge tegenstandster. Zij plaatste zich daarmee voor het het NK -20 op 10 februari in Nijmegen. Confetti op straat, rauwe kelen, mooie foto's en herinneringen is wat rest van het carna valsweekend dat weer volop gevierd werd in de omgeving van Heiloo. Waar het in Heiloo rustig bleef rond dit volksfeest, klonk in Gorteldonk en Pieperduin het Alaaf! Verklede dorpelingen, camavalsdeuntjes en uiteraard de Prinsen en hun Raad waren heer en meester van de diverse dorpskernen. Dinsdag 23 februari om 10.20 uur werd een uitslaande brand bij het Castricumse restau rant Blinckers gemeld. Het 'blinkend voor werp op de top van een duin', oftewel Blinckers, was veranderd in een zwartgebla kerd en beroet spookhuis. Oorzaak was slui ting in een koelwerkbank in de keuken op de eerste verdieping. In Heiloo werden de Nationale voorleesda gen op bijzondere wijze gestart. Burgemeester Romeyn gaf het startschot door voor te lezen op Orthopedagogisch Dagcentrum de Vijfhoek. Naast het boek werd gebruik gemaakt van knuffeldieren en plaatjes. De 111-jarige Limmer IJsclub heeft de 29ste editie van de Volharding bokaal gewonnen. Tijdens schaatswedstrijden op De Meent te Alkmaar was de Limmer Usclub de sterkste 1 van elf deelnemende verenigingen die domi cilie hebben op ijsbaan De Meent te Alkmaar. Op 10 februari vierde de bloeiende afdeling van Heiloo haar zestigjarig bestaan. Vrouwen van Nu werd in Heiloo in de strenge winter van 1947 opgericht. Nadat het ledenaantal in de jaren tachtig en negentig afnam, bloeit Vrouwen van Nu in Heiloo de laatste jaren weer volop. Na lang wachten en vol verwachting de weerberichten beluisteren, was het dan ein delijk zover! Op donderdag 8 februari vielen ze: de eerste echte sneeuwvlokken van 2007 in Heiloo. Dat leverde mooie plaatjes op en voor de jeugd veel sneeuwpret. Vrijdag 9 februari vond in de aula van het Jac. P Thijsse College de overhandiging van de cheque plaats met het geld ingezameld op de Cultuurdagen. Anouk van 't Veld van War Child kreeg de cheque overhandigd door leerlingen van klas 2hE, die het geweldige bedrag van 437,50 ophaalden. Dit bedrag werd door de school nog eens verdubbeld. Om bewoners uit de regio Noord- Kennemerland meer kans te geven op een andere huurwoning werd 1 februari de beperkende regels voor woningruil tijdelijk losgelaten. Elke huurder kan in 2007 en 2008 met elke andere huurder ruilen. Hiertoe besloten de Sociale Verhuurders uit de regio Noord-Kennemerland (SVNK) na overleg met de verantwoordelijke wethouders. Het was dit jaar feest voor het team '50+ leest voor', want het vierde haar tienjarig jubileum. Gedurende een periode van acht weken, die jaarlijks begint in de Kinderboekenweek, lezen de circa 15 leden van het '50+ leest voor' team wekelijks voor aan kinderen op de basisscholen in Heiloo. Piet Dijkstra heeft op dinsdagavond 19 december in een goed bezet Bruno-gebouw afscheid genomen van zijn actieve muzikale leven als basblazer. Hij speelde vanaf zijn twaalfde in diverse muziekverenigingen. Nu, bijna 75 jaar later, heeft hij na veel wikken en wegen besloten om er een punt achter te zetten. Tijdens de nieuwjaarsreceptie in de Witte Kerk, riep burgemeester Romeyn dit jaar in zijn nieuwjaarstoespraak op om rekening met elkaar te houden. ,,Met elkaar moeten we, ieder vanuit onze eigen verantwoorde lijkheid, ervoor zorgdragen dat het fijn is en blijft om in Heiloo te wonen", waren de slot woorden van de burgemeester. In Castricum richtte burgemeester Emmens- Knol het woord tot vele belangstellenden tij dens haar nieuwjaarstoespraak. Veel aan dacht had zij voor het thema Samenwerking, maar ook de zorg voor de omgeving werd aangehaald. Tot slot was er nog een verras sing voor verloskundige Gehner-Stehouwer. Zij ontving een koninklijke onderscheiding voor 35 jaar trouwe dienst. Met de opening van de speelplaats aan de Anna van Burenlaan in Egmond aan den Hoef in november vorig jaar werden honder den ballonnen voorzien van naamkaartjes opgelaten. De ballon van Kaily Wijn kwam helemaal terecht in Göhrde in Duitsland en is daarmee 525,1 kilometer door de lucht gereisd! Op 2 januari startte Brigitte Israels haar werkzaamheden als huisarts in Limmen. Dokter Israels is in het Limmense allang geen onbekende meer. Gedurende haar spe cialisatie tot huisarts was ze al eens een jaar werkzaam bij de Limmer praktijk. De jonge arts maakte het trio Limmer huisartsen na de pensionering van dokter Elzinga weer compleet. De heer Zuurbier uit Heiloo ontwikkelde begin dit jaar een hulpmiddel waarmee het mogelijk is het uittrekken van de kousen helemaal zelf te doen. Het nieuwe jaar is ook dit keer weer ingeluid met het afsteken van veel vuurwerk. Wat vooral opviel was het fraaie siervuurwerk dat te bewonderen viel. Helaas werd het niet op alle locaties gebruikt waarvoor het bedoeld is. In verschillende wijken in Heiloo ontston den brandjes ten gevolge van baldadigheid Velen zullen zich de storm van 18 januari nog wel herinneren. De hulpdiensten in de regio hadden het druk met overlastmelding en hulpverzoeken. In totaal noteerde de regi opolitie Noord-Holland Noord zo'n vijfhon derd meldingen. In Heiloo raakte nagenoeg niemand ernstig gewond. De meeste meldin gen hadden betrekking op omgewaaide bomen en afgebroken takken. De halve marathon kent een historie van 35 jaar. Aan deze editie op zondag 14 januari deed het maximum aantal van tienduizend deelnemers aan de halve marathon en 2500 deelnemers aan de kwart marathon mee. De Ethiopiër Eshete Wondimu bleek het beste weerstand te bieden tegen de elementen. Wirimai uit Zimbabwe volgde en titelverdedi ger Kamiel Maase werd derde.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17