JAAROVERZICHT 2007 MAART APRIL Badminton 50+ bestaat twintig jaar Paulusschool denkt mee over Zandzoom lepenkap op landgoed Nijenburg De Double Stars gaan weer naar buiten Johan Derksen naar Limmen voor sponsoravond Eerste steen van ZVH-woningen gelegd Dag van de Leerplicht GTH turnsters zorgen voor medailles bij toestelkampioenschap Flashing Heiloo succesvol in Denemarken Carnavalsweekend in Gorteldonk 'Oer-Hollands en gezellig' Kampioenschappen Bowlingvereniging Hoge opkomst bij rapidtoernooi Oppositie Ondernemer neemt heft in eigen hand Stichting Roads opent sociaal restaurant Kookkunst Geslaagde 1 april grap Voorzitter Stichting Ouderenwerk neemt afscheid Hil Peperkamp stapt uit plaatselijke politiek Basisschool Zuidwester doet mee aan Warme Truiendag 60 jaar Foresters handbal Februari was voor Badminton 50+ een fee stelijke maand. De zelfstandige vereniging onder de vleugels van Stichting Ouderwerk vierde haar twintig jarig bestaan. In februa ri 1987 richtte Joop Evertsen de badmin tonvereniging op. Iedere woensdagoch tend, van september tot en met mei, komen de 43 leden bijeen in de badminton- hal aan 't Vennewater. De leerlingen van groep 7 van de Paulusschool werkten in februari hard aan een heel bijzondere opdracht. Zij mochten van de gemeente Heiloo meedenken over de inrichting van de nieuwbouwprojecten Zandzoom en Zuiderloo. Woensdag 21 februari presenteerden de kinderen hun maquette en een brochure vol adviezen aan de wethouders Opdam en Ouderkerken. Door een epidemie van iepenziekte op landgoed Nijenburg besloot Natuurmonumenten groepen iepen in februari te kappen. Dit is volgens het beleid van provincie Noord-Holland om de iepziekte beheersbaar te maken en het voortbestaan van de iep als soort te garan deren. De provincie had hiervoor subsidie beschikbaar gesteld. In het weekend van 10 en 11 maart gingen de honkballers en softbalsters van Double Stars Heiloo voor het eerst sinds half okto ber van 2006 weer naar buiten. Natuurlijk niet om met de vogeltjes mee te fluiten, maar om hun eerste oefenwedstrijd te spe len als voorbereiding op het nieuwe sei zoen, dat half april in competitie verband begon. De sponsors van voetbalvereniging Limmen kwamen op 22 maart weer volop aan hun trekken. Voetbaljournalist Johan Derksen kwam naar Limmen. Johan Derksen is hoofdredacteur van Voetbal International, Sport International en Nummer 14. Voor de sponsors van W Limmen trok hij op geheel eigen wijze alle voetbalbooswichten in Nederland aan hun staart. Op een stralende maandag 12 maart, werd het startsein gegeven voor de bouw van 22 woningen aan de Westerweg, op de plek waar voorheen de supermarkt stond. Wethouder Ouderkerken mocht de eerste kalkzandsteen leggen. Hij werd daarbij geholpen door Tarik van der Ark (6) uit Heiloo. Op de jaarlijks terugkerende Dag van de Leerplicht organiseren gemeenten activitei ten om de leerplicht extra onder de aan dacht te brengen van leerlingen, ouders en scholen. Ook de gemeente Heiloo deed actief mee aan dit initiatief van het ministe rie van OC&W; wethouder van Onderwijs Jacob Ouderkerken en leerplichtambtenaar Marjon Krol namen een kijkje bij PCC Heiloo. Op zaterdag 17 maart waren elf GTH-turn- sters uit de vierde en vijfde divisie in Beverwijk voor het toestelkampioenschap. Op de onderdelen sprong, brug, balk en vloer werd gestreden voor het goud, zilver en brons. De elf turnsters zorgden voor maar liefst 28 plakken! Basketballvereniging Flashing Heiloo heeft tijdens Pasen meegedaan aan een sterk toernooi in Aarhus, Denemarken. Er waren teams uit Finland, Zweden, Noorwegen, Duitsland, België, Engeland, Nederland en Denemarken aanwezig. Flashing Heiloo speelde met vier teams en werd uiteindelijk derde. Op 16 februari werd het startsein gegeven voor het grote carnavalsweekend in Gorteldonk. De jongste kinderen van de basisscholen konden lachen tijdens een optreden van clown Ellebel en voor de bovenbouwjeugd was een playbackshow in elkaar gezet. Prins Tyl XII, kon samen met zijn raad, terugkijken op een zeer geslaagd eerste seizoen tijdens zijn regeerperiode. In maart moesten in het Bowling- en Partycentrum alle negen huisleagues van Bowlingvereniging Heiloo plaats maken voor de jaarlijks terugkerende Verenigingskampioenschappen. Op de tweede avond is voor de zesde keer, sinds het bestaan van de vereniging in 1975, een perfect game gegooid. Dinsdag 20 februari stond bij schaakclub Oppositie in het teken van het jaarlijkse rapidtoernooi. Maar liefst dertig schakers gingen elkaar achter het bord te lijf om te strijden voor het rapidkampioenschap. Lourens van Veelen stond eerste met zes punten gevolgd door Bouke Woudstra en Albert Bouma met 4,5 punten. Omdat na zes keer gevraagd te hebben om de blauwe zone opnieuw aan te brengen en dit nog steeds niet gebeurd was, besloot Jef Letschert in maart om met een roller en verf zelf deze streep te trekken. In deze blauwe zone die, met het verwijderen van de oude bestrating verdwenen was, mag men na het leggen van de parkeerschijf twee uur gratis parkeren. Donderdag 1 maart werd het sociaal restau rant Kookkunst geopend, door de stichting Roads. Na deze officiële plechtigheid met burgemeester Emmens- Knol is Kookkunst echt van start gegaan. Mensen zijn positief en ook de burgemeester is trots op deze leerwerkplek in Castricum. Op 28 maart publiceert de Uitkijkpost een verhaal over definitieve plannen voor het toekomstige trainingscomplex van AZ zal worden. Volgens dit verhaal zou dit enorme complex worden gebouwd in Het Maalwater te Heiloo, op de locatie waar voetbalvereniging HSV haar sportvelden had. Tot tevredenheid van de redactie lever de de 1 april grap diverse reacties op. Na ruim 12 jaar bestuurswerk voor de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH) draagt Rietje Terol in april haar voorzitters hamer over aan Marius Speekman. In het radiopogramma Heiloo lokaal is ze te gast om over het afscheid te praten. In april komt er een eind aan de maat schappijkritische politieke carrière van de van oorsprong katholieke Brabantse metaalbewerker Hil Peperkamp, die in hart en nieren vakbondsman is. De Vereniging Klimaatverbond Nederland riep vrijdag 16 februari uit tot Warme Truiendag. De thermostaat stond dan ook een tandje lager op openbare basisschool de Zuidwester. Lekker behaaglijk warm was het deze dag niet op school. De kinderen wisten het van tevoren en ze hadden er dus rekening mee gehouden; veel fleece truien en dikke breisels in de klas. Sportvereniging Foresters vierde in 2006 haar 60-jarig jubileum. Dit jaar was het de beurt aan de handbalafdeling van Foresters om het gouden kroonjaar in de boeken bij te schrijven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 18