Hondenuitlaatservice stichting Roads van start Klimaatbosje geplant bij Het Kleurenorkest CORSO regio 21 Gemeente bedankt ZwerfAfvalPakker Zonneveld uit Bakkum met oorkonde Voor de inrichting en de speelweide is nog geld nodig Winterse taferelen in Limmen Honden en vrijwilligers gezocht BIOSCOOP Programma 3 jon t/m 9Jan 2008 "The Golden Compass" "Elizabeth: The Golden Age" "Bee Movie" (NL) "K3 en de Kattenprins" "Enchanted" (NL) "De Scheepsjongens van Bontekoe" www.corsobioscoop.nl Het Kleurenorkest wil tijd, aandacht en ruimte bieden 3 JANUARI 2008 ■PVfj| CASTRICUM - De huisdierenop- vang van Stichting Roads start in het nieuwe jaar met zijn eer ste service, een hondenuitlaat- service. De inwoners van Castricum en omstreken kun nen hier vanaf 08.00 uur 's och tends hun hond brengen en tot 18.00 uur weer ophalen. Een groepje enthousiaste cliënt vrijwilligers van Roads heeft in de afgelopen weken de oude fietsen- werkplaats in de loods geheel ont ruimd, schoongemaakt, geschilderd en ingericht, maar de huisdierenop- vang kan natuurlijk nog veel meer vrijwilligers gebruiken! Naast het uitlaten van de honden is er allerlei werk te doen zoals de administratie, de verzorging van de dieren, inkopen doen, koffie en thee verzor gen, schoonmaakwerk et cetera. De huisdierenopvang is een uitstekend arbeid- en dagbestedingaanbod voor GGZ cliënten. Omgaan met dieren zorgt voor werkplezier, biedt structuur en verhoogt de eigen waarde. Uit onderzoek blijkt dat huisdieren effectief zijn tegen depressieve gevoelens, de behoefte aan zorg verminderen en de kans op zelfdoding afneemt. De huisdie renopvang heeft net als alle andere Roads activiteiten als doel om cliën ten verder te helpen met hun arbeid-, scholing- en activiteiten- wens en streeft naar volwaardig en verantwoordelijk werk binnen hun mogelijkheden. Naast de hierboven genoemde voordelen biedt het dus zinvolle dagbesteding, cursussen op maat en werkervaring waardoor een 4 grotere kans op een betaalde baan ontstaat. Een goedkope en laag drempelige huisdierenopvang kan veel voor GGZ cliënten betekenen. De praktijk leert dat, wanneer cliën ten uit de GGZ tijdelijk niet voor hun dier kunnen zorgen, er in veel gevallen geen opvangmogelijkheid of voldoende geld is om hun huis dier in een pension onder te bren gen. Gevolg is dat zij bij een (zieken huisopname vaak afstand moeten doen van hun dier. Dit is des te schrijnender wanneer je weet hoe belangrijk 'een maatje' voor hen kan zijn. Voor de verbouwing en inrichting is er geld toegezegd door Roads en een aantal fondsen zoals het VSBfonds, Fonds Psychische Gezondheid, Stichting Instituut Gak en de Gravin van Bylandt Stichting. Voor een deel van de inrichting en de omheining van de speelweide is echter nog geld nodig. Hiervoor worden op dit moment sponsors geworyen. Voor meer informatie of aanmelden als vrijwilliger kan con tact opgenomen worden met Jacqueline van Baarsen, tel. 06- 12121369 of via de mail: jbaar- sen@roadshelpt.nl. y LIMMEN - Ook in Limmen leverde de witte wereld van anderhalve week geleden inspiratie tot het maken van sfeervolle plaatjes. Het Stet ligt er vredig en rustig bij, terwijl op het water bij de Vijverlaan schaatsliefhebbers zich voorzichtig op het gladde ijs wagen. Foto: Nico Admiraal ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.45 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 12.30 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 12.30 uur woensdag 14.00 uur donderdag 12.30 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 12.30 uur woensdag 14.00 uur donderdag 15.15 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 15.15 uur woensdag 20.00 uur donderdag 14.30 uur zaterdag 18.30 uur zondag 14.30 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 LIMMEN - In het kader van de landelijke bewustwordingscam pagne HIER.nu werd op dinsdag 18 december bij basisschool Het Kleurenorkest een 'klimaatbos je' geplant. Klimaatbosjes zijn echte signaal bosjes. Ze bestaan uit drie, zes of negen walnotenbomen en een her kenningsteken. Ze staan op opval lende plaatsen en zijn bedoeld om mensen bewust te maken van de kli maatproblematiek. Het planten ervan is een initiatief van de twaalf provinciale Landschappen en Landschapsbeheer Nederland. Deze actie maakt deel uit van de lande lijke campagne HIER, waarbij acht endertig 'goede doelen organisaties' zich inspannen om de klimaatveran dering op de maatschappelijke en politieke agenda te krijgen. In heel Nederland komen minimaal zeshon derd klimaatbosjes te staan, financi eel mogelijk gemaakt door De Nationale Postcode Loterij. Basisschool Het Kleurenorkest aan de Oosterzijweg in Limmen is een beginnende school. In augustus van vorig jaar opende het haar deu ren en heeft nu zo'n twintig leerlin gen. Paul Hager, onderwijzer op de school: „Door de locatie van onze school, bijna midden in het weiland, is veel ruimte om ons heen. Bij aan plant van deze bosjes creëer je niet alleen groeiend bewustzijn over de klimaatverandering bij de leerlingen, maar ook een plek waar ze kunnen leren en spelen. We zijn een school, waar gebruik wordt gemaakt van het natuurlijk vermogen van kinderen om te leren. Het concept valt binnen de Ondefwijswet en wordt door de Onderwijsinspectie gecontroleerd. Daarbij vinden we het belangrijk om kinderen milieubewustzijn bij te brengen. Vandaar de aanvraag om een klimaatbosje te mogen planten bij de school." Een medewerker van Landschap Noord-Holland vertelt de kinderen, dat deze bomen over circa tien jaar oud genoeg zijn om vruchten te dra gen. Tijd, aandacht en ruimte is ook wat basisschool Het Kleurenorkest aan haar leerlingen wil bieden. De school hoopt samen met de jonge bomen te groeien! Onder toeziend oog van de kinderen van Het Kleurenkorkest plant een medewerker van Landschap Noord Holland een walno- tenboompje bij op het schoolterrein. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19